Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem tudtok valami hatásos módszert/gyógymódot furunkulusok ellen? fórum

Nem tudtok valami hatásos módszert/gyógymódot furunkulusok ellen? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 25. 12:19
Véletlenül egy baleset után az arcomon több horzsolt seb keletkezett és elkezdtem Liposzómás C vitamint szedni naponta 2-szer. A sebek gyógyulni kezdtek, leszáradtak és a seb mellett az orromon lévő furunkulus is gyógyulni kezdett. Majd növeltem a liposzómás C vitamin adagot 3-ra és 1-2 hónap múlva a furunkulus összezsugorodott, nem gennyezik, hanem szárad, így emeltem a C vitamint napi 4 darabra és leszáradt a seb. Türelem kell hozzá, nem szabad leszedni a száraz sebet, magától leesik.
2011. szept. 28. 15:17
Egyet tudok tanácsolni: a hónaljatokat és egyéb testhajlatotokat a Micosid hintőporral tartsátok szárazon. Semmiképen bármilyen desodorral. Ez antiseptikus hatású is. Én is hosszú-hosszú éveken át szenvedtem a különböző helyeken (nekem is volt a hónaljamban, lágyékomban, hátamon egyszer egyszerre 7 (!) db) újra, meg újra előjövő furunkulusoktól. Okát nem találták. Egyszer aztán - ki tudja mitől - elmúlott, és azóta (hála Istennek és kop-kop-kop) sok éve nem jött elő.
21. Pisti34 (válaszként erre: 17. - Martian)
2009. ápr. 23. 21:49
Nekem is van furunkurusom kb 5 éve már.Semmitől se akkar elmúlni.Ráadásúl irgalmatlan rossz helyen van:a hónaljamban.Ergo minden olyan amit rákellene kötni kihúzva,mert semmi nem marad ott meg.Mindig lecsúszik a kötés.Elmentem orvoshoz.Azt mondta,hogy ez be van tokosodva kikell vágni,de előtte krém (nem emlékszem a nevére,valamilyen baktériumölő,de nem használ) ducc kötéssel.Oké a duckötés fakasztott már ki nekem is genyes kelést az ujamon,de ide,hogy lehet rákötni,hogy ne csuszon le ha megmozdulok?Sehogy.Ráadásul,a dúckötés lényege,hogy szószerint "berohadjon",bepuhuljon a bör,de itt a hajlatban levegőzik.Sajnos ez kihúzva.Vissza mentem.Vágjuk ki.Vágjuk.Amúgy börgyógyászat áll a legutolsó helyen az orvostudományban.Tanácsért mész és még ők kérdeznek téged,hogy mitől lehet.Szóval vágattam.A sebész rögtön azzal kezdte,hogy minek kivágni,ha hajlamos vagyok rá,kijön újra.De csak kivágattam.Műtét előtt antibiotikumos kezelés.4 nap múlva semmi.Eltünt (ez 4 éve volt,először és utoljára múlt el).A sebész azt mondta a mütét előtt,hogy itt nincs semmi csak képzeltem.Pedig még a mütétre való előjegyzésnél ő is megvizsgált.Végül mégis vágta.Kéthét mulva visszajött.Azóta is ott van.Hol borsószemre össze megy.Máskor dió nagyságúra bedagad (állítólag ilyenkor már carbonkurus vagy mi lesz).Ráadásul a vágás helyén a bőr érzékenyebb,vékonyabb,mikor begyulad tiszta seb lesz a hely.Kiürülni sose ürült még ki.Egyszerüen nem lehet mit kezdeni vele.Néha a másikban is kijönn,de onnan elszokot múlni.No nem magától (úgy makacs az is),hanem ajánlották,hogy igyak ezüst-colloidot.Nagyon jó baktérium ölő.Attól valóban elmúlik az egyikben,de ahol vágták ott csak javúl-javúl,mikor azt hisszem na most hátha:berobban dióra.Pont most is igy jártam.Vettem ezüst-colloidot (egy más fajtát,ezt mondják a legjobbnak),3 hete iszom.Két hét múlva már egész jó,aztán bumm bedúrvul vissza.Most tartok a 3. hétnél.A kaja dolgok nálam nem érvényesek.Rengeteg tisztító kurát csináltam már,nem is reagál rá.A stressz mentes élet is kihúzva,mert nagyon-nagyon ritkán élek meg feszültséget.Az időm nagyrészében elég jól érzem magam a börömben.Szóval ötletem sincs,hogy mitől van.Mitől múlhatna el nálam?Mesélte valaki,hogy neki is évekig volt a mellkasán,semmitől semm múlt el.Majd elvállt a férjétől és pikk-pakk volt-nincs.De ez is kihúva,mert 12 éve önismerettel foglalkozom és igazán semmiről se lehet tudni,hogy ettől vagy attól lenne.Megoldod a problémát,ami a nagykönyv szerint is az okozója,aztán ez még csak ott figyel a hónaljban.Azt csak akkor lehet tudni,hogy ez és ez a élethelyzet,probléma volt az okozója,ha megoldod és elmúlik tőle.De ezt előre?Persze sokan okoskodnak,hogy ettől lesz,mert másnál ettől volt,de lehet nálad (mivel te más vagy) nem müködik.Ezért jár a börgyógyászat gyerekcipőben.Amúgy is 5 év bagatel idő a 20 éve fenálló pikelysömörömhöz képest (de azt már nagyon kordában tudom tartani).Úgy,hogy van tapasztalatom abban mikor értetlenűl állnak az orvosok,természetgyógyászok a probléma előtt.Szóval nekem valami olyan ötlet kénne hónaljra,amitől ha végleg nem is mulik el,de idéglenesen (úgy mint az ezüst a másikra) eltünne.Az már a mennyország lenne
2008. júl. 30. 15:25

Sziasztok. Sajnos nekem is lett azaz jelenleg is szenvedek a furunkulustól. Én is borogatással kezelem. Az orvos csak antibiotikumot és kenőcsöt ír fel nem hajlandó elküldeni kitenyésztetni pedig nem csak nekem hanem a páromnak és a kisfiának is elő jön. A doki szerint csak begyulladt a szőr (persze már 8x egymás után meg a gyereknél is) ezek az orvosok nem sokat tudnak tisztelet a kivételnek. Mi is élelmiszerre gyanakodunk csak még nem jöttünk rá hol a bibi.

EGNIS nálad láttam, hogy neked is élelmiszer végett volt, meg tudnád mondani, hogy melyikről van szó v. hogy milyen összetevő végett jön ki?

Köszi

2008. máj. 15. 19:33
Bocsi, kicsit hosszú lett de olvassátok el mert ez a megoldás ellene!!
2008. máj. 15. 19:33
Nekem két éven át volt állandóan furunkulusom,főleg miután szőrtelenítettem.Mindig csak utolag probáltam kenegetni,miután már kialakult,de nem sok sikerrel,mert semmilyen szer nem mulasztotta el, meg kellett várnom amíg magától elmúlik.De nagyon sokat szenvedtem miatta,mert nekem legalább 10-10 volt a lábaimon, és nyomot is hagyott.Na a lényeg,hogy a kozmetikusom megkérdeztem hogy-hogy tudnám megelőzni, és azt mondta hogy szőrtelenítés után fertőtlenítsem alkohollal, és akkor összeszűkűlnek a pórusok és a szőrtüsző nem gyullad be.Tényleg a lényeg, hogy menj el a 100ftos boltba és vegyél 200 ftért egy fabulon arcszeszt,meg vattát,ezzel kenegeted szőrt.után,kb 3napig és utána kend be testápolóval,figyeld meg nem lesz furunkulusod!!
2007. aug. 3. 22:08
menj orvoshoz :)
2007. márc. 3. 23:23
Furunkulust a leg konnyebb kikezelni a kov.kepen nyaron a feherliliom szirmait le szedni es kek szeszbe tenni ezt kell a kelesre tenni rovid ido alatt elmulik./a kekszszt nalunk hortikonyaknak is hivjak az ukranok luhonak/ezt a szeszt fertotlenitesre hasznaljak ,nem tudom nalatok milyen nev alatt lehet talalni az uzletbe.ha valamit nem ertesz jelezd.
2007. márc. 3. 22:00

Ez nem "hulyeseg" ahogy alexandra28 irja,hanem

egy termeszetes gyogymod.Amikor en terhes voltam

nekem is lett egy ilyen(soha tobbet,se azelott nem volt),nagyon csunya volt, es tuzes ,ne is beszeljunk rola hogy mennyire fajt!Muszaly volt orvoshoz menni aki mivel eros gyogyszereket nem

kaphattam ,ki akarta vagni, persze zsibbasztas nelkul-ennek husz eve mar-A nover, aki latta mibe vagyok megsajnalt es O mondata hogy probaljam meg a reszelt krumplival borogatni.Igaz, harom napig vele keltem-fekudtem,de elmult.

Es nem egy embernek segitett mar.Persze ha nagyon sok van es regota,termeszetesn orvoshoz kell folyamodni!-en is oda mentem annakidejen.

14. alexandra28 (válaszként erre: 5. - Az_5let)
2007. márc. 2. 10:07
Szerintem az hülyeség,hogy rakj rá krumplit meg minden hülyeséget.Menj el orvoshoz mert belülről jön
13. Egnisz
2007. febr. 27. 02:27

Nem szabad játszani ezzel a betegséggel! Nekem is volt, vesznek mintát és kitenyésztik, amiből kiderül, hogy melyik fajta antibiotikum hatásos rá. Szedni kell! Mindenképpen orvosra van szükség! A sebeket is kezelni kell, nem tudom, hogy bírod ki orvosi segítség nélkül, fájdalmas nagyon.

(Később kiderült, hogy egy mesterséges élelmiszer okozta a problémáimat.)

2007. febr. 26. 21:25
Minden egyes alkalommal amikor a "kezelest" megismeteled,frissen reszelt burgonyat hasznalj, ne ugyanazt amit mar hasznaltal
11. sizsu
2007. febr. 26. 20:54
Szia, nem az a szándékom, hogy megrémisszelek, de menj el a háziorvosodhoz, és méresd meg a vércukrodat! Biztos ami biztos, ártani nem árt... Muteromnál úgy derült ki , hogy cukorbeteg , hogy lett egypár nagy furunkulus rajta... Elment bőrgyógyászhoz, és az kapásból rávágta, hogy valószínűleg diabetesz. Remélem, hogy nem az a probléma, de azért tényleg nem ártana egy háziorvossal konzultálni ezügyben. Még ezt a tetves 300 forintot is megéri.
2007. febr. 26. 20:37
Bocs en csak most olvastam hogy ez ennyire komoly,vagyis hogy ennyi van.Szerintem akkor is megprobalhatod amit leirtam,artani nem arhat,es ha tuzesedes van azokon a helyeken,bisztosan segit.csak kitartas kell.De lehet hogy kene menj orvoshoz,vagy legalabb a gyogyszertarban kerdezd meg,mit ajanlanak,ez nem jatek.Ird meg par nap mulva hogy hogy vagy.
2007. febr. 26. 20:36
koszike a tanacsokat, nekem pl azt tanacsolta az egyik ismerosom,hogy minden reggel éhgyomorra vegyek be egy dió nagyságú élesztő db-ot a számba és hagyjam ott,amig felszivódik, na most ez nemtom mennyire hatásos...1 honapja csinálom kb...de nem vettem észre semmit :(( mintha az arcbőrőm tisztább lenne,de ennyi...lehet,hogy ez idő kérdése,persze rendszeresen kell csinálni,hogy hatása legyen...
2007. febr. 26. 20:29
ne félj orvoshoz menni, mehetsz kozmetológushoz is, a Mária utcában a Bőrklinikán található, TB támogatottak ezek a kezelések. Még az elején kell elkezdeni a gyógyítást, hogy esélyt se adj a maradandó hegeknek.
2007. febr. 26. 20:24

Szia.Tedd amit irok,es meglatod hamar elmulik.Reszelj meg aprora egy kissebb burgonyat,tedd egy darab steril kotszerre,es tartsd tiz percig a problemas helyen,.amilyen


gyakran csak tudod,mondjuk orankent ismeteld meg

.Mindenkeppen egy nap folyaman ezt a muveletet tobbszor meg kell ismetelni.Ismeroseimnek is ajanlottam ezt a gyogymodot,es hasznalt.Vigyazz mert a burgonya leve fog,foltot hagy a ruhan.Udvozollek.

6. Bebcy (válaszként erre: 3. - Az_5let)
2007. febr. 26. 20:24
Mindenképp menj el orvoshoz, ez nagyon komolynak tűnik. Nagyon jó és hatásos gyógyszerek vannak, amit rendszeres máj és vesefunkció elleneőrzés mellett lehet alkalmazni. Addíg is kerüld az olajos magvakat, csipszeket, mesterséges édesítőket és szinezékeket tartalmazó ételeketés italokat.
2007. febr. 26. 20:21
20 éves vagyok,átlagos magasságú és testsúlyú,őszintén szólva félek elmenni orvoshoz... :((( de már kb fél éve küszködök vele...és semmitől sem múlik el...
2007. febr. 26. 20:15
Szerintem belső gyulladás van folyamatosan a szervezetedben.Kellene méregteleníteni.Hány éves vagy és hány kg?milyen magas?Menj el a gyógyszertárba és vegyél tisztítóteát.Ez nem tűr halasztást biztos valami gáz van nálad!!!Sok furunkurusod van?Külsőleg vegyél az Aloe verától zöld krémet.Miket eszel????Fontos.
2007. febr. 26. 20:11
hát elég sok, lábon,kézen,szinte mindenhol...:(
2007. febr. 26. 20:07
Szia!Bioptron lámpával nagyon sokat segíthetsz és hegesedés se marad. Nagyon sok van? és milyen helyeken? arcon? vállon? háton?
2007. febr. 26. 20:04
Nem tudtok valami hatásos módszert/gyógymódot furunkulusok ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook