Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomortükrözés. Tapasztalatok! fórum

Gyomortükrözés. Tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
242. Rózsika73 (válaszként erre: 241. - Aszparagusz)
2023. aug. 7. 10:43
Előbb írta valaki gyomor/nyombél(másnéven patkóbél) néztek nála.
241. aszparagusz (válaszként erre: 240. - Rózsika73)
2023. aug. 7. 10:24
Gyomortükrözésnél, mint a neve is mutatja, a gyomrot tükrözik.
2023. aug. 7. 10:12

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni minden esetben a patkóbélt is tükrözik?Vagy szólnom kell az orvosnak? Valószínűleg a patkóbélben van műtét utáni bélletapadásom,van refluxom is.Vakbél műtétem volt márciusban,azóta lettek problémáim.

2021. okt. 26. 08:29

Szia!

Mennyi idővel ettél a vizsgálat után?

Nekem nem volt semmi ilyen,tőlem is vettek többször mintákat.

Aznap csak kefirt, joghurtot, kekszet, banánt javasoltak enni 3-4 óra letelte után.Fűszeres, sós nehéz ételt nem.

Én az első mintavételes tükrözés után 1 órával már banánt ettem, de akkor sem volt bajom.

Szerintem telefonálj az orvosodnak, ha nem vagy jobban!

2021. okt. 26. 02:18

Sziasztok!


Én ma voltam gyomortükrözésen. Vettek elég sok mintát is gyomorból/nyombélből. Minden rendben volt a vizsgálattal, viszont most, estére/éjszakára az lett a problémám, hogy elkezdett elég erősen fájni a hasam vacsora után. Gyakorlatilag marja a gyomorsav a mintavételi helyeket. Érzem, hogy hol vannak, amerre fordulok, ott mar/csíp. Ez nomrális és ha igen, kb mikor fog begyógyulni?

237. 71ddaa07fa (válaszként erre: 236. - BAUER JOLÁN)
2021. szept. 4. 21:48

Mikor bódításban csinálnak egy ilyen vizsgálatot, utána egy kicsit pihentetik az embert. Mindenképpen kísérővel menjél, akinek az orvos át tudja adni a diagnózisról készült papírt,elmondja a tapasztaltakat illetve, aki téged majd támogat, mert lehet egyedül a kijáratig nem tudnál eljutni.

Mikor kész a lelet, rögtön utána elmehetsz, ha érzem már annyi erőt magadban.

2021. szept. 4. 21:38
Magán orvosi centrumban a Dunántúlon altatásos gyomortükrözés utáni tapasztalatok ? Mennyi idő után lehet el jönni ? Elég borsos árat kérnek ,de nincs rossz emlék és fájdalom !Győr környékiek válaszát köszönettel várom !
235. Paula27
2020. dec. 18. 23:19

Sziasztok. Nem igazán szoktam véleményeket írni , de mivel én is szeretem elolvasni a tapasztalatokat úgy döntöttem másoknak is hátha hasznos lesz,írok. 4 hónapja tartó hányinger, rosszullét és 12kg fogyás után elmentem laborba, ECOra ,de mindent rendben találtak. A doktornőm elküldött gyomor tükrözésre. 1 hetem volt felkészülni lélekben. Iszonyatosan féltem , sírtam napokig, hogy hogy bírom ki , mivel csak rossz élményeket hallottam a vizsgálatról. Egyszerűen rettegtem. Állami vizsgálaton voltam (Románia) , bementem ,lefeküdtem, nagyon kedvesek voltak, nyugtattak hogy ne féljek, minden rendben lesz . Injekciót kaptam , rögtön utánna bal oldalamra kellett fordulnom. Befújtak a torkamba, Pár másodperc múlva a cső már ment lefele. Nem fájt semmi, viszont végig öklendeztem az egész vizsgálatot bódult állapotban. Ha folyik az ember nyála nem baj,nyelni nem szabad, mert az öklendezés még rosszabb. Hamar lejárt a vizsgálat. Pár perc lehetett. Amikor kivették hagyták ,hogy pihenjek egy percet . Én csak mosolyogtam. Annyira megkönnyebbültem,hogy túl vagyok rajta. Pár percig feszített a gyomrom egy picit rögtön utána. Elég csúnya reflux , és patkobélen lévő fehér foltok kerültek fel az eredményemre. Megérte végig csinálni, így tudjuk kezelni.

Tegnap volt a vizsgálat, egész nap nagyon nehezen tudtam nyelni , viszont mára egy picivel jobb a helyzet. És gondolom lassan ki is marad ez az érzés. Bódító nélkül én nem merném bevállalni :-)

234. Jutak2
2020. nov. 24. 08:21
Folytatás a gyomortükrözés utáni torokfájással kapcsolatban :7 -ik napon kezdett szűnni , 8 nap után nem fáj egyáltalán a torkom .
233. Jutak2
2020. nov. 20. 17:59
Régóta fájt a gyomrom és erős refluxom volt ,tudni akartam mi a baj, és a doktornő is ajánlotta a tükrözést . Ezt van , mikor be kell vállalni ! Igen , rossz ,de hamar lejár és utána tudod mi a helyzet , csak lélegezz szép egyenletesen . Nekem csak az a kellemetlen , hogy öt napja volt és úgy érzem be van dagadva tőle a torkom . Fáj és nehéz nyelni . Az első alkalommal is kb egy hétig fájt , akkor elmentem egy orr-fül-gégészhez , nem talált semmit . Ezért most kivárom , hogy múljon el . De ez csak egy tapasztalat , nem tanács!
232. szőkelédi (válaszként erre: 227. - Levarosbukta)
2019. dec. 7. 23:59
Engem a kórházban bódítottak/kábítottak pontosan nem tudom . Dormicumot kaptam vénásan. Látta a doki ,hogy félek,nem is kellett kérnem . Semmire sem emlékszem 😉
231. Szandy5
2019. dec. 7. 21:24
Sziasztok! Tegnap volt az első gyomortükrözèsem altatásban. A 3.-ik kerületben voltam. Nagyon profik voltak! Lefeküdtem, berakták a csutorát a számba, ès a karomba adták az altatòt. Azonnal bealudtam. Mikor magamhoz tèrtem tök nyugis volt az èbredès. Saját lábon távoztam, persze párom elkìsèrt. Nagyon fèltem, de felesleges volt. Kicsit fájt a torkom, vettem be szobogatò tablettát, mostam fogat, ès másnapra elmúlt. Szòval aki előtte van, annak ajánlom az altatást. 😁
230. vecsiz
2019. nov. 18. 14:09
Sziasztok! Ma volt bódításban gyomortükrözésem, s mióta magamhoz tértem fájdogál a torkom. Ez normális dolog? Lehet bevenni rá fájdalomcsillapítót?
229. levarosbukta (válaszként erre: 228. - Guruljka)
2019. ápr. 27. 21:23
Annyival jobb, hogy nem kell a vizsgálatra hónapokat várni. Ennyi!
228. Guruljka (válaszként erre: 227. - Levarosbukta)
2019. ápr. 27. 20:47
Akkor a maszek sem jobb, mint az állami.
227. levarosbukta (válaszként erre: 226. - Guruljka)
2019. ápr. 27. 20:28
Légy bele nyugodt sem nem altatnak, sem nem bódítanak az államiban. Amúgy ha nincs probléma nem vészes. Nekem már csináltak. Pár hete maszekban voltam mert tudtam hogy gond van és hosszabb ideig fog tartani mint átlagban és kértem bódítást, de hogy finom és nőies legyek cart sem ért mert a nővérke a véna mellé nyomta a cuccost.
226. Guruljka (válaszként erre: 225. - Charmed16)
2019. ápr. 27. 20:22

Szerintem lehet, vagy eleve adnak.

Nekik is jobb, ha nem kell "birkózni" a beteggel.

De akár telefonos érdeklődésre is megmondják szerintem, mi a helyi szokás.

2019. ápr. 27. 20:06

Állami helyen is lehet bótítást/altatást kérni?

Köszi előre is a válaszokat!

2019. márc. 18. 12:41
Elolvasva a hozzászólásokat, nekem is volt gyomor tükrözés, persze mondtak mindenfélét, és tüneményes nővér, elmondta mit fognak csinálni, és az orvos is , mire észbe kaptam, már kész is volt a vizsgálat. Para volt, de nekem simán ment.
223. Huidba
2019. márc. 18. 12:09
Pár napja voltam gyomortükrözésen Bp-en, mellékesen egy nagy nevű doki privát rendelésében, irtó sok pénzért (amiért cserébe még egy kis kinyomtatott étrendi javaslatot sem kaptam vagy bármi apró tanácsot). Csak annak ajánlom,akinek biztosan komoly oka van rá,hogy elmenjen, pl. mert mondjuk 1-2 hónapja nem javul/romlik az állapota... nem úgy mint nekem, aki kb 5 napos bazi erős gyomorfájás (görcsök, égés) után "elrohantam" egyből megcsináltatni. Mivel nekem soha semmilyen gyomorpanaszom eddig nem volt, így mindenki beijesztett, hogy lehet epe (ezt az UH kiszűrte), de az is lehet, hogy kezdődő fekély, stb. A vizsgálat napján már alapvetően nem fájt semmim, teljesen jól voltam, de biztonsági okokból a doktor mégis azt mondta, hogy meg kéne nézni. Semmi nem volt addigra, csak egy nagyon enyhe hurut, amiről ráadásul tudom is, hogy melyik étel váltotta ki nálam. Összességében a vizsgálat több kárt okozott, mint hasznot. Merthát arról senki nem beszél, hogy az egy dolog, hogy a vizsgálat irtó sz@r (nekem nem altatásban csinálták, csak lidokain spray garatba, de a cső ledugása azonban még így sem volt vészes... viszont a levegő folyamatos befújása és annak visszaáramlása iszonyatos érzés), de mi vár rád a vizsgálat után? Mit okoz az, hogy így durr bele szétfeszítik a gyomorzáró izmokat a csővel és az irtó erősen visszaáramló levegő pedig a gyomor felől "alulról" feszíti szét a gyomorzáró izmaidat, plusz a rekeszizmaidat is "átalakítja" a levegő, ahogy a cső külső peremén áramlik vissza a gomorból a szájüreg felé. Én most azt érzem, hogy a vizsgálat óta nem zár rendesen vissza a gyomorszájam (előtte sosem volt ilyen problémám, sem refluxom), állandóan köhögök (nem torokfájás miatt) és a gyomrom felső része/a gyomorszájam érezhetően feljebb került a tükrözés során visszaáramló levegő feszítése miatt. Így most állandó gombócérzésem van gyomorszáj tájékon, mindig olyan, mintha ki kéne húznom magam, hogy elmúljon, de persze nem múlik el és ez váltja ki a refluxos köhögést. Most csak bízni tudok abban, hogy a kis záróizmaim helyrejönnek ettől a brutál művelettől. NEVER AGAIN
2018. jún. 18. 15:59

Sziasztok,


Nekem sokat segített a félelmem leküzdésében a különböző angol és magyar nyelvű fórumok olvasgatása, így megosztom saját tapasztalatomat is.


Lassan 2 hete, hogy megvolt a vizsgálat és iszonyatosan izgultam, több dolog is járt a fejemben, mint ,hogy nem kapok majd levegőt, öklendezem, rosszul leszek, stb...stb..


Azt kell ,hogy mondjam, iszonyatosan pozitív tapasztalatom volt, lehet hogy a doki volt nagyon jó, vagy én nem voltam elég erős és totál kiütött a dormicum, de semmire nem emlékszem az egészből.


Folyamat:

- Bementem a korházba a megbeszélt időpontra

- pontban időben behívtak a vizsgálóba

- beleeggyező nyilatkozatot aláíratják

- doki számba fujt (torkomra) 4-5 fújás lidocaint (joo keserű, de semmi extra) --> 20mp mulva még alig volt hatása, 40mp múlva már kést is szúrhattak volna a nyakamba - semmit nem éreztem

- bal oldalamra fektettek az ágyon (nagyon kedves volt a nővérke), miközben a bal karomat egyenesen lógattam ki.

- Nővérke vénásan megszúrt a dormicummal, miközben kérte, hogy harapjak rá a fogvédőre

- képszakadás (nem elálmosodtam, hanem frankón black out volt elment a kép)

- következő emlék, hogy felkelem egy ágyból a pihenő szobában


A vizsgálat maga mint kiderült utólag a kisérőm mesélte 3-4 perc volt, majd további 20percet pihentem, durván az egész cakk - pakk 30p volt amiből a 90% pihenés volt.


Ha bármi meggondolná, hogy elmenjen NE tegye. Nem fájdalmas, éberen sem, kellemetlen? Igen, de kibírható és 3-5p kellemetlenség nagyon sok mindenre fényt deríthet - szóval ha valaki picit félősebb mint én is akkor kérjen bódítást, de szerintem full altatás felesleges, mert altatás után viszont 2-3 óra megörző stb...


Remélem segítettem.

221. evike69
2018. febr. 1. 11:35

Sziasztok !

Most jöttem haza a gyomortükrözésről ,egy kicsit kába vagyok mert bóditásban történt.

Igazából semmire nem emlékszem.Fujtak a számba Lidocain spray-t és az után bekötötték a branült azon keresztül megkaptam az dormicumot és attól annyire elkábultam ,hogy onnantól se kép se hang még arra sem emlékszek hogy a számba tették a csutorát a következő emlékképem hogy felültetnek. Igazából én a vizsgálattól nem féltem mert egészségügyben dolgozok ,attól sokkal inkább hogy nem kapok levegőt ,de ez a félelmem abból adódik,hogy aszthmás vagyok ,és nekünk ezt az érzést az agyunk összekapcsolja a halálfélelemmel.Szóval márt ettem is egy kicsit nem fáj torkom sem ,semmi rossz érzésem nincs.

Azt javaslom az aki nagyon parázik az inkább kérje a vizsgálatot kábitásban ,nekem volt már vastagbéltükrözésem is az is kábitásban történt abból sem éreztem semmit. Pedig ott végig figyeltem a monitort ,igazából csak az idő eset ki .Igen igaza van azoknak azért ,hogy nem mindegy hogy hol végzik vizsgálatot és ki végzi.

2017. okt. 13. 14:21
Sziasztok!Nekem soha nem volt még gyomortükrözésem.Viszont a majdnem 4 éves kislányomnak 2 hete volt mert beleharapott az Ariel kapszulába.Szerencsére öt elaltatták.Az egész olyan 10_15 perc volt.Kihozták aludt egy negyed órát.Én soha nem hagynám magamnak altató nélkül mert egy borzalmas folyamat.
219. k.eni
2017. okt. 13. 12:23
Sziasztok! Én ma voltam gyomortükrözésen. Éveken keresztül halogattam. A légyeg! Befújták a torkomat Lidocainnal - köhögtem és öklendeztem tőle. Különben ez volt a legkellemetlenebb az egész vizsgálatban. Ezután kaptam intravénásan Dormicumot. És a többire nem emlékszem. Az első kép, hogy a másik vizsgálóban ülök kezemben a lelettel. És nagyjából ennyi, hogy meddig tartott a vizsgálat nem tudom. Igazából azt sem tudom, hogy mondott e valamit a doki, illetve hogy én mondtam e valamit a dokinak. Állítólag nagyon jól viselkedtem. Perpillanat pedig már tényleg csak nevetek magamon, hogy ettől féltem. :)
2017. aug. 15. 16:26

Ma voltam gyomortükrözésen Visegrádon.

Én csak annyira voltam berezelve,hogy fél évig húztam a vizsgálatot,nem mertem elmenni.

Szerencsére kellemesen csalódtam.Egy iszonyat cuki doktornő fogadott és egy nagyon kedves aszisztens.

A vizsgálat elött kaptam bőven lidocaint.Lefeküdtem,csutora a számba és a cső lent is volt 1 másodperc alatt.Nyelni sem kellett.Akkor öklendezten nagyon picit,amikor le illetve fel vezették a csövet.Közben se böfögés,öklendezés,fájdalom,semmi.

Az egészben az volt a nagyon kellemetlen amikor levegőt fújtak be.Ott azt hittem kidurranok.Ki kellett vizsgálat közben kapcsolnom a nadrágővem.

Amikor felültem iszonyat hányingerem lett,de rá egy pillanatra olyanokat böfögtem mint egy malac.😃

2017. aug. 11. 12:01
Sziasztok! Mindenkit csak bátorítanék, mert nem annyira szörnyű, mint hangzik. Nem fáj. Maga a vizsgálat nagyon rövid, 3-5 perc. Amikor a garaton ledugja a doki a csövet, akkor célszerű "a" betűt formálni, nyelv a csutora alatt, úgy könnyen lemegy a "koax kábel". :-) Nekem, amikor a gyomromban járt és kicsit felfújta, akkor olyan érzés volt, mintha egy "alien" mocorogna bent, ez inkább olyan fura volt és vicces. Mikor elkezdte kihúzni a kábelt, akkor öklendeztem egyet, de mivel tök üres a gyomor, maximum a könnyed csordul ki. Nagyon be voltam tojva az elején, de kár volt. ne parázzon senki, gyors vizsgálat és nagyon hasznos.
2017. jún. 20. 12:13

Sziasztok!

Ma voltam gyomortükrözésen,és gondoltam,leírom a tapasztalataimat.Nagyon féltem és aggódtam,azt hiszem attól,hogy fájdalmas lesz a vizsgálat.Most azt írhatom le,hogy nem fájt,kellemetlen érzés volt egy kicsit,de olyan gyorsan véget ért(3 perc),hogy szinte fel sem fogtam.Először egy Lidocainos érzéstelenítés volt,majd bal oldalra kellett fordulni,összekucorodni és lefelé fordítani a fejemet.Ezt követően egy kis csutorát kellett összeharapni,majd levezették a csövet.Őszintén leírom,itt volt egy kicsit kellemetlen.Nagyon sokat jelentett,amikor az asszisztensnő nyugtatott,,,csak arra megyünk,amerre a kifli megy":),majd azt mondta,,,hogy szépen jövünk kifelé,kész is vagyunk".

A vizsgálat után fél órával már lehetett enni keveset,meg inni is.Most meg már itthon vagyok,majszolom a kiflimet:),és bátorítalak Benneteket:ne féljetek!:)

215. syria (válaszként erre: 213. - JJnew)
2016. nov. 27. 15:30
Nem a hely a lényeg, hanem a szakember. Bátran menj oda, ahova tartozol.
214. katus3
2016. nov. 27. 07:25
Én kértem bódítàst, így be mertem vállalni a vastagbél -és gyomortükrözést egymás után. A bódító nem hatott. :-/ Akkor azt mondtam soha többet ! Fájni nem fàjt, de nagyon kellemetlen. Dél-Pestinek jó a gasztroja, tudok ajánlani doktornőt ha gondolod.
213. JJnew
2016. nov. 26. 10:35
Pesten melyik helyet ajanlanatok?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook