Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hányinger ellen tudtok valami hatásos módszert? fórum

Hányinger ellen tudtok valami hatásos módszert? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 21. 09:39

A daedalon jó, csak ugye ha az ember masszív hányásban van, nehéz leküzdeni azt a pici tablettát, és bent is tartani amíg hat.

Tavasszal volt egy ilyen hányásos napom, reggel 10kor kezdtem munkahelyen, hazakellett mennem, este 10kor még hánytam, ha egy deci vizet lenyomtam, akkor kettőt ki. Doki kellett, benyomott egy seduxen, b6, cerucal kombót, pillanatok alatt jól lettem. És aludtam sokáig.

Mikor buszozok 3-4 órát előtte (pláne ha reggel megyek és vizsgázni) akkor daedalon.

Kicsi koromban a kólát nekem is javasolta orvos. Amúgy túlzábáláskor is hatásos egy pohárka kóla.

Amúgy sosem iszom kólát.

B6 vitamin is jó, de az ugye folyamatos szedés mellett fejti ki hatását. Ha esetleg a gyomorral van gebasz, akkor jó a kölesgolyó (B6).

Másnapos vagy egyéb hányás esetén a legjobb inni sok vizet, hányni, inni sok vizet, hányni, és valahogy túlélni a napot.

2013. jan. 20. 18:21
mentolos bármi, tea, cukorka és b6 vitamin.
2013. jan. 20. 18:12
Cerucal tabletta jó erős hányinger ellen, és nem üt ki, mint a daedalon. A kóla is segít!
2012. ápr. 26. 13:17
Veszel zöldségesnél gyömbért, megmosod(nem hámozod meg) felkockázod, beledobod fél liter vízbe, félórán keresztül főzöd. Egy kancsóba töltesz sima hideg vizet, majd a megfőtt gyömbért leszűröd és a levét hozzáöntöd a vízhez. Pár citromkarikát beledobsz és kész. Nagyon hatásos tartós hányingerre. Mézzel vagy cukorral lehet ízesíteni.
2012. febr. 24. 22:42
Nekünk ami bevált, legyen az autózás, vagy egyéb ok miatti hányinger, az az IPECACUANA. Ez egy homeopátiás bogyó. Érdemes utánaolvasni és kipróbálni.
2012. febr. 24. 15:49
kérem segitsenek 2 hónapj erős hányinger gyötör nem vagyok terhes.
2012. febr. 24. 14:07
Erőshányinger ellen valami jógyógyszert már2 hónapja gyötör kaptam rá nolpza gyógysret hiába köszönöm
11. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 8. - Mokuskas)
2010. ápr. 3. 12:24

A gyömbér egy elég jó szer, de erős fűszer, kisgyereknek óvatosan lehet adagolni.


Lehet, hogy gyakorlatialag "tengeri beteg" lesz. Ez attól alakulhat ki, hogy az ember néz egy pontot az autóban/hajóban, a szemen kereszül érkező ingerek alapján az agy jelentős mozgást nem észlel. Ezzel szemben a fülben lévő egyensúly érzékelő szerveken kereszül a számottevő mozgás befut. A két ellentétes inger összeveszik, és az alany rosszul lesz.

Mikor vitorláztam, a tengeri betegek problémája megszünt, amint nem a hajó egy pontját nézték. Ha kifele leseget a csöppség, talán nálatok is megszűnik a tünet.

10. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 9. - Törpilla79)
2010. ápr. 3. 12:18
Nekünk a gyerekorvos is szokta mondani a tesómnak. Meg ha vki másnapos is hat :)
9. törpilla79 (válaszként erre: 7. - Mariann)
2010. ápr. 3. 12:14

:o kóla?? erre soha nem gondoltam volna...

majd lehet hogy kipróbálom..

köszi azért!

2010. ápr. 3. 11:43

Nekünk a 3 éves fiamnál szokott hányingerhez és hányáshoz vezetni, ha korán reggel indulunk autóval és messzebre:(

Erre ki tud nekem valami jó módszert?!

2010. ápr. 3. 11:38
Tudom fura, de próbálj meg itatni vele 1-2 pici korty kólát. Nekünk használni szokott!:)
2010. ápr. 3. 11:17

B6 kell hányingerre.

Jobbulást

2010. ápr. 3. 11:09

Gyömbér tea, b6 vitamin.

Jobbulást!

4. törpilla79 (válaszként erre: 3. - C3c6bfe2df)
2010. ápr. 3. 11:03
köszi..Igen ezt is próbáltuk egyszer sikerült is visszatartani..
3. c3c6bfe2df (válaszként erre: 2. - Törpilla79)
2010. ápr. 3. 11:00
Csak a mély levegő vételt tudom javasolni. Nekem mindig ezt mondogatták... Jobbulást neki!
2010. ápr. 3. 10:58

A kislányom tegnap óta hány.Voltunk orvosnál is, kapott injekciót,kúpozom folyamatosan.Ennek ellenére is van hogy hány.

Mit adjak neki?Tudtok esetleg valami házi módszert hányás ellen?

2010. ápr. 3. 10:56
Hányinger ellen tudtok valami hatásos módszert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook