Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem jönnek a nagyszülők hozzánk! fórum

Nem jönnek a nagyszülők hozzánk! (beszélgetős fórum)


24. trapiti (válaszként erre: 1. - 0c5f603e83)
2020. febr. 3. 09:55

Mi most mar olyan messze lakunk hogy emiatt nem jonnek. Anyosom nem volt itt nalunk soha, anyukamek voltak tavaly egy hetet. Amig otthon laktunk akkor is inkabb csak anyukamek jottek, anyosomhoz mi mentunk. Jobb is volt, mert akkor mentunk haza amikor jol esett.

Rabizni nem biztam 4 eves koraig senkire sem, nem volt ra szukseg. 4-6 eves kora kozott volt heti 1-2 ejszaka amikor az en szuleimnel aludt mert en dolgoztam, a ferjem meg kulfoldon volt mar. Anyosomek nagyon ritkan, mondjuk havi egy szombaton vallaltak, amikor ugyeltem, de akkor se anyosom hanem inkabb a sogorom meg a sogornom vigyazott a gyerekre. 6 eves kora ota meg egyaltalan nem volt ott nelkulunk, nem volt ra soha szukseg se meg lehetoseg se nagyon. Az en szuleim joval aktivabbak, anyosomnak ket unokaja van, a lanyom es meg egy masik aki most 13 eves es veluk egyutt is lakik. A szuleimnek az en lanyomon kivul van meg 3 unokaja a tesomeknal, ott ok nagyon aktivan segitenek, heti egy napot minimum atvallalnak amikor ok hozzak-viszik-intezik mindharom gyereket, hogy a tesom tudjon tulorakat gyujteni veszhelyzet esetere amikor esetleg van valami... Ajandekokat nem varunk el, anyosom jobb is ha nem ad mert sosem erdekelte igazan minek orulne a gyerek igy nem is talalta el, anyukamekkal meg szoktunk egyeztetni, es altalaban en intezem a nevukben. Most mar nagy a lanyuknk, 12.5 es nagyon onallo, ugyhogy mondhatom hogy osszessegeben amennyi segitseg kellett azt megkaptuk, de nem estunk tulzasba, a helyzetek nagy reszet megoldottuk magunk (az utobbi 6-7 evben meg ugye egyaltalan nem volt segitsegunk 2000km-re toluk, ugyhogy hozzaszoktunk hogy mi harman egyutt oldjuk meg ami jon)

2020. febr. 3. 07:39

Látom, hogy már nincs itt a fórumindító.


Biztos, hogy volt valami, ami miatt nem mennek.

Az én anyósom 61, apósom pedig 74 éves volt, amikor megszületett a gyerekem, és jöttek, és jöttek, és jöttek. És mi is mentünk.

Apósom 80 évesen halt meg, anyósom 77 évesen és mindvégig jöttek.

2020. febr. 2. 20:55
Az én nagyszüleim is nagyon ritkan jöttek szerintem egy kezemen meg tudom szàmolni, mert nagymamám lába fájt mi meg 3. Emeleten laktunk lift nélkül ráadásul 60 km-re, kocsiban félt így maradt volna a vonat arra megint nehéz volt le fel szállnia. De ettől ők meg gondoskodó igazi nagyszülők voltak. Sokat voltam nálunk, gyakran mentünk stb.
21. Tortyakov (válaszként erre: 1. - 0c5f603e83)
2020. febr. 2. 20:38

Nagyon várhatod a választ ,ha már lekoccoltál ..

Lol :D

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Vivo44)
2020. febr. 2. 20:06
Valószínű nem ezt várta. Szebb lett volna a számára, ha szidjuk a nagyszülőket.
19. vivo44
2020. febr. 2. 19:42
Attól még fájhat szembesülni az igazsággal.
2020. febr. 2. 19:37
Pedig nem is ment a fikázás. Amúgy lehet hogy a nagyszülőknek az egészsége nem a legjobb csak nem panaszkodnak 😊
17. Piroska52 (válaszként erre: 15. - 8d00a82c06)
2020. febr. 2. 19:30
na,ez gyors volt,
16. vivo44 (válaszként erre: 15. - 8d00a82c06)
2020. febr. 2. 19:29
Talán, mert anyukák, nagymamák elmondtuk, mondtátok az igazat, amit az anyós nem mert szemtől szemben.
15. 8d00a82c06 (válaszként erre: 14. - Vivo44)
2020. febr. 2. 19:27
Gyáva dolog...
14. vivo44
2020. febr. 2. 19:26

Mindegy, mert ahogy jött, úgy ment is olvasatlanul a fórumot.

"Ez a felhasználó, már nem tagja a Hoxának"

13. Piroska52 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 2. 19:07

nálunk is 5 gyerek van,a hozzájuk tartozó 3 meny, 7 unokával,mi már rég megbeszéltük hogy nincs ajándékozás,

az egyik menyemnek ma volt a szülinapja,felköszöntöttem,ennyi,én sem várom el,hogy ajándékot kapjak,

az unokákra meg bármikor vigyázok,de mivel egyre messzebb laknak,és egyre nagyobbak,lassan ez is lecseng,

a karácsony első napja mindig az enyém,mert akkor mindenki itthon van,

egyébként meg mindenki dolgozik,biztos nagyon hiányozna,ha még mi is a nyakukra ülnénk,

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 0c5f603e83)
2020. febr. 2. 19:00

Azért gondolj bele 5 gyerek, azoknak a párjaik az eleve 10 fő, azoknak a gyerekei/k. Anyagilag nem 2 Ft, főleg nem nyugdíjasoknak, ha átlag, vagy kiskeresettel rendelkeztek.

Lehet, ha nem várnátok el, finoman felajánlanátok, hogy nincs ajándékozás, akkor szívesen mennének, ha nem azt látnák, hogy azt lesi a család mit rejt a táska mélye, milyen értékben érkezik az ajándék. Még azt is eltudom képzelni, hogy szájhúzogatások voltak, ha nem volt megfelelő ajándék.

Most mi a legnagyobb gond? Hogy nem vigyáznak a gyerekekre, hogy nem visznek ajándékot, vagy csak maga a nagyszülői szeretet?

A soraidból kiindulva az első kettőre teszem le a voksom.

11. vivo44 (válaszként erre: 1. - 0c5f603e83)
2020. febr. 2. 18:49

Többször elolvasva a válasz benned van!

Először azt mondod, hogy hazudják a betegséget, majd azt, hogy beteg emberekhez nem viszed a gyermekedet. Tehát a kifogásokat éppen te keresed.

Úgy néz ki, hogy a fő ok, hogy nem mennek, az te magad vagy, ami nem is csoda a leírtak alapján.

2020. febr. 2. 18:31

Nyilván oka van, de ti miért nem mentek hozzájuk?

Azért már elég idősek ahhoz, hogy ne ők ugráljanak miattatok.

Ha csak az ajándék hiányzik és nem a velük töltött idő, hát no comment. Ti is mehetnétek, talán pont kerülne a " miért nem járnak hozzátok?" -hoz kérdésre.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 0c5f603e83)
2020. febr. 2. 18:27

Mennyi időre laknak tőletek?

" Ráfogják arra hogy betegek és azért van ez. De sajnos ez nem igaz." Kicsit rosszul lett megfogalmazva, talán hála az égnek, nem betegek szebb lett volna.

Hány unokájuk van?

2020. febr. 2. 18:18
Nem bántottátok meg őket? Biztos, oka van. Valami csak történt.
2020. febr. 2. 18:16

na, én egy 67-éves nagyi vagyok,

amikor a gyerekek összekerültek,én mindnek elmondtam,

,,,nem fogok a nyakatokra járni,bármi van szóltok,megyek segitek,,,

de csak azért,hogy most olyanom van,hogy menjek,na olyan nincs,messze is laknak,

van kocsijuk,ha tudnak jönnek, ennyi,

2020. febr. 2. 18:16
Férjem szülei se jöttek soha hozzánk. Tudom az okát. Após már meghalt, halottról meg vagy jót vagy semmit. Anyós él, de lerottyant, mi megyünk hozzá. Soha nem voltak se jó szülők, se jó nagyszülők. A fiukhoz mentem hozzá, tudtam, hogy milyenek
5. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - 0c5f603e83)
2020. febr. 2. 18:13

Talán inkább nektek kellene tudni, hogy miért nem mennek. Nyilván oka van.


Szerinted mi lehet?

4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - 0c5f603e83)
2020. febr. 2. 18:12

Se anyósom se apósom nem jön. Nem hányom a szemükre, nem várom el hogy buszozzanak.

A lányom viszont hozzájuk közel jár suliba. Bármikor riaszthatók, hogy menjenek a gyerekért. Ha úgy van telefonon beszélnek az unokával. Ünnepekkor mi megyünk, ha segítség kell azonnal ugrunk rohanunk.

A koruk annyi, mint a tiednek.

3. vivo44 (válaszként erre: 1. - 0c5f603e83)
2020. febr. 2. 18:09

A véleményem, hogy hasonló a helyzet nálunk is, ezért biztosan tudom, hogy van oka, hogy nem mennek!

Nem szeretnének megbántani, ami természetes, ezért betegségre hivatkozva kibújnak.

Na de ti még fiatalok vagytok, akkor miért is várnátok el, hogy ők menjenek 60-70 évesen?

Az pedig, hogy az unokáknak nem vesznek ajándékot.... Nem az ő dolguk venni, lehet nem állnak úgy anyagilag, hogy megtehessék. Vegyél te nekik és mond azt, hogy a mamáék küldték, probléma megoldva.

Igen visszük az unokákat. Attól mert ha betegek valóban még emberek, ha betegek is, szükségük van a törődésre, hogy lássák a gyermekeiket, unokáikat.

2. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - 0c5f603e83)
2020. febr. 2. 17:58
Te mit gondolsz, hogy miért nem mennek?
2020. febr. 2. 17:48

Sziasztok!

Abban a témában szeretnék beszélgetni hogy ki hogy áll az anyós apósékkal. Röviden leírom én hogyan.67 após 64 anyós kb 2 évig jöttek hozzánk mikor hogy már akkor is de azért jöttek. Majd utána semmi. Ráfogják arra hogy betegek és azért van ez. De sajnos ez nem igaz. Csak 1 gyerekükhöz járnak a többihez nem. 5 gyerekük van. Nem kíváncsiak az unokákra, ajándékokat sem adnak már szülinap névnapra sem jönnek. Azt leszögezem hogy vita nem volt vagy veszekedés. Ti mit csinálnátok a helyemben. Azt várják szerintem hogy csak mi menjünk... Ti vinnétek így a gyerekeket? Oda ahol az ő mondások szerint sosincs ennek jól ezért nem jönnek. Könyörgöm hogy vigyáznának így rájuk... Hogy bíztam így rájuk egyáltalán. Szerintem sehogy. Mert ez is csak kifogás a betegeskedés e mögé bújnak. Várom a válaszokat. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook