Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
3643. macsekcica (válaszként erre: 3642. - Gitti112)
2008. jún. 28. 12:59

Szia Gitti!


Mit mondott a doki, tudja korrigálni a heget?

3642. Gitti112
2008. jún. 28. 12:19

Sziasztok!

Nekem két évvel ezelőtt volt egy hasplasztikám, ami sajnos nem sikerült. Nagyon csunya maradt a heg és nagyon fenn van vágva. Ráadásul még egy V betüt is tett bele.Nagyon csunya levetkőzni sem merek.

A hugom 6-7 hete mütette meg a pociját ami nagyon gyönyörü lett neki.

Most én is elmentem ehhez a dokihoz, hátha tud velem is valamit kezdeni.

A mütét előtt állóknak sok sikert.

A mütét után állóknak pedig gyógyulást kivánok!

3641. nerni (válaszként erre: 3633. - S.Vera)
2008. jún. 28. 07:12
Szia! Nekem egy 1 éves kislányom van, az első héten itthon volt a párom, aztén 1 hétig az anyósom segített nekem, aztán 2 hét múlva teljesen egyedül voltam.Életem az életem tovább, mint előtte.Sétáltunk sokat, emelgettem, (Ölbe nem hordozgattam, csak annyit, hogy a kiságyba be-ki, etetőszék, pelenkázó a legszükségesebbeket).Nem érzem magam különösebben fáratnak, és nem fáj semmi.Ülni én már rögtön tudtam.Úgyhogy én nem sokat pihentem.Neked mennyi idős a kicsid?Szorítunk neked!Minden rendben lesz!Jó szépülést.
3640. kikik77 (válaszként erre: 3633. - S.Vera)
2008. jún. 28. 06:47
Szia Vera! 4 hetes leszek kedden, akkor szedik ki a varratokat, a köldökből már kiszedték. Kedden műtöttek, szombaton hazamentem. Minden nap minimálisan mozogtam, ami a legszükségesebb volt (jó, egyszer elsétáltam a postára, mert egy APEH levelet át kellett vennem) az egy kicsit húzós volt. A harmadik héten mentem vissza dolgozni, igaz csak egyszer buszoztam, ez eléggé lefárasztott. A gyerekek nagyon hisztisek, nyűgösek lettek, nem értik meg, hogy nem lehet bizonyos dolgokat. A 3,5 évessel nincs gond, csak a 2,5 éves ikrekkel adódik. Kicsit megviseli őket, de már pár hét, és talán visszaáll minden a régi kerékvágásba. Este mikor hazaérek, azonnal lefekszem, mert feszül az egész hasam és fáj a hátam (még nem egyenesedek ki teljesen). Reggel 6-tól este 6-7-ig hosszú még, de már egyre könnyebb. Eddig kocsiztunk, de jövő héttől már gyaloglás lesz a bölcsibe (kb. fél óra) és busszal megyek dolgozni utána. Hazafele ugyanez lesz, megspécizve a játszótérrel. Meglátom, hogyan bírom majd. De bírnom kell és kész.
2008. jún. 27. 21:56

Szia Andi!

Örülök, hogy így sikerült megtalálnunk egymást.Igen már jól vagyok.Nem igazán értem ott a csomódat a gyomrodnál.Te jól vagy?Nagyon rossz volt?Egyébként milyen lett?Erre számítottál?Én még egy kicsit csalódott vagyok,bár ahhoz képest ami volt...Tudod beszéltük, hogy:"terhes vagy?".Az aggaszt,hogy még olyan pufi, de majdcsak elmúlik,na meg persze jó lenne már tornázni is,mert úgy érzem csak rakodik megint a zsírom.Bár az ikreim égetik az energiámat, de mégsem olyan.


Üdv Ági

3638. bolyhostopi (válaszként erre: 3636. - 58926f247d)
2008. jún. 27. 21:44
Az az igazság,hogy a pici fiam apukájának jól megyen,vett a gyerekének egy nyaralót,szinte egész nyárra ki van adva,de amikor van pár szabad nap,akkor lemegyek a gyerekekkel.Legalább ezért nem kell fizetnem.Egyébként a mütétemet saját magam fizettem,mert szerinte ez felesleges pénzkidobás.Mondja Ő,aki 5 év alatt 50 kg-t hizott,és sokkal nagyobb a köténye,mint nekem valaha is volt.Nem véletlen,hogy nem vagyok együtt vele.
3637. LudmanA
2008. jún. 27. 21:08

Szia Ági!

Azt hiszem akkor mi csütörtök reggel össze is futottunk a kórházban. Te mentél én jöttem, 29-én műtött. Ma voltam nála kontrollon, mert tényleg megijedtem, esetleg sérvem van. Megnyugtatott, ilyenről nincs szó. Egyszerűen a varrástól a gyomromnál csomósabb, ezért a kiálló dudor. Azért remélem lejjebb fog menni.

Az írásaidból úgy tűnik jól vagy, ennek örülök.

Minden jót kívánok.

Üdvözlettel

Andrea

3636. 58926f247d (válaszként erre: 3635. - Bolyhostopi)
2008. jún. 27. 19:37

Húúú, de jó neked, ebben a hőségben csak a víz mellett lehet valahogy ellenni! Gondoltam, hogy pihensz, azért nem voltál privátban sem!Már hiányoltalak!;)))))

Én a műtétet követő harmadik napon már olyan jól éreztem magam, hogy főztem, mosogattam, szóval talpon inkább,mert ha feküdtem, akkor a derekam le akart szakadni. A nap végére inkább a lábam fáradt el, de valóban jobb haskötővel, mint nélküle, én csak egy percre vettem le, de felülni sem bírtam nélküle.Igaz, én még nem vagyok két hetes sem.

Autót is lehet vezetni, persze csak városon belül vállalkozom rá, a dokim szerint akár az 5. napon is.Az én haskötőm szegycsonttól kezdődik és nadrágba megy át, így valóban nem okoz gondot a benne való jövés-menés, meló. Mondom, inkább a lábszáram fárad el.

A teljes felépülés 6 hét, de az orvosom szerint szeptemberre leszek lapos hasú, akkorra lesz igazán látványos a műtét eredménye.

2008. jún. 27. 18:53

Sziasztok!

Lenn voltunk 1 hétig a Balatonon,és mivel már elmúlottam 6 hetes,gondoltam,nem árt,ha leveszem a haskötőt.JHát ártani éppen nem ártott,de anélkül nem tudtam felegyenesedni és peckesen járni.Tehát vissza az egész.Napozáskor,amikor feküdtem ,nem volt rajtam,de mihelyt függőleges helyzetbe kerültem,felvettem a bikinire.

Bár jól vagyok,de nem kisértem a sorsot.Július 21-én megyek kontrollra,remélem akkor már jobb hirekkel szolgálhatok.

Mostanában kicsit kevesebbet leszek fenn,mert elkezdtem dolgozgatni ( még nem teljesen mentem vissza. )Mivel betegekkel dolgozom az intenziv osztályon,oda még nem enged a körzeti orvos vissza,az emelések miatt,viszont az osztályunk égisze alatt müködik az anasztheziológiai ambulancia,ott helyettesitek,a szabadságolások alatt.6 óránál még nem, megy több,de remélem lassan vissza tudok menni az eredeti munkahelyemre is.

Valaki kérdezte,hogy adminisztrativ munkát mennyi idő után lehetne végezni,nos nekem 4-5 hét urán sikerült,de mint irtam nem 8 órában,persze egyénre válogatja.

3634. Rita79 (válaszként erre: 3633. - S.Vera)
2008. jún. 27. 17:55

Szia!

Nekem kettő kicsinek mondható lányom van.Egyik 6, a másik 3 éves.A pici elfogadta,hogy anyunak fáj a hasa,és nem emelheti fel.Nagyon aranyos,mert nem kért egyszer sem,hogy vegyem fel.Pedig féltem attól,hogy mi lesz vele.

Az első hetet nem kell végigfeküdni,mozogni kell.Az ülés az elején nem volt könnyű,de már jó.Most vagyok 2 hetes.Fájdalmaim nincsenek.

3633. S.Vera
2008. jún. 27. 16:31

sziasztok, még 3 nap , július 1. a nagy nap

nagyon félek, akinek kicsi gyereke van hogyan oldotta meg,hogy nem vette fel a picit, hogy feküdni tudott 1 hétig??? mikortó lehet adminisztrációs munkát már végezni? nem csak az a kérdés ,hogy mikor lehet, hanem mikortól képes az ember rendesen ülni?? válaszoljatok légyszi s.o.s, hogyan szervezzem az életem?

előre is köszönöm

2008. jún. 27. 15:44

Szia Andrea!


Engem is a Varga J. doki műtött május 26-án.Négy hetes kontrollon mondta nekem is hogy levehetem a ruhát,de másnap nagyon elkezdett a köldököm mellett fájni, ezért viszzavettem bár hasszorítós bugyit, de mindjárt jobb is lett.Még mindig pufinak látom.Reggelre szép sima.Nekem zsírt is szívott le 1000 ml-t, amire azt mondta nagyon sok.4 ujjnyit varrt össze.A seb vége nekem is dudoros,arra meg azt mondta, hogy fog lapulni, de ha csúnya marad helyi érzéstelenítéssel el fogja kozmetikázni.


Üdv Ági

2008. jún. 27. 13:19

sziasztok!

ma megyek beszélni az orvossal...már nagyon izgulok..kiváncsi vagyok hogy mit fog mondani..félek atól hogy nem olyan lesz mint amienre én számítok:(

3630. macsekcica (válaszként erre: 3624. - Rita79)
2008. jún. 26. 22:30

Szia Rita!


Örülök, hogy túl vagy a varratszedésen!

Augusztusban már szép lapos hassal mehetsz nyaralni :))

3629. Szmandi73 (válaszként erre: 3628. - Ruki)
2008. jún. 26. 21:21
Szia Ruki! Egy táblázatban nézte ki a doktor, hogy mennyit kell még fogyjak ahhoz, hogy a tb támogassa. Akkor támogatják a műtétet, ha extrém sokat fogy valaki, a magasságához képest, BMI alapján nézte.Ha lemegy a 9-10 kg, akkor én 35 kg-ot adtam le :D Most tartok 25-nél január óta, és nagyon jól érzem magam. Pláne, tegnap óta, hogy tudom, hogy megszabadulok a bőrtől is ami lóg :D
3628. ruki
2008. jún. 26. 19:50

Szia Szmandi 73!

Szeretném megkérdezni, hogy neked miért tb-re csinálják a pocidat? Hogyan lehet ezt elintézni, mert a nővérem szeretne menni?

3627. hejdi
2008. jún. 26. 19:49

Sziasztok!

Ma voltam kontrolon.Azt modta az orvos a ködökömnél még nem indult meg a vérkeringés!Történt iylen már valakivel?Ma volt 1 hete,hogy műtöttek.Bolyhostpoi te biztos tudsz valamit az ilyenről.Az doki azt mondta reméli jövőhétre minden rendben lesz.

3626. pocok29
2008. jún. 26. 19:37

SZIASZTOK!

NEKEM KEDDEN VOLT 5 HETES A MÜTÉTEM,ÉS AZ ORVOSOM AZT MONDTA,HOGY MÉG JÖVÖHÉTIG HORDJAM A HASKÖTÖT,UTÁNA FOKOZATOSSAN SZOKTASSAM LE MAGAMRÓL!

DE AMUGY NEKEM 8HÉTIG KELL HORDANOM,MERT MIKOR LEVESZEM NAGYON NEHÉZNEK ÉRZEM MAGAM.

KERESKEDELEMBE DOLGOZOM,IGY MIKOR VISSZAMEGYEK DOLGOZNI AKKOR IS FOGOM MÉG EGY DARABIG HORDANI,SZERINTEM AZ ÁRTANI NEM ÁRT!!

VISZONT SZOMBATON MEGYÜNK BALCSIRA,DE FÜRÖDNI NEM FÜRÖDHETEK,TEHÁT MARAD A NAPOZÁS!:-(

MINDENKINEK JOBBULÁST KIVÁNOK,AKI MEG MOST MEGY MÜTÉTRE ANNAK MEG KITARTÁST!

LEGYEN SZÉP NAPOTOK.SZIASZTOK.

3625. Rita79 (válaszként erre: 3623. - LudmanA)
2008. jún. 26. 17:30

Szia!

Nem folyadék gyülemlett fel azon a részen,ahol duzzanatot érzékelsz?

3624. Rita79
2008. jún. 26. 17:30
Sziasztok!Túl vagyok a varratszedésen.Hát nem volt kellemes...A köldökömben lévőket nem éreztem,de a másikat igen.A lényeg,hogy kint van.Haskötőt még 2 hétig kell hordanom,majd hasszorítós bugyira áttérhetek.Én jó szorosan hordtam eddig a haskötőt,de a doki azt mondta,hogy engedjem nyugodtan lazára,mert már csak tartania kell egy kicsit.Ha pihenek,levehetem.A lyuk,ami van a hasamon a varratkiengedés miatt,azt mondta pár hét alatt begyógyul.Remélem szépen behúzódik a varrat helye,mert ha így forr ba,akkor nem tudom mit teszek....
3623. LudmanA (válaszként erre: 3609. - 9e4b512ce8)
2008. jún. 26. 16:19

Szia!

De jó, hogy megtaláltalak. Szóval engem is Szegeden műtőttek, talán az orvosunk is ugyanaz (Varga dr)

Ma négy hete történt. Azt mondta 3 hét után már ne hordjam nappal sem a haskötőt. Én hordtam keddig, aznap már feladtam mert nagyon meleg volt, és éltem a lehetőséggel, azaz nem kell már hordani.

Aznap délutántól bedagadt a gyomrom körül, van ott egy duzzanat és ez megy körben a köldök körül. A vágás végén szintén kiáll, mint amikor a csúnyán varrjuk el a ruhán a varrás végét.

Attól félek esetleg sérvem lett, fent a gyomromnál. Nagyon ijesztő jelenség.

Azt kérdezem tőled, illetve akár mástól is, tapasztalt-e hasonlót? Rendbe jöhet még vagy mi lesz?

Persze ezek költői kérdések, de már az megnyugtat, ha valakinél volt ilyen és a történet szép véget ért :-))

Azóta néhány órára visszaveszem a kötőt, de attól sem jobb.

Azon is csodálkoztam miért lehet 3 hét után levenni a haskötőt, mikor mindenhol azt olvastam 6 hét. Nem tudom, nem ettől lett-e gond?

Szóval most tele vagyok aggódással, ami persze nem jó. Próbálom nem túlproblémázni, de nehezen megy.

Na mindenkinek gyógyulást, és tényleg kíméljétek magatokat!!

Üdv

Andrea

3622. nerni (válaszként erre: 3614. - Macsekcica)
2008. jún. 26. 11:18
Szedem a fájdalomszillapítót ezerrel, már többet beszedtem, mint a műtét után, de már jobb valamivel.Csak olyan rossz, hogy a vér ízét érzem a számba.De most már elfelejthetem egy időre, biztos nem megyek 1 évig a környékére se!!!!
3621. nerni (válaszként erre: 3610. - Rita79)
2008. jún. 26. 11:09
szia! Én sem látom a varrásomat, nekem is be van dagadva.Én is reménykedek benne, hogy teljesen le fog lapulni.Én azt sem tudom, hogy hol volt nekem a cső, mert valahol a varrásba van a helye, de nem észrevehető, hogy hol volt.Tehát nekem szerencsére nincs külön lyuk.Amúgy már jobban vagy?Még mindíg van benne folyadék?Mielőbbi gyógyulást neked.Pihenj sokat.
3620. b1c727be4e (válaszként erre: 3616. - Ruki)
2008. jún. 26. 10:38

Szia Ruki!

Nagyon szép lett a pocakod. Megérte a szenvedést, ugye? Vigyázz magadra! Puszi

3619. Rita79 (válaszként erre: 3612. - Kikik77)
2008. jún. 26. 09:52

Szia!Nem értettél félre,zuhanyozhatok.Sőt,azt mondta a Kelemen,hogy miközben zuhanyozok,akkor nyomkodjam meg jó erősen a hasamat,hogy távozzon a folyadék belőle.De ehhez nem is kell nyomkodás,mert dől belőle.Nem tudom mikorra fog kitisztulni,és begyógyulni a seb.Hogy ne fertőződjön el,azt mondta kenjem betadinnal,és a lyukba is csepegtessek.Igazából a seb nincs is begyulladva,tehát eddig nem fertőződött el,remélem ez után sem fog.

Ruki!Nagyon szép a pocakod!Nem is látszik,hogy hasplasztikád volt.Mindent takar a bikinid.Gratulálok!

3618. hejdi (válaszként erre: 3608. - Kikik77)
2008. jún. 26. 07:49

Szió!

Tök jó,hogy nem félsz a varratsrzedéstől!

Nekem a mellemnél is írtóan fájt,rosszul is lettem.Na a hasamnál mikor jöttem ki a kórházból és kötéscsere volt,na már akkor is a megszenvedtem .Rettentően fájt mikor leszedték a ragtapaszt.Ma megyek kontrolra remélem ma már nem fog fájni,amivel csak áltatom magam szerintem.Próbáltam a lábamról a ragtapaszt leszedni de annyira rá van ragadva,hogy szinte a bőröm is jön vele.

Nagyon várom mit mesélsz majd a mostani varratszedésedről!Azért remélem tényleg nem fog most sem fájni neked!

Teljesen rendben vagy már?

3617. macsekcica (válaszként erre: 3616. - Ruki)
2008. jún. 25. 23:43

Szia Ruki!


Ez érdekes! Rákattintok a 2 régi képedre, és bejönnek a mostani fotók! Ez vajon, hogy lehet?


Viszont a hasad nagyon-nagyon szép! Nagyon csinos vagy :)))

De jó, hogy már régen túl vagy rajta!


Ha nadrágot veszel fel, akkor sem buggyan ki a hasad? Tudod, nekem ez a vesszőparipám!

3616. ruki
2008. jún. 25. 22:58
SZiassztok Lányok! Raktam fel képet a 4 honapos pocimról, ne izgassátok magatokat nekem még mindig bevan dagadva azt mondta a doki, hogy ez normális van akinek még egy év után is bedagad. Igazából 1 év a gyogyulási idő.
3615. macsekcica (válaszként erre: 3610. - Rita79)
2008. jún. 25. 22:39
Nagyon szorítok Neked holnap!!!
3614. macsekcica (válaszként erre: 3602. - Nerni)
2008. jún. 25. 22:34

Szia!


jaj, a fogászat rémes!!!!!

Én is rettegek tőle!

Vegyél be fájdalomcsillapítót, és mihamarabb felejtsd el a fogorvost!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook