Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány évesen szerezzen jogosítványt egy fiatal? fórum

Hány évesen szerezzen jogosítványt egy fiatal? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. ápr. 19. 23:30

Én nyáron szerzem meg,20 évesen.Most van rá időm.Alig várom már,hogy ne kelljen senkit megkérni,hogy vigyél már el ide,dobj el oda.Csak beülök és go :D

Nem olvastam vissza,mennyire aktuális még a kérdés de Én érettnek tartom magam rá,pl a 34 éves ismerősöm egyáltalán nem.Szörnyen felelőtlen!

Személyiség függő dolog :)

37. punku1 (válaszként erre: 36. - Jozsi.38)
2010. ápr. 19. 22:29
:D és milyen igaza van :)))))
2010. ápr. 19. 07:09
így van tényleg személyfüggő.a fiúk pedig szeretnek általában gyorsan menni. nekem egy ismerősöm azt mondta,(30éves pasi) hogy most már nem az a fontos neki hogy mennyivel megy az autója hanem az hogy bármikor biztnságosan meg tudjon állni
35. sajert
2010. ápr. 18. 21:42

Szerintem is személyiségfüggő. Meg jöhetnek a kövek, de azért egy 18 éves lány, sokkal érettebb, mint egy 18 éves fiú. A fiúban benne van a versenyhajlam, meg a kivagyiság.

Én 18 évesen szereztem meg a jogsit, azóta vezetek 16 éve - úrrriiiisssstennn, milyen öreg vagyok - még egy koccanásom se volt soha. Ó, ez így nem igaz, kétszer miközben ÁLLTAM a piros lámpánál hátulról belémkoccantak, mivel nem vették észre a piros lámpát, meg hogy én ott állok kocsival (fogalmam sincs, mégis mi a francot néztek, ha nem az utat!?- mindkettő középkorú férfiember volt :-D).


A környezetemben is a 18-19 év az általános, de a fiúk sokkal vagányabbul vezetnek, az tény. Unokaöcsém mellé (pedig már 10 éves jogsija van) nem szívesen ülök be még ma se, és előre szólok neki, hogy nekem gyerekem van, meg férjem, haza is szeretnék érni, épségben, és nem rohanok sehova.


Egyébként alap dolog ma a jogsi. A férjem 43 évesen szerezte meg, rajtam kívül mindenki lebeszélte róla, de én nem hagytam magam lerázni :-D. Jól vezet, az oktató már rég vizsgára akarta engedni, de ő azért még vett plusz órákat, mert nem bízott magában. Ő volt a legidősebb tanuló (cirka az átlagéletkor minimum megduplázva), de elsőre átment mindenből (nem, nem adott pénzt a vizsgabiztosnak).

34. Anka71
2010. ápr. 18. 18:21

Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok.

Akkor nagyjából ezt fogom csinálni: megkérdem majd a gyermeket, olyan három év múlva (akkor lesz 17 éves), hogy szeretne-e vezetni tanulni. Ha igen, akkor természetesen fizetjük neki, és vagy az elméleti, vagy a gyakorlati oktatást nyári szünetre iktatjuk be. Mondjuk 11. osztály utáni szünetre (bár ő év vesztes, tehát akkor már 18 lesz).

33. mmacus
2010. ápr. 18. 16:33

Az én nagyobb gyerekeim az utolsó középiskolai tanév előtti nyári szünetben szerezték meg a jogsit. 17 évesen. Nem tartottam korainak, mérlegeltük, hogy következő nyáron az érettségi után tudták volna csak kezdeni, akkor nem biztos, hogy végeztek volna, mire kezdődik az egyetemi, főiskolai tanév. Felsőoktatási tanulmányok ideje alatt, a vizsgák mellett ismét nem lett volna rá elég idő. Amikor végeznek és munkát keresnek, szinte mindenütt feltétel a jogosítvány.

Úgyhogy ezekkel a tapasztalatokkal gazdagodva, a harmadik gyerekkel is ugyanígy fogjuk csinálni, most nyáron. A nagyoknak 6, illetve 4 éve van jogsijuk, fiam most végez az egyetemen, szüksége van rá. Most már elég késeinek találnám elkezdeni a vezetni tanulást, egyetem mellett pedig nem lett volna rá ideje.

2010. ápr. 18. 15:21

Sziasztok!

Szerintem is minél előbb, pláne ha a szülő tudja finanszírozni, mert, bár nem tudom, hogy állnak most az árak, de gyanítom, mint mindennek, a tanfolyamnak is csak felfelé megy, a fiatalnak már lehet, hogy nagy érvágás lesz, ha önállóan kell kipengetnie.

Az, hogy nem lennének elég érettek, szerintem nem állja meg a helyét, sőt, ilyen korban, amikor amúgy is iskolába járnak, talán még jobban hallgatnak az oktatóra is, jobban beléjük ivódnak a szabályok. Vagy lehet, hogy ez a mai fiatalokra nem jellemző?:-(

Ja és az is fontos, ha megvan a jogsi, engedni kell őket vezetni is:-) Diszkóbaleset is kevesebb lenne, ha a bandákban lenne 1-1 szolidabb lány jogsival, aki épségben hazaszállítmányoz mindenkit...

31. benvik
2010. ápr. 18. 15:02
Ez szerintem személyfüggő. Ismerek olyat, aki 17 éves kora óta vezet, soha egy korty alkoholt nem ivott vezetés előtt, normálisan megy, nem száguldozik stb. És ismerek olyat is, aki már nyugdíjas, és kocsival jár a kocsmába:-(
2010. ápr. 18. 15:00

Szerintem is minél előbb, annál jobb.

Nekem 17 éves korom óta van jogsim, és imádok vezetni.

29. punku1 (válaszként erre: 25. - Bbibe)
2010. ápr. 18. 14:49
Lehet ha többet vezetnél akkor lenne rutinod és nem éreznéd így . Persze van aki nem szeret vezetni és az nem jó . Én szeretek és ki is kapcsol ha autóba ülök . :)
28. punku1
2010. ápr. 18. 14:46
több :P
27. punku1
2010. ápr. 18. 14:45

Én viszont 41 vagyok és még csak pár éve vezetek :P

Pesten tanultam meg vezetni de nem vagyok pesti. Mondhatnám azt is ,hogy nem is tanultam meg vezetni csak átmentem mindenből . 2 hónapi nem is ültem be az autóba. Egy kis városkában élünk és itt persze egész másra kell figyelni mint pesten . Itt jönnek mennek a biciglisek és néha egy egy munkagép is úgy kanyarodik ,hogy azt se tudja merre akar menni :P Hidd el nekem a pesti vezetőknek itt már ugrott össze a gyomre mikor a bringások hadát kell kikerülni . Főleg azt imádom mikor anyuci megy elöl és mögötte a csipet csapat . Na az csúcs.

Én már az elején felmentem pestre és ott is vezettem . Viszont az is igaz hogy van akinek csak a település vége tábláig szól a jogsija pedig már töb 10 éve vezet . :))))

2010. ápr. 18. 14:41
Sok osztálytársamnak, velem egykorú ismerősömnek, barátomnak már megvan 18 évesen. Én idén nyáron szerettem volna letenni, de úgy döntöttem, érettségi után inkább lazítok. Majd jövő nyáron, tehát 19 évesen - lehet, hogy előbb... Szerintem jó dolog, ha egy fiatalnak van jogsija. Persze akkor, ha van is lehetősége vezetni, nem csak áll a jogi, mert nincs autó, esetleg nem adják neki oda.
25. bbibe
2010. ápr. 18. 14:39
Én csak 4 éve vezetek! Azt is ritkán! Nekem ehhez nincs elég tehetségem! Meg már rutinom se! Na meg még figyeljek arra is oda, hogy szegi meg egy másik ember a kresz szabályt! Erre van a párom! Ő vezet!
2010. ápr. 18. 14:31
Jééé! Csak most nézem, én már több, mint 7 éve vezetek! 2003-ban lett jogsigm. :D
2010. ápr. 18. 14:30

Én 18 voltam. Szerintem ez nem kor függvénye! Úgy gondolom, hogy előtte értelmet kell adni a gyereknek. Értelmesen el kell neki mondani, hogy ez mekkora felelősség... És ha úgy látjuk, hogy megértette, felfogta, akkor mehet jogsit szerezni. De én úgy gondolom, hogy fizesse ő a jogsit, ez nagyon sokat számít a későbbiekben is. Tudni fogja, ha elveszik a jogsit... az mennyire fáj majd anyagilag! + jobban fog készülni a vizsgákra is! ÉS tény, hogy aki megkapja a jogsit az még nem tud vezetni!!! Azt csak a forgalom, az élet tudja megtanítani neki! Teljesen más az oktatóval vezetni, mint rendesen forgalomban.


Meg aki vidéken tanul az iszonyatosan vezet, ha bekerül egy nagy városba! Na az életveszélyesen vezet általában!!

22. Anka71
2010. ápr. 18. 14:26

Nekem az nem tetszik amúgy, hogy túl hamar lezavarják (szerintem) a vezetés tanulást. Úgy értem, az én időmben (80-as évek), akkor elhúzódott 7-8 hónapig is (igaz, sok suli sem volt, csak az ATI meg az MHSZ). Talán ezért volt, hogy eddig tartott egy okítás, viszont "érett" bennünk a dolog addig is.

Most meg, 2 hónap alatt lezavarják.

21. punku1 (válaszként erre: 19. - 3dbc3a8de7)
2010. ápr. 18. 14:22
Gyakorlatot csak a forgalomban lehet szerezni . Rutint ugyszint . Jogsi nélkül az meg nem megoldott !
20. punku1 (válaszként erre: 10. - Bbibe)
2010. ápr. 18. 14:21
Azt azért sok mindenből le lehet szürnie egy szülőnek ,hogy a gyereke mennyire felelőségteljes. milyen a társasága és mennyire befolyásolható. A fiúnak aki meghalt:( én még rokona sem vagyok de én biztos nem adtam volna a kezébe egy jogsit ,nem még kocsit. :(
2010. ápr. 18. 14:20
Az oké, hogy korán, de gyakorlatot is kell szerezni hozzá. Meg felelősségtudatot.
2010. ápr. 18. 14:14

Minél előbb!!!


Az én szüleim sajnos nem tudták szponzorálni, így csak 21 évesen tudtam jogsit szerezni és egy olcsóbb autót vásárolni.


18 évesen már simán vezethet egy fiatal, persze óvatosan.


Nem attól függ, hány éves az ember, ismerek olyan 45 éves nőt hogy én rendszeresen behunyom a szemem, akárhányszor csak kifordul az utcából, annyira béna...

17. Anka71
2010. ápr. 18. 14:14

Az a baj, hogy én a megérzéseimre nem hagyatkozhatok. Ugyanis én 18 évesen szereztem meg a jogsit, sokat vezettem is utána. Aztán volt egy balesetünk, azóta, mint utas is rettegek az autóban, ennek 12 éve. Tehát, ha rajtam múlna, autóba ülni sem engedném. Én soha nem fogom tudni megítélni.

Amúgy a gyermekem okos, higgadt, megfontolt kislány. Azt is tudom, hogy a saját lelki nyomoromat nincs jogom ráterhelni, és azt is, hogy a mai világban alap dolog a jogsi.

(Én mondjuk "azóta" nem ültem volánhoz, és nem is szándékozom, meghosszabbíttatom, amikor kell a jogsit, és annyi). Szar dolog a kiszolgáltatottság, mindenhova a férjem visz, szerencsére ő nagyon megértő, de még utasként is rettegek a kocsiban. Ha lehet, akkor tömegközlekedek amúgy. Na de a lányomra ezt nem terhelhetem rá. Szóval, nem könnyű.

16. MMMaya
2010. ápr. 18. 14:14

17 évesen már volt jogsim, azóta is vezetek, napi szinten és eddig még baleset mentesen!


Nem kellene általánosítani, van aki nem érett még rá, mert nincs semmi felelőség érzete, de van aki igen.

15. punku1
2010. ápr. 18. 14:13
Az az igazság ,hogy ez az egyik leg nehezebb kérdések egyike . Na mert ugye hiába felelőséhteljes valaki ,ha a másik nem ad meg egy jobbkezest :( Néha én is majd kiesek a szévédőn mert bele kell fékeznem ,hogy a szebejövő aki épp nagyon siet ...beférjen és ne menjünk össze . Őrület néha ,hogy mi van az utakon :(
2010. ápr. 18. 14:12
Nekem 18 éves korom előtt meglett a jogsim, az öcsémnek is, de mindketten komolyan vettük a vezetést kezdettől fogva, óvatosak voltunk, sosem ittunk, ha tudtuk, h vezetni fogunk. Szerintem neveltetéstől is függ, aki megbízik a gyerekében és jól ismeri, az nyugodtan megengedheti a fiatalnak, h megtanuljon vezetni. Tudom, sokszor a haverok viszik bele a hülyeségbe, na minket nem sikerült ilyenekre rávenni.
13. bbibe
2010. ápr. 18. 14:09
Az én párom 17 évesen kapott jogsit és nála felelősség teljesebb embert aligha ismerek!
12. punku1 (válaszként erre: 10. - Bbibe)
2010. ápr. 18. 14:07
:( na igen ,és ez elég szomorú :(
11. punku1
2010. ápr. 18. 14:07
jav . vonza
10. bbibe (válaszként erre: 9. - Punku1)
2010. ápr. 18. 14:07
Ez is igaz! Bár nem mindenki ismeri eléggé a gyerekét!
2010. ápr. 18. 14:05

Ez attól függ ,hogy mennyire érett ahhoz ,hogy felfogja ,hogy a forgalomban nincs egyedül . az én fiam 17 volt és bátran mertem engedni ,hogy letegye a jogsit. 4 éve balesetmentesen vezet és nem vontza a gyorsulási verseny stb.

Az ismerős körben viszont sajnos van olyan fiú aki ahogy a kezébe kapta a jogsit kipróbálni vitte el az apja audiját:( Soha többet nem ment haza :(((((((((((((((((

Ezt egy szülőnek érezni kell !

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook