Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mekkora szerepet tulajdonítotok a szülőknek, ha testvérek rosszul jönnek ki egymással? fórum

Mekkora szerepet tulajdonítotok a szülőknek, ha testvérek rosszul jönnek ki egymással? (beszélgetős fórum)

1 2
37. kleeri
2015. febr. 21. 20:04
nálunk csak rajta múlott, ő veszített őssze és távolított el minket egymától
36. syria (válaszként erre: 34. - 0285072076)
2015. febr. 21. 19:46

Nyilván senki nem a statisztikával törődik, amikor szül, vagy nem szül. :)

De azért nem ártana arra is figyelni!

2015. febr. 21. 11:55

Nagyon nagy százalékban rajtunk szülőkön múlik.

Van két tesóm, ők ikrek,az ő világuk mindig más volt, de anya figyelt, terelt minket.Sosem hagytak ki játékokból,ha vita volt elboldogultunk,bár anya azért sokszor ott volt és irányította hogyan kell a vitát megoldani


Ugyan így próbálom nevelni a két kislányom. Sosem oldom meg a konfliktust egyedül..ők okozták, nekik kell elérniük hogy a vita elcsituljon és újra minden jó legyen.Terelem őket.

Bár néha nehéz mert merőben más karakterek, de azthiszem ezt csak így érdemes.

34. 0285072076 (válaszként erre: 33. - Syria)
2015. febr. 20. 22:59
Köszi a jókívánságokat, de elsősorban nem a statisztika miatt fogok két gyereket szülni (már, ha eljutunk odáig). :)))
33. syria (válaszként erre: 32. - 0285072076)
2015. febr. 20. 18:44

Reméljük, legalább újratermelitek magatokat, s lesz minimum két gyereketek. :)

(Már csak azért is, hogy javítsatok a népességi statisztikán. :D)

32. 0285072076 (válaszként erre: 31. - Syria)
2015. febr. 19. 16:49

Ez valóbban igaz, és nagyon könnyű átesni a ló túloldalára.

Még egy példa rá :) : apósom is egyedüli gyerek. Mai napig egy jó szót is sajnál mindkét gyerekére. Mindent csak magának és magának. 65 éves. És ez már soha az életbe nem fog változni nála. Annyira borzasztóan irigy mindenkivel, hogy néha 2-3 hét, mire vissza rakom az állam a meglepődöttségtől, pedig már jó pár éve ismerem :D Én nem így nőttem fel, a szüleim a mai napig segítenek ahol tudnak, és ez nekem nagyon furcsa.


Szóval mindkét példából van előttünk, de egyelőre most így beszéltük meg, hogy 1 gyerkőc lesz. Meglátjuk mire jutunk vele :)

31. syria (válaszként erre: 30. - 0285072076)
2015. febr. 19. 16:39

Szomorú történet.


Az egykét legalább úgy el lehet szúrni, mint a kivételezés miatt háttérbe szorított gyereket. Nagyon sok egyke azt hiszi felnőtt korában is, hogy csak őérte van minden, körülötte forog a világ, mert nem volt alkalma megtanulni, hogy a szülői szereteten, gondviselésen, a javakon osztozni kell valakivel.

2015. febr. 18. 18:36

Sajnos szerintem is a szülő a hibás a legtöbb estben.

A férjem sem beszél a húgával, mert ki nem állhatják egymást. 1 van köztük, de már kis korban anyósom annyira oda volt a kislányáért, hogy az csak na. Mai napig a húgát 6 kézzel tömik, a férjem egy jó szót nem kap tőlük. Pl mikor megvettük a lakásunkat, akkor anyósom kijelentette, hogy na a kisfiának már van lakása, akkor a saját lakásukat a majd a húga fogja kapni, hogy neki is legyen. Az már nem probléma, hogy mi a lakásunk a saját fizunkból vettük és tartjuk fenn, amíg a drága húgnak a 30 év alatt sikerült összehozni 1 és munkaviszonyt.


Édesanyáméknál is sajnos pont ez a helyzet. Nagymamámék vidéken laknak és mezőgazdaságból élnek. Vett egy földet, amit beígért, hogy anyumnak a nevére íratja, elkérte a papírjait, adatait is, stb és kb 10 évvel később amikor be kellett menni az önkormányzathoz elintézni valamit, akkor közölte nagymamám, hogy hát anyum hiába megy, szóba se fognak állni vele, mert a húga nevén van a föld. Ugyan úgy kivételeznek mai napig nagymamámék a kisebbel. Ennek az az eredménye, hogy anyum évek óta nem beszél se nagymamámékkal, se a testvérével.


Így arra jutottunk a férjemmel, hogy nekünk 1 gyerekünk lesz, mert mi nem akarjuk elkövetni ezt a hibát :)

29. syria (válaszként erre: 1. - Renyh)
2015. febr. 18. 16:34

A saját példámból kiindulva nagyon nagyot.

10 év van köztem és a bátyám közt. Aranyos kicsi lány voltam, amikor a bátyám kamaszodott. „Természetesen” én voltam apuka kedvence. Anyuka gályázott: dolgozott, tanult, örült, hogy él, hogy tud bevásárolni, főzni a családra.

Ezek a körülmények szépen összehozták, hogy a bátyám megutáljon.

28. Kata75 (válaszként erre: 27. - Kata75)
2015. febr. 18. 10:43
Az egészből azt akartam kihozni, hogy alapvető problémák nincsenek a gyerekek között, terelgetni pedig nekünk kell őket, hagyva, hogy ők maguk is képesek legyenek - helyesen - megoldani az esetleges konfliktusokat. Ter,észetesen ehhez mindenkinek partnernek kell lenni.
27. Kata75
2015. febr. 18. 10:40

Nekem még csak 10 évesek az ikrek, fiú/lány, és bár egyre többet veszekednek, nem egyeznek dolgokban, de ha baj van azonnal mennek a másik segítségére (egy osztályba járnak), ha nincs ott a másik gondolnak rá (pl. az egyik van csak velem, bolt/gyerekorvos-kitett cukorka-kér a másiknak is:)) Nincs nagyobb féltékenység, de persze előfordul. Vitánál ha nem vagyunk jelen, megbeszélés, továbbra sem egyezés után kollektív büntetés jár.

Nagyik a fiút "jobban szeretik", de a lányt meg azért imádják, mert nagyon talpraesett:)

Ő egy picit jobban figyel a tesóra, de mert neméből adódóan anyáskodó típus.

Írtóra egymás idegeire tudnak olykor menni (ebben is a lány vezet...), de ha tévednek gond nélkül bocsánatot tudnak egymástól kérni, bár ez egyre nehezebb, mert mindenkinek megvan a maga igaza/tudatos meggyőződése.....de ekkor jövünk mi:))

26. mothertiger (válaszként erre: 24. - D41005143d)
2015. febr. 18. 10:19
Veled értek egyet, mert én erre láttam példát a saját családomban.
25. jozsi.38 (válaszként erre: 24. - D41005143d)
2015. febr. 18. 10:08
de igen, általában kőkeményen benne van a szülők kanala abban, hogy nem jönnek ki egymással a testvérek. Nagyon ritka az összeférhetetlennek született ember, azt olyanná nevelték, elkapatták, mindent megadtak neki általában :)
2015. febr. 18. 00:35
ez nem a szulok hibaja,nemelyik emberrel egyszeruen lehetetlen kijonni,mert olyan kulonc a termeszetuk.
2014. dec. 30. 17:48

szerintem ott is elrontja jópár szülő, hogy a tesóknak nem hagynak közös időt... mert rosszak, emrt külön könynebb velük stb... Holott ezek az együtt idők kovácsolják a testvéri kapcsolatot. ezek lesznek a ragasztó sokszor elnőtt korban is.


Ahol egyik egyik nagyszülőhöz, másik másikhoz, egyik erre másik arra... ott hiába nincs kivételezés, nincs mitől tesóság legyen.

22. syria (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
2014. dec. 30. 17:45
Egyetértek.
21. abri (válaszként erre: 16. - Marlenka70)
2014. dec. 30. 15:44
Detto ugyanez....Nekem is 1 gyermekem van...
20. tádámmm (válaszként erre: 16. - Marlenka70)
2014. dec. 28. 18:49
Nálunk ez úgy történt, hogy a férjem háta mögött 'anyuka' a lányának adta a családi házat, amikor apósom meghalt, és amikor a férjem megkérdezte az ő része merre van, akkor anyósom elhordta mindenfélének, amiért eszébe jut, hogy az anyjától ilyet kérdezzen. Amikor a húgához akart fordulni, anyósom azzal jött, hogy azt akarja, hogy éhen haljanak?? amikor ügyvédhez fordult a férjem, akkor meg vérig sértődtek, hogy arra bezzeg volt pénze. Olyannyira tönkre ment szegény család, hogy hamarosan új autót vettek, de anyósom még ekkor se látta be, hogy talán akkor mégsem halnak éhen, ha kifizetik a férjemet :( azóta évente 1 alkalommal látják egymást, novemberben, halottak napján, meg születésnapkor beszélnek telefonon. Szerintük ez teljesen rendben van.
2014. dec. 28. 18:43
Szerintem a szülőkön múlik minden. Nekem 2 gyerekem van, és nagyon igyekszem odafigyelni, hogy ne érezzék, hogy egyiküket is jobban szeretném. Több rossz példa is van előttem, sajátom is, és a férjeméké is, amikor nagyon durván folyt a megkülönböztetés. Férjemék például szinte nem is beszélnek. s anyósomban fel sem merül, hogy ez nincs így jól, sőt, még tesz is róla, hogy ez ne is javuljon.
18. marlenka70 (válaszként erre: 17. - Szandra8676)
2014. dec. 28. 18:32
Mi már köszönő viszonyban sem vagyunk, de nem az ingatlan miatt hanem azért mert nem is látogatja/hívja az annyát.
17. szandra8676 (válaszként erre: 16. - Marlenka70)
2014. dec. 28. 18:30

Nem könnyű a helyzeted.

Ezek szerint mindennek ellenére te vagy a lelkiismeretesed tesóddal szemben. Le a kalappal és sok kitartást!

Én mindig mindenhez úgy állok, hogy a jó végül elnyeri méltó jutalmát, ami eddig mindig be is jött és be is fog jönni...szóval legyél büszke magadra :)

16. marlenka70 (válaszként erre: 13. - Szandra8676)
2014. dec. 28. 18:26
Bár elég rendesen eltértünk a témától (elnézést a többiektől) de anyám daganatos beteg a saját otthonomban ápolom, miközben a testvéremre és a sógornőmre iratta a házát amiben benne is laknak. Amikor szóvá teszem, hogy lesz@rja a fia mindíg az a válasz ha börtönbe lenne akkor is az ő fia lenne.
15. szandra8676 (válaszként erre: 14. - Marlenka70)
2014. dec. 28. 18:25
...höh...nem semmi...
14. marlenka70 (válaszként erre: 12. - Szandra8676)
2014. dec. 28. 18:22
Pont ezért van egy gyerekem.És csak imátkozni tudtam végig nehogy fiú legyen. Anyám szerint csak a fiú gyerek számít mert ő viszi tovább az apja nevét...
13. szandra8676 (válaszként erre: 11. - Marlenka70)
2014. dec. 28. 18:21
Marlenka70 totálisan igazad van! Anyukámnak a mai napig ha szóvá teszem hogy tesóm a kivételezett, elképed-majd igazad ad-sajnálja-fogadkozik...majd helyre áll a világ rendje és folytatódik.
2014. dec. 28. 18:18

Jó nagy szerepe van ebben a szülőknek!!

Sosem felejtem el én mindig a nagyobb voltam (3év különbség van köztem tesómmal) hogy még 18évesen is nekem kellett az okosabbnak lennem, függetlenül mindentől, hogy ki volt a hibás. Anyukám otthonról hozta ezt a mintát, mert nagyiméknál volt ez mindig divat.

Tesóm a mindig kicsi, akinek pont a mai nap szökött könnybe a szeme anyukámnak hogy nem kapta meg tesóm 10évesen a hőn áhított távirányítós autót pedig úgy szerette volna, csak hát nem volt pénzük...no comment...és hogy ez tesómnak milyen rossz volt...

Nekem 18éves koromig meg minden drága volt ami tesómnak automatikusan járt.


Nekünk sajnos ezek a viselkedések teljesen rá nyomták a tesómmal való kapcsolatomra a bélyeget, amiből most így (most vagyok 26) próbálom helyrehozni a dolgokat, mert a testvér az mégis csak testvér, és nem szeretném ezek miatt elveszíteni egymást.


Nem is szeretnék csak (majd) egy gyereket (vagy hármat), de kettőt tuti nem, pont emiatt.

2014. dec. 28. 15:21
Felnőttek vagyunk, de anyám a mai napig különbséget tesz kettőnk között, ez indította el a haragot és erre még a sógórnőm is dobott egy lapáttal. Sok esetben a szülő váltja ki a haragot aztán meg csodálkozik.
2014. dec. 28. 15:18
Esetemben semekkorát.
2014. dec. 28. 06:42
Attol fugg hány evesek a gyerekek. A noverem fia harom volt majdnem mikor a huga szuletett. Fel volt keszitve a dologra, noverem ejjel ment be szulni es deluta mar vitte is haza a hugicat. Szinte eszre sem vette a fia hogy elment. Aztan az elso idoben megis folyton ütötte-vagta a hugat. Ha duhos volt vagy rosszalkodott es leszidtak valamiért rogton rohant elkalapalni a tesojat. Elmult ez a dolog idővel es most hogy 7 meg 4 evesek, legjobb baratok. Sot van egy ocsi is akit senki nem bant :-)
2014. dec. 27. 20:34
sajnos elég nagy szerepük van benne
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook