Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
3435. Rita79 (válaszként erre: 3434. - Vasmacska)
2008. jún. 17. 20:50

Szia!

Nekem jövőhét csütörtökön kell visszamennem varratszedésre.Nem fájt,amikor a köldöködből lazította a varrást?Én már most félek....Rájöttem,a szeméremdombom tele van vízzel,met ha megnyomom,akkor ott marad az ujjam helye.Remélem,így hogy a haskötőn lazítottam,eltűnik.Sok szerencsét holnapra.Én magam kötözöm.

3434. vasmacska (válaszként erre: 3433. - Rita79)
2008. jún. 17. 20:25

Szia Rita!

Neked nem kell vissza menni kötözésre?

Nekem holnap 1 órára. Én még csak le sem vehetem, igaz engem bent a kórházban 3x is átkötözött és szombat este lazított a köldök varrásomon.

3433. Rita79 (válaszként erre: 3430. - Bolyhostopi)
2008. jún. 17. 20:17

Szia!

Na,akkor holnap veszek a gyógyszertárban.Ma vettem egy csomó mullapot,mert a doki azt mondta,azt tegyem rá.Nagyon remélem nem lesz gond,mert nem szívesen megyek be megint a kórházba.Az a kötszer amit tanácsolsz,nem ragad bele a nyílt sebbe?Mert a mullap beletapadt,pedig már szerintem gyógyult volna.

3432. Rita79 (válaszként erre: 3427. - Kikik77)
2008. jún. 17. 20:15

Szia!

Ezt a haskötőt a kórházban vettem és már most utáom,mert alacsony vagyok és mindenhol vág.Most vettünk egy másikat,abból levágtunk egy darabot,így most nagyon kényelmes.Az első nem pödrődott,inkább nagyon merev volt.

3431. kikik77 (válaszként erre: 3429. - Bolyhostopi)
2008. jún. 17. 18:42
Igen, köszi, már én is klubbtag vagyok! Csináljunk egy eü-s klubot is, jó? Nem hiszem, hogy sokat szívott le az orvosom, nem mertem odanézni, nem bírom a látványt, ahogy a "cső" belép a bőröm alá..:) az injekciónál is elfordulok. De biztosan meg lehet szokni!
3430. bolyhostopi (válaszként erre: 3422. - Rita79)
2008. jún. 17. 18:34
Feltétlenül minden alkalommal kössed át a váladékozó területet steril kötszerrel.Lehet venni a gyógyszertárban ,az a neve,hogy sziget kötszer.Nem is olyan vészes az ára.Van rajta egy steril lap és ragasztó is.És fontos,hogy akárhányszor megbontod a kötést,ne sajnáld a fertőtlenitőt magadtól,inkább sárga legyen,mint gennyes.Igaza van annak,aki azt irta,hogy ha kijön,az csak jó,nem marad benn és nem fertőződik felül.Vigyázz magadra!!
3429. bolyhostopi (válaszként erre: 3426. - Kikik77)
2008. jún. 17. 18:31

Szia!

Üdv a klubban!Neked is le kellett szivni a seromát?Nekem egyszer 380 egyszer pedig 180 lett leszivva,de azóta nem tellett fel.Szerintem már szépen összetapadtak a falak.Igaz,már lassan 1 hónapos a mütétem.

3428. vasmacska (válaszként erre: 3425. - Rita79)
2008. jún. 17. 18:07

Szia Rita!

Megnéztem a képeket, szerintem nagyon szép lett a pocakod. Érdekes nekem nincs varrat a köldököm körül. Illetve nem láttam.

3427. kikik77 (válaszként erre: 3425. - Rita79)
2008. jún. 17. 17:35
Összehasonlítottam a két képet, szerintem tök hasonló...a köldököd meg pont jó helyen van első és második ránézésre is! A haskötőnk ugyanolyan!? Neked nem csúszik fel a derekadra? Tényleg nagyon jó lett, de jó lesz újból a régi ruháinkat felhúzni, már alig várom!!!
3426. kikik77
2008. jún. 17. 17:26

Sziasztok Lányok!

Rita! Nagyon nagy a változás, vigyázz az új menő pocidra! Ne mozogj túl sokat!

Én nemrég értem haza, tettem fel új képet! A zöld terület az a huppli, kicsit le kell szívni, nem vészes mennyiség, fel fog szívódni. Még több pihenés rá a gyógyszer:) nehéz lesz. A felülésnél nem kellene használnom a hasizmomat, megpróbálom. A leszívás egyáltalán nem fájdalmas, mert érzéketlen a terület, inkább a tudat, hogy mit böknek beléd, az a durva. De becsuktam a szemem...:) Jövő hét kedd du. ismét megyek vissza. A köldökömből kiszedte az orvosom a varratokat, a hasamból majd késöbb (kb. 2 hét). Bár kicsit színes lettem, de azért igazán más a hasam. Annyira örülök, és mindenkinek kívánom, hogy minél előbb örülhessen az új pocijának!!!

Az ingyenesség feltételeit sajnos nem kaptam meg ma, majd jövő héten (bocsi, ha nagyon várt rá valaki). De tényleg meglesz! Még gondolkodom, hogy holnap visszamenjek e dolgozni, vagy csak hétfőtől. Igazából javasolt lenne a pihi, mert az egész napos ülés, séták és buszozás, lehet, hogy nem fog segíteni.

3425. Rita79
2008. jún. 17. 16:44

Sziasztok!

Képzeljétek,vett a férjem egy másik haskötőt,amit egy kicsit megnyirbáltunk,mivel alacsony vagyok,így egyből nem szorítja sem a combomat,sem a cicimet.És jobb lett a közérzetem is.Átkötöztük a sebet,szerintem szép.Majd mondjatok véleményt,teszek fel képet.Remélem sikerül is.A varrást takarja a bugyi,viszont a köldököm nagyon lentre került.Remélem nem lesz rossz az összkép....

3424. nagyemő
2008. jún. 17. 14:25
Sziasztok! Izgatottan olvasom levelezéseiteket, és a segítségeteket szeretném kérni. Hogyan kezdtétek el intézni a hasplasztikát, lehet Tb-re is csináltatni? 3 szülésen vagyok túl, a harmadik gyermekem több mint 5 kilóval született és a hasam nagyon nagy maradt, és megdöbbenek amikor a rólam készült fotókat látom, ez nem én vagyok. Nagyon szeretném megcsináltatni a hasam. Köszönöm a segítségeteket. Üdv Nagyemő
3423. Vikka78 (válaszként erre: 3422. - Rita79)
2008. jún. 17. 12:12
+még kicsit nyomkodd majd meg, mielött leragasztod, hogy jól kijöjjön a váladék
3422. Rita79 (válaszként erre: 3420. - Vikka78)
2008. jún. 17. 11:57

Szia!

A doki azt mondta a kórházban,hogy szerdától fürödhetek és onnantól kezdve cserélgessem a gézlapokat a hasszorító alatt.Még le sem mertem venni,igaz felhajtottam az alját,és tiszta gézlapot tettem oda,ahol váladékozik.Szerdán,ha már zuhanyzok,betadinnal jól lekenem az egészet.Remélem így jobb lesz.

3421. nerni (válaszként erre: 3417. - Kikik77)
2008. jún. 17. 10:19

Helló!

örülök,hogy jól vagy.Már nekem sem fáj semmim, éppen ezért is már többet vállalok magamra, mint kéne.Már egyedül vagyok a kislányommal, hát mondanom sem kell, hogy egy perc pihenő nincsen, és néha muszály vagyok felemelni.Remélem nem lesz belőle semmi probléma.Te hogy bírsz a fiúkkal?Az nem baj, szerintem, hogy a vágás dudoros kisé, az egyém is olyan.Már nagyon várjuk a képeket.Mikor szedik ki neked a varratokat?Nekem már a 10. napon kiszedte mindet.És már nagyon szépen gyógyul.A haskötőt én már sokszor nem is érzem, hogy rajtam van, már úgy megszoktam.Akkor ha hazaértél jelentkezz, hogy mi volt a dokinál.Addig is szép napot.

3420. Vikka78 (válaszként erre: 3416. - Rita79)
2008. jún. 17. 10:17
Szia Rituka! Bocs hogy beleszólok, de vannak otthon steril kötszereid? Ha váladékozik, nem ártana naponta átcserélni a kötést.
3419. hejdi (válaszként erre: 3417. - Kikik77)
2008. jún. 17. 10:16

Szió!

Szuper legalább veled minden rendben van.Izgatottam várom a képeket!Nagyon klassz,hogy a lecsúsznak a nadrágaid!Akkor neked nem is dagad be a hasad mint egy pár lánynak itt?Köszi,hogy szorítasz nekem rám is fér rendesen.

3418. hejdi (válaszként erre: 3416. - Rita79)
2008. jún. 17. 10:12

Szia Rita!

Hát rendesen megjárod a hadak útját!Hívd fel az orvosod ,magad megnyugtatása miatt.Szerintem minden jó orvos el is várja a "betegétől".Biztos jobb ha kijön a váladék,mintha benn maradna a hasüregedben.Kívánom,hogy hamar megoldodjon a problémád!Vigyázz magadra!

3417. kikik77
2008. jún. 17. 09:55

Sziasztok!!! Csak olvaslak Benneteket, és mindenkinek a legjobbakat kívánom, látom, nem mindenki olyan szerencsés, mint én (még mindig nagyon jól vagyok:).

Ma du. megyek az orvosomhoz, elkérem a listát tőle, hogy kiknek ingyenes! Remélem, semmi aggasztót nem talál, mert sejtem, hogy kissé mozgéskonyabban élek, mint kéne...bal oldalt a vágás dudoros kissé, nem tudom, hogy mi van vele, mert ugye le van kötve és "kipárnázva" de ma du. mindent megtudok. Köszi az érdeklődést, du. vagy este jelentkezem! Teszek fel képet is a pocimról (azt elárulhatom, hogy már lecsúsznak a nadrágjaim)

Úgyhogy, Hejdi nagyon szorítok Neked, csütörtökön gondolok Rád ezerrel!!! Pont két hete volt a műtétem, a köhögés már nem gázos, de azért szorítom a hasam. A haskötőt meg már annyira megszoktam, a tartásomra meg jobban odafigyelek emiatt. A fűzőmmel az a gond, hogy a csípőmről felcsúszik, felpöndörödik mindig a derekamra, győzöm állandóan igazgatni. De ez legyen a legnagyobb problémám. Sziasztok!

3416. Rita79
2008. jún. 17. 09:47

Sziasztok!Köszönöm a bíztatást és a sok tanácsot,nagyon jó érzés,hogy gondoltok rám.Az első éjszakám itthon nagyon rossz volt,átköltöztem az ágyból a kanapéra.Lazított a férjem a haskötőn,már alig van betépőzárazva,de még így is nagyon szorosnak érzem,a combom és a szeméremdombom be van dagadva,és nagyon fáj.Azt mondta a doki,hogy annak a jele a dagadás,ha túl szoros a haskötő.Most elküldtem a férjemet,hogy hozzon eggyel nagyobb méretű haskötőt,mert szerintem kicsi rám ami most van.1-es méretű.

Szerintetek nem gond,hogy a cső helye nagyon váladékozik?Átázott a haskötőm is tőle.Bár gondolom egy kis idő,míg begyógyul a lyuk.De egy kicsit aggódok miatta,nehogy begyulladjon vagy ilyesmi....

Aki még csak mostanában megy műtétre,sok sikert és gyors gyógyulást kívánok!!!!

3415. hejdi
2008. jún. 17. 07:50

Szia Klau!

Végre előkerültél!

Köszönöm,hogy gondolsz rám!Egyre jobban várom a napom,remélem minden jól fog menni.Kiváncsian várom,miként fogom viselni,melyik csapatba kerülök:-)A mellem már teljesen helyre jött,legalább azzal már nem kell foglakoznom.


Piszi!

Köszönöm,hogy írtál,kitartok,már csak 2 nap!



Kikik!

Merre vagy?Hogy vagy

mióta nem jeletkeztél?

3414. nerni (válaszként erre: 3411. - Honfi Ágnes)
2008. jún. 17. 07:00

Szia!

Nekem 2 hete volt a műtétem, és nekem is ugyanez a problémám.Én is úgy látom, hogy elég nagy.Csak reménykedek benne, hogy laposabb lesz.Te érzed még a hasizmodat?Mert én már egyáltalán nem, pedig nekem is nagyon szét volt csúszva.

3413. Piszi
2008. jún. 16. 23:30

Szia Rita!

De jó, hogy otthon vagy és minden rendben ment!

A fájdalom majd elmúlik, nem egyforma az emberek fájdalomküszöbe. Az a lényeg, h túl vagy rajta és jól vagy! Milyennek érzed? Hová esik a vágás kb.?

mennyire tudsz mozogni?

Én ha minden jól megy jövő szerdán fekszem be, mostmár kezdek kicsit parázni.

Vigyázz Magadra, gyógyuljál és jelentkezz időnként,hogy alakulsz!

Szia Piszi


Hejdi! Neked kitartás, lábadozóknak gyógyulást!!!!!

3412. Klau11
2008. jún. 16. 22:15

Gratulálok Rita!

Kitartás, az első hét kemény, de napról napra kevésbé lesz fájdalmas, de sajna mindíg lesz valami gondod még egy jó ideig.

De amikor 6 hét után végleg leveszed a haskötőt, a mindennapi látványos változás kárpótol mindenért.

Én is ilyewn rosszul viseltem mint Te.

Többnyire mindenki aki utánnam lett műtve, jóval könnyebben viselte, én már azt hittem valami mimóza vagyok, hogy nem tudom elviselni a fájdalmat.

Nem mintha örülnék neki, félre ne értsd, sajnálom hogy így vagy most.

Mihamarabbi jobbulást kívánok Neked és minden frisen műtöttnek.

Régen voltam itt, mindenkit üdvözlök.:)


Hejdi drága !

Gondolok ám rád, tudom, közeledik a nagy napod.

Izgulok érted én is.

Legjobbakat kívánom, majd igyekszem gyakrabban bekukkantani, mizujs.

Pussz.


Klau

2008. jún. 16. 21:58

Sziasztok!


Nekem 3 hete volt a műtétem.Szerintem elég jól viseltem.4 ujjnyira volt szétcsúszva az izom.Még mindig eléggé nagynak látom a hasam,mikorra fog teljesen visszaállni.A komprissziós ruhát még éjjel-nappal hordom.


Ági

3410. Tünde41 (válaszként erre: 3405. - Rita79)
2008. jún. 16. 21:39

Rita képzeld el nekem még most (három hónap után) is fáj a két vége a vágásnak, főleg akkor ha megnyomom, de ha megütöm... azt ne tudd meg!!!Középen még most is olyan fura érzés amikor hozzáérek, vagy valaminek nekidőlök. De mindezek ellenére nagyon-nagyon örülök, hogy belevágtam. Fantasztikus érzés az emberek elismerő pillantását látni, no meg nem utolsó sorban saját magamat a tükörben látni!!!!! Olyan ruhákat tudok felvenni amiket talán utoljára lánykoromban mertem hordani, tapadós ruha, tapadós póló váltotta fel a bő pólókat, pulcsikat ami mindent eltakart.


Szóval lányok ne izguljatok, biztosan Ti sem fogjátok megbánni ha belevágtok!!!:):) VAn aki jobban, van aki kevésbé szenved meg érte, de a végeredmény MEGÉRI:):):)

3409. hejdi (válaszként erre: 3402. - Rita79)
2008. jún. 16. 20:51

Szia!

Nagyon rossz olvasi,hogy nem tűrted jól a műtétet vagyis az utánna levő napokat!Szerintem nem csak te vagy az aki, nem nagyon bírta az első napokat elviselni fájdalmában.Volt valaki(biztos magára ismer:-)) aki azt mondta ,hogy ha tudja,hogy mennyire fáj akkor valószínű nem vágna újból bele.Rá 1 hétre közölte nagyon boldog,és nem bánta meg!Kívánom neked is,te is ezt írd le majd 1 hét múlva!Szerintem senki nem riaszt el senkit,mivel azért olvasuk vagyunk itt a fórumon,hogy tapasztalatokat szerezünk, törödjünk egymással!19 -én lesz a műtétem és reménykedhetem csak,hogy jól fogom viselni!Pihenj sokat!Vigyázz magadra.

3408. nerni (válaszként erre: 3383. - Macsekcica)
2008. jún. 16. 20:37

Szia!

Köszönöm szépen,lehet, hogy holnap csinálok akkor egy sztárfotót állva. Vasárnap már zuhanyoztam haskötő nélkül. Olyan furi volt, de nem fájt.

3407. 58926f247d (válaszként erre: 3406. - Bolyhostopi)
2008. jún. 16. 19:51

El kell, hogy mondjam, hogy mennyire jófej csaj ez a bolyhostopi!!!!!

Nekem is olyan jó tanácsokat ad, hogy szinte anyám helyett anyám, pedig csak 4 évvel "idősebb" tőlem.

Olyan szinten megnyugtat amit írsz, kedves b.topi Tünde, hogy hálás vagyok neked ezért!!!!A tesódat meg egyenesen irigylem, hogy ilyen szuper nővére van!!!!Mit nem adnék azért, ha a szobatársam lennél...Na de,te már szerencsésen túljutottál a javán. Nekem meg még hátravan a feketeleves...

A te bátorító szavaid csengenek majd holnap délután vissza, amikor reményeim szerint -élve- kitolnak a műtőből. Puszi!!!!!

3406. bolyhostopi (válaszként erre: 3402. - Rita79)
2008. jún. 16. 19:29

Hát te is jól megjártad velem együtt.Nem egyformán reagálnak a szervezetek a külömböző beavatkozásokra.És szerintem senkit sem riasztottál el,én is azt hittem és lelkiismeretfurdalásom volt,amikor leirtam a kálváriámat,de a lányok megnyugtattak,hogy ezeket a dolgokat is kell tudni.Mert nem lehet minden szép és jó.Ha tudod,előfordulhat ilyen is,és a másik megirja,hogyan lett túl rajta,abból erőt lehet meriteni.A haskötőnek valóban szorosnak kell lennie,de nem annyira,hogy fájdalmat okozzon.Nekem reggel,amikor felkelek,teljesen beszoritom és este,amikor lefekszem lazitok egy kicsit a szoritásán.Egyébként is az van irva a haskötő használati utasitásába,hogy éjjel le kell venni.Erre pont rá is kérdeztem a dokitól,de azt mondta,levenni nem lehet,csak enyhiteni a szoritásán.Szerintem próbáld meg,hátha akkor nem lesz olyan kellemetlen.Attól az még szorit,de fájdalmat nem kell okoznia.

Ja a köhögés és a tüsszentés,hát ezt kerülni kellene.Ha nem megy,szoritsd rá a kezedet a hasadra,nem éled meg olyan drámaian.

Én nem kaptam előtte beöntést,igaz,hogy én aznap feküdtem be.Viszont a véralvadásgátlót 1 hónapig böködtem magamba,most hagytam abba.

Van még lázad?Kaptál rá antibiotikumot?

Ha ilyen nagy a fájdalomérzésed,ne várd meg,hogy fájjon.Folyamatosan szedjél fájdalomcsillapitót,ami szinten tartja és nem tud erősebben fájni.Sokkal nehezebb a kialakult fájdalmat csillapitani,mint a meglévőt szinten tartani.De ez csak egy jó tanács.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook