Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány évesen engedtétek a gyereketeket egyedül hazajárni a suliból? fórum

Hány évesen engedtétek a gyereketeket egyedül hazajárni a suliból? (beszélgetős fórum)

1 2
51. You_know_who (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 8. 21:24
6 évesen. 1995-ben mentem első osztályba, szülők elkísértek először, utána egyedül mentem. Nem volt messze az iskola, kis faluban nőttem fel.
50. Léna123 (válaszként erre: 49. - B9e097a9f6)
2023. márc. 7. 08:50
:DDD
49. b9e097a9f6 (válaszként erre: 48. - Léna123)
2023. márc. 7. 08:47
A fogorvoshoz még nekem is kell kíséret. (Csak a váróig😁)
48. Léna123 (válaszként erre: 45. - Globus)
2023. márc. 7. 08:46
Van ilyen, nekem is volt régebben egy kolleganőm, aki nemcsak elkísérte a 25 éves lányát a fogorvoshoz, hanem be is ment vele. :/ Másnap meg áradozott, hogy az ő lánya egy hős, mert milyen ügyes volt. :DDD
47. nilem023 (válaszként erre: 44. - Simple)
2023. márc. 7. 08:32
Az én munkatársam minden nap vitte a 18 éves lányát suliba. Ha esett vagy éppen nehéz volt a táskája lelépett a munkahelyről hogy haza vigye. Igaz hogy fiúzni már tudott de az esernyő nehéz volt🙀
46. simple (válaszként erre: 45. - Globus)
2023. márc. 7. 07:52
Az igen. Teljesen életképtelenekké teszik őket.
45. globus (válaszként erre: 44. - Simple)
2023. márc. 7. 07:14
Továbbmegyek. 26 éves fiúcskát mami kísér orvoshoz...
44. simple (válaszként erre: 43. - Matr Ica)
2023. márc. 7. 07:00
Nemhogy 8 éven át, még a gimnáziumba is hordják őket.
2023. márc. 6. 23:49

Én már 1.nap után az osztalytarsaimmal mentem suliban 3-4-en mindig voltunk 8év 90%-ában minimum.

A mostani gyerekek3t meg 8éven át hozzák-viszik a suliból.

Amit szánalmasnak tartok.

42. Anyagi
2023. jan. 15. 08:48

Ez nem olyan egyszerű!

Attól függ hol laktok, milyen forgalmas az út milyen hosszú, hány kereszteződésen kell átmenni, esetleg lámpa nélkül...

41. Csillagszem38 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 12:12

Majd az élet úgyis megoldja ezt.:).

Ne adj isten hirtelen belekerül egy razosabb helyzetbe és nem lesz senki ott, aki segítsen. Majd akkor felnő.

40. pencil
2023. jan. 14. 10:22
10
39. Ryu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 12. 18:53

Tipikus helikopter nagyszülők, tökéletes helikopter szülőket neveltek.



5 évesen jártam haza egyedül az oviból, mentem boltba, postára. Igaz egy a 90' évek elején 1000 létszámú falun. Más idők voltak, mint most, kevesebb volt a forgalom is, és nem jampizott sok fiatal mint most.


3 gyermekem van, 2 sni-s. A 2 nagyot, hiába 8 és 5 évesek, nem lehet egyedül elengedni még.

Borzalmasan figyelmetlenek, még a ház elé az utcára sem lehet felügyelet nélkül kiengedni biciklizni vagy rollerezni.

Pedig igyekszünk önállóra nevelni őket.

38. Görögtánc (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 12. 10:38

A méreg az élet megrontója és csúnyává is teszi az embert.

Engedd el. Csak neked lesz rossz ha forrongsz rajta.

37. handymandy (válaszként erre: 36. - Főnix3)
2023. jan. 12. 10:34

Helyes. Engedni kell őket,mert ha nem tapasztalnak,akkor a későbbiekben nehezebben fog menni.


Én azt vallom,hogy a saját félelmeimet nem fogom átragasztani a gyerekemre☝️ igen,vannak veszélyek a világban, de nem lehet folyton félelemben élni.

2023. jan. 11. 22:48
A fiam 10 éves, egyedül jár iskolába ! Teljesen megbízható fiú! Nagyon büszke vagyok rá!
35. fildus
2023. jan. 11. 22:40
Reggel viszem őket kocsival, délután egyedül jönnek haza (busz, vagy gyalog). 14 és 12 évesek
2023. jan. 11. 17:48

Ugyan nekem saját gyerek vonatkozásában nincs tapasztalatom, de engem is foglalkoztat ez a téma, amiatt, amit látok magam körül.


Engem nem kísérgettek az iskolába/ból soha. Igaz, 9 éves koromig nagyon közel laktunk az iskolához. Azután jóval messzebbre költöztünk, de akkor is egyedül jöttem-mentem.


Manapság pedig azt látom, hogy általános felsős korú gyerekeket simán kísérgetnek a szüleik itt, a kisvárosban is. Nálunk is van a családban erre példa.

2023. jan. 11. 16:13

Első osztályos koromtól kezdve faluról jártam, busszal. Ikertestvérem van, vele együtt keltünk, mentünk és jött az idősebb testvérünk is.

Reggel kikísértek minket a buszmegállóba, a busz az iskolánál állt meg. Délután a tanárok kisértek ki minket, otthon pedig vártak a szüleink a megállóban.

Ilyen körülmények között én is el mernék engedni akár egy alsós gyereket is. Fővárosban egyedül, BKV-val már kevésbé.

32. handymandy (válaszként erre: 31. - Gabbbicica)
2023. jan. 11. 14:43
Mindenki abba tud beleszokni amibe bele születik. A mi gyerekeinknek már ez a normális. Fiam egy percig nem fél, nem fura neki a sok autó, egyszerűen beletanult, ez neki természetes.
2023. jan. 11. 11:34

Annyira más már minden, mint a 90-es években. Szerintem én is 3-os voltam, amikor már egyedül mentem haza, előtte az oviban felszedtem a tesómat, és hazamentünk.


Még mi nem tartunk itt, de jelenleg ezt nem tudom elképzelni a gyerekeimről. 1000x több autó van, sokkal figyelmetlenebbek/lesz.romabbak az emberek...


Legutóbb busszal jöttem haza egy péntek este, hát őszintén, én sem voltam odáig az állapotoktól, sem a buszpályaudvaron, se a buszon...

30. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 11. 11:30
Első osztályos koromtól. Igaz, az a sokak által szidott rendszerben volt, telefonos követő nélkül és vidéki településen, nem nagyvárosban, fővárosban.
2023. jan. 11. 10:55
Én harmadikos voltam, mikor a tesómat hordtam az oviba, ő akkor volt nagycsoportos, és onnan egyedül mentem a suliba. 3 percre laktunk az ovitól, vele szemben volt a suli, úttesten nem kellett átmenni, és ez a '90-es évek elején volt. Nálunk még nem aktuális a téma, de annyira más világ van mint az én gyerekkoromban, nem tudom mi mikor merjük "szabadjára engedni" a gyerekeket, sok mindentől függ majd.
28. Borian
2023. jan. 11. 10:14
Engedném én, de lusták BKV-val menni... Ha a fiamnak végre lesz jogsija, majd mennek maguktól...
2023. jan. 11. 08:45
Első osztályos korom óta egyedül jártam. Illetve osztálytàrsakkal. Anyám 3 műszakban dolgozott, nem igazán tudta megoldani, hogy engem kísérgessen. Néha elmehettem a nővéremmel, ha nem volt a hugi ciki. 😀
2023. jan. 11. 08:11
Ezen nincs is mit megérteni, mert nem logikai alapon működik. Mindig voltak, vannak és lesznek, akik egyszerűen szerencsésebbek. De a látszat sokszor csal. Hiába született valaki jobb körülmények közé, azért az élet mindenki számára tartogat komoly megpróbáltatásokat. Az a te döntésed, hogy azon keseregsz, hogy másnak bezzeg sokkal könnyebb, vagy kihívásnak és fejlődési lehetőségnek tekinted a nehézségeidet, és büszke leszel magadra, mert mindent meg tudsz oldani.
25. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 11. 07:38

Szerintem ez nagyban függ, hogy hol lakik az ember. Nem mindegy, hogy egy kis faluban jársz vagy nagyobb városban. Nem mindegy, hogy 2 utcára van a suli vagy a város másik felén.

Van egy egészséges féltés, meg a túlzás. Az ismerősöd túlzásba esik, de az se normális, aki kb lecarja merre jár a gyerek és nem gondol arra, hogy lehetnek olyan emberek, akik nem feltétlen jót akarnak. Ha a gyerek már egyedül jár, meg kell vele beszélni, hogy mire figyeljen, mit tegyen, tudod a sablonok, hogy nem szállunk be senki kocsijába, nem kísérjünk sehová ideget, akkor sem ha édességet vagy kisállatot ígér! ha idegen akar tőlünk valamit integessen valakinek és mondja, hogy anyu vagy apu mindjárt megyek vagy valami hasonló. Azért a ami világban fel kell készíteni a gyereket, de búra alatt sem szabad lennie.

24. Bichi (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 11. 07:16

Ebben azért van némi irigység, mintha ez az egész nem a gyerek elengedéséről szólna, és arról, hogy mit mond...

Engem sosem érdekelt, hogy valaki ki mit mond, de persze van mellettem egy férfi, gondolom nálad nincs, ha mindent egyedül csinálsz.

Szerintem csak örülj, hogy mindent meg tudsz csinálni, ne másokkal foglalkozz...

23. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 11. 07:13
Első osztályos koromban is már egyedül jártam iskolába, és haza. Szintén elsősként mentem egy hetes táborba a Balatonhoz. Szerintem ez a jobb.
2023. jan. 11. 07:13
Annó mikor másodikos voltam,egyedül jártam és emlékszem 1x nem néztem szét jól és majdnem elütött egy autó.10percnyire volt gyalog az iskola.11éves koromtól pedig 30percnyire volt,oda is gyalog jártam egyedül.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook