Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
2008. júl. 5. 21:58

Sziasztok Lányok!


Hogy bírjátok haskötőben a meleget?

Szerencsére ma egy kicsit hűvösebb lett!


Sikeres gyógyulgatást, pihenést :)


Nerni, Rita!

nagyon kiváncsi vagyok a képekre, no meg a többiekére is!


Nerni a fürdőruhád biztos csini :))

3704. nerni (válaszként erre: 3703. - Rita79)
2008. júl. 5. 21:19

Szia!Az jó, hogy már jobb.Én is nagynak láttam a hasam,sőt még egy kicsit most is az, de azért már rengeteget lapult le.Már most meg vagyok elégedve,hát ha még egy kicsit megy le, akkor én leszek a világon a legboldogabb.Olyan kiváncsi vagyok már a pocidra, remélem mielőbb csinálsz képet.Én ma vettem egy fürdőrucit, és csináltam pár képet, mindjárt megpróbálom felrakni.Ha nem sikerül, akkor majd holnap.

Tegnap óta haskötő nélkül alszok, tök jó érzés.Abszolut nem hiányzik.További gyors gyógyulást, és várjuk a képeket.

3703. Rita79 (válaszként erre: 3700. - Nerni)
2008. júl. 5. 20:03

Szia!Már sokkal jobban vagyok,bár a hasamon még mindig ott az a fránya lyuk.Igaz már csak nagyon minimális váladék ürül,de azért aggódok,hogy mikorra fog az összenőni.Már 3 hetes vagyok,már nemsokára én is levehetem ezt a fránya hasszorítót.Már nagyon kényelmetlen....

Szerintem te már bátran leveheted,főleg ha jól érzed magad nélküle.Én még nehezen tudok kiegyenesedni,sőt sokszor nagyon görnyedt vagyok,remélem ez elmúlik.És a hasamat olyan nagynak látom!A vágásom viszont nagyon szépen halványodik.Majd lassan készítek képet a hasamról,csak még nem akarok elijeszteni senkit a nyitott varrat láttán.

3702. 58926f247d (válaszként erre: 3701. - Bolyhostopi)
2008. júl. 5. 19:49

Szia! Nagyon szép lett a hasad!Tényleg!Gratulálok!Megérdemelted!;)))

Nekem az orvosom azt tanácsolta, hogy harmadik héttől éjszakára levehetem a haskötőt, de legalább 6-8 héten át nappal sosem vegyem le.Na én estére sem mertem eddig még, nélküle félszeg vagyok.

Ettől a héttől ( hétfőn leszek 3.hetes) lehet zuhanyozni, ám váladékozni kezdett a sebem egy helyen, és körülötte keményedik be igazán.

Engem varrt hosszában is, a köldök alatti részt összekötve a fő mosolygós vonallal. Még csak a köldökből vette ki a varratokat( 8 db), hétfőn remélem mindegyiktől megszabadít( 75 cm hosszú).

Ez a keményedés már kezdett megszűnni, ám a váladékozás felütötte a fejét, és ezzel az is visszatért. Hétfőn rákérdezek a dokimnál, hogy meddig tarthat még ez.

Bár a múltkor is panaszkodtam,akkor azt mondta, hogy igazándiból szeptemberre leszek "gyógyult"-nak mondható. Június 17-én műtött.

2008. júl. 5. 15:32

Sziasztok!

Régen voltam már itt.Elmulottam 6 hetes,raktam fel képeket.Én még használom a haskötőt,mert majd 21-én kell mennem kontrollra.Vagyis ülő munkát végzek és egy idő után le kell vennem.Nincs is baj,de szintén egy kis idő után vissza kell raknom,mert állandóan keményedik.Eddig nem volt ilyen problémám,igaz nem is voltam soha haskötő nélkül.Éjszakára azért mindig leveszem.

Az igazság az,hogy nem tudok hosszu távon anélkül lenni,mert ugy érzem,nincs elég tartásom.A mütét után nem görnyedtem soha,most meg ha leveszem kényszettartást kell felvennem.Esetleg valami tapasztalat?

3700. nerni (válaszként erre: 3697. - Rita79)
2008. júl. 5. 12:56
Nekem nincs semmi bajom nélküle, simán bírom.Nem rossz egyáltalán.Csak nincs szorító bugyim, meg nem is igazán szeretnék venni.Na mindegy éjjszakára biztosan leveszem,pár órára napközben is.Csak nem lesz semmi baj.Sokan írják, hogy 4 hét után levehetik.Csak amíg az én dokim nem bólint rá addig nem merem.Köszi a válaszodat.Amúgy mi a helyzet?JÓl vagy?
3699. pocok29
2008. júl. 5. 08:44

SZIASZTOK!

NEKEM 6HETES ELMÚLT A MÜTÉTEM!

A HÉTEN KEZDTEM ELHAGYNI A HASKÖTÖT IS,DE KÉRDEZNI SZERETNÉM,HOGY MIÉRT VAN AZ HA TÖBB ÓRÁT NINCS RAJTAM AKKOR OLYAN MINTHA FELLENNÉK PUFFADVA!

ELMULIK EZ VALAHA?!

ENGEM NAGYON IDEGESIT!

KÖSZI VÁLASZOTOKAT,SZIASZTOK.

3698. zselatin (válaszként erre: 3695. - Gyöngyi07)
2008. júl. 4. 22:48

Köszönöm szépen!

Már fogyózok:)

3697. Rita79 (válaszként erre: 3696. - Nerni)
2008. júl. 4. 16:08
Szia!Nekem a Kelemen varratszedéskor azt mondta,hogy nyugodtan levehetem a haskötőt akkor,ha pinenek.Azután 4 hetesen el is hagyhatom és áttérhetek sima hasszorítós bugyira.Úgyhogy szerintem nyugodtan vedd le,ha úgy érzed,hogy bírod nélküle.
3696. nerni
2008. júl. 4. 14:54
Szerintetek levehetném már hosszabb időre a haskötőt?Ha nem csinálok semmi megeröltetőt?Mondjuk ha megyek sétálni?Vagy éjjszakára.Hétfőn leszek 5 hetes, és többmindenkitől hallottam, hogy 4 hét után levehetik a haskötőt, csak a dokim elment szabira, és nem tudom tőle megkérdezni.Köszi a segítséget!
3695. gyöngyi07 (válaszként erre: 3666. - Zselatin)
2008. júl. 3. 17:06

Szia!

Megnéztem a Sz. Imre tájékoztatóját. Azt írja:

A hasplasztikai műtétek lényege a has lógó bőrfeleslegének, vele együtt a zsírfeleslegének eltávolítása kiegészítve a hasfal mély kötőszövetes lemezeinek és izomzatának megnyúlása esetén annak rekonstrukciójával.....

Fel kell hívnunk a figyelmet arra, hogy ez a műtét a kövérségből adódó zsírfeleslegek eltávolítására és deformitások megoldására nem alkalmas, ezért fontos, hogy a műtétet az optimális testsúly elérése után végezzük el. A kövérség kezelése nem sebészi. Eredményes fogyókúra után visszamaradó - fent leírt - elváltozások sebészi kezelése viszont jó eredménnyel végezhető. "

Hát ennyi nagy vonalakban, sajna!

Pusz

3694. nerni (válaszként erre: 3692. - Brigi85)
2008. júl. 3. 14:46
Szia!Szerintem az a valaki elég rosszul tudta, nem hinném, hogy ütőereket vágnak fel, akkor elég kevés ember vállalkozna rá.Nyugodtan vágjon bele, ha zavarja a hasa, biztosan nem fogja megbánni.Az orvosok tudják mit csinálnak, és boldog megelégedett nőket adnak ki a kezük alól!Csak biztatni tudom, a fájdalmat is el lehet viselni, így utólag nem olyan vészes!Sok sikert neki,és még tudósítsatok minket, a történtekről.Azt hiszem, itt van sok olyan lány, akit Ő műtött, és mindenki nagyon elégedett volt vele, de erről majd Ők nyilatkoznak!:-)Sok szerencsét kívánok!
3693. nerni (válaszként erre: 3691. - S.Vera)
2008. júl. 3. 14:42
Szia!Gratulálok az új pocidhoz, és hogy ilyen jól viseled.Biztosan nagyon szép lehet!Várjuk a képeket.
3692. Brigi85
2008. júl. 3. 13:47

Sziasztok!

Dr. Kelemen Péterhez menne édesanyám hasplasztikára. Vki hallott már róla esetleg? Másik kérdésem az lenne, hogy egy illető elkezdett minket rémisztgetni, hogy nagyon veszélyes lehet, nagyon komoly műtét, az ütőereket felvágják, stb. Ez igaz? Ahogy olvasom amiket írtatok, nem ez jön le belőle.:) Anyukám is nagyon várta, de most megrémisztették. Előre is köszönöm a válaszotokat!

3691. S.Vera (válaszként erre: 3634. - Rita79)
2008. júl. 3. 13:09

sziasztok :) :)

megjöttem túl vagyok rajta :) :)

júli 1-én 9-kor eljött a nagy nap. Befeküdtem a szent istvánba a Falus doktorhoz, délután kicsit kótyagos voltam az altatástól, 2 x hánytam, kis vízszerűt, de nem volt vészes, este az ápoló segítségével felkelhettem pisilni. Nekem a sérvem már tenyérnyi volt + a hasizmaim voltak szétcsúszva + kötényhas. A hasizomnál köhögésre kellemetlen a fájdalom egyébként ki lehet bírni. Ma már otthonomban vagyok, rakok majd fel képet,ha a lányom lefotóz. A két nap alatt eddig összesen 2 cataflamot vettem be. Amikor ülni kell igazi egyenes derékkal megoldható. Még írok és jönnek a képek. Puszi mindenkinek

3690. zizibogyó (válaszként erre: 3689. - Zselatin)
2008. júl. 2. 20:02
Sziasztok!Kivette a dokim(milyen önző vagyok!Sokunk dokija,de hát olyan jó arc)ma a varratokat!!Nagyon jó nélkülük!Én megmondom hősiesen,be voltam tojva,de annyit nevettünk közben,hogy mire észbekaptam,megcsinálta.Végig lekötötte a figyelmemet ,mert látta,hogy ez nem az én napom.Ma már le fogok zuhanyozni!Milyen kis apróságnak is tud örülni az ember lánya!Nem bántam meg,pedig tudjátok mennyire nem akaródzott a kés alá feküdni.Köszi mindenkinek,aki bíztatott!Két hét múlva megyek kontrollra,akkor ad nekem képeket és felrakom.Alig látszik a heg,pedig átvágta az egész hasam alatt.Jól gyógyul,azt mondta viccesen,milye ügyes vagyok,ez nagyon szép!Mármint ő,nekem dícsérte magát.És tényleg tök jó.Remélem így is marad,és én is csak drukkolok azoknak a lányoknak,akik belevágnak egy ilyen műtétbe!
3689. zselatin
2008. júl. 2. 15:17

Sziasztok!

Már megint itt vagyok, hogy kérdezzel, remélem nem gond.

Szóval az a kérdésem, hogy a hasi sérvet hogyan varrják össze a hasplasztikai műtét alatt? Mert, hogy nekem sem záródott össze a hasfalam és azt mondták, hogy ezt műtét alatt bevarrják először majd aztán fognak neki a plasztikai részének. Felhajtják a bőrt és összevarrják a hasizmot?

Nagyon szeretnék új hasat én is, de ezek a friss sebek annyira rémísztőek. Mint akit karddal keresztbevágtak. Bár a lógó hasnál mégis jobb és gondolom évek során szép lesz.

3688. Gitti112 (válaszként erre: 3683. - Piszi)
2008. júl. 2. 13:20

Szia Piszi!

Nagyon szép lett a pocid.

Minél hamarabbi gyógyulást kivánok Neked!

3687. Gitti112 (válaszként erre: 3684. - Hejdi)
2008. júl. 2. 13:12

Szia hejdi!

A keloidos köldökképződés miatt kapom a szurit.

Nagyon reménykedem az uj dokiban. Nagyon szeretném ha már szép pocim lenne.

3686. macsekcica (válaszként erre: 3682. - Piszi)
2008. júl. 2. 12:13

Szia!


Szép lettél :)


Szerintem sem kell aggódnod a csíkok miatt!

Évek alatt nagyon sokat fog még változni.


A lapos has a lényeg :)))


Gratulálok!


És szuper, hogy egész alacsonyan van a vágás!

3685. hejdi (válaszként erre: 3682. - Piszi)
2008. júl. 2. 10:27

Szióka!

Ne aggódj a csíkjaid miatt!Lehet furán hangzik,de engem sosem zavartak.Nem mondom nem örülök,hogy most nincs,de ha megmaradt volna akkor is a lapos has, ami miatt boldognak érzem magam.Gondolom így vagy te is ez eredményt elnézve!Szép lettél!

3684. hejdi (válaszként erre: 3679. - Gitti112)
2008. júl. 2. 10:24

Szió!

Megnéztem a képed!Biztos az új orvos szépen megcsinálja a hasid!Miért kell szurira járnod?

3683. Piszi (válaszként erre: 3665. - Gyöngyi07)
2008. júl. 2. 08:54

Szia Gyöngyi!

Nekem nem volt hányingerem az altatás után, de egyébként sem vagyok hányós típus, aki hányósabb az számíthat rá, hogy előfordulhat.

A szobák 2 ágyasak, tv-vel, kultúráltak /felújítottak/, klima nincs. Tisztaság is volt, 2 kórteremhez tartozik 1 fürdő, a miénk tiszta volt.

Az ápolók rendesek, kedvesek voltak. Műtét utáni hajnalig nem lehetett felkelni, ágytálazás volt /kis koncentrálással sikerült is/. Utána már mászkálhat az ember. Amit itt a lányok is javasoltak a "szopókás" üveg hasznos a fekve való iváshoz. Bővebb szárú rövidnadrág - rövidgatyós pizsi, hogy a draincsőt ki tudd lógatni, ne törjön meg. Mosdókesztyű, szivacs, mert felül nem tudsz zuhizni. Párna esetleg, csak 1-t adnak néha kényelmetlen volt már mindenhogy.

Bioptron lámpánk van régebb óta, tegnap lámpáztam is, remélem hasznos lesz.

Kontrollra kocsival megyek, vszínű visznek, még nem vezetnék, főleg, hogy kb 45km oda-vissza.

Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok!

Szép napot Mindenkinek!

3682. Piszi (válaszként erre: 3681. - Macsekcica)
2008. júl. 2. 08:33

Sziasztok!

Tettem fel képet. A műtét előtti nem túl éles, de kivehető, hogy lóg a hasam. Sajnos a terhességnél egész fentről szétment a bőröm, de azért lejebb kerültek a csíkok.

3681. macsekcica (válaszként erre: 3664. - Piszi)
2008. júl. 1. 22:44

Szia Piszi!


Mikor teszel föl képet a hasadról??

3680. kikik77
2008. júl. 1. 21:34

Sziasztok! Először is üdv az új lányoknak! És mindent bele. Túl vagyok a varratszedésen, üzenem: nekem nem fájt! Estére nekem is kicsit feldagad, ma már nem szívtak belőle, majd felszívódik magától. Legközelebb egy hónap múlva megyek kontrollra. Nem tudom lányok, hogy vagytok vele, de én egyszer szedtem a 4 hét alatt hashajtót, ami megtette az eredményét akkor, de ennyi. Ez még egy kellemetlen pontja a műtét utáni állapotnak, ami biztosan múlandó. Puffadok és semmi. Este szoktam csak enni, mikor hazaérek, de iszok ezerrel! Nagyon hiányzik a mozgás!!! Már alig várom, hogy újra aktívabban élhessek.

Más! Ma megkaptam, hogy az OEP milyen esetekben támogatja a plasztikákat:


Hasplasztika:


BMI: súly (kg) osztva a magasság (m) négyzetméterével

1.) súlyvesztés előtti BMI nagyobb, mint 35 kg/m2

2.) adott mértékben kell lefogyni, azaz:

- ha a kezdő BMI: 35-45, ebben az esetben minimum 10 BMI legyen a súlyvesztés

- ha a kezdő BMI: >45, súlyvesztés min. 12 BMI

3.) és a 3. feltétel, hogy stabil legyen a súlycsökkenés, tehát legalább fél évig tartsa a beteg a csökkent testsúlyát!!!


Ez esetekben ingyenes a hasplasztika. Remélem érthető volt, ha nem írjatok!



Emlőplasztika:

1. tumor,

2. emlő hypertrophia (emlő megnagyobbodás) - szimmetrikus: a testtömeg 0,5 %-ánál nagyobb oldalankénti többlet (pld.: 80 kg-os vagy, és oldalanként ez esetben több, mint 40 dkg-ot távolítanak el)

3. emlő hypertrophia - aszimmetria, mely a testtömeg 0,5%-ánál nagyobb térfogatbeli aszimmetriát jelent.

4. emlő hypertrophia, melynél 30%-ot meghaladó a térfogatbeli aszimmetria

5. emlő meghatározott rendellenességei (emlő aszimmetria 30 % feletti)

6. emlő egyéb mehatározott rendellenességei (emlő aszimmetria a testtömeg 0,5 %-ánál nagyobb mértékű)

7. emlő meghatározott rendellenességei (emlő helyreáll. utáni aszimm. vagy emlő szerzett deformitása a dag. eltáv. vagy korábbi műtét, sérülés miatt)

8. emlő egy. meghat. rend. (emlő szerzett hiánya daganat elvátolítás vagy korábbi műtét, sérülés következtében)

9. emlő és mellbimbó veleszületett hiánya

10. emlő hypoplasia (30 %-ot meghaladó térfogatbeli szimmetria)

11. emlő hypoplasia Poland syndromában

3679. Gitti112 (válaszként erre: 3677. - Hejdi)
2008. júl. 1. 20:22

Szia.

Még nincs pontos dátumom. Még szurira kell hogy járjak. Kb. szeptember vége vagy október elejére tervezi a doki.

Igen nagyon várom már, hogy normálisan nézzek ki.

Tettem fel képet ha gondolod nézd meg.

3678. Gitti112 (válaszként erre: 3676. - Hejdi)
2008. júl. 1. 20:20

Szia.

Igen tényleg lágy az anyag. Először kellemetlen csak. Egy kis idő eltelte után viszont tényleg kényelmes.

Nekem két és fél éve volt a mütétem. Akkor ezt a speciális bady-t Budapesten vettem. Az erzsébet hidnál a rakparton volt egy kft ami csak ilyen cuccokkal foglalkozott. De holnap megpróbálom a pontos cimet megtudni. Annó idelyén mikor én vettem akkor került 20.000.-Ft-ba.

3677. hejdi (válaszként erre: 3675. - Gitti112)
2008. júl. 1. 19:09
Megvan már az időpontot,mikor csinálják a hasid?Gondolom nagyon várod már!
3676. hejdi (válaszként erre: 3675. - Gitti112)
2008. júl. 1. 19:08

Köszi szépen!

El sem tudtam képzelni,hogy abban nem kap levegőt az ember.A szobába kapott az egyik nőci body-t,de rögtön ment haskötőt venni.Sajons nem is tudott mondani semmit milyen érzés,mert csak hazajövetele előtt adták rá.Olyan kis lágynak látszott az anyag.

Azért lehet ma este felpróbálom,miylen érzés is.Amit te kaptál tudod hol lehet venni?CSütörtökön megek varratszedésre,tényleg beviszem aaz a legtisztább!De ha tudod hol lehet venni akkor azt írd meg még nekem!Köszönet érte!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook