Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyulladáscsökkentő böjt fórum

Gyulladáscsökkentő böjt (beszélgetős fórum)


22. 55Judit (válaszként erre: 21. - Libikóka)
2023. ápr. 3. 17:22
Hamarosan sajnos nem. Még nagyon sokáig tart. de majd kialakul. Van aprítóm, turmixgépem, gyümölcscentrifugám, reszelőm, elleszek.😀
21. libikóka (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2023. ápr. 3. 17:09
Remélem hamarosan rendben leszel:)
20. 55Judit (válaszként erre: 19. - Libikóka)
2023. ápr. 3. 16:15
Én is szívesen eszem saláta formájában normális esetben, de most fogászati kezelésre járok, így még egy jó ideig inkább lötyiket meg pempőket fogyasztok. tudok rágni is keservesen, de örülök ha megkerülhető.😀
19. libikóka (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2023. ápr. 3. 15:39
Igazad van,,de ebből szerencsére csak kicsi kell,,megmondom ezekért a "szmötyikért" nem rajongok ,mert azért mennyiséget kell belőle inni.De vitán felül áll hogy nagyon egészségesek.Kel szépen nekem is minden,,inkább a saláta formában viszem be.
18. 55Judit (válaszként erre: 17. - Libikóka)
2023. ápr. 3. 15:32
Én meg úgy vagyok vele amíg nem vagyok beteg, inkább valami finom lötyiket készítek. Pl. annyira szeretem a cékla-répa-alma kombót, hogy 3 dl-nél többet nem csinálhatok mert nem ismerek határt ha iszom. Ezt belőttem, ennyit szabad.😀 Most bevezetem a friss zöldeket is, mert akad a kertben az is. Megy minden a turmixba. 1 hónap múlva meg annyi retkem lesz hogy elönt. Az is nagyon egészséges.
17. libikóka (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2023. ápr. 3. 15:24
Bírok én mindent,,nincs az az íz amit be nem tolok ha tudom jót szolgál,de ez:DD Higítva már nem gáz,csak én úgy gondoltam edzett vagyok:DD
16. 55Judit (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2023. ápr. 3. 15:20
Ha ennyire borzasztó, meg se kóstolom. Inkább iszom az általam készített finom lötyiket.😀
15. 55Judit (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2023. ápr. 3. 15:18
😘
14. 55Judit (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 15:18

A medvehagyma szezonja van. Most készülök olívában elrakni pépesítve, és csinálok pesto-t is. Egy részében pirított dió, másik részében napraforgó lesz.

Találtam köles zsemle receptet, és nézek még valami gluténmentes tésztának valót is. Ezekkel szuper jó lesz a pesto. Az olíva is gyulladásgátló. használom az olíva étolajat főzésre, a hidegen sajtoltat meg minden másra. Nagyon szeretem.

13. libikóka (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2023. ápr. 3. 15:17
🤦🏻‍♀️😵‍💫
12. 55Judit (válaszként erre: 10. - Libikóka)
2023. ápr. 3. 15:11
Hajrá!😂
11. 55Judit (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 3. 15:10

Ha csak rásegítés, akkor tudom ajánlani a szárzellert, céklát, sárgarépát, almát. Esetleg ha van zöldségzöldje, saláta. Ezeket variálva lehat naponta többször is turmixként inni, vagy gyümölcscentrifugán átengedni. Ha turmixolsz bele diót vagy más olajos magvat, akár 1 hétig is ellehetsz ezeken éhségérzet nélkül.


Ha elutazik fiam és magamra maradok jövőhéttől, én tervezem ennek a rendszeresítést mert nagyon szeretem. Persze így is készítem néha, nekem a répa-alma-céklalé a nyerő.

10. libikóka (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2023. ápr. 3. 14:57

Utána néztem, ma vettem.

Valahogy azt képzeltem,,függetlenül attól hogy láttam az összetevőket,,, hogy finom cucc lesz.

Hááát,,atya ég😅🤢 na mindegy hős vagyok,, benyalom .

2023. ápr. 2. 20:29
Mennyi a CRP értéke kúra elött és után?
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2023. ápr. 2. 19:45

Igen természetesen mellé gondoltam.Az alap a glutén tej és cukormentesség.A finomított szénhidrátok és keményítők kerülése is.

Inkább ilyen hirtelen rásegítésre gondolok nagyobb gyulladás esetén.

Plnzöldségleves 5napos böjt.

7. 55Judit (válaszként erre: 6. - 068c3c8b2e)
2023. ápr. 2. 19:23

Igen. Én az életmódváltást, változtatást preferálom akár egészségesen is hogy ne legyen baj, betegség esetén pedig a probléma függvényében, de sosem kúra szerűen. Lehet hogy egy kúrával előbb lehet eredményt elérni, ezért is részesítik előnyben sokan, viszont az étrend átalakítása tartós eredményt hozhat. Hát, az van, hogy én ár sokat tapasztalatam és ez jött ki.😀

Iszok egészségvédő turmixokat is.

6. 068c3c8b2e (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. ápr. 2. 19:13
Ezeket tartósan kell csinálni, nem kúraszerűen. Különben, ahogy mondod, visszajön minden tünet.
5. 55Judit (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2023. ápr. 2. 19:12
Ránéztem, biztos nagyon jó készítmény, de nekem drága lenne.
4. 55Judit (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2023. ápr. 2. 19:09
Azért is nem érdemes szerintem kúrákat tartani, mert ha abbamarad és azt folytatjuk amit abbahagytunk, ugyanaz lesz az eredmény mint kúra előtt volt. Részemről én azon vagyok, hogy azt a sejtszintű mikro gyulladásokat megszüntessem amik még nem okoznak ugyan panaszt, de a ráktól az ízületi bajokon át, a szív problémákig mindent előhoz egyszer és sok mást is.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 19:07
Igyál inkább Herbafulvo-t
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 19:04

Hát én léböjtöt nem tervezek. meggyőződésem hogy a táplálkozást kell igény szerint változtatni ha problémát akarunk megelőzni, vagy legyőzni.

Éppen most tanulmányozom a gyulladáscsökkentő étrendet.

Vannak gyulladást keltők is, ilyen pl. a tej, tejtermékek, a cukor, és a búzaliszt és termékei. Biztos van még, megkeresem mindet, ezeket igyekszem csökkenteni, a gyulladásgátlókat pedig jobban beépíteni.

2023. ápr. 2. 18:54

Sziasztok!

Volt-e aki a szervezetében lévő gyulladások csökkentése miatt léböjt kúrát csinált?

Mennyire volt látványos az eredmény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook