Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudna valaki segíteni hagyatéki eljárásban? fórum

Tudna valaki segíteni hagyatéki eljárásban? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. nov. 3. 14:28
Légyszives írjon nekem privit,aki profi hagyatéki ügyekben,esetleg közjegyzőnél dolgozik.Lenne néhány kérdésem.Köszi!:)
2010. szept. 27. 16:19
Gondolkodjatok el egy ügyvéden, ez már túl bonyolult.
48. vkj77
2010. szept. 27. 14:33

Most kaptam meg a tárgyalás eredményét.Mivel a hagyatéki követelés kisebb,mint a hagyaték,ezért a gyerekek és a visszautasításunk miatt állítólag érdekellentét keletkezik,ezért,ha a drága közjegyző úr úgy gondolja,akkor eseti gondnokot rendel a gyámügytől.De már ezt a titkárnője kifejtette,hogy ˝˝felesleges˝˝

Azt nem tudom,hogy akkor mit kell örökölnie a gyermekeinknek,ha a bank viszi a házat,és még tartozások vannak rajta.Ilyenkor,ha pozítív a hagyaték,ami szerintem kizárt,akkor akkor a gyerekeknek meg kell kapnijuk az örökségüket?

Szerintetek milyen érdekeket fognak akkor nézni?

2010. szept. 26. 22:10

Sajnos nem tűnik jó ötletnek...

Kéne Nektek egy ügyvéd.

46. vkj77 (válaszként erre: 45. - Missanonim)
2010. szept. 26. 22:08
Azt gondoltam,hogy ez simán megy.Apósomnak csak adóssága lesz,mivel ez a visszautasítás bonyodalmas,naívan ez az ötletem támadt.
2010. szept. 26. 21:23
Valakit kitagadni az örökségből csak ALAPOS indokkal lehet. Be kell bizonyítani, hogy érdemtelen az örökségre, pl. bántalmazza a szülőt, stb. Ez esetben is van azonban köteles rész, melyből nem tagadható ki senki. A köteles rész a örökség x %-a. Tehát ez nem túl jó ötlet. Miért akarjátok ezt?
44. vkj77
2010. szept. 26. 20:16
Sziasztok!Egy új kérdésem lenne...Ha íratunk apósommal egy végrendeletet,melyben kitagadja a férjemet,szerintetetek az sima ügy?Mit kell tartalmaznia?
2010. szept. 24. 21:28
:-(
42. Mamika50 (válaszként erre: 40. - Missanonim)
2010. szept. 24. 21:19
Na ennyit a bírákról , a hasukra ütnek !!! Vagy a pofát is nézik ???:))))))) Akkor mi a fenének van a törvény ,ha a bíró hasraütésszerűen bírál ??? akkor a fenébe sok papírnak ,dobjuk ki ,azt hiszem a jó alapos tisztógatás a jogra is ráférne már, és a jogászokra is .Mi fogadtunk egy ügyvédet egy céges dologban 100 ezer forint egy alkalom ,barátom ,hot hülye volt a dologhoz .Jobban tudtam a jogszabályokat a céggel kapcsolatban ,mint Ő .
2010. szept. 24. 19:06
Nem találom a pontos paragrafust most , mert a könyv nincs nálam, a neten meg pont ez a rész nem letölthető, de a polgári törvénykönyv öröklési jog részében a visszautasításnál található erről pontos megfogalmazás.
40. missanonim (válaszként erre: 39. - Mamika50)
2010. szept. 24. 18:53
Utánanézek a paragrafusnak, és megírom. A családjogi törvényt nem mindig alkalmazzák a bírók, sokszor csak hasraütés szerüen megy. Válásomkor nekem is mondott olyat a bíró, hogy ha nem a saját fülemmel hallom, nem hiszem el , hogy bíró mondta.
39. Mamika50 (válaszként erre: 38. - Missanonim)
2010. szept. 24. 15:10
Pontosan nem tudod a § megírni ? Ez nagyon kiváncsivá tett :))van véleményem a családjogi törvényről amugy is legalább tisztábban látok .Mert a váláskotr a volt menyem kirámolta a fiamat ,és még elvitt 1,6Millliót a fiamra ráverték ,mert az ő nevén volt és ráment 1.1Millió kamat ,anyuka éli világát apuka meg halálra dolgozza magát . Mi az ,hogy akinek a nevén van az fizeti ki ,amikor együtt éltek ????
38. missanonim (válaszként erre: 36. - Mamika50)
2010. szept. 24. 14:59

Régóta. Ilyenkor az állam örököl. Nézz utána a családjogi törvényben !

Persze ha van adóstárs a hitelben, akkor nyilván a ő részét neki kell tovább fizetnie.

37. Panni58 (válaszként erre: 35. - Vkj77)
2010. szept. 24. 14:39
Nagyon sajnálom. :(
36. Mamika50 (válaszként erre: 29. - Missanonim)
2010. szept. 24. 14:33
Mióta él ez a törvény ,hogy visszalehet utasítani .Akkor ha nekm van 10 milliós tartozásom ,ha meghalok akkor a káárosíutakat senki nem fizeti ki ? Hova vezetne ez .
35. vkj77 (válaszként erre: 34. - Panni58)
2010. szept. 24. 14:23
Kedves Panni58!Sajnos nálunk nem ilyen jó a helyzet,mert a bank mindent elvisz.Tehát nem marad semmije...
34. Panni58 (válaszként erre: 31. - Vkj77)
2010. szept. 24. 09:41
Apósod csak annyiban érintett, hogy ha ott lakik a házban, akkor az örökösöknek bele kell egyeznie abba, hogy a ház másik felére is haszonélvezeti jogot kapjon. De ezért is fizetni kell (6 évvel ezelőtt 3 ezer forintot), és a közjegyzői díj, amit az örökösöknek kell fizetni, kb. 40-50 ezer forint körül van.
33. vkj77
2010. szept. 24. 00:04
köszönöm!
2010. szept. 23. 23:50

ezzel kapcsolatban nagyon sok csapda van ....aki ugyvedi irodaban dolgozik tudja !!...???

Ha segitseg kell ? priviben valaszolok ,irj ha gondolod ,19 honappal ezelott mentem at ezeken /nekem rengeteg segitseget jelentett!!

31. vkj77 (válaszként erre: 30. - Missanonim)
2010. szept. 23. 22:41
Nagyon szépen köszönöm!Olyan jó ez a hoxa,mert annyi segítő szándékú ember van!Köszönöm Nektek!Most már tisztábban látok.Mi már az elején visszautasítottuk,csak ki kellett egészíteni.De maradt apósom,sógorom,akik nem vették a fáradtságot,hogy megjelenjenek,így okt. 20-ra halasztották...
2010. szept. 23. 18:36

Lehet-e adósságot örökölni?

2010.04.08. 17:16


Sajnos, lehet. Az örökség csomagban van: vagy mindent, vagy semmit lehet vinni.



Számtalan formában bukkanhat fel az elhunyt után adósság. Jelentkezhet pl. valaki, hogy kölcsönt adott neki, és ezt, ha hitelt érdemlően tudja bizonyítani, figyelembe kell venni. Előfordulhat az is, hogy valamelyik hivatal elmaradt adót követel az örökösökön, de az az egyszerűbb képlet is gyakori, hogy az elhunyt kölcsönt vett föl valamire, és még nem fizette ki az egészet. Az örökölt ingatlan vagy az örökölt autó is lehet kölcsönnel terhelt, és nem mondhatjuk azt, hogy az autót és a házat kérem, de a rajta lévő hitelt nem.



Megnyugtató viszont az, hogy az örökös csak az örökség erejéig felel az adósságért. Ennek fényében nem árt, ha az örökösök valóban tudják, mit örökölnek. Ez az esetek többségében elég egyértelmű: ha van, ingatlan, vagy annak fele, mert a másik fele a házastársé, autó, amennyiben az elhunyt nevén szerepel és az egyéb ingó vagyontárgyak.



Ma már azonban nem ritka, hogy az elhunyt vállalkozó, és a vállalkozás, valamint annak adósságai is öröklődnek. Ez a szegmens jóval nehezebben látható át, mint a magán vagyon, különösen, ha több vállalkozásról és nem teljes üzletrészekről van szó. Érdemes ilyenkor ügyvédhez és könyvelőhöz fordulni a tisztán látás érdekében. Ha valaki biztos abban, hogy a vállalkozásokban sok az adósság, ráadásul várható, hogy az elhunytnak adótartozása is van, akkor érdemes megfontolni az örökség visszautasítását. Ilyenkor a hagyatéki eljárást lefolytató közjegyző köteles végighaladni az örökösödési soron, hátha valaki elfogadja az örökséget.

29. missanonim (válaszként erre: 20. - Mamika50)
2010. szept. 23. 18:27
Ügyvédi irodában dolgozom, most volt egy hasonló esetünk. Ha visszautasítja az örökséget akkor se vagyont se adósságot nem örököl. Ha nem utasítja vissza, akkor mindkettőt örökli.Nem köteles elfogadni az örökséget ha az számára csak adósságot jelent. Erről persze normál esetben tud az örökös, hogy mit hagynak rá.
2010. szept. 22. 22:38
Ha nem jelentek meg,automatikusan szétírnak mindent az örökösökre,azt hiszem.
27. vkj77
2010. szept. 22. 22:14
Most tudtam meg,hogy senki nem ment el a hagyatékira.Én nem tudtam abban az időpontban,de előtte bementem,mivel én képviseltem a férjem.Viszont apósom,és a sógorom nem ment.Szerintetek ilyenkor mi van?Mondjuk miattunk biztos nem tudták volna lezárni a beadvány miatt...
26. csókica (válaszként erre: 23. - Panni58)
2010. szept. 22. 20:32
Ez bizony csúnya dolog:((
25. csókica (válaszként erre: 20. - Mamika50)
2010. szept. 22. 20:31
Igen így van,valakinek ki kell fizetni az adósságot.
24. vkj77 (válaszként erre: 23. - Panni58)
2010. szept. 22. 15:44
Ez,igen...
23. Panni58 (válaszként erre: 21. - Vkj77)
2010. szept. 22. 15:20
Volt már olyan! A pozitív örökséggel ugyanis együtt járt volna egy haszonélvezeti jog a másik nagyszülő részére, meg az ő gondozása, így már nem kellett... Ronda dolog, nem?
22. vkj77
2010. szept. 22. 15:19
A hagyatéki leltáron beadtuk a nyilatkozatot,de elfelejtettek szólni,mi meg nem tudtuk,hogy a gyerekeknek is kell.Viszont,még a trgyalás előtt becsatoltattuk a közjegyzőhöz,így szerintem figyelembe kell venni a jegyzőnek.
21. vkj77
2010. szept. 22. 15:16
Egyenes ágon igen,nem tudja visszautasítani.De mivel apósom még él,és a férjem is,ő visszautasíthatja.Ez sajnos olyan,úgy vettem ki,mint a társasjátékban,ki marad a végén...Aki visszautasítja,annak a része,a többi örökösre száll.Az utólsó már elvileg nem utasíthatja vissza.A kiskorúaknál,oké,hogy a gyámügy kell,de melyik szülő utasítana vissza a nevükben bármilyen pozitív örökséget.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook