Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos kortól lehet egy babát fürdőbe vinni (nem babaúszásra)? fórum

Hány hónapos kortól lehet egy babát fürdőbe vinni (nem babaúszásra)? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 21. 22:19
Mi mindkét gyerkőcöt 4 hós korától járatjuk babaúszásra, soha nem volt velük semmi (ebből fakadó) gond. A babauszin abban az időben nincsenek mások, de ma már az uniós irányelvek szerint nem cserélik mindennap a vizet, csak hetente egyszer. (Csak vegyszeres tisztítás van)A babaúszás pont az aktuális csere előtt van beiktatva, tehát a víz, finoman szólva sem makulátlan. (Az ország egyik legnívósabb strandjáról van szó.) Szerintem ne aggódj, nem lesz baj a pancsolásból. Termálba mondjuk ne vidd.
2010. dec. 19. 16:15
Én már 2,5 hónapos koruk óta hordom úszni a gyerekeimet- sose fájt a fülük, nem voltak megfázva. Az ilyen betegségeket nem szabad az úszásra ráfogni, mert akkor pl. az enyémeknek állandóan betegnek kellett volna lenniük. És sose megyünk babamedencébe- ott túl kicsi a víz, hogy úsztatni tuddtam volna, ott igazán csak nagyobbacska gyerekek tudnak játszani.
15. de4b589afa (válaszként erre: 14. - 65b49ebbf3)
2010. dec. 18. 21:28

Olyanba nyugodtan vidd el. Vagy élvezni fogja, vagy nem. Ha nem élvezi, kiveszed, és ennyi volt, de ha tetszik majd neki, akkor életed egyik legszebb élménye lesz :-)

Nekem az volt, mikor voltunk.

14. 65b49ebbf3 (válaszként erre: 11. - Nati0220)
2010. dec. 18. 19:29
Olyan fürdőre gondoltam ahol van gyerekmedence, pancsoló.
13. mtt80
2010. dec. 18. 18:57

Sziasztok!

Mi 3 hónaposan vittük először, igaz nem vittük be mindegyik medencébe, csak a pancsolóba. Ez direkt kicsi gyerekeknek van, csak térdig ér a víz. Nem is volt benne sokáig, de nagyon élvezte. Arra vigyáztunk, hogy a fejét, fülét ne érje víz.

2010. dec. 18. 18:38

A babaúszás nem arra való, hogy megtanuljanak úszni a picik. Sok jótékony hatása van, de a tanulás nincs közöttük. Arra nagyobb korban van lehetőség kifejezett gyerek úszóórákon.

Mi két hete voltunk a 7 hónapos babánkkal először fürdőben, eleinte csak fogtuk a vízben, de végül beleraktuk egy baba úszógumiba (már stabilan ül magától, így nem volt gond), és iszonyatosan élvezte! Soha nem láttam még így örülni semminek, nagyon megérte!!!

Ha már ül magától, szerintem vidd el nyugodtan.

A fülgyulladás megelőzhető, ha nem meríted bele a buksiját, én nem tettem, nem is tenném magamtól.

2010. dec. 18. 18:25

Sziasztok,

engem járattak úszni kiskoromban a szüleim, azóta is hiperérzékeny a fülem. A jószándék megvolt... Ja, és 14évesen a barátnőim tanítottak meg úszni, a korábbi "edzőknek" nem sikerült.

Hallottam olyat, aki egész pici kortól, fél évesen vitte a gyerkőcét és azóta is élvezik. Szerintem mindig az adott gyerek igényeihez kell igazodni. Pl. a fiam először nem szerette, de most nyáron voltunk egy "vizibirodalomban", és ki sem lehetett imádkozni a vízből. De a fertőzések miatt mindenképp csak olyan helyre mennék, amit többen ajánlanak.

Azt nem értettem pontosan, hogy az eredeti kérdés mire vonatkozott? Mert ha kifejezetten gyógyfürdőre, azt én úgy tudom, csecsemőnek egyáltalán nem ajálják, és kisgyereknek is max fél órára, és még ott is számít a gyógyvíz típusa. De minden gyógyfürdőben van normál vizes medence is, tehát azért az is megodlható. üdv Nati

2010. dec. 18. 17:56
Én is gondolkodtam ezen,babám 3 hó-s,de a szomszéd most mondta,hogy felkelett szurni a 6 ho-s babája fülét,na meg 4ho-s kora ota beteg,azota járnak usziba.....hát ennyit a korai pancsiról:((((én nem viszem,majd csak nyáron:)de mindenki azt csinál amit mer:)
2010. dec. 18. 17:55
Mi 3 hónaposan kezdtük a baba úszást de akkor csak mi voltunk a füriben/ babák és mamák/ és előtte ellenőrizték a vizet.
2010. dec. 18. 17:54
köszi a válaszokat, remélem tavasszal el tudunk menni:-)
2010. dec. 18. 17:52
Én 7 hónaposan vittem elösszőr és heti kétszer járunk most is.
2010. dec. 18. 17:45
6-10 hós is lehet. úszáshoz 14-18 hós.
5. Talian35 (válaszként erre: 1. - 65b49ebbf3)
2010. dec. 18. 17:45
Szerintem ezt Te döntöd el. Én mondjuk alapból borzongok az ilyen közösségi fürdőzésektől pedig imádom az aquaparkokat :-D De én nem éreztem szükségét hogy az enyémek már pár hónaposan ilyen helyeken lubickoljanak - úgyhogy 1,5 évesen volt először (és utálja is).
2010. dec. 18. 17:44

Én 6 hónapos koromban mentem először usziban. Láttam 1 hónaposat is, de inkább 8-10 hónapos kortól ajánlott, ha fogni akarjátok. Ha pedig úsztatni akarjátok úszógumival, jó ha megvárjátok a 114-18 hós kort.

Gratulálok a babához :) !

2010. dec. 18. 17:42
babúszáson egyszer volt,azt nem tetszett neki,de a strandok nagyon
2010. dec. 18. 17:41
én 6hónaposan már aquaworld-be vittem,na a csúzdára azért nem vittem magammal:-)
2010. dec. 18. 17:39
Hány hónapos kortól lehet egy babát fürdőbe vinni (nem babaúszásra)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook