Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha rendszeresen ápolom a bőröm, akkor tényleg kisebb a pikkelysömör esélye? fórum

Ha rendszeresen ápolom a bőröm, akkor tényleg kisebb a pikkelysömör esélye? (tudásbázis kérdés)


18. Gavrilo1 (válaszként erre: 9. - Bajlamo)
2011. febr. 7. 17:43
Egyik sem jó!!! Natur kozmetikumok. A DM-es Alverde család nagyon jó és még nem i drága.
17. 190124133c (válaszként erre: 16. - Fokhagyma)
2011. febr. 7. 17:12
Egy nagyobb idegi megrázkódtatás is kiválthatja.
2011. febr. 7. 16:03
Gyógyszerek is kiválthatják, pl. a Béta blokkolók.(Betaloc és hasonlók)
2011. febr. 7. 15:48
Kialakulásában veleszületett hajlam és környezeti, „provokáló” faktorok játszanak szerepet. Nem fertőző betegség. Jelenleg véglegesen nem gyógyítható, de többnyire tünetmentesíthető,tehát nem nagyon lehet ellene védekezni ,és sajnos hűségesebb,mint a társunk,örökre velünk marad:(
14. 59dcc8275b (válaszként erre: 10. - Nanuka)
2011. febr. 7. 15:42

Igazad van! Rengeteg emberben megvan a betegségre való hajlam mégsem mindenki lesz beteg.

Viszont mint sok minden ez is agyban dől el.Rengeteg pszichoszomatikus betegség van.

13. nanuka (válaszként erre: 12. - Bajlamo)
2011. febr. 7. 15:40
Nekem is a fejbőrömön volt először, a samponra is ugyanaz vonatkozik, mint minden már testápoló cuccra: minél természetesebb, annál jobb. Állítólag a férfiak örökítik nagy eséllyel a lányaikra - na nálunk ez jött be, aputól kaptam, bár nála annyira minimális, hogy kb észre se venni. Nekem kicsit több jutott, de nem szoktam panaszkodni, mert ennél 100x rosszabbak is vannak.
2011. febr. 7. 15:36
Egyébként enyhén hipohonder vagyok,nagypapámnak volt a testén van 3gyereke nekik nincs,az ő gyerekeiknek sincs de a testvérem fejbőren van...
11. nanuka (válaszként erre: 9. - Bajlamo)
2011. febr. 7. 15:32
Sajna még nem vagyok olyan profi kémia terén, hogy itt osszam az észt, inkább azt tanácsolom, hogy látogass el Antal Vali honlapjára, ott szépen rá tudsz keresni minden összetevőre, ami ezekben van. Én mondjuk úgy dobtam ki a johnson testápolómat, miután megnéztem mi van benne, hogy csak úgy repült :) Meg a Garniert is.
10. nanuka (válaszként erre: 8. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. febr. 7. 15:30

Megelőzni sztem max akkor lehet, ha hisz valaki abban, hogy minden betegségnek valami lelki oka van. És tudatosan figyel arra, hogy levezesse és kerülje a stresszt és kiegyensúlyozott legyen, odafigyeljen magára, stb.

Amit viszont nem szabad: parázni akkor, amikor még nincs is baj. Ezzel az ember leginkább csak bevonzza a rossz dolgokat...

2011. febr. 7. 15:28
Dove oil tusfürdőt használok,utánna johnson and johnson baba olajat amit nedves bőrre kell kenni,és garnier vízmegkötös testápolót jó??:-)
8. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 6. - Nanuka)
2011. febr. 7. 15:26

Egy nótát fújunk:)


Amennyire én tudom, megelőzni nem lehet, csak tünetmentesíteni, már akinek sikerül.

7. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 5. - Bajlamo)
2011. febr. 7. 15:25

Nem valószínű.


Sőt, én inkább nem kenegetném, főleg nem akármivel. Amiket felsoroltál a te esetedben inkább növeli az esélyt, hogy egyszercsak valamire érzékeny lesz a bőröd.


Úgyhogy leginkább a natúrkozmetikumok és biotermékek irányában keresgélnék, ha napi rendszerességgel akarsz használni ilyesmit.


A pikkelysömör egyébként nem elkerülhető és előre meg sem mondható, hogy valaha előjön-e nálad és ha igen, akkor milyen formában és mennyire lesz jelentős.


Nekem a "tenyerem lyukad", amikor már azt hiszem, hogy teljesen eltűnik, akkor változik az időjárás és az én bőröm hajlamos erre érzékenyen reagálni. De nem tragikus egyelőre...

6. nanuka (válaszként erre: 5. - Bajlamo)
2011. febr. 7. 15:24
Én is ápoltam a bőröm, testápolóztam minden nap, mégis kijött. Miután ezeregy szert kipróbáltam, azt mondom, hogy segít a testápolás, de csak az okos és helyes testápolás. Ezt úgy értem, hogy dobd ki az összes SLS-tartalmú tusfürdődet (ha van), használj kecskeszappant, és szabadulj meg az összes xar kőolajszármazékot tartalmazó testápolótól is. Én szteroidokkal kezeltem a p.sömörömet, aztán már nem értek semmit. Akkor tértem át a fent említett természetes összetevőket tartalmazó szappanokra és testápolókra és kb 1,5 hónap alatt majdnem tünetmentes vagyok. Tényleg nem tudom, hogy a megelőzésben lehet-e ennek (vagy bármi másnak) szerepe, de ha nincs ilyesmire hajlamod, akkor is csak jót teszel magaddal, ha megnézed, mit kensz magadra ;)
2011. febr. 7. 15:17
Nem úgy értem,hanem nálunk volt a családban,és ha minden nap testápolózok meg ilyesmi elkerülhető?babaolaj,vízmegkötős testápoló?úgyhalottam igen
2011. febr. 7. 15:15
A pikkelysömörre való hajlam genetikailag öröklődik/kódolt. Ha örökölted, akkor nem a bőrápolástól függ, hogy kijön-e vagy sem (vagy nem csak attól). A saját tapasztalataimra hagyatkozva inkább azt mondanám, hogy pszichés tényezőktől és lelkiállapottól függ, hogy mikor mennyire "durva" vagy épp tünetmentes. Persze ez is lehet, hogy egyénenként változik, én csak 1 vagyok a sok közül, akik harcolunk ezzel...
2011. febr. 7. 15:13
Ez a betegség nem az ápolatlansággal függ össze.
2011. febr. 7. 15:13
Úgy gondolod az ápolatlan bőrű embereknek van pikkelysömöre? Remélem nem?
2011. febr. 7. 15:06
?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook