Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a fél éves baba elutasítja a tápszert mit tehetek? Tippek? fórum

Ha a fél éves baba elutasítja a tápszert mit tehetek? Tippek? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. Picipötyi (válaszként erre: 49. - Zaya86)
2014. máj. 7. 22:32

Én is mindig hasonlítgatni akarom a gyermekemet, pedig tényleg nem szabad!!!! Mintahogy egyediek vagyunk mi, olyan egyediek a babák is!

Nem lesz ott semmi baj!!! :-)

52. nefaria (válaszként erre: 49. - Zaya86)
2014. máj. 7. 19:04
Mondtam én :) örülök h bejött :)
51. Zaya86 (válaszként erre: 50. - Zebra25)
2014. máj. 7. 13:12
Jobbulást Neki!
50. Zebra25 (válaszként erre: 49. - Zaya86)
2014. máj. 7. 12:56
Vannak időszakok amikor alig esznek valamit. Mint pl amikor fozanak, vagy betegek. Az én fiam is beteg most, nem is evett ma semmit:(
49. Zaya86 (válaszként erre: 48. - Picipötyi)
2014. máj. 7. 12:51

Igen, tudom...most hülyén is érzem Magam, mert pont egy olyan napot írtam le, ami még nem is annyira gáz. Mondjuk most megint normálisabban eszeget. Tudom hogy minden baba más és más, próbálom is figyelmeztetni Magam rá, hogy ne hasonlítgassak, csak amikor az ember lánya lépten-nyomon azt látja (vagy már a problémájából fakadóan erre összpontosít) hogy az Anyukák azon versengenek ki babájának nagyobb a súlya...na akkor azért elég (már bocsánat) kakán érzem Magam.

Azt már elfogadtam,hogy Ő nem nagy evő...csak az olyan időszakok ijesztenek mg kissé, mikor valóban leheletnyit eszik.

Egyébként kipróbáltam a gabonapépet. Barackkal kevertem,ami most a favorit és hááát elég tisztességes adagot benyomott belőle, szóval nagyon szépen köszönöm a tippet!

48. Picipötyi (válaszként erre: 40. - Zaya86)
2014. máj. 6. 22:25

Ha jobban megnézed, szerintem Te magad is látod, hogy nem eszik keveset, egyáltalán nem ! :-)

Többször eszik, de kevesebbet, az nem baj!!! Az én fiam 9 hónapos és szinte semmit nwm változott az x is eszik egy nap, mint látott ez sem az ajánlott 5x-ri étkezés, mégsincs gond vele.

Szerintem nem kell aggódni, most éppen ennyi kell a kis szervezetének. Te sem eszel minden nap egyformán ugyanannyit és te sem eszed meg ugyanazt az ételt hónapokon keresztül..... lehet, hogy már Ő is unja a tápszer ízét. Én a helyedben nem aggódnék, illetve kikérném a doki tanácsát....De egyet tudni kell!!! Minden gyerek más és más és mindenki változik....... most lehet hogy Ő.

Ne aggódj!!! Nem lesz itt semmi baj :-)

47. youlcsi (válaszként erre: 40. - Zaya86)
2014. máj. 6. 21:15
szerintem ez összességében nem gáz. sztem a 3,5 évesem nem eszik ennyit :o
46. Zaya86 (válaszként erre: 45. - Nefaria)
2014. máj. 6. 19:25
Köszönöm szépen! Igen,persze...lehet, hogy jól lakik már ezekkel. Köszönöm szépen a tippeket mindenkinek!
45. nefaria (válaszként erre: 40. - Zaya86)
2014. máj. 6. 15:40

Nagyon szép neve van :)


Egyetértek filcikével, szerintem lehet, hogy ideje átállni az 5*i evésre :)


De egyébként a mennyiség szerintem ok, és a súlya is korrekt!


Az nem biztos szerintem, hogy a táplálékigény feltétlenül az elfogyasztott mennyiség megnövekedésében jelenik meg. Hisz gondolom 4 hónaposan, amikor írod, hogy a dupláját ette, még nem tápláltad hozzá, nem? Most, hogy ahogy látom, már többmindent kap a tápszer mellett, lehet, hogy abból elég annyi, amennyit megiszik, hisz jóllakik a gyümölccsel, egyébbel. Hm?

44. Zaya86 (válaszként erre: 41. - F8db0709b8)
2014. máj. 6. 15:36
Fürdés és vacsi után általában nem szokott megébredni, most ez kivételes volt (remélem) Általában 6 körül ébred, mostanában tolódott ez előbbre...
2014. máj. 6. 15:33
bár az a fosfovit keksz már lehet tartalmaz glutént, azt nem simerem
42. Zebra25 (válaszként erre: 40. - Zaya86)
2014. máj. 6. 15:33

Ez tök jó, mit akarsz még?

Próbálkozzatok több zöldséggel, illetve nemsokára a husi és a glutén is mehet.

41. f8db0709b8 (válaszként erre: 40. - Zaya86)
2014. máj. 6. 15:22
7-szer eszik 1 nap?az nagyon sok!Szerintem próbáld kevesebbszer etetni,lehet el van telítődve és azért nem eszik...az enyém is ezt csinálta..fél évesen napi 5 étkezéssel elvolt,mondjuk abból 2 főzelék volt már neki...
40. Zaya86
2014. máj. 6. 15:13

De Nekem az a fura, hogy összesen kevesebbet eszik, mint annak előtte...pl. 4 hónaposan. Ugye ahogy nő a súlyuk elvileg úgy evidens módon nő a táplálékigényük is...Komolyan, szerintem a dupláját ette 2 hónappal ezelőtt.

Leírok egy napot, csak hogy lássátok. Olívia most kb. 5800 g.


04.00-95g Tápszer

07.20-105g Tápszer

10.20-110g alma-barack+ 1 db Fosfovit keksz

14.00-135g rizspép

-25g alma-banán-csirke

18.30-85g sütőtök-alma-körte + i db Fosfovit keksz

20.50-85g Tápszer

22.45-105g Tápszer (ez most pont plusz ébredés volt, nem szokott)

04.30-135g Tápszer


És ez mostanság jó napnak mondható. A zöldségeket is inkább csak gyümi kíséretében fogyasztja.

39. Picipötyi (válaszként erre: 30. - Youlcsi)
2014. máj. 6. 14:56

Ezzel én is egyetértek, még akkor is ha sokan már elkezdik a hozzátáplálást előbb mint az indokolt volna. Végül is a sok okos nem azért írja, hogy 6 hónapos kora előtt ne kezdjék el az anyukák a hozzátáplálást, mert kínozni akar minket, és nem azért vannak a hozzátáplálási táblázatok sem, ohgy nekünk legyen nehezebb.... KÉsőbb meg majd ha 2 havonta kell járni a dokihoz, mert ilyen alergiás meg olyan érzékeny az ételekre, akkor meg az a baj.

Mindenki a saját felelősségre eteti, itatja a gyermekét, de azért van olyan amit érdemes betartani, hogy később ne legyen gond, még akkor is, ha anno annak idején mi már 3 hónapos mindent megehettünk....

De ne feledjük, hogy azóta minden változott: a levegő, az emberek szervezete, ellenállóképessége stb...

Így is épp elég alergiás, ételérzékeny gyerek van, mert már a levegőben is ez van benne.


Akármilyen rossz is a tápszer, nem véletlenül azt kapják a babák az első 1 évben fő tápláléknak...


Igen youlcsi igazad van!


És bárki olvassa most ezeket a sorokat, azt nem kioktatásnak szántam, hanem csak véleményt írtam le!!!

2014. máj. 6. 14:52

Én nem azt mondtam, hogy nem kell a tápszer :) Egyetértek az egyéves határidővel. Én a gyermekem egy éves szülinapjáig adtam reggel-este tápszert, onnantól pedig tejet (ez persze allergia esetén nem műksz, tudom).

Én azt írtam, hogy szerintem fél éves kortól fokozatosan, lépcsőzetesen, szépen lassan haladva kell kiváltani az étkezéseket. Egyszerre csak egyet, pl. tízórai gyümi és tápszer, kb 2-3 hét alatt az arányokat egyre jobban eltolva a gyümi javára, aztán az uzsi ugyanígy, ezt könnyebb, ha pl. tápszer-gabonapép-gyümi kombót választunk, ugyanígy 2-3 hét alatt, majd az ebédet a főzi-tápszer arányának eltolásával, és akkor kb 1 éves koráig el is jutottunk, onnantól reggel-este tápszer/tej, ki hogy gondolja, a többi kaja meg kiváltva. Ha meg igényli, akkor fokozatosan a reggeli tápszer/tej mellé mehet a reggeli, illetve a vacsorát bevezetni, az itóka meg elalváselőttinyugtatósnak.


Én így csináltam, és még mindig ilyen rendszerben eszik a gyerek (most 2,5 éves), annyi, hogy este már nem kap tejet, viszont reggel megiszik kb 1,5-2 dl-t itthon, meg a böliben a reggelihez is kap kb ugyanennyit. Az estit meg már nem kéri vacsi után :)

2014. máj. 6. 14:47

szia

Nálunk pont 5 hónaposan ugyanez volt,de mindenféle tápszert elutasítot,dokikat jártunk végül tejmentes tápszert kapott aminek szörnyű íze volt de fokozatosan megitta,emellett ment a gyümölcs és a sinlacot is nagyon szerette,nem tejallergiás mint kiderült ma 2 éves egészséges nagy fiú:)

36. Picipötyi (válaszként erre: 15. - Zaya86)
2014. máj. 6. 14:42
Attól, hogy mi nem látjuk még lehet hogy a fogacska a bűnős ;-)Nem minden baba fogzik ugyanúgy. Én a lányomnál észre sem vettem, hogy fogzik, a legkisebb meg borzalmas :-( Szinte mindig nyüszög, mindig rág, nagyon tudom sajnálni szegényt!
35. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 32. - Zaya86)
2014. máj. 6. 14:08
SINLAC-ot irasd fel mindenképp és sima tápot..sinlaccal lehet sűríteni főzeléket de magába is édes oéo,gyümölcsöt is keverhetsz hozzá.Vacsira eszi a kisfiam simán és a kedvence és HA-s
34. youlcsi (válaszként erre: 33. - Zebra25)
2014. máj. 6. 14:01
azt hiszem, nálunk pont félévesn történt meg először, hogy ebéd (sötőtök) után nem kérte a cicit... ő jóllakottan elaludt, én meg sírdogáltam a szomszéd szobában. de azért ez ekkor még nem vált mindjárt rendszeressé. tejcsit kapott legalább 5x naponta így is, hogy 1 étkezést kiváltottunk... nem hiszem, hogy a tápi kevésbé volna fontos, sőt!
2014. máj. 6. 13:56

Azért még ilyen picinek kell a tápszer. Mi ilyenkor még 1 étkezést sem váltottunk ki sziládr ételre, bár mi anyatejesek voltunk. Ha tápszeres lett volna, akkor sem csináltam volna másképp.

Vannak ízesített tápszerek, azt próbáltad? talán banános vagy mi.

32. Zaya86
2014. máj. 6. 13:54
Hűha, most látom milyen sokan írtatok...Nagyon szépen köszönöm! Nem akarom mindenképp tápszerrel "tömni", csak az a gond, hogy például az általam kreált dolgokat sem annyira favorizálja. Az amit szeret a gyümölcsök és a rizspép(ez sajna kissé megfogja a székletét), de ugye ezekben sincs meg minden vitamin, stb.. amit meg kellene kapnia.
31. bowie
2014. máj. 6. 13:53
Ha mindenképp akarsz neki még tápszert, akkor van a Humanának, Baby Fit Plus a neve, banános ízesítésű, azt szokták szeretni a válogatós gyerekek.(és 3 éves korig felíratható receptre ez a fajta) Vagy, a tejpépet, abból meg aztán a natúr, vaníliás, kekszes..mindenféle van. Van, aki azt is üvegből adja.
2014. máj. 6. 13:51

na, azért a gyereknek 1 éves koráig nagy szüksége van a tápszerre, ha már ilyen a helyzet, hogy tejcsi nincs. 8-9 hós kora után is még nbapi legalább 2x kell...

én 10 hós gyerek mellett kaptam arra az orvostól engedélyt, hogy ha eddig nem kapott tápszert, akkor már nem kell adnom, ha nem akarom (aztán az égiek megsajnáltak, és adtak nekünk még 3 hónapot a cicilés örömeiből :))


úgy gondolom, 6 hósan még ez a fő táplálék, akár tejcsi, akár tápszer... és örüljünk, hogy ebben a korban élünk, hogy van mit adni cici helyett a gyereknek!

szóval ha nem kell neki, én minden egyes étkezést ezzel kezdenék. reggeli, 10órai, ebéd, uzsi, vacsi, elalvás előtt még egy... ha kell éjjel még egyszer. ha minden alkalommal csak 50-60 ml-t megeszik, akkor azért összességében jól állunk. a lényeg az, hogy minden étkezés tápival kezdődjön. ne helyette legyen más, hanem utána... hiszen nem a kiváltása most a cél.

29. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 7. - Zaya86)
2014. máj. 6. 13:42
Ha-s pép=SINLAC imádja a kisfiam,egyébként az én kisfiam is 6hónaposan a HA-s tápot nem fogadta el,na ekkor váltottunk rendesre..és eszi.Nagyon rossz ize van a HA-s nak ezért nem kell neki.Mostmár adhatsz neki mást.Mondom ezt,h allegiás és ekcémás vagyok ezért kapta ő is sokáig a ha-t.Most lactogen harmony-t eszik 800gr 950ft annyi a baj vele,hogy nehezen oldódik,ezért én botmixelem de szereti és laktatja napi 2x kapja,10 hónapos
28. f6390e6b9b (válaszként erre: 27. - Nefaria)
2014. máj. 6. 13:35
Egyetértek.Én nem vizslattam a nagykönyvet,a szívemre hallgattam és nem tömtem a tápszert a gyerekbe.6 hónaposan a husi kivételével már szinte mindent evett csak tápszert nem!Tejpépet kapott reggelire és vacsira.A többi evésre főzelékeket,gyümiket,joghurtot.. stb.
2014. máj. 6. 13:07
Ja, és persze ha már nem anyatejes (márpedig erre következtettem a címből :) ) akkor ilyenkor már bőven megy a hozzátáplálás nem? Erről persze mindenki másképp vélekedik, de én azt gondolom, hogy ha már nem anyatejes, akkor még mindig jobb mielőbb kiváltani az étkezéseket főzire, gyümölcsre, és a tápszert csak "mellé" adni, de ez persze az én véleményem. Van aki a tápszerre esküszik, és 2 éves korig vagy tovább is adja.
2014. máj. 6. 13:06
Nekem sem ette a tápdzert a kisebbik fiam. Sinlac tejpépet irt a doktornő ès gyümölcs joghurtot aminem apró magvas. A tápszert nem volt hsjlandó megenni többet mèg fèlálomba sem.
2014. máj. 6. 13:05

Ja, én is adtam már a joghurtot ilyenkor, persze óvatosan, de a "nagykönyv" szerint kicsit később lehet csak :) A sima zabpehely is jó, ahogy írta Dinkaanyu, végül is a M*lumil 7gabonás gabonapépnek is az a fő összetevője. Meg van asszem DMes is, az talán olcsóbb. A gabonapép előnye viszont a zabpehellyel szemben, hogy főzni nem kell, ill. mivel őrölt, ezért lehet adni már 4 hónapos kortól is, míg a zabpehely azért darabosabb, ha csak áztatjuk, nem főzzük.


Azért is írtam, hogy tápszerrel öntstd fel, mivel ahogy írta más is, a tejpép nem ugyanaz (bár én tejpépet sose adtam), és így nem kell azon agyalnod, hogy nem helyettesíti a tejpép.

24. maya80
2014. máj. 6. 13:04
Még annyit, hogy a péphez a tápszer is hozzákeverhető; én is így csináltam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook