Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
3405. Rita79 (válaszként erre: 3404. - Tünde41)
2008. jún. 16. 19:12

Szia!

Persze,így van,mindenki másképp reagál.Hát nekem nincs túl nagy szerencsém.Tömöm magamba a fájdalomcsillapítókat.Így jól elvagyok.A haskötőm nagyon kényelmetlen,vagy lehetséges hogy túl szoros lenne?Nagyon fáj a varratom két vége is benne.Valószínűleg nyomja.mennyire kell szorosnak lennie?

3404. Tünde41 (válaszként erre: 3402. - Rita79)
2008. jún. 16. 19:00

Sziasztok!


Csak pár percem van,de nem bírtam megállni, hogy ne írjak.

Igazán nagyon sajnállak, amiért ilyen sokat szenvedtél a műtét után. Nem egyformán reagál a szervezetünk az ilyen beavatkozásokra.

Engem 14.-én volt 3 hónapja hogy műtöttek, és nekem is nagyon (4 újjnyira) szét volt csúszva az izom, ezért nekem is varrták, de én már az első nap kimentem este 11-kor Wc-re, és egy darab fájdalomcsillapító sem kellett. A hasizmom még mindég elég rendesen érzem, bár már egy picit szoktam tornáztatni is.


Ezt azért írtam, hogy legyen ellenpélda is, mert mint írtam mindenki másként reagál a műtétekre,és az azt következőkre.


Jobbulást kívánok neked,és mindenkinek aki lábadozik :) !!!!!!!

3403. Rita79 (válaszként erre: 3400. - Gyöngyi07)
2008. jún. 16. 18:46

Szia!

Az első nap,amíg nem lehet felkelni,addig ágytál van.Hát nehezen boldogultam vele,mert mindig úgy éreztem,hogy félremegy.És fekve nem egyszerű....

A cső annyira nem zavart,vittem mindenhova magammal,jó hosszú,úgyhogy nem kell félni,hogy véletlenül történik vele valami.

3402. Rita79 (válaszként erre: 3399. - Gyöngyi07)
2008. jún. 16. 15:58

Sziasztok!

Nem akarok elrémíteni senkit,de én nagyon rosszul éltem meg a műtétet.

Pénteken reggel 8-kor vittek be és 10 után hoztak ki.Délig nem emlékszek semmire,csak az ápolónő kérdezte ma,hogy jobban vagyok-e,mert nagyon rosszul voltam a műtét után.A vérnyomásom nagyon lement,és a fájdalomcsillapító nem használt,pedig az infúzióba tették.Állítólag egyfolytában azért rimánkodtam,hogy csillapítsa már valaki a fájdalmaimat.Aztán meg a haskötőtől nem kaptam levegőt,azon engedtek egy kicsit.Izmot is kellett varrnia a dokinak,mert 2 ujjnyira el volt egymástól távolodva,így nagyon nagy fájdalmaim voltak.Hétvégén belázasodtam.Az alvás valami katasztrófa volt,rettenetesen fáj a hátam,valószínűleg az ágy miatt.Még mindig fájdalomcsillapítózom magam,mert alig tudok mozogni.Én álmaimban sem gondoltam volna,hogy ennyire meg fog viselni a dolog.A cső kivétele nem fájt,inkább csak az,hogy lebontották rólam a sok ragasztót.Mivel izmot is varrtak függőlegesen is ki voltam párnázva,ami nagyon kényelmetlen volt.Ja,köhögni jobb ha nem köhögtök,én egyet köhintettem,azt hittem az egész izomvarrásom szétmegy.Csorogtak a könnyeim.

Most meg,hogy leszedték a kötéseket és a hasszorító alatt csak géz van, a varrásom két oldalt nagyon fáj.Szerintetek mit tegyek,hogy ne fájjon?

Nem akarlak benneteket elriasztani,de őszinte voltam és leírtam amit én éreztem és még érzek.Találkoztam bent a kórházban Vasmacskával,igaz már csak azon a napon,amikor ő ment haza.És képzeljétek,egész hétvégén nem tudtam szinte senkivel sem beszélni,mert szinte üres volt a kórház....Kérdezzetek,ha szeretnétek még valamit tudni.

Ja előtte való nap beöntés, enyhe altató tablettában, és trombózis ellen szuri.

3401. bolyhostopi (válaszként erre: 3398. - Rita79)
2008. jún. 16. 15:09
Végül is ez a normál hazamenetel ideje.De ezek szerint minden rendben.A mozgás meg lassan meg fog jönni,csak ne legyél türelmetlen,mert azzal sokkal többet ártasz.Vágták a hasizmodat is?Nekem nem fájt,igaz,nekem semmi sem fájt.Pihenjél és hagyd magad kicsit kényeztetni.
3400. gyöngyi07 (válaszként erre: 3398. - Rita79)
2008. jún. 16. 14:52

Szia!

Nem bírom ki, hogy ne kérdezzek. Mennyi ideig tartott a műtét? Amikor felébredtél nem voltál rosszul? Tudtál aznap wc-re menni, vagy ágytál?

:((

Mosakodás hogy ment? Állítólag valamilyen csöveket vezetnek ki, azokkal hogy boldogultál?

Ó még millió kérdésem lenne, na majd késöbb?

3399. gyöngyi07 (válaszként erre: 3397. - Rita79)
2008. jún. 16. 14:40

Szia :)))

Hogy vagy???????????

Minden rendben volt????

Ha úgy érzed, hogy van időd és erőd, írj már egy pár szót!

Na pihenj, nem zavarlak!

3398. Rita79 (válaszként erre: 3385. - Vasmacska)
2008. jún. 16. 14:28

Szia!

Ma jöttem haza a kórházból,doki szert minden rendeben.Viszont én még mindig nagyon nehezen mozgok.Remélem pár napon belül nem fog ennyire fájni a hasizmom.Te hogy vagy?

3397. Rita79
2008. jún. 16. 14:27

Sziasztok!

Megérkeztem.Nem gondoltam volna,hogy három nappal a műtét után kiteszik a szűröm.

Immár én is a lapos hasúakhoz tartok!

3396. macsekcica (válaszként erre: 3395. - Vasmacska)
2008. jún. 15. 22:42

Nagyon aranyos vagy, hogy ajánlod a dokidat, de nálam már elég régóta fix, hogy Kelemen doki fog műteni!

Meg is volt a műtétem időpontja, de sajnos el kellett halasztani. De ami késik, nem múlik :))


Mindenesetre nagyon szimpatikus amit írtál az orvosodról!

Bár minden doktor ilyen lenne!


Csak kiváncsi voltam, milyen benyomásaid voltak, mert nem mindegy mi vár majd az emberre :)

3395. vasmacska (válaszként erre: 3394. - Macsekcica)
2008. jún. 15. 21:35

Szia!

Bátran merem ajánlani az orvosomat ,bár nem ő a sztár doki a Szent Imrében mert majdnem mindenkit a Kelemen Péter műt. Nekem egy ismerősöm ajánlotta a Feket Attilát aki szintén plasztikaisebész és eggyütt szoktak műteni. Az ismerősöm nem ajánlotta volna ha nem műtene szépen. Ő az az igazi segítőkész doki aki mindennap odajött hozzám és átkötözött, aki segít felülni az ágyra aki felsegítí a köntös és sorolhatnám. Még egy valami: csak azért jött fel szombat este a Balcsiról motorral, hogy engem haza engedhessen és ment vissza.

2008. jún. 15. 21:13
Meg is válaszoltad a kérdéseimet :)))
2008. jún. 15. 21:12
Jé, pont egyszerre írtunk :)
3392. macsekcica (válaszként erre: 3385. - Vasmacska)
2008. jún. 15. 21:11

Szia Vasmacsek!


Te is a Szent Imre kórházban voltál, ugye?

Hasplasztikád volt?

Megkérdezhetem, hogy Téged ki műtött?

És milyenek voltak a tapasztalataid?

3391. vasmacska
2008. jún. 15. 21:11

Sziasztok!

Nekem kedden (jun. 10-n) volt a hasplasztikás a Szent Imre kórházba. Dr Fekete Attila műtőt. 3 gyermekem van és jó nagy kötényhasam volt. Most, igaz még csak fekve láttam a hasam de nekem nagyon tetszik. Igen nekem is vizenyős a hasam (utalás az előző két hozzászóláshoz) és azt mondták, hogy majd szépen fel fog szívódni magától. szerdán megyek kötözésre és nekem addig nem szabad levennem a haskötőmet. Itt eltérőek az orvosi vélemények mert van aki nem kötözi át a sebet, az én orvosom még kórházban is 2 szer átkötötte.

3390. királyliliom (válaszként erre: 3389. - Bolyhostopi)
2008. jún. 15. 15:19

Szia!

Köszi a hozzászólást!Most megnyugodtam. Nekem most kb akkora a hasam mint műtét előtt. A baj csak az, hogy a régi hasam be tudtam húzni, illetve tuszkolni a szűk nadrágokba is, ezt viszont nem nagyon, mivel elég érzékeny még. Az igazság az, hogy nem gondoltam volna, hogy ennyi ideig tart majd a felépülés, de hát ez végül is egy komoly műtét volt. A hasam és a gyomrom is meg lett tépázva rendesen. Remélem neked is beindul most már a gyógyulás így hogy már nem termelődik több víz!!!

3389. bolyhostopi (válaszként erre: 3387. - Királyliliom)
2008. jún. 15. 14:42

Nekem nem vizenyő volt,hanem szabályosan hullámzott a viz a hasamban.Ugy volt,ha elfordultam,arra az oldalra folyt,ha felálltam,akkor a hasam alján hullámzott.A legrosszabb az volt,amikor menet közben éreztem,hogy mozog a hasamban.Olyan érzés volt,mikor a baba rug terhesség alatt.El is neveztem magzatviznek.A hasfal és az izomzat között termelődött,a megbolygatott sejtek és nyirokerek váladéka volt.Normálisan is termelődik seroma a neve,de nekem túl sok volt.Szerintem neked nagy valószinüséggel nem ez van.Az én dokim azt mondta,hogy bizonyos mennyiség fel tud szivódni,de nekem egyszer 380 ml-t másodszor pedig 180 ml-t szivott le.Ez nem az a mennyiség volt,ami fel tudott volna szivódni.A vízhajtó olyan területről veszi le a vizet,ahol megfelelő érhálózat van.Nos szerintem ez nem az a terület.

Szerintem egy kis salaktalanitót kellene innod,valószinüleg a mütét miatt kicsit sérült a vérellátás,és nehezebben ürül az oedema.

Tudom,neked mi volt,nyomon szoktam követni az eseményeket,neked volt az,hogy nem nagyon tudtunk hozzászólni a dolgodhoz,amikor kérdeztél.

3388. királyliliom (válaszként erre: 3381. - Bolyhostopi)
2008. jún. 15. 14:06

Szia!

Még annyit szeretnék megosztani veled, hogy nekem a "páncélos" szorítócuccot kell hordanom és 12 óta zuhanyozok is benne és hát egyáltalán nem jó szerintem. Nagyon sokat szenvedek vele mire megszárad rajtam :(

3387. királyliliom (válaszként erre: 3355. - Bolyhostopi)
2008. jún. 15. 14:02
Szia! Most olvasom, hogy neked leszívták a vizenyőt a pocidról:( ez azért érdekelne, mert nekem teljesen ödémás az egész hasam és az én dokinőm azt mondta ez normális én majd magától felszívódik, maximum igyak egy kis vízhajó teát. Nekem egyébként ultrahangos zsírleszívásom volt (11 napja) de furcsálom, hogy ennyire eltérő a két vélemény. Leírnád légyszi, hogy neked miért javasolta a "csapolást"???
3386. vasmacska (válaszként erre: 3385. - Vasmacska)
2008. jún. 15. 13:16
Bocsi privárba akartam........
3385. vasmacska (válaszként erre: 3332. - Rita79)
2008. jún. 15. 13:13

Szia Rita!

Velem találkoztál bent a kórházba. Amikor írom a levelem még nem vagy otthon de én gondolok rád. Ha otthon vagy írjál. A telefonszámom: 20/9754081 26/316708

Majd fel rakom a képeket is a hasamról.

Üdv:

Andi

3384. 58926f247d (válaszként erre: 3381. - Bolyhostopi)
2008. jún. 14. 22:15

Tb-s vagyok, jobban mondva alapítvány útján műtenek,csak a haskötőt kell megfizetnem és a hegkezelő gélt.Ezért nem ágáltam a drágább ellen.

Egy kicsit kellemetlen is, mert a doktor urat megkérdeztem az első konzi után, hogy mivel tartozom, mondta, hogy teljesen ingyenes, semmit sem kell fizetnem.De akkor az aneszteziológust sem? Ezt már nem mertem megkérdezni.

De gondolom, hogy egyéb esetben az aneszteziológus díja is bennefoglaltatik az árban, és őt külön nem kell rendezni.

Biztos, hogy hétfőn elutazom Pestre a haskötőért, képen mutatta a doki, és valóban eléggé páncél-jellege van.Ő mért meg, az adatok alapján bekalibrált, megjelölte, hogy melyik méret való nekem, de a helyszínen fel kell próbálni, ha mégsem az a méret, akkor lehet variálni. Igazándiból egy nyílás van rajta, ott lent a "természet" miatt.Ez a zuhanyzás nagyon birizgálja a fantáziámat, azt mondta, hogy 3 hétig nem vehetem le.Engem másnap hazaenged, de úgy ,hogy egy drain( jól írom?) még bennem lesz, nekem kell otthon figyelnem, hogy mennyi váladékkal telik fel és telefonon tartjuk a kapcsolatot.Majd a 4. napon azt is kiveszi.Hú, nagyon félek, már egyre közelebb a cél, és a para a tetőfokára hág...

Műtét után nagyon kába az ember lánya? Engem még nem altattak, csak spinálisom volt kétszer is.

Gondolom ott lent teljesen le kell borotválni, vagy elég a bikinivonalat? Ezt is elfelejtettem lányos zavaromban megkérdezni a dokitól.

Adnak előtte beöntést?

2008. jún. 14. 21:20

NERNI nagyon csini lettél :))

Azért amikor már egy pillanatra le mered kapni a fűződet állva, csinálsz a pocakodról képet?

3382. rituka23
2008. jún. 14. 15:33

Sziasztok!


Mitől függ, hogy valakinek megcsinálják tb-vel a műtétet, vagy sem??

Rita

3381. bolyhostopi (válaszként erre: 3380. - 58926f247d)
2008. jún. 14. 15:23
Tőlem megkérdezte a doki,hogy extrát szeretnék,vagy pedig jó az is,amit Ő fog adni.Megkérdeztem mennyivel jobba a másik,azt választotta,hogy drágább ,egyébként ugyanazt a célt szolgálja,de nem mindenki engedheti meg magának a drágát.Természetes azt választottam,amit Ő adott.Ez is nagyon jól tartja a hasat.Az extra lett volna az,amit veled vetet az orvosod.Állitólag az olyan,minzt a babáknak a kombidressz.Nem tudom.Szerintem kész pénzkidobás,mivel az olcsóbb is ugyanazt a célt szolgálja.Most én nem tudom elképzelni,hogy abban hogyan lehetne zuhanyozni,az oké,hogy előbb-utóbb megszárad rajtad,de amig vizes addig nedvesen tartja a sebet is,ami szerintem nem biztos,hogy jót tenne neki.De ebben laikus vagyok,lehet,hogy nem jól képzelem el a dolgot.Azért ha mégis megvetted meséld már el,milyen.Nálunk a Sheffer-klinikán is ilyet vetetnek a páciensekkel,de szerintem itt meg is lehet venni.A másik véleményem pedig az,hogy a haskötő beszerzése nem a te dolgod.Legalábbis én megkaptam mütét után 3-at,de a reoperációkor 1-et ki kellett dobni,mert teljesen átázott vérrel.Ahogy kihoztak a mütőből,rá kis időre fel is tették.Azért ennek még utánnajárnék a helyedben.Főleg ha fizetős a mütéted,most pontosan nem tudom,hogy TB-s vagy fizetsz érte.Ha fizetsz ,nem hiszem,hogy nálamnál olcsóbban megusznád,olvasva a forumon az árakat,annyi pénzbőlmeg adhatna neked haskötőt is.
2008. jún. 14. 14:29
Sziasztok! Kedden 14 h-kor megműt a doktor úr.Azt mondta, ha minden rendben lesz, akkor másnap délben mehetek is haza. De még előtte hétfőn megyek Pestre kompressziós nadrágért. Amit vettem haskötő gyanánt( 3100 Ft) az nem jó, olyan kell, ami a szegycsontomtól indul el, és a comb első harmadát is fedi nagyjából, ja és 20ezernél kezdődik.És csak ott van az egész országban.Nektek is kellett ilyet hordani?Három hétig ebben kell lennem, ebben lehet zuhanyozni is, mert rajtam fog megszáradni. Nem bírom elképzelni.Valakinek van ilyen tapasztalata?
3379. hejdi (válaszként erre: 3377. - Nerni)
2008. jún. 14. 11:11
Hát persze,hogy igen!Tudod most az egyszer:-))
3378. nerni (válaszként erre: 3374. - Bolyhostopi)
2008. jún. 14. 10:29
Ja de hülye vagyok, hát már jóhogy kiszedték neked a varratokat.Bocs el voltam tévedve.
3377. nerni
2008. jún. 14. 10:28
Már 5 sorral agyunk fentebb, remélem már megbocsájtottál.
3376. nerni (válaszként erre: 3372. - Bolyhostopi)
2008. jún. 14. 10:15
Szió!Köszönöm!Igen nagyon örülök neki, és nagyon tetszik, igaz még állva nem mertem megnézni, bár azt mondta a doki, hogy már megnézhetem, meg zuhanyozhatok, de inkább még várok pár napot.Tök jó, hogy már nem kellett leszívni a hasadból semmit,már neked is csak a gyönyörködés marad.Az idő is kedvez nekünk, úgyhogy ennek is nagyon örülök.Neked kiszedték már a varratokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook