Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nem jelenek meg a hagyatéki tárgyaláson, lesz valami következménye? fórum

Ha nem jelenek meg a hagyatéki tárgyaláson, lesz valami következménye? (tudásbázis kérdés)

2022. szept. 12. 19:06
"Köteles rész" csak egyenes ági rokonnak jár. Tehát szülőnek, vagy gyereknek. A testvérnek már nem, mert ő mellékági rokon.
2016. júl. 30. 15:17
a köteles rész annak jár, aki a legközelebbi hozzátartozó, én úgy tudom. ha kettő van, akkor kétfelé oszlik.
2016. júl. 30. 13:42
És ha már ennyire a témában vagyunk valaki tudja hogy mit jelent a"köteles rész" abbanaz esetbenha összesen két örökös van.
22. 2d82e9984a (válaszként erre: 21. - Csinoska2012)
2016. júl. 30. 13:40
És átvette az idézést?
2016. júl. 30. 12:32
Májusban volt apukám hagyatékija az egyik nővérem nem jelent meg de attól úgyan úgy nevére írták az örökölt ház részét.
2016. júl. 30. 09:07

Erre pont tudom hozni a példát, hogy nálunk nem így van. Nagybátyám sem jelent meg, mégis kap a pénzből. Jobban mondva kapna, de meg lett beszélve, hogy lemond róla, mert anya fizette a temetést, egyik tesója sem adott bele (kb pont annyi pénzről van szó, semmi más örökség nincs). Minden tesója megjelent, lemondott róla írásban. Kivéve az egyiket. Mivel nem jelent meg, nem mondott le róla, így jàr neki a része. Anya meg fellebbezett, ezért nem zárták le az ügyet. De még megjelenni sem kell a lemondáshoz, mert postán küldve is elfogadják.


Tehát nem foszthatnak csak azért meg a részedtől, mert nem jelensz meg. A nagyon durva esetekben is évekig húzódó pereskedés után tudnak valakit kitenni az örökségből/végrendeletből csak úgy. Ha meg te nem tartasz rá igényt, akkor is írásben kell nyilatkoznod.

19. 2d82e9984a (válaszként erre: 18. - 937a2a883a)
2016. júl. 30. 07:56
Igazából ez nekem is furcsa de azt mondták ha át veszem az idézést de nem jelenek meg úgy veszik nem tartok rá igényt...szó szerint ezt mondták a telefonba de hétfőn majd megyek személyesen.
2016. júl. 30. 07:16

Most hirtelen googliztam egyet (igaz, nem a törvényeket kerestem) és szinte csak olyat találtam, ahol azt írják, hogy nem kötelező megjelenni. Attól ő még elmondja, hogy mi a hagyaték és kinek mi jár. Ha valakinek nem tetszik és fellebbezik, akkor a bíróságon folytatódik az ügy.


Amúgy mi is (szüleim) most vagyunk benne, ezért érdekel, hogy miért más ez nálatok.


Nagymamám meghalt, kb 1 év után lett meg a tárgyalás, amit a jegyző csinált. Ki kellett fizezni 39 ezer ft-ot az eljárásért. Elmondta, hogy ki mit örököl és hiába nem jelent meg valaki, attól ez így van. Ha nem tetszik, lehet fellebbezni. Ha mindenki elfogadja, lezárul az ügy. Ha nem, akkor bíróságon folytatódik a dolog.

17. 937a2a883a (válaszként erre: 16. - 2d82e9984a)
2016. júl. 30. 07:00
Ez tényleg érdekes...ha van végrendelet, akkor nem zárhatnak ki belőle csak azért, mert nem jelensz meg. Ez azért nem így működik. Felénk tuti nem. Én nem tudom, hogyan van ez, hogy egyik helyen így, máshol úgy...a törvény ugyanaz. Persze függhet az adott helyzettől is, tudom. De a törvényben nem hiszem, hogy az van, hogy ebben a megyében nem gond, ha nem jelenik meg, de a másikban kizárjuk az örökségből?! Ami jár az jár.
2016. júl. 29. 20:19
Köszönöm a válaszokat ma sikerült egyeztetnem a közjegyzővel...a tárgyalást nem tartották meg mivel nem jelentem meg kb szeptemberben lesz meg tartva...ha át veszem az idézést de újfent nem jelenek meg akkor az örökségem nem kapom meg.
15. 937a2a883a (válaszként erre: 14. - Polivinilklorid)
2016. júl. 29. 17:49
Igen, valószínű. Nagymamám után most márciusban volt a hagyatéki, szóval nálunk friss a dolog. Végrendelete nem volt, mind a 8 gyereke megkapta a levelet ugyanazzal a szöveggel, hogy a meg nem jelenés nem gátolja a tárgyalást és a döntést.
14. polivinilklorid (válaszként erre: 13. - 937a2a883a)
2016. júl. 29. 15:36
Gondolom, attól is függ, miként érintett valaki, meg tán attól is az eltérő tapasztalaok, mikor volt az eset. Az elmúlt években sokat változott a ptk.
13. 937a2a883a (válaszként erre: 12. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 29. 15:24
Akkor mindenhol más? Nagymamám hagyatékija előtt még a levélben is benne volt, hogy a nem megjelenés nem gátol meg semmit, akkor is döntenek.
2016. júl. 29. 15:09
én úgy tudom, akkor kiírnak új tárgyalást. nálunk is ez volt, hogy az elsőre nem jött el a féltestvérem, mi elmentünk. a másodikra már igen. muszáj elmenni!
11. polivinilklorid (válaszként erre: 10. - Csinoska2012)
2016. júl. 28. 21:03
Azt elhiszem, hogy az eladástól a harmadik fél jobb belátásra tért nálatok, de ha nem él az elővásárlási joggal, akkor a ti részeteket megveszi a vevő, de az övét nem. A bíróság kimondhatja, hogy köteles vagy eladni az ingatlanod, de te magad vagy az ügyvéd nem kötelezhetek mást erre. Ha ez nem így lenne, szerinted mások unalomból kérnék a közös tulajdon megszüntetését?
10. csinoska2012 (válaszként erre: 9. - Polivinilklorid)
2016. júl. 28. 19:34
Akkor kérdezz meg egy ügyvédet nálunk ez most folyik
9. polivinilklorid (válaszként erre: 8. - Csinoska2012)
2016. júl. 28. 17:20
Így csak a saját részed adhatod el. Ki az a hülye, aki megvesz egy fél házat, miközben a másik tulaj bent lakik, és esze ágában sincs költözni?
2016. júl. 28. 12:34
Nem kötelező megjeleni majd a közjegyző küldi a csekket ,mennyit kell befizetned a tárgyalásra.Ha nem tudod megvenni az igatlan másik részét de el szeretnéd adni hirdesd meg keress rá vevőt,ha meg van írjatok előszerződést az ő ügyvédje fel fogja szólitani a másik örököst,hogy éljen az elővásárlási joggal ha 8 napon belül nem él vele alá kell írnija.Most én is ebbe a cipöbe járok 3 örökös közül 1 nem akarta alá írni,így ügyvédhez mentünk ő intézi.A biróságra nem érdemes menni közös tulajdon megszüntettése miatt mert egy vagyonba kerül és évekig tart.
7. polivinilklorid (válaszként erre: 5. - 2d82e9984a)
2016. júl. 28. 11:36
A közös vagyon megszüntetését is kérheted, akkor vagy ő fizet ki, vagy eladjátok a házat, és tiéd a fele pénz.
2016. júl. 27. 06:26

Semmi következménye nem lesz. Akkor is megtartják és kapsz értesítést a végkifejletről. Feltéve ha bármi olyan dolog van, amihez ott kellene lenned. Viszont van díja is a tárgyalásnak, azt az örökösöknek ki kell fizetni a helyszínen. Az mindegy, hogy ki fizeti, de az illető rád sózhatja a részed.

Amúgy nagyon benne vagyunk, mamám után folyik a hagyatéki, de az egyik gyereke nem jelent meg és húzódik tovább. Attól még megtartották, de neki olyan szerepe van, hogy lezárni nem tudták. Viszont ez is úgy működik, hogy kap felszólításokat, aztán személyesen is próbálják keresni, végül hirdetésben eltűntként keresik. Aztán ha továbbra sem jelenik meg a jegyzőnél, akkor az ügyet lezárják. De a mi helyzetünk bonyolult és nincs végrendelet.

2016. júl. 26. 22:34
Nem tudtam hogy ma lesz...édesapám halála után v élettársával meg szakitottam a kapcsolatot mert elkezdett telefonon zaklatni erősen ittasan...ismerem a végrendeletet a ház felét megkapta a másik fele az enyém de nem is érdekel hiszen ki vásárolni nem tudom.
4. 408020f45e (válaszként erre: 2. - 2d82e9984a)
2016. júl. 26. 22:31

Nem kötelező személyesen megjelenni, ha van törvényes képviselő.

Itt le van írva minden lényeges dolog.

[link]

2016. júl. 26. 22:29
A hagyatéki tárgyalásra nem kell elmenned.
2016. júl. 26. 22:23
Holnap felhívom az ügyvédet hogy vegye fel a kapcsolatot a közjegyzővel csak szeretném tudni hogy lehet e valami probléma belőle :/
2016. júl. 26. 22:22
Hagyatéki tárgyaláson meg nem jelenésnek van következménye?Nem kaptam meg az ídézést.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook