Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajfestés szoptatás alatt? fórum

Hajfestés szoptatás alatt? (tudásbázis kérdés)

2012. okt. 5. 11:16

Ha nem eszed meg, senkinek nem lesz tőle baja.


Sehol nincs semmi tudományos kimutatás, hogy akár terhesség, akár szoptatás alatt bárkire is ártalmas.

2012. okt. 5. 09:35
Lehet.
7. Aquatica (válaszként erre: 1. - 116212323c)
2012. okt. 5. 09:11

ezt olvastam :

"Semmi akadálya! A hajfesték nem mutatható ki az anyatejből, így nem jelent veszélyt a kicsire nézve. Azt viszont vegyük számításba, hogy az eredetileg hosszú, barna hajú mami látványa sokkolhatja a babát, ha hirtelen szőkén és tüsi hajjal bukkan fel. " -de gondolom te nem szeretnél tüsi hajat :D

6. Zizisicc (válaszként erre: 1. - 116212323c)
2012. okt. 5. 09:10
Nyugodtan fesd a hajad ..... se terhesen nem jelent veszélyt, se szoptatás alatt. Ez alól talán az jelent kivételt, ha allergiás vagy a festék vmelyik összetevőjére, és komoly allergiás reakciót indít be.
2012. okt. 5. 09:09

Szerintem ha még sose festetted, akkor ne épp most kezd el a bolti szinezőket, festékeket használni, mert mielőtt felkened, érdemes bőrpróbát is végezni, nehogy kiderüljön: allergiás vagy rájuk.

A helyedben én most kipróbálnám a hennás hajfestékeket. Gyönyörű színük van (persze hacsak nem szőkíteni szeretnél...), és kevésbé ártalmasak!!

2012. okt. 5. 09:08
Szia. Nyugodtan befestheted, nincs hatással a szoptatásra és ezáltal a babára sem. Én mindkét terhesség alatt is festettem és most is, pedig szoptattam egy évig. Most is legalabb addig tervezem a szoptatást. (2,5 éves és 4 hós baba anyukája)
2012. okt. 5. 09:08
köszönöm, akkor azt hiszem ez még várat magára...
2012. okt. 5. 09:05
Ha nincs ott, ahol fested, akkor lehet. Nekem úgy magyarázta az orvosom, hogy az az ártalmas kismamaként is, hogy belélegezzük a festéket, és ezáltal átkerülhet a gyerkőchöz mindenféle anyag. Szoptatás alatt ha festesz, semmiképp ne otthon fesd, ne vidd magaddal a gyerkőcöt, és nagyon alaposan mosd ki a hajadból a festéket, hogy nem maradjon büdi. A fejbőrödön keresztül annyira minimális anyag szívódik be, hogy az nem választódik ki az anyatejbe.
2012. okt. 5. 09:02

sziasztok! sose festettem a hajamat így nem tudom...ezért szeretnék kérdezni.

6hetes a Kisfiam szeretném befesteni a hajamat, szabad? mert pl terhesség alatt nem ajánlott ugyanez vonatkozik szoptatás alatt is?

köszönöm a segítséget előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook