Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
886. annesz (válaszként erre: 884. - Katicabogár44)
2008. febr. 1. 18:33
Neeeem, nem TB-re csinálták. Azt akartam írni, hogy így a kórház biztosan több pénzt tud az OEP felé elszámolni. (mintha csak 1-2 napot lennénk a kórházban)
2008. febr. 1. 15:51

sziasztok!

Nekem köldöksérvem lett a terhességeim alatt. És csíkok is a köldök körül mint egy napocska.

Szóval nem csdak szimpla hasplasztikára van szükségem. Van aki hallott már ilyen műtétről?

2008. febr. 1. 15:31
Hoppá! Hogy jön a képbe az OEP? Lehet, hogy nem figyeltem jól, de Neked TB-re csinálták a műtétedet?
883. annesz
2008. febr. 1. 11:59

Sziasztok!


Itt a kórházban mindenki 5-6 napot marad bent. Palackkal nem engednek haza. (ez lehet, hogy kórház függő) Az OEP így kérhet jó sok pénzt. :-)

882. Klau11 (válaszként erre: 881. - Katicabogár44)
2008. febr. 1. 09:25

Köszi Katica:-)

Szerintem a korrigálásért nem fognak kérni már pénzt, hiszen nem kis összegeket kérnek, biztos benne vannak a műtét utáni kis szépítési beavatkozások.

Hiszen ugyan arról az emberről, és sebről van szó.

Szorítok úgy legyen, és rendbe jöjjenek a kis bibik amik nyomják a lelkedet.

Köldököd még mindíg balra kukucskál?:(

2008. febr. 1. 09:04

El is felejtettem! Klau nagyon jól néz ki az új hasad! Kicsit irigykedek is! Az enyém ugyan tulajdonképpen gyógyultnak is nevezhető, de még nem szivesen tennék ki képet magamról-sajnos.Egy kis átszabásra szorul a dolog. Most már csak azt nem tudom, hogy az átszabást ki fogja finanszírozni?

Ugyan a doki azt mondta, hogy ambulánsan "megoldja", de vannak kétségeim.

2008. febr. 1. 08:59
Nekem is azt mondta a dokim, hogy addig maradok, amíg akarok, benne van az árban.Lehet, hogy ha naponta kell kontrollra menni sok-sok kilómétert, akkor jobb ottmaradni. Lehet, hogy Annesznál is ez volt a helyzet. Nekem még egy hét múlva is sok váladék jött, és nem volt egyszerű utazgatni a "szívócuccal". Az is igaz, még mindíg jobb volt, mint a kórházban feküdni.Ez persze doki- és egyén függő, hogy ki mit lát jónak.A lényeg úgyis a végeredmény, s az ember azért mindent megtesz,ha már eljutott odáig, hogy szike alá feküdjön.
879. Klau11
2008. jan. 31. 23:01

Sziasztok!

Én is csak 2 napig voltam.

Szerdán reggel 9-kor műtöttek, és pénteken délelőtt kiszedték a csöveket és haza mehettem.

Délben már otthon ebédeltem.

Pedig mindkettő palackban az utolsó ben töltött éjszaka alatt 10-10 ml folyadék volt.

Lehet hogy azért voltál bent továább annesz, mert kórházban műtöttek, és nem magánklinikán?

Vagy egyszerűen csak azért hogy tényleg sok folyadék jött még a sebből, az is magyarázhatja.

878. anya01
2008. jan. 31. 21:48

Engem december 6-án, csütörtökön mütöttek meg délután. Kb este 5-re végeztek velem, Pénteken egész nap benn voltam, és szombaton reggel nyomás haza.

Én sem értem az 5 napot.

Igaz komplikációm semmi nem volt, a váladék is alig jött. Esti mütét után reggel felkeltem, és onnantól már rendesen közlekedtem, tisztálkodtam, sétáltam, stb. A palackokat felakasztottam az infuziós állványra és ugy hurcoltam magammal wc-re meg mindenhova.

877. Tünde41 (válaszként erre: 876. - Annesz)
2008. jan. 31. 20:26

Lányok! aki már túl van rajta Ti is ilyen sokáig voltatok kórházba?


Én úgy mondtam az itthoniaknak, hogy csak 2 max. 3 éjszaka! A honlapokon mindenhol csak 1-2-3 napról beszélnek.

876. annesz (válaszként erre: 875. - Tünde41)
2008. jan. 31. 20:09

Szia!


Nekem a kórházban azt mondták, hogy 6 napig kell bent lenni vagy amíg 30ml-nél több folyadék ürül a palackokba. Mivel már a 4. nap nem jött semmi, így jöhettem haza az 5. napon.

875. Tünde41 (válaszként erre: 874. - Annesz)
2008. jan. 31. 20:02

Szia mindenkinek!


Nem vesztem el, csak sok-sok dolgom volt, de azért olvastalak benneteket!


Annesz miért kellett neked 5 napig kórházban lenni?

Én úgy tudtam 1-2 éjszakát kell bentmaradni.


Jó hírem van, február 13.-án én is megyek konzira!!!!

874. annesz
2008. jan. 31. 16:14

Szia Timice!


Az első konzin megnézte a doki a hasam, elmondta, hogy mit tud belőle csinálni, stb.. Odaadta a papirokat, csekket és adott időpontot. Novemberben voltam és január 17.-én volt a műtét. 5 napot voltam bent a kórházban.

873. timice (válaszként erre: 869. - Annesz)
2008. jan. 31. 15:30

Sziasztok!

Hát Nektek is ÜDV! Köszönöm a kedves fogadtatást! Jövő szerdán megyek az első konzultációra, már nagyon várom, nagyon kiváncsi vagyok, hogy nekem vajon mit fog mondani. Ágikámnak épp írtam, hogy addig megpróbálom még leadni 2-3 kg-ot, talán sikerül. Most nagyon elszánt vagyok torna terén is, meg az étkezések terén is. (Hétfő óta sikerült 1 kilótól megszabadulni..) Biztató..

Annesz! Milyen volt az első konzi? Mennyivel utána lett a műtét megcsinálva? Mennyi ideig kellett a kórházban maradnod utána?

872. ágikám (válaszként erre: 863. - Annesz)
2008. jan. 30. 20:37
Szia Annesz! Én mindenhogyan tudok aludni! :o))(Már nem olyan sokáig!) Csak tréfának szántam! Akkor faggagtni foglak Téged is, mert egy a dokink, egy a sorsunk! Írok privit!
871. ágikám (válaszként erre: 867. - Timice)
2008. jan. 30. 20:31

Szia Timice!

Hát nálam jó helyen kopogtaszt a dokival kapcsolatban. Írok priviben róla, amit tudok.

2008. jan. 30. 20:17

A fekvésre visszatérve:hogy az ember mit ki nem bír, az csak akkor derül ki, amikor ott vagy a helyzetben. Én sem aludtam hanyat életemben talán egy órát sem, de amikor "ketté voltam hasítva"kibírtam. Egyáltlán nem borzalommnak éltem meg, pedig nagyon nehéz volt, de mindíg a MIÉRT? lebegett a szemem előtt.Hihetetlenül meg tudja változtatni az embertegy ilyen műtét.Nem csak testileg!

Lányok! Ha túl lesztek a műtéten,nem csak az új testetekre lesztek büszkék, hanem az akaraterőtökre is !S az ember az erősödő önbecsléstől még szebbé válik! Na, szerintem ennyi azért már megéri!

869. annesz (válaszként erre: 867. - Timice)
2008. jan. 30. 18:00

Szia!


Nekem is a Kelemen doki csinálta a sZent Imrében 2 hete. Nagyon meg vagyok elégedve vele, én is csak jót hallottam róla.

868. anya01 (válaszként erre: 867. - Timice)
2008. jan. 30. 16:36

Kedves Timice!

Köszöntelek a csapatban:)

A szerencsések közé tartozol, hogy a párod támogat, nem is tudod ez mekkora előnyt jelent.

Ezek szerint Te már szép csöndben kiokosodtál itt köztünk. Örülök, hogy végre meg is szólalsz:)

Aztán ha megvan a konzultáció és az időpont, meg addig is jelentkezz.

Az sem baj, ha több helyre elmész konzultációra, nekem maga a doki javasolta. Igaz nekem annyira megnyerte a bizalmamat, hogy nem is érdeklődtem más helyen. Nem bántam meg.

Várunk közöttünk:)

867. timice (válaszként erre: 849. - Ágikám)
2008. jan. 30. 15:25

Sziasztok!

Még új vagyok, de amióta komolyabban foglalkozok a gondolattal, hogy belevágjak egy ilyen korrekciós műtétbe, azóta naponta olvasgatlak Benneteket. Sok általatok megtapasztalt hasznos dologról olvashatok Tőletek. Ezúton is köszönöm. Én jövő szerdán megyek konzultációra és a nővér szerint az első konzi után max egy hónap múlva lesz a műtét. Szeretnék minél hamarabb túl lenni a műtéten, reményeim szerint még februárban megesik.. A Szt Imre kórházba megyek Kelemen doktorhoz. Esetleg ismeri valaki? Az egyik asszisztens szerint nagyon jó híre van a szakmában.

Most persze tornázok ezerrel, meg az evést is visszafogom, amennyire tudom. Remélem pár kiló még le tud menni..

Egyébként 3 gyerekem van, még kicsik (6, 4, és 1 évesek) Már az első szülést követően ilyen lett a hasam, ami persze borzasztóan zavart eddig is. A második szülés után pár héttel sírva fakadtam, mert a hasamon a bőr még jobban szétrepedt és persze megnyúlt mint előtte volt. Már akkor megemlítette a férjem, hogy van ilyen korrekciós műtétre lehetőség, ha gondolom. Már akkor eljátszottam a gondolattal, de csak most a harmadik gyerek megszületése után szántam rá magam komolyabban. És már alig várom..

Addig is kitartóan tornázgatok....

866. anya01
2008. jan. 30. 10:24
Péntektől dolgozom a cukiban ezerrel. Azért majd esténként mindig jövök:)
865. anya01
2008. jan. 30. 10:22

Sziasztok széplányok!

A kompressziós ruhám 3-as.

Könnyü benne wc-re járni, mert alul gombos, olyan,mint egy body. Mell alatt végződik és van pántja, ami hátul keresztbe megy. Csak a zuhanyozásnál vettem le. először betéttel használtam, aztán rájöttem hogy bugyit simán lehet alatta hordani. Nekem lett belőle 2 db, igy tudtam cserlgetni. Az egyiknek valahogy eltünt a pántja még a klinikán, ezért azt használtam éjszaka, a másikat meg nappal.

Az alvásnál, amig csak háton tudtam aludni én is párnát tettem a térdem alá, meg jól feltámasztottam a hátamat. Ugy elviselhető.

Ügyesek legyetek.

pá:)

864. Klau11 (válaszként erre: 863. - Annesz)
2008. jan. 30. 09:01

Én a lábaim-térdeim alá raktam egy plédet össetekeredve nagy hengerbe, így mindíg be vannak hajtva a lábaim.

Próbáld ki, jobb lessz.

Helyedben még oldalt nem feküdnék, korai még.

Jobbulást kívánok.:-)

863. annesz
2008. jan. 30. 07:50
Ti hogyan tudtok háton aludni? Teljesen kiegyenesedve? Én a műtét óta csak oldalt tudok aludni, mert ha háton fekve kiszeretném nyújtani a lábam, úgy érzem szétszakad a bőröm.
862. ágikám (válaszként erre: 861. - Klau11)
2008. jan. 29. 22:29

Ahhoz képest nagyon szép, nem is lett csücskös a két vége! Jó Nektek, már túl vagytok az egészen, és már lassan akármit felvehettek! Én is sok csíktól fogok megszabadulni, (mindig utáltam őket, nem sajnálom egyiket sem!:))

Elkezdem még most gyakorolni a háton alvást, hátha addigra belejövök!

Anya! Mekkora a kompressziós ruhád? Mármint milyen méret? Most nézegetem a neten, egész kellemes kinézete van.

861. Klau11 (válaszként erre: 857. - Ágikám)
2008. jan. 29. 21:46

ja, és 20 cm szélességű hasbőrrészt szedtek ki.

És a terhességi csíkok javát is kivágták, de sajnos sok volt, úgyhogy maradt még bőven:O(

860. Klau11 (válaszként erre: 857. - Ágikám)
2008. jan. 29. 21:44

Szia ágikám!

Köszönöm, szerintem is, bár szerintem a képeken durvábban nézz ki a seb mind éllőben.És biztos hogy az anyának sem olyan piros mind a képen lehetett látni, csak a kép így mutatja.

Ja , és a betadin oldat is ott van még a bőrön.

Oldalt tudok aludnu, de igyekszem nem sikat, hátha árt a sebnek.

kb. 2 hét után amikor már elvolt feküdve a hátam és azért nem tudtam aludni, egy időre oldalra sikerült feküdnöm, és jól esett:)

De amikor megint felébredtem éjjel, inkább visszafordultam hátamra.

859. ágikám (válaszként erre: 858. - Anya01)
2008. jan. 29. 20:57

Köszi a bíztatást! Jól jön, mert ma kaptam időpontot konzultációra. Megyek 13-án, hogy újra megnézzen a doki, meg a részleteket megbeszélni. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ugyanazokat mondja-e, mint tavaly? Most már nincs visszaút! Többször nem halasztom el, mert a végén nem marad időm élvezni a szép hasamat. 80 évesen már biztos nem fogom megcsináltatni!

Tényleg Anya! Akartam is kérdezni, milyen volt a kompressziós ruhában wc-re menni? Nem volt kényelmetlen mindig lehúzkodni?

Mindenkinek köszönöm a hozzászólását haskötő ügyében! Jó mások tapasztalaira támaszkodni!

858. anya01 (válaszként erre: 857. - Ágikám)
2008. jan. 29. 20:43
Dehogy pusztulsz! Képzeld el, hogy a gerincsérvem miatt nem tudtam azelőtt háton aludni, a csipőimre sugárzó fájdalom miatt oldalt sem. Tartottam attól, hogy mi lesz. Hát az lett, hogy simán aludtam a hátmon, igaz kicsit fél-ülő helyzetben, mert abből könnyebb volt felülni. A szervezetünk alkalmazkodóképessége sokkal jobb, mint a tudatunké:) Menni fog, meglátod. Az oldalt helyzet kb 1 hónap után ment, kicsit párnákkal körülágyazva, az igazi hasonfekvés kb ugyanakkor sikerült:)
857. ágikám (válaszként erre: 854. - Klau11)
2008. jan. 29. 20:36
Nagyon szép lett a pocid! Gratulálok! Szerintem ég és föld! Ahogy elnézem jó nagyot vágtak! Nekem is ekkorát ígért a doki. Pont eddig mutogatta a kezével a vágás helyét. Tudsz az oldaladon aludni tőle? Nekem az a legnagyobb bajom, hogy nem tudok háton feküdni, mert abba belepusztulok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook