Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a fél éves baba elutasítja a tápszert mit tehetek? Tippek? fórum

Ha a fél éves baba elutasítja a tápszert mit tehetek? Tippek? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. maya80 (válaszként erre: 7. - Zaya86)
2014. máj. 6. 13:02
Lehet kapni HA pépeket, annak idején én is adtam a lányomnak és a fiaimnak. Ebből is van többféle, és a gyerekorvos írja fel; gyógyszertárban tudod megvásárolni. Hogy finomabb legyen, üveges gyümölcs bébiételt szoktam hozzákeverni.
22. f6390e6b9b (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2014. máj. 6. 12:48
Az enyém is ette a joghurtokat,de ennyi idősen már könnyű főzelékeket is.A korának megfelelő bébikajákat nagyon szerette,a sütőtökből 2 db. is megevett egy evésre.
21. Dinkaanyu (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2014. máj. 6. 12:48
Nálunk is ment már ilyenkor,joghurt,túró,sajt.
2014. máj. 6. 12:44
ja, kisfiam sztem 6 hósan már tolta a joghurtot, túrót... szóval van lehetőség bőven kiegészíteni.
19. youlcsi (válaszként erre: 17. - Zaya86)
2014. máj. 6. 12:43

ezt figyelembe véve azért nem olyan rossz az a hízás :D és ugye láthatóan a forgás megindulásával lassult le.


amúgy visszatérve az eredeti kérdésre, én szimplán békénhagynám a gyereket a kajával, ha nem eszik, akkor inkább kínálnám gyakrabban, pl 2óránként. ha mindig eszik egy kicsit, azért nap végére összejöhet a fejadag... ezt írom úgy, hogy nagyonokos vagyok ez ügyben... de 3 éve a félévesemmel valószínű én is ugyanígy paráztam, hogy valami baja van. (tesóval már majd nem tenném :D)

18. Dinkaanyu (válaszként erre: 1. - Zaya86)
2014. máj. 6. 12:41
Ebben a korban már zabpelyhet is adhatsz neki nyugodtan.Felfőzöd almalével,vagy simán vízzel,de akár már a hozzátáplálást is simán elkezdheted.
17. Zaya86 (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2014. máj. 6. 12:36
4 hós korától forog, kúszni próbálkozik, de még nem jött össze a dolog. De ettől függetlenül alapjáraton is egy extra mozgékony gyerek. Állandóan jár a lába..néha már elgondolkodom rajta, ez "normális-e"? :D Szóval biztosan rátesz a kevés hízásra a sok mozgás.
2014. máj. 6. 12:36
Szia! a kisfiam 5 hónapo,és ugyan ez a gondunk! Tegnap elvittem dokihoz! Azt mondta,mivel kap már hozzátáplálást,az jobban ízlik neki,ezért nem eszi meg.Kaptunk másikat,ami eleve banánis ízesítésű. Meg persze a fogacska is elindult.Bár,Ő is jó kedvű,alszik,csak az evéssel van gond. (neki a hasa is megy egy kicsit)
15. Zaya86 (válaszként erre: 13. - Picipötyi)
2014. máj. 6. 12:29
Nem vettem észre változást,nem nyálzik jobban és sem az alvása, sem a hangulata nem változott, aztán persze ettől függetlenül lehet a fog lesz a ludas. :) No majd pénteken kitudakolom ezt a tejpépes kérdést.
14. youlcsi (válaszként erre: 10. - Zaya86)
2014. máj. 6. 12:27

és mit csinál már? mennyire mozog?

amikor beindul a mozgás (forgás, kúszás, mászás), akkor azéárt jelentősen lelassul a súlygyarapodás.

amikor a kisfiam 8 hósan mászni kezdett, 10 grammot hízott összesen. és teljesen rendben volt így is.

13. Picipötyi (válaszként erre: 12. - Gréti86)
2014. máj. 6. 12:22

Ha megnézed mi van a tejpépben és a tápszerben, rájössz, hogy sajnos nem teljesen helyettesíti.

De a legegyszerűebb erről megkérdezni védőnőt vagy DOKIT, mert nekik ezt azért tudni illik.

A mi válaszaink csak tapasztalatokon alapszik, mert sztem itt mindenki anyuka és nem szakember :-)

2014. máj. 6. 12:19
A tejpép teljesen megfelel a tápszernek. Ha azt megeszi, akkor jó az. Meg már adhatsz gyümölcsöt is.
2014. máj. 6. 12:19

Esetleg nem vetted észre, hogy fogzik e? Ilyenkor sajnos nagyon sok baba elutasítja nemcsak a tápszert, de az anyatejet is :-(

Nefaria ötlete is jó, attól függően hogyan haladtok a hozzátáplálással. Tejpép sajnos nem váltja ki a tápszert, mert nem olyan anyagok vannak benne, mint ami a tápszerben.

De egyébként is vannak ilyen időszakok. A fogzás viszont rettentően bezavar :-(

Az én fiam 1 hétig nem evett semmit (9 hónapos) de még szopni is csak 2 perceket szopott.

10. Zaya86
2014. máj. 6. 12:16
Próbáltam már beletörődni, hogy az én lányom íly madárétkű és hogy tudja Ő mi/mennyi kell neki, de nem hagy nyugodni a dolog, mivel az utóbbi két hónapban összvissz 700 g-ot hízott. Remélem igazad lesz és elmúlik. A gabonapépes tippet pedig köszönöm szépen! Megfogadom-kipróbáljuk!
2014. máj. 6. 12:05
Ajánlom a gabonapépet (tul.képp őrölt müzli), tápszerrel készítheted, és teszel hozzá reszelt almát, gyümölcspürét. Nagyon fini, és a gyümölcstől nem lesz tápszerízű :) Aztán amikor jönnek a savanyított tejtermékek (joghurt), akkor azzal is adhatod. Asszem 8 hó körül már mehet a joghurt.
8. youlcsi (válaszként erre: 3. - Zaya86)
2014. máj. 6. 12:02
szerintem életkori sajátosság. minden más érdekesebb, mint enni. néhány nap/hét alatt átmegy rajta, ha éhes lesz, újra eszik.
7. Zaya86 (válaszként erre: 6. - F6390e6b9b)
2014. máj. 6. 12:01
Szerettem volna már venni, csak nem találtam belőle HA-t, mivel eddig tápszerből azt evett, ezért ebből sem szerettem volna simát venni. Pénteken megyünk a gyerekdokihoz, ott majd megbeszélem vele, hogy véleménye szerint áttérhetünk-e már a sima dolgokra. Ill. azt sem tudom, hogy a tejpép kiváltja-e a tápot. :S Bár nyilván a semminél jobb alternatíva.
6. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - Zaya86)
2014. máj. 6. 11:52

Próbáld meg a tejpépeket!!

Finomabb is,az én lányom nagyon szerette.Én a 4 hónaposoknak valót vettem neki,de van azt hiszem 6 hónaposoknak is!

5. Zaya86 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2014. máj. 6. 11:48
Próbáltunk már másikat, de ez sem ízlik Neki ezek szerint...bár ugye nagy a repertoár, még próbálkozhatunk...
2014. máj. 6. 11:47
ha szépen gyarapodik és jó a hangulata, akkor ne tömd, eszik, amennyi jó neki
2014. máj. 6. 11:46
Sosem volt egy nagyevő a lányom, mindig a minimális mennyiségeket sikerült csak elfogyasztania, de legalább evett. Pár napja nem hajlandó megenni, vagy csak alig a tápszerét (pl. esti ébredés után is csak 50g) Maximum félálomban tudjuk megetetni ezzel, de ugye így tömni nem szeretném, nem tartom jónak.
2014. máj. 6. 11:43
másik félét veszel, hátha az jobban ízlik
2014. máj. 6. 11:43
Ha a fél éves baba elutasítja a tápszert...mit tehetek? Tippek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook