Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudtok a pikkelysömörröl?Tényleg lehet a máj betegség jele? fórum

Mit tudtok a pikkelysömörröl?Tényleg lehet a máj betegség jele? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jún. 20. 20:18
Igen, összefüggésben van a májjal. A hajlam örökölhető, többek között a máj betegségei hozhátják elő ténylegesen a pikkelysömört. Nagypapám és Anyukám is pikkelysömörös, örököltem a hajlamot. Nem-alkoholos zsirmájam van, folyamatosan rosszak a máj értékeim, de egyértelmű összefügés van, mikor rosszabbodik a májam, rosszabbodik a pikkelysömöröm is. 32 éves koromig tünetmentes voltam.
2009. dec. 28. 20:52

Sziasztok!


Most hallottam az epesav jó hatásáról a sömire.

Hallott valaki még erről?

33. c4cd20e0ca (válaszként erre: 32. - K.Márti)
2009. máj. 26. 10:52
Köszi! Erről még nem hallottam! Majd megmondom anyukámnak! :)
2009. máj. 25. 23:03
Próbáljátok ki a skyn-cap sprayt.Nekem az egész testemen van kiütés a spray kb 5000ft de hatásos csak sajnos az egész testre szinte 1 alkalommal elhasználom.
2009. márc. 19. 17:03
Sziasztok! Főleg Édesanyám szenved ebben a betegségben, de mivel a hajlam örökölhető, rajtam is időnként megjelenik egy-egy foltban. Ha van még rajtunk kívül valaki, aki ebben szenved, kérem, írjon, hátha van ami enyhíti a tüneteket, legfőképp a fejbőrön. Anyukám már az összes létező, olcsó és méregdrága sampont is kipróbálta, de semmi nem volt jó. Ami jó volt neki, azt évekkel ezelőtt valamiért betiltották... Köszönöm előre is :)
30. Tuzsa
2009. febr. 9. 13:57

Szia, Pikkelysömörös beteget kezelt egy orvos ismerősöm nemrég, teljesen tünetmentes a hölgy, most is kezdett egy fiatalember egy kúrát, akinek az arcán a fejbőrén, és a hajlatokban van, elég csúnyán.

A májműködési probléma stimm... tudok segíteni ha kell, ha írsz üzenetet, email címet stb... nem árulok SEMMIT, de segítségnyújtással foglalkozom...

2008. dec. 16. 19:57
igen és meg is lehet halni:))))))
2008. okt. 28. 19:27
120 ml!
2008. okt. 28. 19:27
Nekem gyerekkoromtól van (49 éves vagyok), a fejbőrömön és a fülemben. Azelőtt én is a Diprosalic oldatot használtam, de egy ideje a Betadine samponnal mosok hajat és az használ. Igaz, hogy elég drága, gyógyszertárban lehet kapni. 2.000 Ft körül van, 12 ml.
26. d9d8721118 (válaszként erre: 23. - 197919742002)
2008. szept. 3. 17:38
Elmúlik, de nem örökre.
2008. szept. 3. 14:30

Sziasztok!


Sajna nekem is van, méghozzá nagyon kicsi korom óta, méghozzá elég sok helyen. Nekem kifejezetten betegség előtt-közben-után erős, de pl vannak olyan helyek, ahol kicsi koromban volt, jópár éve pedig teljesen eltűnt. Emellett hosszabb könyökölés, térdelés hatására is nagyon fel tud erősödni.

Amúgy nemrég olvastam, hogy a vegetáriánus életmód tünetmentessé tesz. Itt is említették a máj gyengeségét is, de nem tudom mennyire állja ez meg a helyét.

2008. júl. 27. 18:15
Köszi a tippet, majd utánanézek!
2008. júl. 26. 12:57
a solárium és a nap is csodára képes elmulik tőle
22. 197919742002 (válaszként erre: 7. - Vicuska013)
2008. júl. 26. 12:55
szia! fejra a diprosalic-oldatot próbáldd ki mert hatásos bár iratni kell
21. 197919742002 (válaszként erre: 13. - Vicuska013)
2008. júl. 26. 12:52
ez tényleg igy van ezt én is tapasztaltam
2008. júl. 17. 20:17
Ennyien ne tolongjatok az érdeklődéstől ....
2008. júl. 17. 17:50

Egy pikkelysömörösnek sajnos teljes életmódváltásoon kell átmennie.

A pikkelysömört nem lehet gyógyítani csak tünetemntesíteni. A beteg 99%-a nincs ezzel tisztában. Reménykedve várják a gyógyulást, hogy majd egyszer ... A pikkelysömört minden rosszabbíthat. ( sterssz, gyógyszerek, étel, alkohol!!!, betegség, akár egy megfázás, akár egy góc pl. fogfájás, bármi )

A fényterápia ( PUVA ), Tomesa, és a napfény ( ha a beteg nem szed fényérzékenyítő szert ), nagyon jótékonyak tudnak lenni, viszont van gyógyszeres kezelése is ami jó, szóba jön még a az úgynevezett biológiai terápia is ahol infúziót kap a beteg. Az a tapasztalat hogy a beteg 100%-osan tünetmentesedik. Viszont soha nem fog meggyógyulni. Egyénre szabottan történik a kezelés, mivel nincs két egyforma beteg. Kinek a gyógyszer, kinek a krémezés, kinek a biológiai terápia.


Csak az a pikkelysömörös beteg kaphat biológiai terápiát akinek olyan súlyos a kiterjedése és tünetei.


Van egy termékcsalád ami igen drága viszont hatásos... Az Alocado termékcsalád.


SZERETNÉM MÉGEGYSZER ELMONDANI HOGY A PSORIASIS ( PIKKELYSÖMÖR ) NEM GYÓGYÍTHATÓ BETEGSÉG, CSAK TÜNETMENTESÍTHETŐ!!! A PSORIASISOS BETEG SOHA NEM FOG MEGGYÓGYULNI!!!

BÁRMI GÓC KIVÁLTHAT FELLÁNGOLÁST. LEHETSÉGES HOGY A BETEG TÜNETMENTES EGY DARABIG MAJD UTÁNA ISMÉT FELLÁNGOLNAK A TÜNETEK. EKKOR GÓCKUTATÁSRA KELL MENNI.

EGYIK KEZELÉS SEM CSODASZER!!!



Rengeteget lehetne írni erről a betegségről. Egyes városokban vannak psoriasis klubbok ahol előadók, és a betegek kölcsönösen tapasztalatot cserélnek. Érdemes ellátogatni egyszer egy ilyen klubba.

2008. júl. 14. 19:52

A májnak csak akkor lehet betegsége ha a pikkelysömör tüneti kezelését alkalmazza valaki ( Pl.: Sandimmun ) Ugyanis ezek a szerek ugyan javítják a tüneteket, de a májfunkciót, vesefunkciót és koleszterint " teszik tönkre " )


De általában szoros labor kontroll mellett alkalmazzák ezt a gyógyszert. Ha emelkednek a laborértékek akkor a gyógyszert leállítják.


( Pikkelysömör szakrendelésen dolgozom ) Kérdezzetek ha valami érdekel.

2008. júl. 14. 18:32
Genetikai alapon jön létre, egyes tényezők provokálhatját. Májhoz nincs köze, ízület panaszokkal társulhat.
2008. júl. 14. 18:31
2008. júl. 14. 16:37

Sziasztok!

A pikelysömör idegrendszeri betegség és annak jön ki aki genetikailag hajlmos rá.

Nekem apukám halála után jött ki nagyon kiss helyen és tényleg a menstruáció elött erősödik fel.

Hozzáteszem amíg tejterméket ettem állandóan kint volt, mióta abszolút tejmentesen étkezek, tényleg csak menszesz időszakban látszik.

2008. júl. 14. 16:08
Ez így van mikor anyukámnak elhalványúl azon veszi magát hogy most miért mult el pedig nem kentem semmivel :))))
2008. júl. 11. 13:29
Én nem szoktam már vele foglalkozni! Mert megfigyeltem azt is, hogy minnél többet foglalkozok vele, annál csúnyább.
2008. júl. 11. 13:13

A tengervíz vagy a fürdősó nagyon jó rá (persze fürdősóból egy doboz 3 alkalomra elegendő kb, mert olyan sok kell belőle, h olyasmi legyen, mint a tengervíz, bár eredetileg is így kéne használni). Vannak halak is, amik lecsipegetik az emberről, de nem tudom, h pontosan hol is van ez a hely. Viszont simán a tó vizében is elkezik enni a pici halak.


Egyébként van idegi alapon és nem idegi alapon kijövő pikkelysömör. Nekem idegi alapon kijövő van. Amíg középiskolás voltam, végig volt a két karomon egy-egy folt, ahol kijött, de amit vége lett a sulinak, el is múlt. (Utáltam abba a suliba járni, szinte lányiskola volt... Képzelhetitek, h milyen gyűlölködés és divatőrület volt ott.)

Az egyetemen semmi bajom sem volt, mert oda szerettem járni, egyedül akkor jött elő, ha egy bizonyos szerző műveivel foglalkoztam. :)

11. rózi70 (válaszként erre: 9. - Rózi70)
2008. júl. 11. 13:10

....anyai nagyapámnak....

Bocs, elírogattam....

10. rózi70 (válaszként erre: 9. - Rózi70)
2008. júl. 11. 13:09
..... 2. terhességem.....
2008. júl. 11. 13:09

Nekem a 2 terhességem alatt jött ki,kb. 14 éve. A könyökömön és a fülem mögötti hajas fejbőrön van. Azt én is tapasztaltam, hogy a tengervíz nagyon jót tett neki+ a napsütés. Nyaraláskor mindig olyan szépen letisztult. Pl. menzesz előtt jobban viszket,jobban látszik, meg ha stresszes időszakot élek éppen. Ha nyugi van, akkor kevésbé. Egyébként én is úgy hallottam, hogy inkább férfi ágon öröklődik. Nálunk a családban az nyai nagyapámnak volt, anyukámnak nincs, nekem igen. És még jó pár unokatesómnak is......

Ja, a májamnak semmi baja!

8. Szeszipuszi (válaszként erre: 5. - MSA)
2008. júl. 11. 12:25

Nekem magamnak ugyan nincsen, de van ismerősöm, aki hosszú évek óta szenved tőle. Neki Holt-tengeri kúrát ajánlottak, amit az ára miatt persze nem tudott kipróbálni. Ajánlotta neki valaki az erdélyi Medve-tó vizét, illetve a parajdi sóbányánál is van valami nagyon sós vizű medence. Miután kipróbálta (napokat töltött ott) hónapokig tünetmentes volt. Idehaza állítólag a bükkszéki gyógyvíz olyan sótartalmú, ami az előzőekhez hasonló.

Szerintem a fürdősóként kapható tengeri sóból készült fürdő is hasonló lehet - és az helyben van.

7. vicuska013 (válaszként erre: 5. - MSA)
2008. júl. 11. 12:14

Ezt én is megfigyeltem, hogy mikor a tengerhez mentünk nyaralni, akkor szépen leszáritotta a viz.

Nekem a fejemen van még, a haj alatt, meg a fülemben, de azzal nem szokam foglalkozni, mert az nem látszik annyira, meg nem zavar, csak a könyököm.

2008. júl. 11. 12:12

Szisztok! Nekem nagyon fiatalon kijött, már kb. 13-14 évesen, most vagyok 22, azóta van folyamatosan a könyökömön.

Igen tényleg igaz, hogy idegi alapon kijön. Nyáron nekem szépen elhalványodik, mikor többet vagyok napon, és nyugisabb az életem is. Egyébként öröklődhet is! Nálunk sajnos én örököltem aputól. Én nem hiszem,,hogy a májnak lenne köze hozzá! Ha volt a családban valakinek, akkor a hajlam megvan rá, és idegi alapon megjelenhet. Egyébként azt olvastam valahol, hogy általában férfi-ágon öröklődik, de vannak kivételek, pl. én! :)))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook