Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a nagyszülő cipeli a gyereket. Mit tennél, hogy fogadnád, vagy fogadod a helyzetet? fórum

Ha a nagyszülő cipeli a gyereket. Mit tennél, hogy fogadnád, vagy fogadod a helyzetet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. júl. 13. 13:20
örülnék ha tudnák cipelni...egyébként nem okozna gondot,én is cipelem:))
23. Juca80 (válaszként erre: 13. - Kincsek)
2010. júl. 13. 13:14

Mi mindannyiszor elmondjuk neki, hogy ne cipelje a gyereket. Párom is ugyanúgy rászól. Határozottan, de udvariasan. Olyankor megérti, aztán a következő alkalommal újra megcsinálja... Akkor újra szólunk neki. Mi nem szeretnénk, ha rászoktatná a gyereket arra, amire mi nem akarjuk. Ez persze mindenkinél másképp működik.

De nálunk több baj is van (néha anyósom 3 percet nem képes állni egymaga a háta miatt, így nem is nagyon engedjük, hogy felvegye a gyereket).

2010. júl. 13. 13:13

ha nekem ilyen nagyszüleim lettek volna, akik ennyire szeretnek, most biztos kellemesebben gondolnék rájuk


de ez csak egy vélemény volt

21. Kincsek (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2010. júl. 13. 13:11
Nagypapa cipeli egész nap, erre a kicsi annyira vevő, hogy amikor meglátja már nyújtja a kezét és navigálja fentről, hogy merre menjenek. :)
20. Kincsek (válaszként erre: 17. - Hisztikirálynő)
2010. júl. 13. 13:09
Köszönöm! Azt hiszem pont ilyen sorokra volt szükségem!
19. Kincsek (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2010. júl. 13. 13:08
Másfél éves lassan, jönni-menni, homokozni, felvedezni kell a világot, szedni füvet, gazt, virágot. Labdázni, hintázni. Nem reggeltől-estik kézben lenni. Még szoptatom, sokat bújunk össze, de van 2 nagyobb, házatartás, társ. Örülök, hogy elindult, minek fogjam kézben egész nap?
18. Ekka
2010. júl. 13. 13:08

Engem nem zavarna.. Cipelje, ha ebben leli az örömét:)

Egyébként az én 3 évesem is gyakran akarja, hogy vegyem fel.. Megteszem. 2 perc múlva úgyis le akar menni:)


Egyébként is, olyan gyorsan eltelik ez a pár év.. Később meg majd visszasírja az ember::)

2010. júl. 13. 13:06

Nálunk is ez volt a helyzet, apósom rengeteget dajkálta piciként is a lányunkat, aztán próbálta még azután is, hogy Anna elindult kétlábon.

Aztán apósom feladta, mert Annám rájött, hogy egyedül könnyebben fedezi fel a világot, nem kell senkit irányítania, hogy merre szeretne menni, és persze apósom se bírta már olyan sokáig a tizenvalahány kilóját cipelni. Szóval mindketten feladták.

Tudom, hogy baromi nehéz megállni, hogy ne szólj érte, nekem is össze kellett szorítani a számat, nehogy valami bántó kicsússzon rajta, de valahogy próbáld meg. Szerintem hamarosan változik a helyzet, nem fogják örökké cipelni.

Viszont ha veled van a kicsi, akkor tudja, hogy te nem cipeled. Lehet, hogy cirkuszolni fog érte, de előbb-utóbb beletörődik.

2010. júl. 13. 13:05
A gyermek előbb-utóbb megtanulja, hogy kinél mit lehet elérnie. Ha te nem tudod felvenni, majd ezt is megérti, a nagymama ha bírja cipelni, akkor cipelje. Az én drága unokáim már megkérdezik, hogy mama fáj a hátad? Ha azt mondom, hogy nem, akkor már másznak is fel, pedig 20 kg-osak. Megyek velük egy kört, és leteszem őket. De ha azt mondom, hogy most fáj a hátam, akkor nem másznak a nyakamba.
2010. júl. 13. 13:05
De még csak 1 éves!! Még 2 év múlva is kéredzkedni fog!! Ha meg nem venné fel, akkor meg az lenne baj, hogy szívtelen, nem szereti, stb.. Ez olyan természetes! Számára ez jelenti a biztonságot!
14. Kincsek (válaszként erre: 8. - Szanya)
2010. júl. 13. 13:00
80%-ban egyedül vagyok Velük!
13. Kincsek (válaszként erre: 3. - Juca80)
2010. júl. 13. 13:00
És ha minduntalan mégis felveszi?
12. Kincsek (válaszként erre: 4. - Kisj)
2010. júl. 13. 12:59
Érdemes megvárni, amíg az ember a kérdés után leírja...
11. Kincsek (válaszként erre: 3. - Juca80)
2010. júl. 13. 12:58
Ezt már párszor elmondtam, de nincs igazán változás, sőt: kéri a kicsi kézbe magát hozzájuk, mert tudja hogy cipelni fogják.
2010. júl. 13. 12:57

Ezt senki ne úgy értse, hogy nincs felvéve, szeretgetve. Viszont én inkább ösztönzöm sétára, játékra és arra hogy felfedezze a világot. Tavasszal töltötte 1 évét, klasszul közlekedik. Persze tudom, hogy édes, finom illatú, jó fogni és jönni-menni vele, de valahogy ideges leszek tőle akaratlanul is, hogy miért nem lehet letenni és úgy játszani, összebújni, babakocsiban sétálni stb...


Mivel lelkizős vagyok, érzem úgy, hogy mi baja lehet tőle, hát a nagyszülei és szeretik, ez pedig jó.


De mikor itthon utána nyúz, tépi a ruhám, üvölt mert nem kapom egyből fel...akkor ezek a gondolatok befeketednek.

2010. júl. 13. 12:57
Nem értem pontosan a kérdést!
2010. júl. 13. 12:56
Örülnék, hogy nem nekem kell cipelni.
2010. júl. 13. 12:56
Dajkálni lehet, ha engedi a gyerek, de én nem egedem, hogy visszaszoktassa a cipelésre.
6. kisj (válaszként erre: 4. - Kisj)
2010. júl. 13. 12:56

Már értem. (nem voltam elég türelmes)

Szerintem vegye fel nyugodtan, a nagyszülők dolga az elkényeztetés:)

2010. júl. 13. 12:55
Szólok neki, hogy tegye le. Eddig arra várunk, hogy járni tudjon, akkor most hadd menjen a lábán, tudja mire való. Nekem sem időm sem erőm nincs egész nap hurcolni egy 11 kg-s gyereket.
4. kisj
2010. júl. 13. 12:54
Ezt nem értem, hová cipeli, miért kéne bármit tennem???
2010. júl. 13. 12:54
Szólok neki, hogy tegye le. Meg is indoklom neki, ha kell: van neki 2 lába, tudja használni és nem kell a cipeléshet szoktatni, mert utána nekem kell küzdeni a gyerekkel.
2010. júl. 13. 12:54
Egyfelől úgy érzem had cipelje, lehet holnap már nem kel fel, had lelje örömét benne. Másfelől a kicsi itthon is akarja cipeltetni magát, ami nem könnyű a 2 másik nagy mellett napközben, mert rengeteg dolog szakad a nyakamba.
2010. júl. 13. 12:52
Ha a nagyszülő cipeli a gyereket. Mit tennél, hogy fogadnád, vagy fogadod a helyzetet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook