Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
3465. Blue Moon
2008. jún. 19. 19:01
11 voltam amikor "keletkezett", 17 amikor csináltak egy "szépítő" műtétet ingyen,de sima sebész fabrikát, ezért nem lett szebb tán egy árnyalattal....azóta olyan amilyen engem zavar...a tb-ben nem hiszek, és bizonyára fizetni kell sokat... nem tudom minek minősül...jó volna ha "megjavítanának" :-))
3464. korni (válaszként erre: 3463. - Blue Moon)
2008. jún. 19. 18:53

:-))))) Én Sopronból járok a debreceni dokihoz :-)))

Pesten rengeteg plasztikai sebész van, ott láttam már olyat, hogy hitelt lehet felvenni a műtétre.

Nem néztél utána annak, hogy ezt nem lehet-e tb-re megcsináltatni, hiszen végülis ez egy baleset utáni helyreállító műtétnek számít, nem? Persze lehet, hogy tévedek, hiszen ma már annyi mindent kivettek a térítésmentes ellátásból, az én szülés utáni hasplasztikám is három éve még ingyenes lett volna, most meg perkálhattam rendesen...

3463. Blue Moon (válaszként erre: 3460. - Korni)
2008. jún. 19. 18:38

köszönöm a kimerítő válaszod:-)) pestivagyok, így kedves vagy de nem venném igénybe a doki bácsidat :-))

egyenlőre csak tapogatózom, mert ezek a szépítő műtétek igen drágák, tehát nem sok esélye van annak, hogy valaha is szép leszek, csak hát csakhát érdeklődöm:-)))

3462. korni (válaszként erre: 3454. - Bolyhostopi)
2008. jún. 19. 18:34
Ezek szerint több fajtája is van ennek a műanyag hálónak, amit a sebre raknak, mert ma megkérdeztem a dokit, hogy mi a neve, és ő Baktogras-t mondott (nem biztos, hogy így kell leírni). Valami baciölő anyag van benne és tényleg nem ragad bele a sebbe, viszont jól átfolyik rajta a váladék.
3461. korni (válaszként erre: 3456. - Bolyhostopi)
2008. jún. 19. 18:30
Hát, én néha úgy vagyok már, hogy talán jobb lett volna, ha leszívják, mert már több mint egy hete csak csordogál, az istennek nem akar végleg elfogyni, addig szegény sebem meg egyre ijesztőbb látványt nyújt:-S Ráadásul ma megdicsért a doki, hogy milyen kevés lé szivárgott tegnap óta, ezért hétvégén nem is kell majd kötözésre mennem, na én ennek örömére elmentem csavarogni meg vásárolgatni meg moziba, aminek a végére totálisan elázott az alig pár órája felrakott kötésem... Úgyhogy most családilag le vagyok tolva és kötelezően pihengetnem kell:-))
3460. korni (válaszként erre: 3457. - Blue Moon)
2008. jún. 19. 18:22
Szerintem minden plasztikai sebész csinálja ezt is, abból gondolom, hogy az én dokim is mondta, hogy ha csúnya lesz a hegem, (aminek van esélye, hiszen az állandó szivárgás miatt eléggé szétnyílt a seb), akkor azt majd egy kisebb műtéttel helyreteszi. Szóval szerintem ez ugyanúgy beletartozik egy plasztikai sebész praxisába, mint a has- vagy mellplasztika, csak nyilván a hirdetésekben inkább a nagyobb volumenű műtéteket olvashatod. Szerintem a környékeden praktizáló dokiknál nyugodtan érdeklődjél, én személy szerint az én debreceni doki bácsimat tudom ajánlani, ha gondolod.
3459. Blue Moon (válaszként erre: 3458. - Kikik77)
2008. jún. 19. 18:12
igen, de külön szokták választani...szóval tudsz ilyen helyet?:-)
3458. kikik77 (válaszként erre: 3457. - Blue Moon)
2008. jún. 19. 18:06
Szia! Szerintem a plasztikai sebészetbe ez is belefér, mert egy mellettem lévő szobában lévő lánynak műtét utáni hegeket tüntettek el a hasáról. Plasztika ez is, ahogy a szülés utáni is.
3457. Blue Moon
2008. jún. 19. 17:58
sziasztok has-nos infó kellene nékem...tudtok olyan orvost aki nem csak szülés utáni hasplasztikát végez, hanem mondjuk balesetből visszamaradt heget hoz rendbe???
3456. bolyhostopi (válaszként erre: 3453. - Korni)
2008. jún. 19. 16:00

Szia!

Jó neked,hogy kifolyik,nekem szivni kellett.Én is jobban örültem volna a természetes tisztulásnak.

2008. jún. 19. 13:18

Sziasztok!

Tegnap voltam a Szent Imrében Kelemen dokinál. Nagyon szimpatikus, kedves doki.

Nem volt közületek senki tegnap?

Hát elöször próbált lebeszélni, mivel nincs nagyon nagy hasam, de nem hagytam magam :))) Mondtam, hogy nekem ez nagyon fontos, betege vagyok a csüngő hasamnak.

Szóval aug. 13-án fekszek be, és 14.-én lesz a műtét.

Szeretnék előre bevásárolni mindent ami kell. Kötszerek, krémek, fertőtlenítők, stb.

Írjátok, hogy amit a kórházba lehet venni hasszorítót nem annyira jó.

Adjatok légyszi tanácsot, hogy hol milyet vegyek, és a többire is, hogy miket érdemes megvenni.

Ki mivel kenegeti magát?

Segítsetek!

Pusz

3454. bolyhostopi (válaszként erre: 3433. - Rita79)
2008. jún. 19. 11:42
Megtaláltam,mi a neve annak a kötésnek:CUTICERIN.Nekem nagyon bejött,nem ragadt bele,de a váladék azért tudott ürülni.
3453. korni
2008. jún. 19. 11:00

Szia mindenkinek!

Sajnos csak pár napja találtam rá a fórumotokra, pedig biztos könnyebb lett volna, ha olvashatom a sorstársak tapasztalatait...

Nekem pont ma három hetes a műtétem, de sajna még mindig naponta járok kötözésre, mert a második héten nagyon felteltem folyadékkal, ami el is kezdett kifolyni (nekem van egy kis függőleges varratom is, és ahol összeér a nagy vízszintessel, ott nyílt meg a seb, és ott csordogálok). A doki azt mondta, hogy nem kell leszívni, mert magától is kijön, csak mindennap tisztítja a sebemet, meg új kötést kapok. Most már úgy veszem észre, hogy egyre kevesebb lé jön, a hasam is egészen meg van laposodva. Ha már nem folyik, akkor a már szép nagyra nyílt sebet fogják kezelni, hát remélem, jövő héten már azzal foglalkozunk.

Rita79, lehet, hogy nem kell téged sem leszívni, ha van ahol kijön, akkor lehet, hogy elkerülhető. Csak fontos a seb gondos ápolása, szerintem mindig konzultálj az orvosoddal, akár mindennap járj kötözésre, ha megoldható, az a biztos. Nekem nagyon rendes a dokim, minden nap, még hétvégén is bejár csak miattam a klinikára, meg akármikor hívhatom telefonon is, zargattam is rendszeresen szegényt...:-)) (Bár úgy gondolom, ez természetes, hiszen nem kevés pénzt fizettem a műtétért, ebbe beletartozik az utókezelés is.)

Mindenkinek jó lábadozást kívánok, most megyek készülődni, mert mindjárt indulok a mai kötözésre. Sziasztok!

3452. hejdi (válaszként erre: 3450. - Bolyhostopi)
2008. jún. 18. 15:57

MASTER-AID!

Bocsi elírtam az előbb!

3451. hejdi (válaszként erre: 3449. - Bolyhostopi)
2008. jún. 18. 15:56

Szió!

Lehet nem a következőre gondolsz,de most a mellem miatt vettem én is ragtapaszt.Sok féle méretben van.Amit én vettem MATER-AID.Ez szinte ugyan az amit az orvos használt hetekig a válladékozó mellemre.Nem tapad a sebre és bele sem.Pont olyan ahogy leírtad,mintha müanyag bevonat lenne rajta.De kivülről puha .

Remélem veled minden rendben van már,és ilyenre(tapasz,leszívás) nem is lesz szükséged!Köszi az eddigieket.Majd szombaton lehet jövök vissza!

3450. bolyhostopi (válaszként erre: 3446. - Rita79)
2008. jún. 18. 14:03
Nekem már 2x volt.Egyáltalán nem fáj.Kapsz egy helyi érzéstelenitőt a bőr alá,és meg sem fogod érezni ,amikor csapolnak.Az a biztosabb,mert akkor nagy valószinüséggel nem fog pangani.Bár neked jó,ha azért tudsz kinyomni is belőle.
3449. bolyhostopi (válaszként erre: 3437. - Slafer)
2008. jún. 18. 14:01
Nem mull lap,a mull lap vágott géz,de ez nem anyagból van,hanem olyan müanyagszerüség.Égéseknél is szokták használni a sebfelszinre,de egyszerüen nem jut eszembe a neve,
3448. kikik77
2008. jún. 18. 12:33
Sziasztok! Hát igen, ez a dagadás, úgy látom mindenkit elér. Biztosan természetes! A fekvés valóban segít, a csapolás meg nem fájt, totál érzéketlen a terület, azt lehetett érezni, hogy egy tűt beböknek, ami ugyanolyan érzés, mint az injekció a válladba. De csak egy pillanatra, a többi meg: matat, nyom. De nem fájt, inkább a tudat volt gázosabb, jó tanács: ne nézz oda, és gondolj valami másra. Nekem mondjuk volt kísérőm és végig vele dumáltam közben, meg kérdezgettem az orvosomat mindenféléről. Estére kicsit éreztem a helyét, de nem fájt, csak érzékenyebb volt. Majd kedden újból megyek du., nem hiszem,hogy fájni fog, főleg, ha majd felszívódik valamennyire. Ha pihenünk,hamar le fog menni biztosan.
3447. vasmacska (válaszként erre: 3435. - Rita79)
2008. jún. 18. 11:29

Szia!

Nem éreztem semmit csak mondta, hogy lazít a varraton. Nekem is bedagad a szeméremdombom, kiváncsi leszek mit mond rá. Az is biztos, hogy én vezetek be a kórházig az kb. 1 óra az alatt biztos megfogja nyomni.

3446. Rita79 (válaszként erre: 3445. - Kikik77)
2008. jún. 18. 10:50
Szia!Először én is lazítottam a fűzőn,mert azt mondta a doki a kórházban,ha túl szoros,attól bedagadhat a szeméremdomb.De észrevettem,hogy fekvéskor eltűnik a dagadás.Sajnos mindet nem tudtam kinyomkodni,mert már megtelt megint.Fáj a csapolás?Mert szerintem rám is ez fog várni.
3445. kikik77
2008. jún. 18. 10:21
Szia Rita! Nekem sajna késöbb jött a felgyülemlés, mint ahogy nyomkodni tudtam volna kifele. Amikor a szem.dombom volt bedagadva, lazítottam a fűzőn ez jó megoldásnak tűnt, csakhogy napokkal később (a draincsövek helye már beforróban volt) a köldököm mellett lett dudor bal oldalt, na oda telt fel. Szerintem, szorgalmasan nyomkodd, ahogy lehet, jobb mint csapolásra járni! A pihenés segíthet az orvosom szerint.
3444. nerni (válaszként erre: 3440. - Macsekcica)
2008. jún. 18. 10:00
Tegnap elfelejtettem fotót csinálni, de ígérem, hogy a napokban csinálok egyet!Bocsika!
3443. Rita79
2008. jún. 18. 09:29

Sziasztok!

Képzeljétek,én nagyon megijedtem,mert a szeméremdombom nagyon be van dagadva,és észrevettem,hogy hogy ez nem csak dagadás,hanem tele van folyadékkal.Megnyomtam és ott maradt az ujjam helye.Reggel hogy felálltam,szabály szerint folyott a cső helyéről a folyadék.Úgyhogy megcsapoltam magam.Addig nyomtam a szeméremdombomat,amíg ki nem jött,ami jönni akart.Már elképzeltem,hogy na mehetek szúrásra,csapolásra.Felhívtam a kelemen dr-t,és azt mondta,hogy panghat ott a folyadék.Ha ki tudom nyomogatni,akkor tegyem azt,ha meg nem,akkor leszívja.Egy kicsit megnyugodtam,hogy akkor belehalni nem fogok....Jártatok már ti is így,hogy a cső helyén folyott a váladék?

3442. kikik77
2008. jún. 18. 09:17
Slafer!!! Itt vagy még? Hol a kép???? Hogy vagy mostanában?
2008. jún. 17. 22:54

Szia ILDIKÓ!


Milyen sokat változott a heged! Nagyon szép a pocakod, és nem is olyan sokára csak egy fehér csíkocska lesz rajta:)

Gondolom már nem is nagyon érzel kellemetlenségeket???!

2008. jún. 17. 22:47
NERNI, várom a SZTÁRFOTÓT :))))
2008. jún. 17. 22:44

Szia Rita!


De jó, hogy ismét itt vagy!

Szép lapos lett a Te hasad is :))

Nagyon sajnálom, hogy ennyire megviselt a műtét, de én is csak azt tudom mondani, hogy remélem pár hét múlva már úgy fogod érezni, hogy ismét belevágnál.


Ha még mindig fáj a a varrás két oldala, próbálj meg egy-egy jó nagy darab vattát a hasszorító alá tenni.

A régebben műtött lányok közül valakinek ez már bevált!


Vigyázz nagyon Magadra! Pihenj sokat!

3438. macsekcica (válaszként erre: 3404. - Tünde41)
2008. jún. 17. 22:09

Szia Tünde!


De rég jártál erre! Hogy érzed Magad?

Milyen most a heged?

3437. Slafer (válaszként erre: 3436. - Bolyhostopi)
2008. jún. 17. 21:58
mull-lap
3436. bolyhostopi (válaszként erre: 3433. - Rita79)
2008. jún. 17. 20:53
Az az igazság,hogy minden kötszer beleragad a sebbe,főleg,ha váladékozik.Van speciális lap,ami olyan,mintha egy impregnált háló lenne,azt kell közvetlenül rakni a sebre és arra rá a kötszert.Most pontosan nem tudom mia a neve,de talán holnapra utánna tudok nézni.2 éve,amikor a mellemet mütötték,nekem is sokáig váladékozott és akkor használtam ezt a fajta kötést.Ráraktam a váladékozó résztre,méretre vágva,utánna a szigetkötszert.Ezután csak a kötszert kellett cserélni,a háló maradt a seben.Egyrészt elősegitette a gyógyulását,mert valamilyen sebgyógyitó anyaggal át van itatva,másrészt átfolyt rajta a váladék,amit a kötszer felfogott.Megpróbálok a pontos nevének uzánnanézni,azt pedig kakár körzeti orvossal is fel lehet iratni.Bár,ha a szigetkötszrt feliratod,az is olcsóbb akkor.Ha nem nedvezne,ajánlanám,hogy fujasd le valahol plasztubol sprayval,mert az olyan filmréteget képez a bőrön,de igy inkább cseréld a kötést.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook