Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kell-e koszorúslány az esküvőre? fórum

Kell-e koszorúslány az esküvőre? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 12. 16:27
Kizárólag a pártól függő.
59. szisi
2010. júl. 21. 16:32

Nekem nem volt. Se gyerek, se "felnőtt".

Ha akartam volna, lett volna válogatási lehetőségem. Nyilván önzésnek hangzik, de én szerettem volna a középpontban lenni egyszer az életemben (természetesen a férjemmel együtt), úgyhogy én határozottan kijelentettem, hogy nem kell mögém senki.

58. caffi
2010. júl. 21. 15:37
Nem....Gáz mikor a család rá erőlteti a kamaszodó,görnyedt,pattanásos lányt....ez az ifjú pár döntése.....nekem sokkal jobban tetszik mikor 3-4-5éveskéket öltöztetnek be koszorúslánynak:)
2010. júl. 21. 15:31
nem
56. Csig (válaszként erre: 54. - Csig)
2009. ápr. 28. 16:02

Megvolt az esküvő, nem válaszolt senki a kérdésemre :( Na nem baj.

Nem lettem tanu, mert a szertartás előtt fél órával valaki kitalálta, h mégse én legyek, de jó volt így. Érdekesebb koszorúslánynak lenni, mint tanunak :)

A két másik lány bordó és arany ruhában volt, ugyanaz volt a két ruha, csak a színük volt más. Kicsit furcsa volt, h hárman másképp nézünk ki, de végülis ők szórták a virágszirmokat, én kísértem a vőlegényt, szóval nem volt semmi baj.

Üdv

Csig

2009. ápr. 2. 14:41

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Esküvői tanúm szeretne koszorúslány is lenni. Lehetséges vagy nagyon gáz..?


A válaszokat előre is köszi:)

54. Csig (válaszként erre: 53. - Idnus)
2009. márc. 5. 13:32

Sziasztok.

Barátnőm esküvője április végén lesz. Én leszek az egyik koszorúslány. Az a kérdésem, hogy szerintetek nagyon béna lenne-e, ha én lennék a tanu is.

Koszi

Egyébként az esküvőn kb 3 koszorúslány lesz, én bordó ruhában, a többiek meg... össze-vissza...

Csig

53. idnus
2009. jan. 20. 12:44
Ha van koszorúslány, max kettő, és ugyanolyan ruhában. Unokatestvéremék esküvőjén lesz vagy 3-4, ebből én az egyik, és csak a ruha színe lett megadva. Mivel nehéz 3-4 ugyanolyan ruhát kölcsönözni (ráadásul még ízléses is legyen, mindenkinek megfizethető és még a különböző alkatokon is jól álljon), szerintem bőven elég 2 leányzó. Én nem tartom szerencsésnek, hogy különböző fazonú és árnyalatú ruhákban fogunk pompázni.
2008. okt. 31. 20:15

Nekünk sem volt.Mi olyan 40en voltunk.Bár húgomat megfenyegettem,h felöltöztetem valami rózsaszín habos-babos ruhába....:):):)

Templomi esküvőnél a vőlegény már az oltárnál várja a menyasszonyt.Amikor az örömapa bevezeti a menyasszonyt,akkor jönnek a koszorúslányok is.A polgári szertartásnál,pedig egymás oldalán vonul be az ifjú pár.Bár lehet extrákat kérni 1-1 anyakönyvvezetőnél.

2008. okt. 31. 20:12
Aki a vőlegényt vezeti az is koszorúslány. Vagy nem?
2008. okt. 31. 20:11
Ha csak 2-en vagytok és + 2 tanú, akkor nem. Ha sokan, akkor illik.
2008. okt. 31. 17:19

nekem nem.

:)

48. adri25
2008. okt. 31. 14:32
szerintem igen
47. Ekidli
2008. okt. 31. 10:58

Szerintem egyáltalán nem fontos a koszorúslány, főleg, hogy akkor nem egyedül te vagy a középpontban,hanem megoszlik a figyelem a koszorúslányokra is. :D

Én mondjuk nagyon szeretnék, de nálunk annyi unokatestvér és barát van, aki szeretne koszorúslány lenni, hogy lehet a sértődések elkerülése végett nem lesz egy se. :(

46. mtt80
2008. okt. 30. 18:50

Nekünk volt 2 nagy koszorúspárunk és egy kicsi. A kicsik előttünk mentek, a nagyok mögöttünk.

Nekem ez így volt szép, és valahogy természetes volt, hogy lesz koszorúspárunk. Természetesen egyáltalán nem kötelező. Kinek hogy tetszik.

45. supin (válaszként erre: 33. - Ab4b6bc17d)
2008. okt. 20. 13:52
Erre gondoltam én is. A lányoknak is öröm és csodaszépen mutat.Ha már esküvőt csinálnak akkor legyen minden bele!!
44. 12e44458f8 (válaszként erre: 42. - Bogárka62)
2008. okt. 20. 11:53

Nekünk eszünkbe sem jutott, hogy legyenek koszorúsok:)

Minek?

2008. okt. 19. 11:29
Szerintem sem kell
42. Bogárka62 (válaszként erre: 41. - Supin)
2008. okt. 19. 11:15
Hát én változatlanul kitartok a mellett,, hogy nem feltétlenül kell! Persze ha akarják az más!!!! De koszorúslány nélkül is lehet egy esküvő szép!!!!
41. supin
2008. okt. 19. 10:18
Kell!! Az olyan szép!!
2008. okt. 19. 10:09

Szerintem nem fontos, nekünk sem volt az esküvönkön!

Mégis nagyon szép volt, szerintem az sokat számit, hogy Pol.Hiv.-ban milyen zenét, verset stb. választotok. Ha meg templomi esküvő is van, hát az meg nagyon szép és megható tud lenni. Ha bár nekünk ez nem volt, de több ilyen esküvőn is voltunk.

2008. okt. 19. 10:03

Elvileg igen gyakorlatilag nem.A mi esküvőnkön nagyon édesek voltak.De nem rég voltunk egy esküvőn csodásan szép volt a pár nagyon meghitt volt minden.

Esküvő után egy párnappal jöttünk rá férjemmel nem voltak koszorúsok?nem!

Mindenki maga dönti el.

2008. okt. 19. 06:34
Aki akarja miért ne?
37. adri25
2008. júl. 29. 21:06
igen
2008. júl. 26. 19:40

amúgy én elvből cseszek a szokásokra.

azért mert szokás a koszorús csajszi azért nem kell ha nem akarja vki...

én nem hagytam 1,5éve, h akárki is bele szóljon semmibe.

voltak sértődések is de sza..krá... fő, h jól érezd magad és ne mondja meg senki hogy mit illik van nem illik vagy mi a szokás.

2008. júl. 26. 18:50
Attól függ, mekkora pompával megy végbe az esküvő. MA is láttam hazafelé jövet esküvői menetet rózsaszín ruhás kicsi lányokkal, nagyon aranyosak voltak. Én viszont koszorúslányok nélkül mentem férjhez, tizenhat éve boldog házasságban élek. Tehát nem ezen múlik:-)
2008. júl. 26. 17:19

én nem szeretem a felhajtást és a habos babos ruhákat...sem az macerát...

az én esküvőmön óarany szexis ruhában vtam - egyébként esküvői szalonban vettem...

többiek szerint is gyönyörű és kényelmes volt.

tehát nekem nem volt szükségem koszorús csajokra.


a mi esküvőnk nem egy szokványos esküvő volt hála istennek.

az a tapasztalatom aki vagyonokat meg nagy puccal meg férjhez el is válik jó pár év múlva...


mi élveztük minden pillanatát és csak olyan vendégek vtak akiket tényleg csak mi akartunk...

nem anya meg apa meg anyós mondta meg, h kit kell meghívni.

és ettől - és még mástól is- volt egyedi és mindenki igazán jól érezte magát...

2008. jún. 8. 22:12
Halitok! Nálam 13-an voltak. Szerintem, ha nem akarsz, nem kell, de a legtöbben egyrészt örülnek a felkérésnek (melyik lány nem szeretne gyönyörű ruhában parádézni), másrészt ők maguk jelentkeznek a már említett szépséges ruhák miatt... harmadrészt gyönyörűen mutattunk együtt a fényképeken... negyedszer meg annyira romantikus, múltszázadbeli volt így az egész, kinn a természetben azokban a habos ruhákban... szóval szerintem megéri, hogy legyenek koszorúslányaid, akik közt te vagy azon a napon a királynő! :)
2008. ápr. 5. 17:16

Sziasztok!

Én tavaly nyáron én,a hugom és még egy lány volt a koszorús lány és voltak fiúk is.Én szórtam a rózsaszirmot,de csak a ház előtt lehetett,mert a polgármesteri hivatalnál nem engedték és az étteremnél se lehetett,mert lehetett tudni,hogy mikor jönnek be az unokanővéremék!

Nagy élmény volt és lehet,hogy már soha nem élhetem át!És nagyon szép rózsaszín ruhám volt,amit már soha többé az életben nem vehetek fel!

2008. jan. 18. 11:45

sziasztok

Nekem 2006-ban volt az esküvöm és csak polgári volt. Kicsi esküvüt terveztünk de a végére 65 lettünk. Az már nem is olyan kicsi :) A mi esküvönkön 5 koszörúslány volt és nagyon szépek voltak . Jó érzés volt velük fényképézkedni és szerettem volna a barátnőknem örömet szerezni azzal hogy ők is szép ruhákat vehettek fel. Meg egyébként nekem úgy tetszik egy esküvö ha sok a koszorus lány. Szép volt és jól éreztük magunkat. Az én személyes vélemények az hogy bár mekkora asküvö leg alább 1 koszoruslány legyek!!!!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook