Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nagy leszek, tanító- néni/bácsi leszek... fórum

Ha nagy leszek, tanító- néni/bácsi leszek... (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
319. Dotti89
2010. okt. 22. 22:06

Persze, nem erre építek, csak, hogy tisztában legyek, minek is kell szerepelnie egy ilyen óratervben, meg hogyan épül fel helyesen, mi, mi után következik...Én bízom benned!

100%, hogy jól fog sikerülni a zárótanításod, látom szeretnek a gyerekek is, érted a dolgod.:)

318. gomboc7
2010. okt. 22. 21:58
Persze, tudok. De ne erre építs, és ne csak control cé control vé legyen, mert egyrészt nem pontosak, másrészt nem biztos, hogy ugyanígy kérik. Nálunk is minden szakvezető más. Májusban ha sikerül a zárótanításom, már biztosan jót tudok küldeni.:)
317. Dotti89
2010. okt. 22. 21:56

A címem: dorkita89@citromail.hu


Nem akarok pofátlannak tűnni, hogy ennyi mindent kérek, de, ha szükségem lesz még valamire, ami nagyon valószínű:), tudnál még majd küldeni vázlatokat?

316. gomboc7
2010. okt. 22. 21:44

A természetet megtaláltam. Majd mondjad mit szeretnél, nem fogok mindent elküldeni, az rengeteg.:D:D:D

Ha adsz egy e-mail címet, vagy valamit, elküldöm most.:)

315. Dotti89
2010. okt. 22. 21:42
Igazából bármiből jó lenne, szívesen fogadok mindent!:)
314. gomboc7
2010. okt. 22. 21:32

Igazán nincs mit!:)

De figyelj nagyon, ne beszélj sokat! A gyerek maga találja ki a dolgokat! Te csak instrukciót adsz. Igazából én nem is beszélnék az iránytűről, csak 1-2 dolgot, hogy előtte mi volt, aztán pedig használják.

Környezet óratervet szeretnél? Abból kevés van, 2 darab.:)

313. Dotti89
2010. okt. 22. 21:28

Köszi a tanácsokat! Ezt a témát 3 ember közt osztottuk fel, én az iránytűről fogok beszélni , a térképről nem is nagyon tudnék mit mondani. Ennek ellenére az óravázlatot be kell adni. Hát, remélem fog sikerülni.:)

Tudnál akkor küldeni nekem óravázlatokat, óraterveket? Nagyon nagy segítség lenne. Talán lenne egy kis fogalmam róla, hogyan is kell felépíteni ez órákat. Köszönök tényleg mindent, nagyon rendes vagy!:)

312. gomboc7
2010. okt. 22. 21:06

Na, hát az se rossz!

Igazából ott akkor fontos az iránytű, a versike (előttem van észak...), az, hogy honnan tudjuk, merre va észak (moha, olvadás, napóra, stb.). Ez jó kis téma. Lehet játszatni is.

Pl. egy gyerek kimegy, eldugtok valami tárgyat, bejön, és utasítással megkeresi (előre, hátra, jobbra, ...). A térképet is elő lehetne vetetni, de az nekik nincs, így fénymásolsz, vagy kölcsönzöl.

tudom, hogy nem gyerekekkel csinálod, de nekünk mindig azt mondták: Úgy, mintha mi lennénk a gyerekek. Nekünk úgy is kellett viselkedni, mintha gyerekek lennénk. Szánalmas része a gyakorlatnak, de biztos nagyon hasznos...:D

311. Dotti89
2010. okt. 22. 20:56

Juj, bocsánat! Nem tudom miért írtam közlekedést... Úgy látszik keverem ezt a kettőt.:)

A téma a tájékozódás!!!

310. gomboc7
2010. okt. 22. 20:15

Hú, hát én nem ilyenre gondoltam.

Most elmegyek a kutyával sétálni, utána itt leszek!

Az iránytűt pedig a tájékozódásnál vesszük elő. Közlekedés a téma, vagy tájékozódás?:)

309. gomboc7
2010. okt. 22. 20:14

Hallod...óratervezetet én sem tudok még írni...

Megírom, ahogy megszoktam, de sosem tökéletes.

Értem a tanítást, mi is így csináltuk. Sose szerettem.

Igazából ezeket az alkalmazó dolgokat én sem ismerem. Csak nagyjából.:)

Küldhetek neked óraterveket, de Tipkééknél is mást várnak el.

Órát tervezni nem nehéz! Tervezetet írni nehéz!:D

308. Dotti89
2010. okt. 22. 20:12

Ezt most találtam, hát, ez eddig teljesen reménytelennek tűnik...:S HELP PLEASE!


Tartalom:

A tárgyak alaprajza. Kicsinyítés rajzolással.

Útvonalrajzok, térvázlatok, térképszerű ábrázolások ismert terepről.

A valóság térképi ábrázolása jelekkel.

A négy fő világtáj. Az iránytű.

Kiegészítő anyag: Iránymeghatározások, a fő és mellékvilágtájak szerinti tájékozódás gyakorlása


Tevékenységek:

Egyszerű alaprajzok készítése. Útvonalak berajzolása az alaprajzba. Térképszerű képes ábrázolások, térképvázlat készítése az iskola környékéről.

A térképvázlaton útvonalak bejelölése, bejárása. Szimbolikus jelek alkalmazása.

Tájékozódás iránytű segítségével

307. Dotti89
2010. okt. 22. 19:59

Nekem még nem kell gyerekeket tanítanom, csak az osztály előtt kell eljátszani, hogy én vagyok a tanító, ők a gyerekek.:)

Úgy tudom ehhez a témakörhöz hozzá tartozik az iránytű használata is.

Nálam nem annyira a feladatokkal van a baj, vagyis, hogy nem tudok mit kitalálni, hanem még nem nagyon tudom meghatározni mi tartozik az alkalmazó ellenőrzés, alkalmazó rögzítéshez... vagyis, hogyan kell felépíteni helyesen az órát az óratervezetben.

Úgy irigyellek, hogy te már a végén tartasz ennek az egésznek, mi még annyit szenvedünk ezekkel, nem éreztem még rá, hogyan kell órát tervezni...:S Remélem egyszer rutinszerűvé fog válni.:)

306. gomboc7
2010. okt. 22. 14:39

Igyekszem. Igaz, a mai környezetórám elég gáz lett. Nem tetszett. A gyerekek azt mondták, nem volt rossz, de én nem éreztem jól magam. Nem is gondoltam, hogy a környezet ilyen nehéz. Vagy csak ez a témakör a szar.

A közlekedés se valami hű de izgis.

Mondjuk ki lehet velük menni az iskola köré, és sétálni egyet, megbeszélni, mikor mit szabad. Csinálhatsz makettot is, ha türelmed van, ami szimbolizálja a közlekedést. Játékautókkal, gyalogosokkal jót lehet vele játszani. Na és persze a jelzőtáblákat elmagyarázni, gyakorolni.

Válassz egy könyvet, és az rengeteg segítséget ad! Nekem Mozaikos könyveim vannak, nálunk azt kellett venni. Neten 1-2 fenn van egészben.

305. Dotti89 (válaszként erre: 304. - Gomboc7)
2010. okt. 22. 12:37

Köszönöm gomboc!:)

A tervezet 2 hét múlva lenne aktuális. A tanár azt mondta, mindegy, hogy hanyadik osztályban készítjük el, de ő inkább a 2-3. osztályt ajánlotta. A könyvet sem kötötte ki, úgyhogy ennyiből könnyebbség.:)

Akkor tudnál nekem benne segíteni?

Előre is nagyon-nagyon köszi!!!:)

304. gomboc7
2010. okt. 21. 22:09

Nagyon szívesen! Épp természetismeret óratervet írok...A kert és az ember. Tök nehéz, nem is gondoltam volna...

Mikorra kell a tervezet?:)

Milyen könyvből, hanyadik osztályosoknak?:)

303. Dotti89
2010. okt. 21. 22:08

Sziasztok!


Régen írtam már ide. Nem tudom emlékeztek-e még. 2. éves tanítós vagyok és óravázlatot kell készítenem természetismeretből, azon belül is a téma: közlekedési alapismeretek. Próbáltam róla keresgélni anyagot,de semmit nem találtam. A tanár se mondta el normálisan, miknek is kellene szerepelnie benne. Tudna nekem valaki segíteni?

Előre is nagyon köszönöm!:)

Szép estét!

302. gomboc7
2010. okt. 21. 21:33

Na, az szuper!:)

A rajzórák mindig jók!:)

Nekem meg azt mondta az egyik kisfiú:

"Szerintem te nagyon jó tanárnéni leszel!"

Majd megettem. Már 2x is mondta. Imádom őket. Hiányozni fognak. Mondta tanárnő, mehet máskor is!:P

301. Tipke
2010. okt. 21. 20:48
Szija! Megoldottam:) volt " repül, a ...", "Mit visz a kis hajó?" meg " Tűz, víz, repülő ". :) Élvezték, egyem meg olyan édesek, kár, hogy csak 1x lehettem náluk... Na, majd februártól az elsősöknél is többször leszek. Holnap 2 rajzot tartok. Levelekből fogunk képet ragasztani. Csináltam itthon két példát, tök jók lettek:)
300. gomboc7
2010. okt. 20. 21:25

Körbeálltok, egy gyerek középre áll. bekötöd a szemét. valami hangadó eszközt használsz, pl. csengő. valaki megcsörgeti, neki meg ki kell találnia, merről jött a hang.

Vagy ilyesmi. Lehet változtatni, szerintem jó játék. A székfogót is nagyon szeretik. Az pedig olyan, hogy eggyel kevesebb szék van, mint ahány gyerek. Zenét nyomsz, vagy énekeltek, vagy csak körbe-körbe szaladnak, és amikor tapsolsz, mindenki keres egy széket. akinek nem jut szék, kiesik.

299. Tipke
2010. okt. 20. 21:03
az milyen?
298. gomboc7
2010. okt. 20. 20:56
Erre csörög a dió?:)
297. Tipke
2010. okt. 20. 20:51
bocsi h csak most írok... rengeteg dolgom volt. Elment vadászni, megfőzte... stb című mondóka. Ajjj van még 1-2 de nem jut eszembe. Majd megnézem s megírom. Nekem most olyan játékok kellenének amit napköziben lehet játszani elsősökkel...de nem tok:(
296. gomboc7
2010. okt. 20. 15:20
Ti milyen ujjgyakorlatokat szoktatok csinálni? Már kicsit uncsi az eső és a levesfőzés...:)
295. Tipke
2010. okt. 19. 19:33
Persze nálunk is mi találjuk ki, hogy mi legyen az órán, mit használjunk,pl. app. képek, feladat lap, munka füzet, csak a tananyag adott.
294. gomboc7
2010. okt. 18. 21:22
Hát igen, ez így van. Nálunk mondjuk színesek az órák, csomó játékot ismernek, és én is taníthatok nekik újat. A tananyag természetesen nálunk is adott, de lehet válogatni tk, fgy, saját feladatlapok közül.
293. Tipke
2010. okt. 18. 21:12
Értem. Mondjuk nálunk nem az van, hogy azt tanítok amit én akarok. Megmondják, hogy mi a tananyag, mit kell tanítani és ez van. Nem akadékoskodnak. Nagyon aranyos a tanító néni, örült nekem, meg a gyerekek is. Szeretném én is belevinni az én ötleteimet az órába, de az képtelenség teljes mértékben, mert amit ő már megszokatott az osztályával azt én nem rúghatom fel 2 hét miatt. Majd ha én fogok önállóan tanítani... akkor az lesz amit én akarok, amíg valaki ott ül hátul addig úgy is az van amit ők akarnak:P
292. gomboc7
2010. okt. 18. 20:35

Hát én szólnék bele. Máshogy halad ő a saját osztályával és máshogy egy vadidegen. Sokan nem szeretik, ha valaki belecsöppen az ő világukba. Legalábbis én így látom. Most magamnak csinálom, mit tanítok és hogyan, ha el vagyunk maradva, folytatom. De mivel máshogy tanít mindenki, így elképzelhető, hogy magyarázni se úgy fogom, ahogy ő elvárja. Ezért keresnék egy rugalmas tanárt. Jó lenne, ha nem kéne alkalmazkodnom az ő szokásaikhoz, hanem bevezethetnék újakat. A gyakorlóban sem mindenki szakvezető tanár.:)

Szünetünk jövő héttől kezdődik 1-éig.

291. Tipke
2010. okt. 18. 20:27
Miért? nem értem, ki szólna bele a tanmenetébe? vagy mi??? mikor lesz szünetetek?
290. gomboc7
2010. okt. 18. 20:17
Nem tudom. Elég nagyváros vagyunk, és 2 suliba is jártam. Mindegyiknek van előnye, hátránya. De mivel a tanárokat se igazán ismerem...fogalmam sincs, ki vállalna el egy gyakornokot. Szerintem a tanárnak se mindegy, hogy beleszól-e valaki a tanmenetébe vagy sem...Szóval egyelőre passz. Őszi szünetben Sherlock Holmes leszek...:D
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook