Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a szülők nem jönnek el az esküvőre.. fórum

Ha a szülők nem jönnek el az esküvőre.. (beszélgetős fórum)

1 2
37. tücsimücsi (válaszként erre: 36. - Betsyke)
2014. jún. 15. 10:27

Hiba volt lemondani, én nem tettem volna...

Két lehetőség van:

1. X idő múlva újra elkezdhetitek szervezni, de számolnod kell azzal, hogy ugyanez fog történni. Akkor majd megint lemondod? Végül is már 8 éve vagytok együtt!!

2. Nem lesz nagy felhajtás, 2 tanúval (esetleg pár ember aki kedves nektek) és kész.

2014. jún. 15. 10:08
Én lassan 8 éve vagyok együtt a párommal. + éve vagyunk jegyesek. Idén úgy döntöttünk, hogy összeházasodunk, itt az ideje. Szóltunk is a szülainknek. a párom szülei örültek, na végre mondatokkal bombáztak minket. Az én szüleim nem annyira. Édesanyám csak annyit mondott lesz benne egy két kanyar. Ez volt februárban. Áprilisban szóltunk hogy most már biztos, csak időpontot kell kérni. Édesanyám akkor került korházba. kiderült szívkoszorú ér műtétet kell végezni rajta, mert az erek teljesen el vannak záródva. Június elején szabadságot vettünk ki a párommal, hogy az esküvőt elintézzük. A fővárosban lakunk, így vasárnap hazautaztunk vidékre. Hétfőn kimentünk a szüleimhez. Édesanyám konkrétan levegőnek nézett, holott majdnem 3 hónapja nem látott. Egy kis mosoly, öröm sem látszott rajta. Még aznap elmentünk időpontott kérni. egy augusztus végi időpontot választottunk, mert akkor még jó idő van. meg akkor még utána nyaralni is el tudunk menni egy pár napra, ami a nászút lett volna. Ezután visszamentünk a szüleimhez. Mondtuk az időpontot, de senkinek sem tetszett.Anyám egyből azzal kezdte hogy terhes vagyok. azért ez a hirtelen esküvő. Meg sem fordult a fejünkben más. Nem vagyok terhes, csak már szeretnénk összeházasodni. a szüleim egy szeptember végi időpontot akartak. hozzá kell tennem hogy míg mi a hivatlban voltunk hívták édesanyámat a kórházból hogy 3 hétre be kell feküdni utána úgy néz ki megcsinálják a műtétet. édesapám azzal kezdte ezt az időpontot amit, mi kiválasztottunk nyugodtan el lehet halasztani. Gondolhatjátok mennyiraörültem, hogy valósságá válik az álmunk és kb 2 perc alatt lerombolták. Előtte mondtam nekik hogy az esküvőnél, csak a kajában, a süteméynekben és az italokban kérek segítséget, mert a többit (díszítés, meghívók, ruha stb.) a párommal mi megoldjuk. Előtte mi már otthon megbeszéltük hogy mit szeretnénk és mi az amiot mi meg tudunk oldani. itt kezdődött az egész. mi szűk családi esküvőt akartunk. a ceremóniára sok embert hívunk, de a vacsorára csak a szűk család, plusz 1-1 barát. erre édesanyám olyan embereket kezdett el sorolni, akit nem is ismerek, meg akikkel évek óta szándékosan nem tartom a kapcsolatot (mikor segítség kellett volna mindegyik sz..rt rám). Ebből egy vita alakult ki. Anyám csak nem engedett. Másnap elintéztük az éttermet is. Nem kell terembérletet fizetni, csak a kaját nem is rossz áron. Szerdán elmentem ruhát próbálni, mert nem akartam pesten bérelni. édesanyám és anyósom jött velem. nekem határozott elképzelésem volt. a ruha meg is lett. le is foglaltam. 3 nap alatt elintéztük az esküvőt. megvolt minden. Nagyon örültünk a párommal. Na utána kezdődött a pokol. szombaton elmentünk a bátyámhoz. édesanyám azt mondta hogy ott az a 2 ember akiket mi nem is ismerünk azért kell meghívni mert az egyik megcsinálja a hajam( mert fodrász), a amásik meg kifest. Úgy volt hogy akkor a bátyáméknál akoor megcsináljuk a próbasminket és a hajat. ne ebből semmi se lett. a fodrász nem tud konytot csinálni, a másik meg is tud sminkelni. elléggé szar kedvünk lett. konkrétan eljutottunk arra a pontra hogy már nem érdekel minket az esküvő a párommal, mert már nem is rólunk szól. erre a bátyám is mondta hogy neki nem jó az az időpont.meg hogy 2 hónap alatt nem lehet megszervezni egy eskűvőt. ( amit kb 3 na p alatt leszerveztem). na itt nem volt tovább. teljesen letargiába estünk és ültünk fapofával a párommal. Smink és hajpróba helyett kerti parti lett. A nap végén hazavittük a szüleinket és még anyám beszólt hoyg nagyons eggel állok a dolgoknak. nem szóltam semmit. beültünk és elmentünk. nagyon csalódtam bennük. utána kaptam tőle levelet hogy milyen önző vagyok, meg hogy így nem lehet vislekedni,én mindig a középpontban akaroklenni, nem vagyok tekintettel az állapotára meg ilyenek, meg hogy nem voltam neki képes orvost szerezni pesten. én leírtam neki hogy engem mi bántott meg, meg hogy 1 éve vagyunk a fővárosba és ő még arra se volt képes hogy meglátogasson. de konkrétan az válaszolta hogy ezt mind én okoztam magamnak. tegyünk hozzá anyámmal nem lehet beszélni, mert egyből ordít, meg se hallgatja a másikat. orvsot si próbáltams szerezni neki, de sajnos nem sok sikerrel. minegy már mindenért én vagyok a hibás. Konkrétan annyira összeveszett vellem hogy közölte éljem tovább az életem nélkülük és hogy mekkora csalódást okztam apámnak (egyszem lánya vagyok a többiek a féltestvéreim). Írtam enki hogy szerettem volna ha ott lesz az esküvőmön és lát férjhez menni, mert a műtét kimenetele elég kétséges. Nme biztos hogy sikerül. erre azt válaszolta : persze, félsz hogy meghalok. Igen félek. nagyon. ezért is szerttem volna hogy ott legyen velem. De őt ez enm érdekelte. Mindenért engem okol. olyan dolgokat hánytorgatott fel ami nem is igaz. Az tudni kell róla, ha valami vita van mindg úgy csinálja és úgy mondja másoknak a dolgokat hogy ő jöjjön ki belőle jól. A végén már a párom családját is szidta, pedig ők csak azt mondták amit mi szerettünk volna. Minegy. Most jeleleg úgy állunk, hogy nem lesz eskűvő, lemondtunk mindent. a szüleim konkrétan kitagadtak. Most nem tudjuk mit tegyünk. szeretnénk az esküvőt, de szeretnénk ha a szüleim is ott legyenek. De enm akarunk meghunyászkodni. Megalázott, megsértett minket. És persze most azt várja hogy mi kérjunk bocsánatot. az a poén hogy a testvéreim mellettem álltak, megértették hogy miért szeretném. de anyám úgy adta nekik elő a dolgokat, hogy elpártoltak tőlem. Na ezt most patt helyzet. szerintetek mit tegyünk??
2011. márc. 9. 09:56

ááá 10 éve nem beszélünk pedig egy faluba lakunk csak szerencsére messze költöztem,de ha haza járok és összetalálkozunk akkor is kikerüljük egymást...megnyuvasztanám:)

nem láttam vagy 6 éve:)

viszont így se volt rózsás az esküvő...ott volt a régi sógornőm aki lassan 35 éves se gyerek mostmár pasi se én meg 22 évesen férjhez mentem,gyerekeim vannak...irigy volt,szekált ahol tudott vagyis elég volt ránézni:)utólag röhögök..aztán a nővérem megkért vigyázzunk a nászéjszakán a kislányára mert apummal akar bulizni ráadásul feketébe jött hu de ideg voltam,elhajtottam a francba,anyósomék szervezték az ebédet,jóindulatulag de elrontották mivel sokat kellett utazni az étteremig,mindenki vezetett,inni nem tudtunk.Végülis jó volt a lényeg megvolt,nagyimék,apum,tesómék mind itt voltak kivéve a kisöcsémet de azért szép volt és jó érzés gyürüvel a kezemen egy jóember oldalán kilépni a hivatalból:)

34. 35486a5042 (válaszként erre: 33. - E07aa834c4)
2011. márc. 9. 09:34

igen, ebben is igazad van, meg Fatának is. Azt se tudom,hogy mit is akarok, leginkább azt hogy ne legyen ott...

de egy próbát megér, felmegyek, beszélgetünk, aztán legalább a lépést megtettem, utána ha nem jön el, akkor nem fognak, én már ebből cirkuszt nem csinálok..

És neked hh nem volt ott? Mi volt a gond?

2011. márc. 9. 08:30

Nekem se volt ott anyám:)hálistennek:)

Sose hívnék meg olyanokat az esküvőmre vagy bármilyen fontos eseményre akikre ha ránézek elmegy az életkedvem.A szép dolgokat örömmel,boldogsággal kell ünnepelni,persze ott a keserű íz hogy aki ott kellene legyen az önzőségből,nagyképüségből nincs ott,de szerintem még mindig jobb mintha ott lennének s te azt látnád hogy unják a banánt és mindent megtesznek hogy szarul érezd magad.Majd nagy kegyesen lelépnek:Örülsz kislányom...eljöttünk...igazán megalázkodhatsz...(csak képzeld bele:ültök az asztalnál családod turkálja az ételt,beleköt hogy minden szar,szar a ruhád,szar a kaja,szar a szertartás,szar a levegő is amit beszívnak,mikor lesz vége,menjünk már,hogy néz ki anyósod,apósod,vőlegényed...szükséged van erre????)Ne nekik örülj hanem a házasságodnak!

32. 40163fd81d (válaszként erre: 31. - 35486a5042)
2011. márc. 9. 07:59

Nézd.Ha számodra fontos ,hogy ott legyenek,akkor tedd félre a büszkeségedet,és menj fel hozzá és beszéljétek meg kettesben.Mond el,hogy sajnálod ahogy viselkedtél,hogy nem akarsz haragban lenni vele,hogy szeretnéd ha áldását adná a frigyre úgy ,hogy eljön...stb...stb.:))

Te felnőtt lettél,családot készülsz alapítani,szerintem épp ideje lenne új alapokra helyezni a régit.

De ehhez az kell,hogy másképp gondolj a történtekre mint eddig.Megbocsájtóbban,a magad hibáit is észrevéve...

Ha változást szeretnél,akkor kezd magadon,a hozzá-állásodon,mert ha te nem változol semmit vele szemben,akkor semmi sem fog változni,ugyanazokat a köröket futjátok majd le mindig ,míg világ a világ ,meg még két nap!


:))

31. 35486a5042 (válaszként erre: 30. - 40163fd81d)
2011. márc. 8. 23:08

apám sose fog kiálni,szerintem pont azért nem mert nem akar öregkorára egyedül maradni... ezért inkább nem mond ellent anyámnak...vagy én nem is tudom,hogy miért... én is haragszom rá, igazából neki csak annyi lenne, hogy eljön, anyám ha ebből problémát csinál, akkor tényleg valami baj van a fejével...

de apám is túlragozza...vagy akkor ne jöjjön el, ha ennyire nem tud dönteni... nem?

ma is hívott ezzel kapcsolatban,hogy mi lesz majd akkor ha találkozunk,hogy majd beszéljek anyámmal. De nem tudok neki mit mondani. Azt hogy bocsánat azt elmondom,de az se őszintén, mert haragszom rá....

30. 40163fd81d (válaszként erre: 27. - 35486a5042)
2011. márc. 8. 23:02

Nem igazán értelek?

Apádat sem,meg a tesódat sem.

Anyádat ismered,leírtad milyen,miért változna meg épp most?

Viszont apád életébe először kiálhatna a lányáért ,és igenis elviselhetné anyád haragját,és a tesód is.

Szóval ha igazán belegondolok a helyzetedbe,őrájuk haragudnék inkább.

2011. márc. 8. 22:52
senki? :(
28. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - 35486a5042)
2011. márc. 7. 10:27

Ez nagy baj!

Olyan sokat olvasok ilyen és hasonló esetekről, nem is tudom mit gondoljak?!

2011. márc. 7. 10:25

bocsi,hogy eddig nem tudtam jönni,de dolgoztam egyfolytában, ma végre van szabadnapom.

Szóval, nem úgy gondoltam,hogy párom úgy legyen ott mellettem a beszélgetésnél, hogy bevonulunk a szobába anyám, párom meg én, hanem ő addig kint lenne apámmal, bátyám gyerekeivel, stb értitek? Nekem azért is lenne jó,hogy ott van a tudat bennem,hogy itt van, mellettem ál, bármi van, ő véd, vigasztal (ha kell). Értitek? Biztonságérzetet adna. Ha egyedül lennék,gondoljátok el, mindenki ellenem van, mert miattam van megsértődve anyám. Mert annyira önző, annyira nem tud semmit sem engedni, mindennek úgy kell lennie ,ahogy ő akarja, és én megmondtam neki a magamét. Nem beszéltem ocsmányúl, csak ő soha nem szokott ehhez,mindig lenyeltem a hülyeségeit. És látjátok esküvőm elött is központban akar lenni ezzel is, hogy apám bátyám ezen aggodalmaskodjon, ezen agyaljon,hogy ŐŐŐŐ nem akar eljönni az esküvőre. Azt várja,hogy nyalizzanak neki...

Egyébként nem minden ember, nem minden anya egyforma. Vannak jó anyák, és rossz anyák. Én az utóbbit kaptam. Igazából nem is érdekelne ha ő nem jönne el, viszont az érdekel, hogy emiatt apám se jön el, mert anyám nélkül nem megy sehova, nehogy megsértődjön, és akkor bátyám is azt mondta, hogy milyen rossz lenne neki eljönnie, mert két tűz között áll...

És a legfontosabb,hogy anyám mennyire önző, és hogy mennyire tud szeretni: látja, hallja,hogy ez mind apámnak mennyire rosszul esik. apám akar rólam beszélni, ezt megbeszélni, de anyám nem hajlanó. Egy ágyban alszanak, apám ezmiatt nem is tud aludni, ez sem érdekli. Semmi sem érdekli őt! Inkább az ő önzősége, makacssága miatt, hagyja hogy elvileg akit a világon a legjobban szeretni kéne, a férjét hagyja hogy szenvedjen! Értitek? :)

2011. márc. 6. 16:10
Nekem anyósomék nem jöttek el. Nekem mindegy volt, mert nem igazán szívlelem őket, de azért egy szülő igenis elgondolkodhatna, hogy ez jó esetben egyszer van a gyereke életében és ilyenkor félre kell tenni a múltbeli dolgokat és szívből örülni a boldogságának (vagy csak úgy tenni, de arra a pár órára mindenki kibírja szerintem).
25. b73e24f31f (válaszként erre: 3. - Zsuzsika83)
2011. márc. 5. 12:13
:))) ÉN IS ILYEN ESKÜVŐT AKAROK :)
24. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - 35486a5042)
2011. márc. 5. 12:13
Gondolom mennyire rosszul esik, de ha nem akarnak menni hát akkor ne menjenek. Inkább mint, hogy ott vágjanak pofákat, vagy égessenek be nem? A másik meg az, hogy ők fogják a legjobban bánni utána hogy nem voltak ott!
23. 44d5abb30c (válaszként erre: 22. - 91c956613e)
2011. márc. 5. 11:14
Szerintem ilyen helyzetekben nem a szeretet hiányával van a probléma! Inkább pont a túlzott ragaszkodással.. Rengeteg olyan erős akaratú nő van, akik képtelenek engedni és a saját büszkeségük foglyai. Hogy a generációs különbségekről már ne is szóljak! Továbbá szerintem az elszakadás ténye is megfekszi a szülők gyomrát, évekig érezhetik magukat megsértve miatta. És az a baj, ha az ember enged a szülei érzelmi zsarolásának (érts ezalatt a besértődéseket és a kicsinyes bosszúállást, mondván én nem megyek el az esküvődre), akkor egész életében a markukban fogják tartani az embert. Mert látják, hogy a hatalmukban van. Ezért nem kell ilyenkor letérdelni nekik. Ha nem megy el, az az ő baja. Egy életen át bánni fogja! De ne zsarolja ilyennel a lányát, mert ez undorító!
2011. márc. 5. 11:01

A másik felet is meg kellene hallgatni.Nagyon jó

lenne anya és leánya közös beszélgetése,amely-

nek a vége a kibékülés.Nem tudom elképzelni,hogy

ne szeressék egymást.

21. 40163fd81d (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2011. márc. 5. 00:06
??:))
20. Steveke (válaszként erre: 19. - Ágota 77)
2011. márc. 4. 23:47
Ebben igazad van teljesen. Bár én tuti nem fogom tudni megbocsátani amit tett az én anyám. S az is tuti hogy nem is fogok szólni arról sem hogy mikor lesz esküvő.
19. Ágota 77 (válaszként erre: 1. - 35486a5042)
2011. márc. 4. 23:21

Sajnos nem minden szülő olyan szülő mint a másik. Az egyiknek fontosabb a gyereke a saját életénél. A másik pedig a gyerekén is átgázol, ha neki úgy tetszik.


Bármelyikőtök is hiábzott és bármiért is vesztetek össze, egy igazi ANYA mindig meg tud bocsátani a gyerekének.


Itt nagyon mélyen gyökerezhet a gond, ha ez a nagy nap sem fontos a szüleidnek...


Mindenesetre ezen érdemes elgondolkodnod, hogy egy nagy családi beszélgetés a párod nélkül még belefér e abba, hogy talán végre kibékültök és megbeszélitek a gondokat.


Egyébként ha nem közelítenek az álláspontok akkor nincs is szükséged rájuk az esküvődön sem.


Sok sikert!

18. andi6020 (válaszként erre: 17. - 40163fd81d)
2011. márc. 4. 23:18
Pff :SS
17. 40163fd81d (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2011. márc. 4. 23:17

Én nem értem meg.

Itt egy esküvőről van szó,ami nincs a vőlegény nélkül.

Az a férfi a lányuk férje lesz,a társa.

Ha nem tudják elfogadni,akkor maradjanak otthon.

16. 44d5abb30c (válaszként erre: 4. - 35486a5042)
2011. márc. 4. 23:16

Figyi! Csak ezzel akar a markában tartani, hogy azt csináld, amit ő akar. Szakadj el tőle és éld a saját életed! Ha nem ezt teszed, el fogod rontani. Miért tudja ő jobban, hogy neked mi a jó? Ezt az én anyám is megpróbálta, aztán amikor nem látta az unokáit egy évig, akkor bepihent és rájött, hogy így nem lehet viselkedni. Ha megy el, hát nem megy el! Annál jobb, legalább egy savanyú arccal kevesebb! Az én szüleim eljöttek, de olyan arccal ültek ott az esküvőmön, mintha a temetésemre érkeztek volna. Most pedig 17 éve vagyok a felesége annak a nagyszerű férfinak, akihez akkor hozzámentem. Azóta is szeretjük egymást és neveljük tisztességesen a három gyermekünket! Akkor most kinek is volt igaza??!!


Sok boldogságot kívánok Nektek!:oD

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - 40163fd81d)
2011. márc. 4. 23:07

Hát ez azért nem ennyire egyszerű.

Nyilván az x. rokon nem érdekes, de azért az ember a szüleit szeretné maga mellett tudni ilyen fontos eseményeken.

Azt, hogy a szülő négyszemközt szeretné megbeszélni a gondokat, hát én megértem. Nem tartozik az senki másra.

14. 40163fd81d (válaszként erre: 5. - 35486a5042)
2011. márc. 4. 22:51

...és akkor mi van?

Hiányozni fog neked az x-edik rokonod,nagynénikéd,unokaöcséd?:))


Szerintem ez a te esküvőd,a te nagy napod.

Nem kellene hogy azon múljon ki jön el ,vagy ki nem.

Érezd jól magad és légy boldog!:))

13. Mandula71 (válaszként erre: 4. - 35486a5042)
2011. márc. 4. 22:48

Nem tudom, min és hogyan vesztetek össze, de mondjuk valahol megértem, ha anyukád nem a párod előtt akarja veled ezt tisztázni.

Én biztos, hogy ha problémám lenne az anyukámmal (vagy neki velem), kettesben beszélném meg vele, vagy hármasban, de a harmadik ember az apukám lenne, nem a párom. Pedig tizenéve vagyunk együtt.

2011. márc. 4. 22:45
Jaja
11. 35486a5042 (válaszként erre: 10. - Sopianae)
2011. márc. 4. 22:44
hát akkor jobb is hogy nem jönnek el...
10. Sopianae (válaszként erre: 8. - 35486a5042)
2011. márc. 4. 22:43
A párom nem igazán ismeri az apját. 1000 éve elváltak a szülei. Az anyja kidobta és a húga sem kíváncsi rá, mert az anyja nyaligépe.
9. 35486a5042 (válaszként erre: 6. - Novehaki)
2011. márc. 4. 22:42
őőő? ő simán kibírja...
8. 35486a5042 (válaszként erre: 7. - Sopianae)
2011. márc. 4. 22:42
miért?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook