Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki ügyintézés fórum

Hagyatéki ügyintézés (beszélgetős fórum)


2010. dec. 4. 17:17
A közjegyző a hagyaték ismeretében írásban közli, hogy mennyi a közjegyzői díj és milyen formában kell megfizetni.
25. Lili85
2010. jún. 22. 14:20
:)
2010. jún. 22. 13:02
Köszönöm!:)
23. Lili85
2010. jún. 22. 10:53

A közjegyzőnél a közjegyzői díjat, hogy lefolytatta a hagyatéki eljárást. Az illetéket pedig akkor, amikor kijön róla a papír, hogy mennyit szabtak ki rá. De ha túl soknak találod az illetéket, amit kiszabtak és nem bírod egyszerre kifizetni, akkor kérvényben kérheted, hogy kamatmentesen részletekben fizesd ki.

Szívesen segítek, ha tudok.:)

2010. jún. 22. 09:41
Ezt az illetéket mikor kell fizetni?Amikor kijönnek vagy a közjegyzőnél?Bocsi a sok hülye kérdésért,csak tájékozódom!:)
21. Lili85
2010. jún. 22. 08:35
Persze, felmérik, és kiszabják az illetéket, amit az örökösöknek kell megfizetni arányosan elosztva.(ha egyáltalán kell). A közjegyzői díj nagyon változó, minden közjegyzőnek saját díjszabása van. Nem biztos,hogy megússzátok 30.000 ft-ból.
2010. jún. 21. 11:12

Sziasztok!

Ma volt bent édesapám az Önkormányzatnál leadni a papírokat,meg az örökösök nevét!Nem kell fizetni,csak majd a közjegyzői díjat!Gondolom az kb. 30.000 Ft lesz!A héten jönnek majd megnézni a házat,vagy felmérni,nem tudom pontosan!Gondolom h.mennyit ér a ház,meg ami benne van!Szerintem azt nézik!Vagy tévedek?

19. Lili85
2010. jún. 19. 08:16
:)
2010. jún. 18. 20:17
Köszi a hozzászólást!
17. Lili85
2010. jún. 18. 14:47
Nem pár nap alatt fog rendeződni, egy kis ideig elhúzódik.
2010. jún. 18. 09:49
Köszönöm!Azért kérdezem,mert akkor addig a fiamra valakinek vigyáznia kellene!És akkor úgy szervezzük,hogy a férjem szabadságot vesz ki,mert csak vele van el a gyerek!Egyébként meddig tart ez az ügy?Sokáig elhúzódik?
15. Lili85
2010. jún. 18. 08:55
Nem kell menni, majd a hagyatéki eljárásra kell menned, amire a közjegyző fog Neked küldeni "meghívó levelet". Tudom, mert én is közjegyző mellett dolgoztam.
2010. jún. 18. 06:53
Anyumnak nem volt bankszámlája,mert már megszüntette kb. 1 éve!Tegnap jött egy papír,h.apumnak be kell mennie hétfőn az Önkormányzathoz és vinnie kell a halotti anyakönyvi kivonatot,ingóság és ingatlanokról szóló papírt!Ilyenkor nekünk még nem kell menni,mint gyerekeik?Köszönöm a sok segítséget!
13. Lili85
2010. jún. 17. 13:23
Ha esetlegesen anyukádnak volt bankszámlája, azt is érdemes a közjegyzőnél megemlíteni(abban az esetben, ha úgy gondolod, hogy apukád levehette róla a pénzt) mert az a pénz az örökösöket illeti,nem pedig apukádat.
12. Lili85
2010. jún. 17. 13:19
Ha csak pár millió forinttal hagyja el a 20-at az értékbecslő szerint, akkor én inkább zsebbe adnék az értékbecslőnek, hogy kevesebbre értékelje fel a házat és ne kelljen adót fizetni utána.
11. Lili85
2010. jún. 17. 13:18
Ha 20 millió forintot nem éri el a ház, akkor nem kell fizetni, az afölötti rész után adózni kell, sajnos Orbán csak szeptember 1-jén akarja bevezetni az illetékmentességet.
2010. jún. 17. 11:31

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!

Fele fele arányban édesapámé és édesanyámé a ház!Hárman vagyunk testvérek!

Kell fizetni az öröklés után adót?

2010. jún. 17. 08:33
Meg kell nézni a tulajdoni lapot, hogy csak anyukád volt-e az egyetlen tulajdonos vagy apukádnak is van tulajdoni joga. Ha apukádnak nincs tulajdoni joga, még véletlenül sem adhatja el a házat, ugyanis ő csak haszonélvező lehet, tehát őt onnan kirakni nem lehet, de nem jár neki belőle egy árva forint sem.Ha rajta van a tulajdoni lapon, mint tulajdonos valamilyen részben,akkor az az ő része marad, és az anyukád része kerül elosztásra a többi örökös között. Végrendeletet pedig közjegyző vagy ügyvéd által 2 tanúval együtt lehet iratni. A végrendeletnél egyébként is van 25 % köteles rész,az örökösödési (visszterhes vagyonátruházás),eltartási és az ajándékozási szerződéseknél nincs köteles rész.
8. nagybibi (válaszként erre: 6. - 2ed619333f)
2010. jún. 17. 08:27

Itt a hagyatéki leltárra kellet be vinni az érték papírokat és minden egyéb vagyonnal kapcsolatos iratot.

Ezt küldték tovább a közjegyzőhöz aki a hagyatéki végzést adta ki.

2010. jún. 17. 08:21

Szia! Részvétem!

Magyarországon a törvényes örökösöket nem lehet kizárni az öröklésből, akkor sem, ha végrendelet készül, de aláírás nélkül semmi nem érvényes, így a végrendelet sem. A ház/lakás, ha mindkét szülőd nevén volt, akkor anyukád tulajdona az örökösök között lesz felosztva, tehát a fél tulajdon annyi felé, ahányan örököltök. Magyarországon nem szokás az örökösöket felkutatni, így ha nem jelentkezik valaki az örökségéért, akkor akár ki is maradhat az öröklésből. Az önkormányzathoz kell bemenni, ahol ki kell tölteni nyomtatványokat, amely alapján az örökösödési eljárást lefolytatják. Eladni addig nem lehetne, és mivel anyukád nem tud jelen lenni az adás vételnél nem is fogja tudni eladni.

6. 2ed619333f (válaszként erre: 5. - Nagybibi)
2010. jún. 17. 08:17
Nekünk a leltárra senkit nem hivtak be, hanem központilag megnézték, hogy a halála napján mi volt a tulajdonában, vagy közös tulajdonban a házastárssal.Takarékbetétektől a közös folyószámlákig, földtulajdonok...stb..mindent.a tárgyalásra pedig levelet kaptunk a közjegyzőtől.
5. nagybibi (válaszként erre: 1. - Zsabesz86)
2010. jún. 17. 08:12

Sziasztok!

Részvétem!

A végrendelettel kapcsolatban annyit hogy édesapám tavaly halt meg.Ő a végrendeletet csak két tanúval íratta alá és nem vitte el a közjegyzőhöz. Így is érvényes volt a végrendelet.

A hagyatéki leltárra azt hívják be aki a temetést intézi.Ezt nekem amikor a halotti anyakönyvi kivonatot készítették akkor mondták el.

2010. jún. 17. 08:08

Szia

Részvétem..

Az biztos, hogy a te (és ha vannak testvéreid az ő) beleegyezésed nélkül nem fogja tudni eladni a házat, mivel az adásvételnél minden tulajdonosnak az aláirása és beleegyezése szükséges.Ha a végrendelet alá lett volna, akkor esetleg tudtatok volna kezdeni vele vmit, de aláirás nélkül nem.

2010. jún. 17. 07:51

Részvétem édesanyádat illetően!


És bocsi, az elején nem köszöntem, úgy, hogy most megteszem: Szia!!

2010. jún. 17. 07:50

Sajnos, ha nincs hitelesítve közjegyző által, két tanuval a végrendelete, akkor semmit nem ér. Akkor a törvények szerint fognak eljárni. Ha van testvéred, és él még édesapád, akkor az anyai részt elosszák ahány testvéred van. Viszont ha ingatlan volt a nevén, és édesapáddal még házasok voltak, akkor viszont édesapádnak haszonélvezeti joga lesz a Ti részetek felett.


Sajnos a közjegyzői hagyatéi tárgyalásra várni kell. Nem lehet tudni, szerintem ezt közjegyzője vállogatja. Nekem cirka 1 év is elment mire édesanyám után megcsinálták a hagyatéki tárgyalást!:(

2010. jún. 17. 07:45

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

3hónapja sajnos meghalt az édesanyám!:(

Írt egy saját végrendeletet,de nem írta alá!Ez számít végrendeletnek?

Eddig még sehonnan nem kaptunk levelet,hogy hová kellene menni hagyatékkal kapcsolatban intézkedni!Viszont tegnap édesapám közölte velünk,hogy el szeretné adni a házat!Úgy tudom,h.mivel mi is örökösök vagyunk nélkülünk nem tudja eladni a házat!Ilyenkor mi a teendő? Menjünk be az Önkormányzathoz és érdeklődjünk utána?Tudtok nekem segíteni,h.merre induljunk el?

Előre is köszönöm a segítségeket,hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook