Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tud valaki valami tuti módszert a terhességi hányingerre rosszullétre? fórum

Tud valaki valami tuti módszert a terhességi hányingerre rosszullétre? (beszélgetős fórum)


2012. szept. 28. 14:21

Sziasztok!

Én is nagyon rosszul voltam az elején, a homöós cucc sem segített. Csak feküdni tudtam, se dolgozni menni, semmi, étvágyam nem volt, ha nem ettem, akkor még rosszabbul voltam. A dokinöm a Vomax-ot írta fel és akupunktúráztam. Attól rendbe jöttem, s elhagytam a bogyókat kb. 4 napja. Azóta megint hányok napi szinten többször és egész nap rosszul vagyok. Azt hiszem megyek, s felírattatom újból a bogyókat.

2012. szept. 10. 15:17
Sziasztok! Én Cocculine homeopátiás tablettát használtam és hihetetlenül sokat segített!
2012. szept. 10. 14:43

Lumita!Rákerestem a bogyóra amiről írsz!És azt írják, hogy a terhesség első harmadában nem szabad szedni!

Szóval azért ezt jó tudni!

De annak örülök, hogy neked hatásos volt!

Én is szenvedek!6 hetes múltam és az előző 4 napot végig hánytam, bár volt olyan, hogy csak erőltetett, de nem jött semmi!Ma pedig még nem hánytam, csak émelyegtem!Létezik, hogy meg fog szünni a rosszullét...hmmm!

Nekem egyébként a hideg fanta narancs segített eddig a legtöbbet!

2012. ápr. 1. 19:47
Most 14 hetes vagyok és már vannak napok, amikor nem veszem be és jól vagyok, én biztos nem szenvednék többet ennyit, ha bárki idejében segít nekem. Remélem segítek ezzel nektek. Ja az orvosom ne örült, amikor megemlítettem neki, mit szedek, bár hozzá tette, hogy ja egyébként tényleg ártalmatlan gyógyszer...... Mindenkinek a legjobbakat és kitartást. Lesz még jobb is...:-)
2012. ápr. 1. 19:45

Luminita válasza:


Kedves kismamák. Megesküdtem, ha valami segít a minden reggeli és esti hányásaimon a 6.héttől megírom, mert nekem sem a b6, sem a citrom és még a gyömbér sem segített!!! A 12. Genetikai ultrahang idejére, nem hogy enyhültek volna ,rosszabodtak a hányások, ráadásul egy jól megérdemelt nyaralás előtt álltunk a férjemmel,amit nem akartam végi szenvedni, hanem végre élvezni a terhességet, mert ez minden volt, csak áldott nem. Szóval sírva kértem az orvosomat, csak egy hétre adjon legalább, valamilyen gyógyszert, de nem könyörült. Nem hittem el, hogy nincs orvosság. Szóval a rózsakertbe elmentünk egy szaktekintély ez(aznap indult a gépünk) és megemlítettem neki a szenvedésemet! Képzel étek van orvosság és nem árt a magzatnak!!!!!! A neve, Cerucal, varázsütésre napi egy 3-at lehet bevenni, de napi egytől még émelygésem sem volt. N

18. halimo
2009. okt. 19. 21:53
Én most várom a harmadik babámat,de ilyen rosszul még sohasem voltam,még kórházba is be kellett mennem!Ami egy picit segítet átvészelni a napokat.Elevit+MagneB6+Homeós bogyó (Cephaelis ipecacuanha)+egy gyógyszerész által összekevert por ami már a végső megoldás volt.
17. Gina33
2009. okt. 19. 20:36

Sziasztok!

Hát nagyon szerencsés az akinek szinte alig vannak rosszullétei a terhessége alatt.

Nekem ez az első terhességem,lassan 8 hetes leszek és szinte mindent kihányok amit megeszek és sajnos nem csak reggel van ez így hanem egész nap.

Rosszul vagyok a sima csapvíztől is és az ásványvíztől is most ami bevált nálam az az artézi víz.Szedtem B6-ot is de az is csak maximum 20 percre enyhítette a hányingerem és még a keksz sem használ.Már tényleg nemtudom mit ehetnék ami bennem is marad.

Azért fel a fejjel mindenkinek és boldog baba várást :)))

2009. okt. 15. 13:56
amikor lehetett feküdtem és aludtam:)))Ez bevált:)
2008. dec. 4. 08:22
akkor most már én is szeretnék valami tuti tippet,már éjszakákon át nem aludtam miatta én sem...ha nem eszem,azért van hányingerem,ha eszem akkor meg azért...
14. SF (válaszként erre: 13. - Anyóka4)
2008. nov. 27. 18:56

Én csak az elsőnél hánytam sokat, de vele még szülés után is 3 nappal!

Folyamatosan panaszkodtam a dokinak, erre ő annyit mondott, ne gondoljak rá! Tényleg, lehet is nem gondolni rá, mikor folyamatosan forog a gyomrom:-))

13. anyóka4 (válaszként erre: 4. - Ritaanyu)
2008. szept. 12. 19:09

Szia! Szerencsés vagy! Én mind a 4 terhességemnél a 18. hétig kb. napi 30-szor hánytam. Semmi nem vált be, sem keksz, sem homeo, sem b6, semmi.

Örülj neki!

2008. szept. 12. 19:06
vannak homeopátiás szerek,pl:cocculine nevü szopogatós kis tabletta,az ize édeskés,nyelv alá kell tenni,vagy egyszerüen elszopogatni,nem gyógyszer,viszont nagyon jó,igaz,nem vagyok kismama,de sajnos hányinger és gyomor égés sokszor kinoz,annak idején sokmindent adtam volna én is valamiért ami csillapitotta volna...gyógyszertárban szerezhető be...jó egészséget babának is mamának is....
2008. szept. 12. 18:57
Sziasztok!Nekem a citrom segitett semmi más nem volt jo.
2008. júl. 30. 20:44
Sziasztok!!Nekem annyi volt a titkom a reggeli rosszulétekre,hogy vettem háztartási kekszet,és reggel amint felébredtem,már be is kaptam 1-2 db-ot...nekem segített.
2008. júl. 30. 20:29
nekem is a homeopátia vállt csak be.2x voltam kórházba hányás miatt,ott ajánlották a homeot.
2008. júl. 29. 20:32

Én kipróbáltam MagneB6-ot, a legkülönbözőbb praktikákat, amit a neten olvastam (kóla, gyömbértea stb.), de semmi nem segített. Aztán jött a homeopátia...két nap alatt rendbe tett. Érdemes utána nézned, vannak gyógyszertárakban homeós kiadványok pár száz Ft-ért.

Nekem a cocculus indicus 9CH jött be, de lehet, hogy másnak más segít. (Több készítmény is van, a rosszullét "milyensége" határozza meg, hogy melyik a megfelelő.)

7. contu (válaszként erre: 5. - Falevel)
2008. jún. 29. 00:51
Nekem sem segített semmi. A mirelit gyümölcs rövid ideig enyhített rajta, de hosszútávon nem. A 2. terhességem alatt tudtam meg, hogy a hideg Coca-cola jó erre. Tényleg segített, de az ember terhesen nem ihat túl sok colát. Én mindkét terhességemet végig hánytam. Mind a 2x9 hónapot.
6. dus
2008. jún. 29. 00:30
Nekem a MagneB6 és drasztikus esetben a Rennie tabletta segített!
2008. jún. 8. 21:04
Én sajna semmivel sem tudtam segíteni magamon, hónapokig nem csak émelyegtem, vissza is jött nagyrésze annak, amit megettem, úgyhogy a szerencsésebbek közé tartozol "ritaanyu" :-)
2008. máj. 24. 21:06
köszi csajok!!!a b6 vitamin bevált !!!!!!!!a kekszet már próbáltam de nekem roszabb lett!
2008. máj. 24. 20:15
Nekem a reggeli keksz vált be. Sima háztartási. Mikor felébredtem, bekaptam pár darabot, aztán még fekve maradtam kb 20 percet. Egy próbát megér!
2008. máj. 24. 16:32
B6 tabletta vagy injekció.
2008. máj. 24. 16:28
7 hetes terhes vagyokés nagyon rosszul vagyok napok óta ! reggeltől estig hányingerem van és émelygek! nem tud valaki egy tuti módszert vagy csodaszert amitől elmúlik vagy legalább enyhül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook