Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki eljárási díj fizethető később? fórum

Hagyatéki eljárási díj fizethető később? (tudásbázis kérdés)

2013. ápr. 23. 16:59
Valaki nem tud véletlen egy jó, de nem drága ügyvédet Budapesten és környékén (Halásztelek fele), aki foglalkozik családjoggal?
11. Mágikaa74 (válaszként erre: 10. - Fr.andi)
2013. ápr. 23. 15:55
Akkor van a lánya ballagása, ezért nem tud eljönni.
10. fr.andi (válaszként erre: 9. - Mágikaa74)
2013. ápr. 23. 15:54

Ez érdekes hozáállás.

Az idézésben egyébként nincs benne, hogy ha valaki nem jelenik meg, akkor is lefolytatható az eljárás úgy, hogy meghatalmaz valakit?

Nálunk én képviseltem a tesómat, egy egyszerű meghatalmazással, két tanuval.

2013. ápr. 23. 15:50

Köszi a sok hozzászólást!

Biztos, hogy van összeg, mert már úgy küldték az idézést a hagyatéki tárgyalásra.

A "testvéremmel" nem vagyok beszélő viszonyba mivel ő járult hozzá, hogy Anyukám meghalt. :( Egy alkoholista, munkanélküli senki!!! Nem vagyunk még beszélő viszonyba sem!

Tegnap felhívott a közjegyző, szám nélkül....és megkérdezte, hogy 1 héttel el lehetne-e tolni a tárgyalás napját, mert a "testvéremnek" nem jó az időpont. Mondtam neki, hogy mindjárt vissza hívom. Erre ő, hogy ne ezen a számon hívjam vissza (nem is írt ki számot) mert ez a tesóm telója és ha tudtam volna hogy ő hív tuti nem veszem fel, mert ezt mondta a tesóm....nekem ez elég érdekes helyzet volt....vissza hívtam, hogy jó az 1 hét csúszás is. Akkor rákérdeztem, hogy megoldható-e, hogy pár napot csúszok a kifizetéssel...azt mondta tegyek pénzzé valamimet.....mondtam, hogy nem szeretném, erre azt mondta majd megbeszéljük....Kértem a csekket is, de arra azt mondta nem szereti, mert valaki megígérte neki, hogy megfizeti csekken és nem tette, ezért most polgári peres ügyük van.

8. gkreka (válaszként erre: 1. - Mágikaa74)
2013. ápr. 23. 15:42
Szinte kizártnak tartom, hogy csekket adjanak. Testvéreddel nem tudsz megegyezni, hogy fizesse ki az egészet és majd pár nap múlva megadod neki a részedet,
2013. ápr. 23. 15:41
Amennyiben a temetés költségeit nem egyenlő arányában álltátok a testvéreddel, és ezt számlával tudod igazolni, a kifizetett összeg arányában csökken a Te hagyatéki eljárási díjad.
6. fr.andi (válaszként erre: 4. - Maruszja)
2013. ápr. 23. 15:38
A polgármesteri hivatalban a hagyatéki leltárt veszi fel az ottani illetékes, és tovább küldi a közjegyzőnek. Ott kell bediktálni, mi képezi a hagyaték tárgyát, és kik a vélhető örökösök.
5. fr.andi (válaszként erre: 4. - Maruszja)
2013. ápr. 23. 15:36
Ez nem így van. Közjegyző vezeti le a tárgyalást, aki a hagyaték arányában szabja ki az eljárás költségét.
2013. ápr. 23. 15:34
Mivel én a polgármesteri hivatalban dolgoztam úgy tudom hogy a hagyatéki tárgyalást a helyi polgármesteri hivatal illetékes munkatársa végzi. Legalábbis 6 éve így volt. Oda nem kell semmiféle pénzt vinni, csak meg kell jelenni, amit majd be kell fizetni arra Ti kaptok majd csekket.
2013. ápr. 23. 15:34
Én is úgy tudom, hogy ott ki kell fizetni a megírt teljes összeget. A közjegyzőnek mindegy, hogy Te vagy a testvéred fizeti-e ki, de a teljes összeget ki kell fizetni. Szerintem is jó ötlet, hogy hívd fel a közjegyzőt, és kérdezd meg.
2. fr.andi (válaszként erre: 1. - Mágikaa74)
2013. ápr. 23. 15:30
Én úgy tudom, hogy nem lehet, de felhívhatod a közjegyzőt, és elmondhatod neki, hogy mi aproblémád. A hagyatéki tárgyaláson más költség nincsen.
2013. ápr. 23. 15:28

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hogy mire számíthatok. Édesanyám meghalt, Apukám sem él már. Van egy "testvérem" akivel ketten vagyunk elvileg az örökösök. Megküldték már az idézést és abba benne van, hogy "X" összeg a hagyatéki eljárási díj, amibe osztozkodunk. Erre lehet csekket kérni? Mert én sajnos arra a napra nem tudom vinni a közjegyző hölgynek. Kb 5-6 nap csúszással tudom csak, mert akkor kapunk fizut, tartalékunk nincs. Ott még milyen költségre számíthatok?

Még lenne ezer meg egy kérdésem sajna....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook