Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? fórum

Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


2006. aug. 14. 02:21
Én 33. évesen lettem anya, és mondjuk egyáltalán nem bántam meg, hogy nem 18-20 évesen szültem, hanem érett, felnőtt fejjel. Szerintem sokkal nyugodtabb, és kiegyensúlyozottabb vagyok, mintt fiatal koromban voltam. No és persze, akkor még csak a bulik érdekeltek. El sem tudom képzelni, hogy 20-on évesen a négy fal között ücsörögtem volna a kicsivel, a helyett, hogy szórakozni menjek a barátaimmal.Az egyik rokonom 42 évesen szült először, és mindenki nagyon örült, hogy végre született gyerekük!!
27. mikormarta (válaszként erre: 23. - 32050f4944)
2006. aug. 13. 23:02

Kedves Audrey39!

Szerintem ne foglalkozz a csípős megjegyzésekkel, csak lazíts! Elég érett nő vagy már, hogy eldöntsd, mit akarsz, illetve mit akartok a pároddal.A család majd hozzászokik a gondolathoz (van 8 hónapjuk még rá), és meglátod milyen boldogok lesznek, ha majd magukhoz ölelhetik a kis jövevényt.Nyugodj meg, és ne vacillálj.Mondd a picidnek minden este, hogy biztonságban van, és vigyázol rá, szereted, s meg fog születni, mert várjátok Őt nagyon.Nem kell hangosan mondani, elég, ha szerettettel gondolsz rá, meglátod, megérzi!

26. mikormarta (válaszként erre: 25. - Macsek)
2006. aug. 13. 22:56

Szia Kedves Macsek!

Teljesen egy véleményen vagyok Veled, és csak csodálom, hogy ilyen fiatalon már mennyi bölcsesség szorult beléd!Azt hiszem, ha úgy gondolkodna az emberiség, hogy nem érdemes szülni, mert meghalhatok, akkor már rég kihaltunk volna. Sajnos ezt előre soha nem lehet tudni, hogy mikor következik be.Mindenesetre bátran vállalhatjuk 40-ig, az átlagos élettartam azért hál Istennek egyre jobban kihúzódik.Abban viszonz igaza van az előttem szólóknak, hogy a 60 évesen vállalt anyaság már egy kicsit meredekebb, de " ne ítélkezzünk mások felett" Remélem még él a keresztanyaság intézménye, és a felelősség is egy családon belül. Nem mondom, hogy ez követendő példa legyen, de elvenni egy életet, számomra nagyobb bűn, mint vállalni az anyaságot idősebben is.

25. macsek
2006. aug. 12. 17:50

Sziasztok!

Bár én a 29 évemmel még "fiatal" (?) vagyok, úgy érzem, van mit hozzászólnom ehhez az érdekes topichoz.

Először is, mai megközelítésből:

Sok 30-35 éves, diplomás, karrierjében sikeres barátnőm van, kinek van párja, kinek nincs, de az biztos, hogy a gyerek még mindegyiküknél "odébb" van. Nem tudom, van-e köztetek más is, aki így látja, de szerintem manapság nagyon nehéz párt taláni, van akinek későn (?) jön össze. Ha azt mondjuk, hogy 35 felett ne szüljön az ember lánya, egy csomó barátnőmet elzárjuk a lehetőségtől. Hozzá kell szokni, hogy más világban élünk, ahol esetleg később jön a gyerek...

Másik megközelítés, a kesői gyerek szempontjából:

Anyukám 31, Apukám 33 volt amikor én sok évi próbálkozás után legnagyobb örömükre megszülettem. Hugicám 4 évvel később jött. Ez akkortájt elég késeinek számított, be kell vallanom, általános iskolában pl. én fejemben is megfordult, hogy az én anyukám miért nem olyan fiatal, mint a barátnőmé, lehet, hogy még szégyeltem is. Kicsit be kellett hogy nőjön a fejem lágya, mire rájöttem, hogy milyen jó, hogy az én szüleim már kitombolták magukat, megtanultak együtt élni, megteremtették az akkortájt megteremthető egzisztenciát, és éveket vártak rám... Iszonyatosan büszke vagyok rájuk, persze messze nem csak azért, mert "későn" vállaltak be minket. És ne vegyétek semmi negatívnak, de csak megerősíteni tudom mikormartat az "idősebb" anyák gyermekeinek intelligenciájáról. Tesóm summa cum laude végzett jogon, nekem "first class" angol közgazdasági diplomám van, ami kb. ugyanaz. Minden tesztben minimum 130-ra jön ki az IQ-m, és a tesóm esze szerintem sokkal élesebb. Persze tudom, hogy nem csak ez számít, egy dolog a pro serpenyőben.

Ami rossz az egészben, az az, hogy a tesóm csak 18 éves volt, amikor Apukánk 55 évesen meghalt. Ez előfordulhat "fiatal" szülőknél is, de be kell látni, hogy nagyobb az esélye az "idősebbeknél".

Ezért is izgulok egy kicsit, hogy a férjem "már" 35 éves, szeretnénk hamarosan gyereket, és nagyon örülnék, ha a gyerekeimnek olyan jó anyja lennék, mint amiben nekem volt részem. Apa rész grantált, férjem szerintem apának született.

Bocs a hosszú elmélkedésért.

Üdv,

Macsek

24. Droma
2006. aug. 12. 16:38

Egyik barátnőm anyukája is gyereket várt.A lány 16éves és van egy 20éves testvére is.

Úgy döntöttek az apukával közösen hogy nem vállalják,kb azok az okok miatt amit a 12.hozzászólásomban leirtam.

Tényleg nem elkeseriteni akarlak.Igaz,hogy 40évesen is lehet fiatalosan gondolkodni.De amikor a gyerek kamasz lesz akkor te már nem 40leszel.Az én szüleim is fiatalosan gondfolkodnak.És ez jó.Viszont én most vagyok 18.És már én el szoktam képedni azon hogy a nálam 2-3 évvel fiatalabb gyerekek mennyire mások.És soknak tartom a dolgokat amiket művelnek.

2006. aug. 12. 10:56
Dodica, Márta, Wanda( ha lányunk lesz, Vanda lesz::)) ), Köszönöm a biztatást, bevallom, nagyon rám fér. A napokban bizony kaptam néhány olyan megjegyzést (ráadásul a családunkban), ami miatt nagyon elcsüggedtem. Nagyon jólestek a szavaitok, köszönöm, köszönöm...sok erőt adtak!!
22. Kiwi55
2006. aug. 12. 07:33

Sziasztok! a véleményem az,h az ideális kor 23-30-ig, de legfeljebb 35-ig! mindezt persze befolyásolja az egyén érettsége, stabil kapcsolata stb. viszont úgy vélem,h 35 fölött egyre kockázatosabb szülni! és nem utolsó sorban, a gyerkőcőt fel is kell nevelni!!!! nem csak megszülöm és kész! :( mélységesen felháborított, hogy van olyan 60 v. 62 éves nő (nem tudom pontosan hány éves is volt),aki be meri vállalni az anyaságot! arra nem gondol,h mi lesz a gyermekkel,ha ő meghal netán 70 évesen??? sztem felelőtlen az ilyen ember!

az persze már más kérdés,ha mondjuk az illető párnak egyszerűen nem sikerül, csak mondjuk az asszony 40 éves korában...

21. Wanda
2006. aug. 11. 17:56

Én még ugyan nem szültem, de azért egy megjegyzésem lenne..

Mégis mi köze a klimaxnak és a kamaszkornak egymáshoz? ugyebár a klimax, egészen 44 éves kortól egészen akár 60 éves korig jelentkezhet.. Egy 25 évesen szülő nőnek is lehet kamax gyereke klimax alatt.. Tudomásom szerint az átlagéletkor pedig kifelé tolódik, tehát ha mindenáron meg akarná a szülő nő élni a gyermeke 50 éves korát, akkor mondjuk 100 évvel ezelőtt nem sok nőnek szabadott volna szülnie.. még 20 évesen sem.

Szerintem bátran vállaljatok akár negyven évesen is gyermeket, én csak pozitív dolgokat láttam eddig. Pl mint ahogy írtátok a megfiatalodás.. Ellenben láttam nagyon nagyon türelmetlen, fiatalon szült, megkeseredett anyukákat. Természetesen van aki anyaérettségbe már akár 20 évesen, de gondolom ő sosem járt egyetemre, vagy a baba mellett csinálja, tehát az egyetemi éveinek annyi.

Mellesleg és nem utolsósorban.. ha valaki mondjuk 25 évesen nem rendelkezik a megfelelő partnerrel, az már lecsúszott? micsoda butaság.

Én azt preferálom ha valaki ésszel vállal gyereket. Ez persze fiatalon is történhet.

20. mikormarta (válaszként erre: 17. - 32050f4944)
2006. aug. 10. 21:52

Nagyon örülök, így ismeretlenül is, hogy kisbabát vársz!

Semmi baj nem lesz, hidd el.Igazad van , "Ő" kiválasztott benneteket, s ha meg akar születni, meg is fog! Éld át teljes örömmel az anyaságot, nekem nagyon jó volt midhárom terhességem, bevallom, az utolsónál, még gyászoltam is, hogy de kár, hogy vége már.Beszélgess sokat a babáddal! Az nagyon fontos. Én is mindent megbeszéltem Simonnal és olyan okos és nyugodt baba a kezdetektől fogva.Csodálatos dolgok előtt állsz!

19. DODICA
2006. aug. 9. 18:52
Szerintem 40 fölött is lehet "nyugodtan", megfelelő odafigyeléssel. Sok ilyen példa van körülöttem, csakis egészséges utódokkal!
18. 32050f4944 (válaszként erre: 10. - Zoja)
2006. aug. 9. 08:58
Zoja, ha jól látom, egyidősek vagyunk...:)
2006. aug. 9. 08:57

Sziasztok!

Én 39 éves vagyok, és nagy örömömre pozitív lett a menotesztem. Van már egy 14 és egy 16 éves fiam, és 1 hónapja kötöttem meg a második házasságomat. Nem vagyok tehát mai csirke, de azt hiszem, ha egy lélek úgy dönt, jön hozzánk, akkor nem mondhatom neki, hogy bocsi, de én nem akarlak...

Bevallom, tele vagyok izgalommal( nem félelemmel, mert azt be is vonzza az ember), főleg azért, hogy egészséges legyen.

16. mikormarta (válaszként erre: 14. - Tinendo)
2006. aug. 8. 23:43
Azt ne feledd, hogy idősebben is lehet fiatalon gondolkodni. Aki később szül, tovább marad fiatal is, szerintem. Arról nem is beszélve, hogy idősebb anyáknak sokkal okosabb gyermekeik születnek (IQ), mint a korán szülőknek. Ezt egy orvosi szaklapban olvastam. Hogy mitől van, azt nem tudom.Talán a bölcsesség és a rutin.Abban viszont igazad van, hogy a magzati fejlődési rendellenesség kozkázata nő az évek számával. Ezt komolyan kell venni. De már annyi féle teszt van erre is, hogy előre megtervezve és odafigyelve kivédhető.
15. mikormarta (válaszként erre: 11. - Zoja)
2006. aug. 8. 23:38
Gratulálok Zoja! Akkor Simon fiammal egy napon jöttetek a világra.És milyen embernek tartod magad? Könnyen barátkozol? Akaratos vagy, vagy engedékeny.Mennyire vagy kitartó? Szereted a társaságot? Olvasni szeretsz? Egyenlőre ennyi kédéssel bombázlak. De kitartó leszek ám!
2006. júl. 27. 11:05

Sziasztok. Végigolvasva a fórumot, igen meglepődtem. A többség 35-40 között, vagy afelett szült. Szerintem azért jobb, ha 1 nő még fiatalabban szül. 35 éves korig szerintem mki bevállalhatja a gyereket, de afelett már kockázatos. A baba egészségére is gondolni kell.

Dromával is egyetértek:"idősebben már nehezebb elviselni a kamaszkort.Mondjuk ha egyszerre jön a kamaszkor,meg az anyuka klimax-a az azért elég rossz párositás."

13. Droma
2006. júl. 27. 10:52

Senkit nem akarok megsérteni,de szerintem jobb fiatalon szülni.

Mert a gyerekre is gondolni kell.Volt egy osztálytársam aki elég kései gyerek volt,és mikor jött az apuka vagy anyuka a szülőértekezletre minenki azt hitte hogy a nagyszülai.De ez a legkevesebb.Mert idősebben már nehezebb elviselni a kamaszkort.Mondjuk ha egyszerre jön a kamaszkor,meg az anyuka klimax-a az azért elég rossz párositás.

És senki sem élhet örökké,minél később szül annál kevesebb időt tölthet a gyerekkel.

De ez csak az én véleményem...nem muszály hogy igazam legyen.

2006. júl. 27. 01:04
Én 33. évesen szültem meg az első kislányomat, és nagyon nehéz terhességem volt: Veszélyeztetett terhesen, hónapokig kórházban kellett sínylődnöm.Most 1 éves lesz a kicsikém augusztusban, de vállalnám mégegyszer a sok szenvedést érte, mert annyira tündéri és imádom!!
11. zoja (válaszként erre: 8. - Mikormarta)
2006. júl. 27. 00:47
Ó én nov 5én születtem.
10. zoja
2006. júl. 27. 00:46
Részemről 45ig bevállalnám.Egyébként lehet ,hogy 2 év múlva vállalok egy babát.A párom már most is benne lenne,de én még várnék.
2006. júl. 26. 04:30

Én 45 éves voltam mikor megszületett a kislányunk ő a negyedik lány a családban a legidösebb lányomat 20 évesen szültem majd 21 és 33 évesen szültem a lányokat egyik sem tervezett baba.

Az utolsó baba a változó kor eredménye már csak akkor vettem észre mikor mozgott igy nem volt választási lehetőségem meg kellett szülni, de hála a jó Istennek egészséges gyönyőrű gyerek aki már jővőre iskolába megy.

Mindenkinek jó egészséget szép napot.

8. mikormarta (válaszként erre: 3. - V.erika)
2006. júl. 24. 22:21
Mindent bele, bátran! Én tavaly november 5.én szültem, idén augusztusban leszek 40 éves. Csak megfiatalít a gyerek. Sokkal szebb a világ, újra sokat sétálok, meg mozgok, ami nagyon fontos, hogy ne tunyuljunk el.Sok sikert és örömöt hozzá!
2006. júl. 24. 14:03

Köszi Norahhh!

Már nem akarom görcsössen a babát.A Férjem annál inkább.

2006. júl. 21. 23:00
én 36 évesen szültem , most 38 vagyok és még egyet szeretnék, pedig a terhességem maga volt a pokol..
2006. júl. 21. 20:44
Nekem az egyik baratnom 41 evesen szulte a hatodik (!) gyereket. Mind gyonyoru, tokeletes, egeszseges, problemamentes terhessegbol. Szoval meg boven belefertek!
2006. júl. 20. 12:50

Manapság már egyre későbbre tervezik a családok a babavállalást.

Senki ne aggódjon, hogy túl öreg hozzá, ma már orvosilag nagyon odafigyelnek a 35 év feletti kismamákra.


Drukkolok Neked v.erika, hogy sikerüljön!

Én most 32 vagyok, mi is tervezzük a harmadikat!

Értesítsd a fórumot, ha sikerült.

Ja! És ne akard görcsösen. Annál nehezebben fog sikerülni.

Szóval szorítok!

További szép napot!

2006. júl. 20. 11:55
35 évesen szűltem a lányomat,mert csak akkor jött össze.Most 40 vagyok és még szeretnénk.
2006. júl. 19. 20:20
Szerintem az anya érzései és egészsége határozza meg. Nemrég láttam a híradóban egy hatvanvalahány éves kismamát. :)
1. Hoxa
2006. júl. 19. 20:03
Hány éves korig lehet gyermeket vállalni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook