Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha buliba megyek és közben még szoptatok, lehet-e bizonyos mennyiségű alkoholt fogyasztani? fórum

Ha buliba megyek és közben még szoptatok, lehet-e bizonyos mennyiségű alkoholt fogyasztani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. Mimus (válaszként erre: 33. - Cskata)
2007. okt. 30. 16:00
bla bla bla
33. cskata (válaszként erre: 30. - Mimus)
2007. okt. 30. 14:11

miért ilyen iszonyatosan fontos az alkohol ahhoz, hogy jól érezd magad?

Még ha csak 1 pohár erejéig is..? Miért kell ez MOST ennyire..?

Beszélgetni, nevetgélni enélkül nem lehet..?

Ekkora "áldozat" nem hozható meg a saját gyereked érdekében, hogy társaságban csak üdítőt iszol..?:O

(pláne azok után, hogy lentebb olvasható: az anyatejjel együtt távozik a szervezetből - egyenesen a baba gyomrába..)


Félre ne érts - azt csinálsz, amit szeretnél és amit akarsz.. én csupán csodálkozom, hogy ez kérdésként felmerülhet egy anyában akinek pici babája van..:O

2007. okt. 30. 13:05
Pfff. Jot fog buli utani elso szoptatast kovetoen a gyerek aludni. :DD
31. Mimus
2007. okt. 30. 12:59
A másik meg az,hogy sokkal nagyobb probléma enél,ha valaki dohányzik,mind a teresség,mind a szoptatás alatt.az ilyeneket kell elítélni,nem az olyat,aki csak alkalomadtán jól akarja magát érezni a barátaival,és egyet koccintani
30. Mimus (válaszként erre: 29. - Oribari)
2007. okt. 30. 12:57
köszönöm.igazad van,én már eldöntöttem,csak kíváncsi vagyok,hogy mások hogy állnak a témához.de szerintem aki most itt megjátszotta magát és letámadott,az sem mond igazat.lehet,hogy ő is megteszi.persze ez nem baj,mert szerintem olyan ember nincs,aki ne igyon egy kortyot sem,egészséges dolog és én nem ítélem el.
2007. okt. 30. 12:34

Kedves Mimus!

Csak egy jótanácsot adnék : győzd le magadban a bizonytalanságot. Ezt arra értem, hogy te már a kérdés kiirásakor tudtad, hogy mégis elmész és alkalomadtán koccintasz is. Amit szerintem nagyon jól teszel! :) És ezt azért mondom, mert a kislányom születése után én is mindenkitől mindent kérdeztem, aztán mindent mégis úgy csináltam, ahogy legjobbnak láttam....csak közben okoztam egy csomó plussz dilemmát magamnak.

Rendezd le magadban, hogy a gyermekednek te vagy a legjobb anya, ami neked jót tesz, az jó neki is, ha te jól érzed megad, minden rendben körülötte is.

Szerintem ez a lényeg, a többi mind csak elmélet, amit jó ismerni, de az élet ugyebár egészen más!

Érezd jól magad, örülj a babádnak, a párodnak, a barátaidnak és tégy úgy mindent, ahogy a szived diktálja!

Ui: azt hiszem Vekerdynél olvastam, hogy nem kell szuperanyu lenni, az elég jó anya már tökéletes a gyerkőcnek :)

28. 754c7e07c3 (válaszként erre: 20. - 867f9adc74)
2007. okt. 30. 11:44
Figyeltem. Nem látok kivetnivalót abban, ha valaki iszik egy fél pohár sört. De én nem tenném.
27. Ada12
2007. okt. 30. 11:29

Krucifix!



Még annyit, h Neked biztosan így jó, bár szerintem attól még nem lesz vki rosszabb Anya, mert eljár otthonról, és nem ül otthon állandóan.

Nekem is van ilyen ismerősöm, mint Te, Ő is otthon ül a babójával, ne haragudj meg, nem Rád értem, de Ő már elég depis (saját barátai mondják RÓla!!!)

Tényleg nem bántani akarlak

26. Ada12 (válaszként erre: 25. - Mimus)
2007. okt. 30. 11:27
Ne húzd fel Magad, vki ilyen, vki olyan. Menjetek és érezzétek jól Magatokat a babóval együtt.
25. Mimus
2007. okt. 30. 10:50
kösikea tanácsokat.hááát,igen,aki nem jár sehova,az nagyon jól bírja az otthonlétet.Én terhesség előtt is eljártam szórakozni,meg alkalomadtán el isfogunk.És neméjszakázásról beszéltem,csak egy kis társasági dumcsiról,amol a kicsi is ott van,hisz majdnem mindegyik barátunknak van már gyereke,és azok is ott vannak.Mire fürdetni kell,ithon vagyunk,és ennyi.De nehogy már itthon savanyodjak!
24. tafonta (válaszként erre: 23. - Ada12)
2007. okt. 30. 10:36
Ada12 jól mondtad!
23. Ada12 (válaszként erre: 12. - Mimus)
2007. okt. 30. 10:28

Mimus!



Szerintem nyugodtan menj el szórakozni, ráadásul, ha családostul mentek viszed a lurkót is?

Ha valaki majd lesz aki vigyázz rá, akkor is menjetek, mert egy idő után az ember képes befordulni.


Nekünk most egy éves a babóca, nem sokat jártunk, de azért 1-2 esküvőre és szülinapra elmentünk a Nagyszülők, testvérek segítségével. Először nekem nagyon nehéz volt, de aztán rájöttem, h nem szabad annyira ragaszkodnom és nem szabad azt hittem h ezentúl cska otthon és sehol máshol.


Akik azt mondják ne menj, azok biztosan nagyon jól bírják az otthonlétet, esetleg nem jártak előtte sehova.


Ami az alkoholt illeti, talán pár korty bor nem gond, gondolom erősebbet nem innál, de ha inni szeretnél és megoldható, akkor fejd ki a következő szopi tejét és nem kap belőle a baba. (ha van esetleg pótlás előre lefejve stb)

2007. okt. 30. 10:27

Sziasztok!


"...az [etil-]alkoholnak 0,25 %-a kerül át az anyatejbe. Egy-egy...alkoholos ital veszély nélkül elfogyasztható." - Tápanyagtáblázat (Medicina Könyvkiadó, 2005).


Egyéni érzékenyésg mindig lehet, ezért aa a csecsemő viselkedése számottevően megváltozna alkohol hatására, az alkoholfogyasztás abbahagyandó.


Egyébként kár ezért a civakodásért, megbízható helyen kell érdeklődni az ilyen kérdések után.

2007. okt. 30. 10:25

Sziasztok!

Mint három pici gyerek édesanyja (6 hónapos, 2 éves és 3,5 éves) én is arra szavazok, hogy alkohol nélkül is jól érezheti magát az ember. Személy szerint én mindig visszautasítottam az alkoholt terhesség és szoptatási időszak alatt, hiába mondták, hogy egy pici nem fog megártani a babának.

Szerintem aki anya és szoptat, ennek először a gyereke érdekeit kell szem előtt tartani ezen a téren.

Azért bemásoltam nektek ide egy babás oldalról egy erre vonatkozó kérdést és választ.

Íme:


Kérdés:

Sehol nem tudtam megfelelő információt kapni arról, hogy a szoptatás alatt fogyasztott alkohol, mennyi idő alatt ürül ki a tejből biztonságosan. Egy éves a kislányom, még szopik, és esténként elfogyasztunk 1-2 pohár vörösbort a férjemmel. A baba 3-4 óra körül szopik legközelebb, alkoholt nem iszom 10 után. Tudna Nekem erre választ adni? Amennyiben nagyobb mennyiségű alkoholt fogyaszt az ember alkalomadtán, meddig ajánlott kihagyni a szoptatást?

Válasz:

A szoptatás alatti alkoholfogyasztást nem tanácsoljuk. Az elfogyasztott alkohol felszívódik a vérbe, onnan az anyatejbe. Az odakerült alkohol a baba gyomrába ürül, nem szívódik vissza. Tehát amit Ön este elfogyaszt az ezután a tejbe kerül és a legközelebbi szoptatás során ürül ki a melléből (ezek szerint hajnalban). Akkor nem kapna a baba az alkoholból, ha reggel kifejné a mellét (addig nem szoptatna) és az azután termelődött tejet adná csak oda a kicsinek. Nagy mennyiségű alkohol fogyasztása esetén talán még 2 szoptatás kihagyására is szükség lehet- fejéssel. Ebben az esetben vagy az alkoholfogyasztást, vagy a már 1 éves baba szoptatását kellene felfüggeszteni, ez utóbbi kevesebbet ártana, mint akár kis mennyiségű rendszeres alkoholmennyiség a fejlődő idegrendszernek. Ez utóbbi az alkoholra különösen érzékeny.

Dr. G

2007. okt. 30. 10:15

Ha kicsit figyelmesebb lennél, akkor látnád, h én nem azt írtam, h nyugadtan vedelje az alkoholt!!!

De nehogymár ne ihasson meg egy fél pohár pezsgőt,vagy bort!!!


De Mimus!! Kérdezd meg a háziorvosodat!!!

Ő is ezt fogja mondani!!

Csakhogy megnyugodj!!!

19. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Mimus)
2007. okt. 30. 10:07

Attól leszek aranyos, és kedves csaj, ha azt mondom, nyugodtan igyál?

Én szerintem nem kellene alkoholt fogyaszz, amíg szoptatsz. Még egy kortyot sem. Igyál alkoholmentes koktélt, vagy sört, azzal is lehet koccintani. A fene sem ítél el, ha iszol, de megkérdeztél minket, nekem pedig ez a véleményem. Ettől még nem vagyok begyöpösödve. Tényleg kell a mozgás, néha barátokkal beszélni, összejönni. Az ivásnak, és a barátkozásnak nem feltétlen van köze egymáshoz.

Szerintem.

2007. okt. 30. 09:49
Ja!!!! Gyönyörű a babód!!!!
17. 867f9adc74 (válaszként erre: 16. - 867f9adc74)
2007. okt. 30. 09:48

És nehogy már bűntudatod legyen, mert szoptatós anyuka létedre elmész bulizni!! (gondolom nem csinálsz rendszert belőle)

Épp ez a lényeg, hogy mozduljunk ki otthonról szülés után minnél hamarabb.Sokan amiatt esnek depresszióba, mert hetekig, hónapokig csak a négy fal között élnek!! Igenis ki kell kapcsolódni akkor is, ha pici gyerekünk van!!!

2007. okt. 30. 09:44

Persze, hogy lehet!!!

Pár korty nem árthat meg a babának!!!

Én nem egy olyan kismamát ismerek, aki minden nap megiszik egy pohár sört, mert attól több a teje!!!!

Én is próbáltam,de nekem nem jött be.

Szóval nyugodtan koccints, az nem fog megártani sem neked, sem a babádnak!! :-))

15. ildika
2007. okt. 30. 09:22

Én ezt olvastam: "A heti egy alkalommal elfogyasztott egy pohárnyi pezsgő vagy hasonló alkohol tartalmú ital miatt nem kell szoptatási szünetet tartani." ( [link]


Ugyhogy gondolom 1 poháka bor sem árthat akár:) Multkor nálunk is volt 1 baráti összejövetel és én is ittam 1/2 borospohárnyi aszut... Az én lányom 3 hónapos... Szerintem alkalmanként ennyit szabad.

14. Mimus (válaszként erre: 13. - Apokrif)
2007. okt. 30. 08:42
mégegyszer hangsúlyozom,hogy nem berúgni akarok,és főleg nem akarok ártani akislányomnak,ezért kérdeztelekbenneteket.csak egy kicsit iszogatni,vagy legalább koccintani egyet.
2007. okt. 30. 08:23

Bocsánat, hogy pardon ...


- A mozgás természetesen kell - ha pörgős vagy ha nem - az jót tesz...., de

- itt "bizonyos mennyiségű alkoholt fogyasztani?", volt a kérdés.

Igen, az alkohol megjelenik az anyatejben, ezt jó ha tudod. A többi rajtad múlik.

Ez nem azt jelenti, hogy ne menj baráti társaságba (bezárkóz), hogy ne érezd jól magad, ... csak ne alkohollal.

Próbáld meg úgy jól érezni magad, hogy közben ne árts másnak.


Ez nem ítélet, ez az én véleményem, a feltett kérdésre.

12. Mimus
2007. okt. 30. 08:01
Köszönöm,végre vannak itt aranyos csajok is.És köszönöm,hogy egyetértetek és nem ítéltek el.
11. tinendo (válaszként erre: 9. - Mimus)
2007. okt. 30. 08:00

Ezzel 1etértek. :)

Érezd jól magadat.

2007. okt. 30. 07:58

Szerintem ,nyugodtan elmehetsz..sőt érezd nagyon jól magad ,kapcsolodjál ki ,amit gondolom már régebben nem tettél...

Az alkohollal viszont ,koccintáskor igyál meg egy kortyot,mert illik,de jobb nem kiüriteni a poharat...


Jó bulizást neked...

9. Mimus (válaszként erre: 8. - Tinendo)
2007. okt. 30. 07:56

aha,értem.Csak vannak itt akik olyan szenteknek adják le magukat,pedig az anyaság nem azt jelenti,hogy bezárkózni a négyfal közé

Persze elsősorban a kicsi a legfontosabb,de ki is kell kapcsolódni,mert különben becsavarodok.Amúgy én egy pörgős csaj voltam,és kell a mozgás

8. tinendo (válaszként erre: 5. - Mimus)
2007. okt. 30. 07:53

Szerintem nem ítél el senki sem, csak rosszul tetted fel a kérdést, s így félre lehet értelmezni.

:)

2007. okt. 30. 07:51
Amíg szoptatsz nem szabad semennyi alkoholt sem innod.
2007. okt. 30. 07:51
miért ne mehetnél el? Egy korty bor pl.nem árthat. Vagy egy kis sör. Persze, nem kell rendszert csinálni az ivásból.
2007. okt. 30. 07:50
de ti egyből elítéltek,kár volt egyáltalán megkérdezni
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook