Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasonfekvés fórum

Hasonfekvés (beszélgetős fórum)


13. Ede71
2013. jún. 8. 22:06

szia,

az én fiam 3 hónapos koráig csak hason aludt, most már nem igen szereti, mert kinyilt a kis világa és szereti nézegetni a felakasztott forgót. most 4,5 hónapos, napközben ő sem bír 5 percnél többet hason, el kezd nyekregni, pedig a járókában már a játékok után tud kepeszteni.

2 hónaposan szerintem a fejecskéjét a baba jobbra-balra tudja forgatni.

nekünk a háziorvos adott beutalót csípő UHra a kórházba 2,5 hónaposan, akkor megállapították hogy a csípője 85 fokos, tornásztatni kell ha pelenkázom, szerintem szépen alkul a dolog, a jövő héten megyünk kontrollra. a gyerek ortopédus azt mondta ha hason van a baba saját magát tornásztatja, izmait, csipőjét és azért kell őket néha forgatni.

12. inta
2013. jún. 4. 09:30

Az én babám is utált hason lenni, nem lehetett úgy hagyni 5 percre. Eleinte csak 1-2 percig volt hason(kb 2 hónapos korától), sírdogálva, tovább nem voltam hajlandó hallgatni, ahogy zokog. Majd egyre tovább bírta sírás nélkül.

Most 5 hónapos, már egészen jól elvan így, de nem 20 percig...

Viszont szegény így elég motivált volt a hasról hátra fordulásban. :)

2013. jún. 3. 14:08
vidd el egy Dévényeshez. A konzultáció ingyenes, ha nincs semmi baja, legalább te is megnyugszol.
10. szabóné erzsi (válaszként erre: 7. - Laurka85)
2013. jún. 3. 11:05
eröltetni a hason fekvést hogy sirjon a baba nem szabad de hogy hasfájásra is jó az biztos igaz
9. adry06 (válaszként erre: 4. - Babeck)
2013. jún. 3. 10:31
Semmit, hogy 5-5 percre rakjam hasra a nap folyamán, de kínszenvedés az az perc. 2 hónaposan ahogy látom más babáknál kitolják már magukat.
8. laurka85 (válaszként erre: 5. - A Tünde)
2013. jún. 3. 10:21

Egyrészt hasfájásra jó, könyebben távoznak a gázok - szelek :))

Másrészt így erősödik a nyakizomzata.

7. laurka85 (válaszként erre: 6. - Szabóné erzsi)
2013. jún. 3. 10:21

Az enyémet nem lehetett rászoktatni! Minden nap hasra fordítottuk, de csak sírt, úgy, hogy én is sírtam vele együtt. A gyerekorvos meg a védőnő meg csak annyit mondtak, hogy erőltessem... (nekik erőltetnék valamit valahova inkább) Mikor erőlteted a gyerekedet, úgy érzed hogy kínzod!


Én mindnekinek ajánlanám, hogy nézesse meg gyógytornásszal!

Pár alkalom után látszik a fejlődés.

Egy hónapnyi kezeléás után szeret hason aludni a lányom! :))

2013. jún. 3. 10:17
az én unokám 4,5 hónapos csak is hason fekve alszik este 7-órátol reggel 7 óráig fel sem ébred a lányomék az elsö perctöl hason fekve altatták és igy megszokta a baba és jól érzi magát szerintem minden babát rá lehet szoktatni a hason fekvésre
2013. jún. 3. 10:12
Nincsen annak semmilyen előnye, ha a baba hason fekszik. Nagyon természetellenes. A babák tudják, mi a jó nekik. Legyen boldog a baba.
4. Babeck (válaszként erre: 1. - Adry06)
2013. jún. 3. 10:05

Gyerekdoki mit mondott?

Ha aggódsz, nézesd meg egy gyógytornásszal, konduktorral.

3. laurka85 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2013. jún. 3. 10:04

Nézesd meg egy gyógytornásszal. Azoknak a babáknak ált. izomtónus problémájuk van, túl feszesek az izmaik, akik nem szeretnek hason.

Az én kislányom is így volt, 7 hónaposan még nem is forgott igazán. A gyógytornász elkezdett vele foglalkozni, 9 hónaposan felállt, közben pedig szépen mindent megcsinált. Kiderült hogy feszes volt a izomzata, asszimmetrikusan ráadásul. :( Ha nem hívjuk a gyógytornászunkat, meg sem tanult volna kuszni sem.

2. Roza78 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2013. jún. 3. 10:04
Az en kisfiam is elmult 2 honapos o is utal hason fekudni.
2013. jún. 3. 09:58
2 hónapos a kislányom és utál hason lenni. Próbáltam már játékkal elterelni a figyelmét, hogy ne sírjon hiába.. kb 3 perc után visszafordítom, mert nyöszörög. Mit csináljak? 2 hónaposan azért már kellene hason kitolnia magát.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook