Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha most eladok egy lakást, akkor mikor és mennyi adót kell fizetnem utána? Számít az, hogy irodaként van bejegyezve? fórum

Ha most eladok egy lakást, akkor mikor és mennyi adót kell fizetnem utána? Számít az, hogy irodaként van bejegyezve? (tudásbázis kérdés)


11. Lili bárónő (válaszként erre: 10. - Ficusbenjamicus)
2011. dec. 29. 23:59
Igen, így van.
10. ficusbenjamicus (válaszként erre: 7. - Lili bárónő)
2011. dec. 29. 23:26
Köszi, elhiszem :-) És mennyit kell fizetni? 25%-ot? És mikor kell befizetni? Ha 2012-ben adom el, akkor a 2013-ban beadott adóbevallás során kell bevallani és befizetni?
9. 587bdae269 (válaszként erre: 5. - Ficusbenjamicus)
2011. dec. 29. 23:20

Ez nagyon inkorrekt!


Amikor feladtam most a hirdetésemet, engem is zaklattak az ingatlanosok. Ugyanaz az ember akár naponta is. Szinte kikérték maguknak, hogy merek egyedül ingatlant árulni.


Az egyikük annyira pofátlan volt, hogy azzal könyörögte be magát a lakásba, hogy egy ügyfelének keres PONT ILYEN eladó lakást. Amikor megmutattam , közölte, hogy az ügyfelének biztosan tetszeni fog, az ár is rendben, de csak rajtuk keresztül adhatom el. Gyorsan kitessékeltem. Ezt a pofátlanságot!

8. 587bdae269 (válaszként erre: 6. - Lili bárónő)
2011. dec. 29. 23:16
Biztosan igazad van. Én mégis azt mondom, érdemes nélkülük megpróbálni.
7. Lili bárónő (válaszként erre: 5. - Ficusbenjamicus)
2011. dec. 29. 23:16
Ma nagyon nehéz ingatlant eladni. Magam is ingatlanirodát vezetek 15 éve, vidéken, 2%-os jutalékért. Az adózás tuti úgy van, ahogy mondom : nem lakó ingatlan értékesítéséből származó jövedelem az adóköteles.
6. Lili bárónő (válaszként erre: 4. - 587bdae269)
2011. dec. 29. 23:14

Nagyon nem mindegy milyen irodához fordul az ember!

Az 5-5,5 % extra durva! Mégis nekik , a nagy multiknak megy legjobban. Kicsi, korrekt irodát kell keresni, ha már irodában gondolkodik az ember!

5. ficusbenjamicus (válaszként erre: 4. - 587bdae269)
2011. dec. 29. 23:13
Nagyon hezitálok, mert a nőci meghazudtolt, ugyanis telefonon mondtam neki, hogy ha megmutatjuk a lakást, akkor az még nem jelenti azt, hogy alá is írom a szerződést, mondta, hogy persze dehogyis. Erre ma a férjemmel alá akart íratni egy szerződést (nem írta alá). Mire számonkértem az ingatlanos nőtől, azt mondta, hogy biztosan én értettem félre valamit! Ráadásul telefonon azt mondta, hogy 4%-on dolgoznak, erre most az e-mailen küldött szerződésbe azt írta bele, hogy 4,5% + ÁFA. Az áfáról nem volt eddig szó, azt hittem, hogy az benne van... Na, mindegy. És sürget, hogy ha még idén (vagyis holnap) aláírjuk a szerződést, akkor csak 4%+áfa a sikerdíjuk. Egyelőre még nem is jelentkezett más a hirdetésre (tegnap adtam fel), csak egy másik ingatlaniroda, aki 3%+áfa áron vállalná. De inkább várok, mert szerintem szilveszter után biztosan lesznek majd érdeklődők... Ennek az adózás dolognak is utána tudok addig nézni.
4. 587bdae269 (válaszként erre: 3. - Ficusbenjamicus)
2011. dec. 29. 23:07

Ne állj szóba velük.


2010-ben fél évre szerződtem egy ingatlan irodával, kb. 4 vevőnek mutatták meg és folyton az ár csökkentésére akartak rábeszélni, pedig az 5,5 %-ukat nehéz lett volna kigazdálkodni.


Fél év után pihentettük a dolgot.


Idén ősszel kb. 2 hónap alatt eladtuk a lakásomat Bp.-en magánúton. Persze biztosan szerencsém volt, de többen megnézték az alatt a 2 hónap alatt, mint korábban a fél év alatt.


Nagyon lenyúlnak a vételárból, szerintem simán megy nélkülük is a dolog, ingyen és bérmentve.

2011. dec. 29. 23:02
Köszi a választ. Egy ingatlaniroda nagyon nyomul, hogy kössünk szerződést, s most ugrott be, hogy mivel a tulajdoni lapon ez egy iroda, lehet, hogy nem fogok túl jól járni... Ráadásul csak 2 éve vettem (de most muszáj eladnom, mert kell a pénz...)
2. Lili bárónő (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2011. dec. 29. 22:59

Szia!


Igen, ha nem lakásként van bejegyezve, akkor minden ingatlan eladás adóköteles. Ha lakásként lenne nyilvántartva, és 5 éven túli a szerzés, akkor nem kellene adót fizetni!

2011. dec. 29. 22:52
Ha most eladok egy lakást, akkor mikor és mennyi adót kell fizetnem utána? Számít az, hogy irodaként van bejegyezve?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook