Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos korban lehet elkezdeni a kicsit csőrös pohárból itatni? fórum

Hány hónapos korban lehet elkezdeni a kicsit csőrös pohárból itatni? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 18. 06:34

Pohár!!

Az a sok műanyag vacak-kacat felesleges.Szépen megtanítható...

és még mosogatni is utálnám,annyira gusztustalan rajta a "csőr"-és még ha beleposhad esetleg az ital...

2010. júl. 6. 15:06
Az én fiam is szeret pohárból is inni.
2010. júl. 6. 14:59
szerintem gyereke válogatja, a fiam használt itatópoharat is és cumisüveget is, sőt meg volt érte veszve, de már két évesen pohárból ivott.
14. babszibobó (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2010. júl. 6. 14:58

Szia!szerintem nyugodtan megpróbálhatod most.nem lesz baja!

(személyes tapasztalat: a nagynál avent termékeket használtam, hiába volt ráírva, hogy nem csöpög, volt minden elázott, pedig jól volt összerakva, most a kicsinél Tommee Tippeet használok és még egy baleset sem történt, szerintem jobb a kialakítása, árban van hogy nincs is különbség, több féle ivópohár, csőrös és kulacs nagyobbaknak, én nagyon szeretem!ez nem reklám, csak egy tapasztalat megosztás és egy tipp)

13. Nagyir
2010. júl. 6. 14:53
Szia! Bár könnyebbnek tűnik az itatás csőrös pohárból, de én egyáltalán nem tartom jó "találmánynak". Sokkal tovább fog rajta lógni, mint a cumisüvegen és éppen a kényelmessége miatt nagyon sok olyan gyerek van, aki nem hajlandó nagyobb korában sem normális pohárból inni és nem 1-2 évesekre, hanem óvodás korúakra gondolok,(pl. ismerősöm öt éves kisfia is szívesebben csőrözik). :( Emellett, ha esetleg bölcsődébe, óvodába adod később, ott sem fognak csőrös poharat használni, mivel a rendes poharas itatás működik. :)
12. Nikyci
2010. júl. 6. 14:43
Én eddig csak kemény aventos csört láttam!
11. édesmandula (válaszként erre: 10. - Nikyci)
2010. júl. 6. 14:22
a fehér aventes csőr az puha, nem?
10. Nikyci
2010. júl. 6. 14:20
Van olyan csörös cumisüveg is ami szilikonbol van.Nem olyan kemény mint pl. az aventos csörösök.Nekem azt nagyon szerette a nagyiam.
9. Mindzsi (válaszként erre: 7. - Sutoczkine)
2010. júl. 6. 14:16
köszy :) veszek akkor egyet, és meg próbáljuk
8. Mindzsi (válaszként erre: 2. - Szamó)
2010. júl. 6. 14:14
voltam már tescoban kerestem olyat amin nagyobb lenne lyuk, de nem találtam. :( azt meg nem is tudtam hogy ilyen cumi van a főzelékekhez :)
7. sutoczkine (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2010. júl. 6. 14:13
Szerintem már meg lehet próbálni csőrösből itatni. Én is kb ilyenkor kezdtem a fiamat hozzászoktatni a csőrös pohárhoz. Nekünk mamos van, abba van olyan betét, hogy ne nyeljen túl sok levegőt. A mai napig szereti csak már a betétet nem használjuk.
2010. júl. 6. 14:12
Próba-szerencse! Ártani nem ártasz vele. De Te tartsd a poharat, azért a kezébe még ne add, nehogy nagyot slukkojon hirtelen.
2010. júl. 6. 14:12

Szerintem ez attól függ, hgoy neki mennyire tetszik.

Az én kisfiam már pár hetesen is pohárból ivott, sőt 1 naposan, mert a kórházban abból kapott pótlást.

Amúgy itthon is sima pohárból iszik(most 11 hónapos), persze azért kell neki segíteni, hogy ne borítsa magára.

Csak a sétákra szoktunk vinni cumisüveget, de pont ma akartam venni neki csőröset és azt vinni a sétákra.

:)

Szerintem próbáld meg otthon pohárból itatni, hogy mennyire megy neki:)

Aztán ha nem, akkor jöhet a csőrös:):)

2010. júl. 6. 14:12
Én sem a poharat ajánlanám, hanem egy nagyobb cumit, annyi féle van már, biztos megtaláljátok a megfelelőt.
2010. júl. 6. 14:11
nálunk egészen kicsi kora óta pohárból kap mindenféle innit a tápszeren kívül :) elvan vele, bár jobban kell figyelnem, nehogy a nyakába zuhanjon az egész :DD most hogy önálló és birkózni kell a pohárért néha vele, én is elgondolkodtam egy puha cumijú itatón...lassan 7 hós...a szívószáltól még félek, nehogy félrenyeljen :P
2010. júl. 6. 14:10
Van olyan cumi, amelyiken nagyobb a lyuk. Olyan is van, amelyik főzelékhez van............
2010. júl. 6. 14:09
Most 5 hónapos a kisfiam, eddíg csak sima cumis üvegből itattam. Kap rostos gyümölcs leveket, ivóleveket, de ezeket nehezen bírja már kiszívni a cumis üvegből, van úgy hogy egyátalán nem is jön. Mibe tegyem neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook