Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A leszedett csempéket újra lehet rakni a fürdőben? fórum

A leszedett csempéket újra lehet rakni a fürdőben? (tudásbázis kérdés)


20. syria (válaszként erre: 6. - 72c0c87bc6)
2010. szept. 6. 07:50

Hú, a penésszel nagyon vigyázz! Azon túl, hogy randa, komoly betegségeket lehet tőle összeszedni, főleg, ahol gyerek van. Itt találsz nem is egy, a problémával foglalkozó fórumot.


pl.: [link]

2010. aug. 29. 15:10
Igen lehet, de én fagyálló csemperagasztót javaslok. Nem drága, és 1-2 kilós kiszerelésben is kapni.
2010. aug. 29. 14:10

Közelünkbe felújítás lehetett. kellett vágjanak sok járólapból szép csíkokat. Ki volt téve egy konténerbe, nem volt használt, koszos. Csak nem kellett már sehova valószínű.

Én szégyen vagy nem vettem ki belőle néhányt. Még edény alátétnek is jóó.

Sőt amikor melóztem a " füleket " rátenni és azon kenni a ragasztóval milyen jó let volna.

Nem minden " szemét ami annak látszik, annak szántak már "..

2010. aug. 29. 13:32

Csak pár csempét kéne kicserélni olyanra, ami ne törött, vagy hibás.

Mondjuk én fel nem fogom, miért kellett szürke, téglalap alakú csempét beerőszakolni a kocka alakú, rózsaszín-fehér közé, és sziloplaszttal kinyomni, de aki csinálta, biztos érti.

Ezeket akarjuk kijavítani, mert a falfestés sem sokat segített a dolgon.


Fényképezni nem tudok, mert (naná!) a fényképezőgép is akkor megy tönkre, amikor nincs rá pénz megcsináltatni.

2010. aug. 29. 13:11

Igen, és talán egyenesen is :) nem csak a távolság.

Az előző metlaki.. akart lenni

15. t.Ili (válaszként erre: 13. - Ncilány)
2010. aug. 29. 12:55
Valami távtartó,hogy egyenlő távolságban legyenek a csempék.
2010. aug. 29. 12:49
persze:)
2010. aug. 29. 09:17

Kell venni + műanyagból. A metlekinál és csempézésnél segéd. Nme tudom a pontos nevét..

Az sokat segíthet..

12. virgilius (válaszként erre: 3. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 29. 09:00
Mi már csináltunk ilyet, csak nagyon-nagyon óvatosan kell leszedni a régit, mert könnyen törik. Le kell áztatni róla a maradék régi ragasztóanyagot. Aztán kell találni egy mestert, aki nem röhög ki a kérésért. :) A miénk is röhögött, de ő jófejségből, és megcsinálta. Lehet nyomós ragasztóval is felragasztani, ha nem sokról van szó.
2010. aug. 29. 08:54
Max le kell vakarni az elöző ragasztó anyagot...
10. access
2010. aug. 29. 08:48
Fel lehet ismét tenni őket.
9. t.Ili (válaszként erre: 3. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 29. 08:44

Tegyél fel képet a csempéről!

Lehet,hogy van valakinek olyan a közeledbe.

Nekem is van 4-5 -féle maradék

2010. aug. 29. 08:38

Ha totál leszedni, szintbehozni, és utána valami glettelővel tök simára " vakolni "? Ja és persze lefesteni falra való zománccal.

Nem rég én si vadásztam infót ez ügyben. 1200 Ft / m2 a csempének ami a legolcsóbb. És a ragasztó anyag is 8 m2 - re elég a zsáknyi, és 1000 Ft.

Házilag szerintem a csap környékét ami kb 2 db csempe, azt ezzel a glettelőssel. Nem kell kivágni a csempét, és persze azt se könnyű ott hézagmenetesre kenni. Ott elférnek apránként a penész gombák..

Persze ez is csak egy ötlet, könnyen lehet egyáltalán nem jóóó.

7. lisa65 (válaszként erre: 6. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 29. 08:29

A penészre használj hypót!

Hát próbáljátok meg hátha sikerül!

De ha penészes az egész, akkor előbb azt kell megszüntetni, mert ha alatta vizes marad a fal, akkor ledobja a csempét is előbb utóbb.

6. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 5. - Lisa65)
2010. aug. 29. 08:22

Az egész lakás totál penészes, ettől vígan leszedhetjük az egészet is.

Sajnos borzalmas kontár munkát végzett az előző lakó, sok helyen befolyik a csempék közé a víz, a kád körül sziloplaszttal nyomta ki a csempék közötti fugát, ha nem csinálunk felújítást, szétrohad az egész.

Szívesen spórolnék én úgy csempére, csak egyelőre nincs miből...

Amit nem lehet "párszáz" forintból kihozni, az nem lesz készen, sajnos. De azt nem akarom, hogy tönkremenjen teljesen az egész lakás.


De szétbarmolni se akarjuk úgy az egész fürdőt, hogy aztán semmi értelme, mert nem lehet felújítani.

Egy könyvtárnyi szakkönyvet letöltöttünk. Hátha segít.

5. lisa65 (válaszként erre: 1. - 72c0c87bc6)
2010. aug. 29. 07:59

Hát ha még nincs leszedve ez attól is függ, hogy hogyan jönnek le a csempék. Utánna pedig alaposan meg kell tisztitani őket.

Sajnos félő, hogy ha megbontod és nem jól vannak feltéve akkor leesnek sorba.

Ezenkivül ha egy-egy csempét akarsz a sorból kiszedni nem biztos, hogy könnyű dolog még egy szakembernek sem!

A fürdőben azért teszik 180 magasra a csempét, hogy a viz miatt ne ázzon a fal! Ha alacsonyabbra van téve, lehet hogy vizes-penészes lesz majd a falatok.

Azért ezt alaposan gondoljátok át! Lehet, hogy érdemes lenne inkább kicsit spórolni és nézegetni olcsóbb csempéket azzal jobban járnátok.

4. 72c0c87bc6 (válaszként erre: 2. - Danika2010)
2010. aug. 29. 07:53
SZUPER!
2010. aug. 29. 07:53

Megpróbálom körülírni a problémát:

Mióta itt lakunk, még nem volt pénzünk megcsinálni a fürdőt, ez a jövőben sem változik, de már nagyon zavar, hogy ilyen csúnya.

Azt szeretném tudni, hogy a következő megoldás lehetséges-e: Nem egyforma magas a csempézés, a WC körül csak kb. 130 cm magasan van, a kádnál kb. 180 cm magasságig. Arra gondoltam, ha egyforma magasságra lebontanánk a csempéket, akkor lenne bontott csempe ahhoz, hogy a törött, csúnya (és az előző lakó által a rózsamintásba belerakott nagyobb, és szürke csempéket) kicseréljük.

Feltéve, hogy ez egyáltalán megoldható, hogy a leszedett darabokat rakjuk vissza.


Maga a minta elég jól néz ki, ha nem is a szívem csücske. Viszont nagyon régi, kb. 40 éve gyártották, így lehetetlen legalább egy doboznyit beszerezni belőle.


Kicsi az esély, hogy valaki ért a hidegburkoláshoz, de hátha csináltak már hasonlót valakinél a "mesterek".

2010. aug. 29. 07:51
Szia! Alapos tisztítás után vissza lehet rakni!
2010. aug. 29. 07:48
A leszedett csempéket újra lehet rakni a fürdőben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook