Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy bírjátok ezt a lehetetlen helyzetet? fórum

Hogy bírjátok ezt a lehetetlen helyzetet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2021. máj. 20. 14:44

Sziasztok!

Új vagyok itt. Tököli börtönben van elvileg a párom. Lenne innen valaki aki tudna segíteni? Köszönöm!

119. michelle.r (válaszként erre: 99. - Andi6020)
2021. márc. 29. 08:52

Hát nem, de csak azért mert nem lehet 😝

Köszi! Cukikám tényleg úgy tervezte, hogy első felnőtt szülinapja nagy buli lesz.

2021. márc. 29. 07:32
Mióta meghalt sógornőm covidban 2 hét alatt, jól bírom a helyzetet. Örülök, hogy a férjem, a gyerekeim és én élünk....
117. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 29. 02:22
Nincs lehetetlen, csak TEHETETLEN! Manapság elég sokan! Ettől leszünk frusztráltak!
2021. márc. 28. 21:45

Én jól bírom, mert már nyugdíjba mentem. Zöldövezetben lakunk, van kisebb kertje a háznak, erkély is. Kertészkedem, nyáron az erkély is tele virágokkal, gyógynövényekkel.

Azt veszem észre magamon, hogy ha nézek egy egy évnél régebbi filmet, akkor eszembe jut: ez se tavaly készült. Az emberek megölelik, megpuszilják egymást, nincs maszk, távolságtartás ...

2021. márc. 28. 21:24
Amúgy tényleg könnyebb, ha az ember legfoglalja magát munkával, olvasással, kirándulással.
2021. márc. 28. 21:23
Sziasztok! Nehéz ez az egész. Néha olyan, mintha semmi gond nem lenne. Máskor pedig rájövök, hogy megváltozott az életünk. Sajnálom magunkat és a gyerekeinket. A betegeket pedig még annál is jobban. Nagyon bízom benne, hogy azért vége lesz nem olyan soká. Muszáj bízni.
2021. márc. 28. 21:17

Teljesen lefoglalnak a teendőim, így pszichésen jól bírom. Persze nagyon várom, hogy szabadok lehessünk, de valójában nem lenne időm megtenni a hiányolt dolgokat, így elraktározom őket valahol hátul az agyamban, és bízom benne, hogy hamarosan sort keríthetünk rájuk.

Bízom abban, hogy nem fog örökké tartani a helyzet, hamarosan vége lesz, és megbírkózunk vele.

Közben elszörnyedve hallgatom a híreket az ismerősökről, szorítok, ahol még van remény, és tudom, hogy minket is bármikor utolérhet. Nálunk a gyereket és engem kivéve már mindenki be van oltva, ez is egy kis könnyebbség.

Mellékesen rácsodálkozom, mennyi "új" dolgot hozott ez a helyzet világba (tömeges home office, oktatások online, különböző "ezer éves" programokat kezdtünk haszálni (teams, stb.), és rájönni, hogy mennyivel megkönnyíti a munkát.

És végül kíváncsi vagyok, hogy mi fog ebből az egészből kisülni. Milyen lesz "Azután" az életünk.

112. Epresturmix (válaszként erre: 109. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 28. 21:10

A vidámabb témákkal az a baj, hogy rögtön törlik! Maradj itt és dobjunk fel egy vidám témát! ;)

Mit szólsz?

111. Epresturmix (válaszként erre: 109. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 28. 21:09
Én megvárom azt a két személyt aki még nem írt ide, aztán lépek is! 😀
2021. márc. 28. 21:02
Ez a helyzet mindenkinek megterhelő. Kivétel nélkül, szerintem.
109. dfc04c70e4 (válaszként erre: 108. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 21:01

Valahogy úgy vagyok vele, ha már elkezdtem...

Pedig annyira vágyom már valami egészen más, kötetlen, vidámabb témára! Viszont ez legalább nem az ostoba topikok egyike, már ez is valami. :)

108. Epresturmix (válaszként erre: 107. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 28. 20:58

😀😀 Ja én is azt mondtam, nem szólok hozzá, de...😃

Tényleg nyomorult ez a téma.

107. dfc04c70e4 (válaszként erre: 106. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 20:56

Állati nagy szerencsém van! Lekopogom, még nem álmodtam ezzel kapcsolatban.

Még azon is csodálkozom, hogy ma ilyen sokat szóltam hozzá ehhez a nyomorult kovid-témához.

106. Epresturmix (válaszként erre: 105. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 28. 20:53
Persze, tudom. Beszélgetek másokkal is. Nem mondtam, hogy csak a miénk szar. Eléggé megterhelő ez az időszak néhányunknak. Tudod, hogy álmomban is visszamentem a maszkért? Agyrém! Te szoktál ezzel álmodni? Mármint ezzel a helyzettel, bármit? :)
105. dfc04c70e4 (válaszként erre: 104. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 20:47

Szerintem a fórumozók nagy része is regényt tudna írni, mi minden negatív érzést élt át az utóbbi egy év során.

Mindenkinek a saját batyuja a legnehezebb.

Gondold el, senkinek sem könnyű. Sokan elvesztették a munkájukat. Mások a tartalékaikat élték fel. Megint másoknak meg muszáj dolgozniuk, muszáj elküldeniük gyerekeiket az óvodába. Biztos nem könnyű nekik sem ez a lelki teher. Sok szülőnek eleve gondot okozott a vírus előtti években is mondjuk a nyári szünet megoldása. Akkor mekkora terhet ró rájuk a tavalyi és idei óvodazárás. Nem mindenki tud home office-ban dolgozni, nem mindenki tudja nagyszülőre bízni a gyereket, mert ugye az időseket védeni kell. Más megoldás meg nem igazán adódik nekik.

Bébicsőszre sem meri ilyen kovidos időszakban rábízni a gyereket sok szülő, nem beszélve az anyagi vonzatáról. Hisz ha tehetné, inkább otthon maradna a gyerekkel. És ez csak egy-egy példa. A másik szülő meg éppen annak örül, hogy zárva vannak az óvodák, és nem kell ügyeletet igényelnie a gyereke számára. Ő nyilván meg tudja oldani, vagy otthonról dolgozik, vagy az anyagi helyzete engedi meg, hogy akár fizetés nélküli szabin legyen. Vagy van kicsi baba, akivel amúgy is otthon van. Számtalan élethelyzet van, más-más mindegyik.

Egy biztos. Akárhogy nézzük, mindenkinek megváltozott az élete.

Egy biztos.

104. Epresturmix (válaszként erre: 103. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 20:03
Ha leírnám a két cég (enyém+párom) ámokfutását, az olvasásában elfáradnál! Kedden még megteheted azt amit szerdán már nem, aztán szerda éjféltől már azt sem, mert az már csütörtök...minden percben változik minden és minden percben ezekhez IS kell alkalmazkodni! Amikor gyanútlanul bemèsz dolgozni aztán közlik veled, hogy ez lesz, az lesz, majd azon is változtatnak...kész őrület amiben vagyunk! Itt nem csak arról van szó, hogy nem mehetünk sehova. Nálunk nem csak erről szól. Amikor próbálod megérteni, hogy igazából minden logikátlan lépés a cégnél is értünk van...ahhha....
103. Epresturmix (válaszként erre: 102. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 28. 19:51
Inkább nem írom le az elmúlt 1 év alatt mikhez kellett alkalmazkodnom! Leszámítva a hivatalos dolgokat amiket másoknak is. Egy csoda, hogy még nem kaptam hülyét! 😀
102. dfc04c70e4 (válaszként erre: 100. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 28. 19:10

Frászt! A pokol az pokol. Bár volt egyszer egy ismerősöm, azt mondta, hogy ha pokolra jut, nem bánja, csak ördöglányok fűtsenek. :)


Úgy értem, hogy másként éljük meg ezt a pokoli helyzetet. Van, nagyon feszült már, van, aki egész jól viseli. Egyénfüggő.

101. Epresturmix (válaszként erre: 100. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 28. 19:07

Nyáúú! 😽

A pokol az pokol nem? Vagy van jó pokol is? Én azt választom!

100. dfc04c70e4 (válaszként erre: 97. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 19:04

Én macska vagyok, nem ugatok. :D


Lótúrót!

Mondjuk nem olvasom most végig, hogy ki vauzott, de magam részéről toleráns vagyok majdnem mindenkivel.

Mindenki másképp éli meg ezt a poklot.

99. andi6020 (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2021. márc. 28. 18:55

Lesz ott ereszd el a hajam buli, meg dáridó Lajcsival ezerrel hajnalig. :D

Boldogat!

2021. márc. 28. 18:55
Kb ugyanolyan mint a szavazások. Megnézitek ki írja ki, aztán aszerint szavaztok vagy nem. Most ez mi? 😀
2021. márc. 28. 18:54
Nem Andi ellen vagyok, mert kedvelem, de nagyjából ugyanazt leírtam amit ő erre mindenki átérzi a helyzetet, engem viszont leugattatok. Ezek szerint nem mindegy, ki mondja. 😀
96. andi6020 (válaszként erre: 90. - Andi6020)
2021. márc. 28. 18:52

Kiegészíteném ezt azzal, hogy nincs éttermem, szállodám, panzióm, motelem, utazási irodám, stb.

Ha ilyesmiből élnék, lehet már eret vágtam volna magamon, aztán ugrás a Dunába, csak hogy tuti legyen.

95. michelle.r (válaszként erre: 90. - Andi6020)
2021. márc. 28. 18:52

Rebellának néhány nap múlva szülinapja. Csodaszép lesz 🙄

Kicsit kezdem úgy érezni magam, mint a Trumann show-ban.

94. Juci0424 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 28. 18:43
Én megértelek. Szintén egyedül. Egyre nehezebb. Itthon is dolgozom. Lassan már a munka se megy. Egyesek azt gondolják, kimegyek egy órára sétálni és minden rendben lesz. Pedig nem. A magány fizikai fájdalmat okoz már.
93. unom (válaszként erre: 91. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 18:06

Á, csak úgy érezzük 😄

Nagyon unom már én is ezt az egészet, de megértem, miért szükséges.

Mennék sokfelé, a lányom még inkább.

Hétfőn voltunk a sürgősségin vele, megrándította a bokáját.

Látva, hogy mi van, ő is megértette, mekkora baj van.

92. globus (válaszként erre: 73. - 8d00a82c06)
2021. márc. 28. 18:03
Közel 40 éve panelben élünk :) Imádok itthon lenni, jelen helyzetből semmit nem érzékelek, kivéve maszk viselését házon kívül.
91. Epresturmix (válaszként erre: 73. - 8d00a82c06)
2021. márc. 28. 18:00

Nem hülyült meg senki a panelben, ne aggódj! 🙃

Még jópáran élünk! 😎

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook