Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomortükrözés. Tapasztalatok! fórum

Gyomortükrözés. Tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
212. syria (válaszként erre: 211. - Boszy28)
2016. nov. 26. 09:26
Összességégében igen, inkább kellemetlen, mint fájdalmas. Rá kell készülni lelkileg, és csinálni amit mondanak, akkor könnyen túl lehet rajta lenni.
211. Boszy28
2016. nov. 25. 19:10

Voltam, nem fájt, kellemetlennek mondanám.

Nekem is mondták, hogy hagyjam csurogni a nyálam, ne próbálkozzak a nyeléssel. Maga a tükrözés 2 perc volt.

Ki lehet bírni, hajrá!

210. syria (válaszként erre: 204. - Csillakatalin)
2016. nov. 25. 18:59

Többször is voltam. Először vagy 20-25 éve, amikor még brutális vastag volt a „slag”, az szörnyű volt. Pontosan csináltam, amit mondtak. Úgy döntöttem az elején, hogy megbízok benne és az asszisztensben is. Uralkodtam magamon, ami nem volt könnyű, de sikerült. Igaz, a végére automatikusan potyogtak a könnyem, pedig nem sírtam. Elnézést kértem a „hisztimért”. Elröhögték magukat, s azt mondták, hogy bárcsak minden páciensük ilyen „hisztis” lenne.

A továbbiak se voltak kellemesek, de ugyanúgy jártam el, mit az első alkalommal.

Nem fáklyásmenet, de megfelelő hozzáállással szépen ki lehet bírni.

209. rinike (válaszként erre: 203. - Csillakatalin)
2016. nov. 25. 18:40
Én pár hete voltam. Az asszisztens folyamatosan adta a tanácsokat, amiket pontosan követtem, így még túl kellemetlen sem volt, csak egy kicsit. Azt mondta pl, hogy hagyjam kicsorogni a nyálam, ne akarjam lenyelni, így nem fogok öklendezni. Meg még két valamit mondott, de azokra nem emlékszem, csak arra, hogy majdnem rossz volt, amit látott, szólt, hogy mit csináljak, megcsináltam, és nem lett rossz mégsem.
2016. nov. 25. 18:36
voltam. szerencsém volt 3 tündeéri doktornő volt ott, a lényeg hogy legyél teljesen nyugodt. akkor megy jó, ha csak kellemetlen, de nem fáj. meg fogják majd mutatni, hogy ha fáj hogy jelezd (pld fogod a drnő kezét és megszorítod ha valami rendellenest érzel vagy esetleg más jelzés) nekem felajánlották, hogy monitoron nézhetem ami bent van, ezt javaslom hagyd ki, idegesítő. a lényeg, hogy ne stresszelj! arra vigyázz nehogy megfázva menj köhögni stb. tilos. egy jó tanács, sosem szoktam megizzadni, de mire végeztünk (pedig cseppet sem fájt) tiszta víz lett a ruhám és a hajam, nem árt ha (lévén most tél van) viszel egy hajszárítót és egy váltás ruhát. nem fog fájni ne félj!!
2016. nov. 25. 17:52

Szerintem orvosa válogatja!Nekem egy brutál nagydarab bunkó dokinő volt.Nem fújt érzéstelenítőt a torkomba,ezért folyamatosan öklődtem a csőtől,az a tuskó meg ordibált,hogy ne öklődjek!Ez egy reflex,nem igazán tudtam visszafogni.Egyszóval nekem nagyon-nagyon rossz élmény volt!(Pedig volt 3 szülésem,alatás nélküli mandula-és arcüreg műtétem,de messze ez volt életem legpocsékabb "élménye"!)

Állítólag ha normális doki csinálja,akkor annyira nem rossz,de semmiképp se kellemes!Nekem többet nem csinálnak ilyet,ezt megfogadtam!(2009-ben volt.)

206. Vessla
2016. nov. 25. 17:35
Sz@r. Bővebben? Nagyon sz@r.
205. Sirga
2016. nov. 25. 17:34

Kellemetlen, az biztos.(Nekem nem sokkal később volt vastagbéltükrözésem, azt sokkal rosszabbnak éreztem.)A legfontosabb, hogy NE NYELJ!!!

Az elején érzéstelenítőt fújnak a torkodba. Nekem sok kicsi fújás volt, ami kellemetlenné tette. Aztán jön a szádra egy műanyag keret, azt oda is rögzítik - így nem tudod becsukni a szádat -, aztán a cső. Nem kellemes, de sokat segít, ha nem nyelsz, mert nyeléskor köhögési roham jön Rád a cső miatt - de köhögni se tudsz igazán a csőtől. :/

Pár perc, és túl leszel rajta! Ne félj! :)

2016. nov. 25. 16:40
Kiváncsi lennék kinek mi a tapasztalata ....
2016. nov. 25. 16:35
Volt már valaki Gyomotükrözésen? Én még sohasem voltam és nem altatásban kerem mert sajnos nem tud senki elkisérni. Kíváncsi len
202. paki1968 (válaszként erre: 201. - Tina87)
2016. ápr. 9. 14:46
igen,nekem ugyanezek a tapasztalataim.Most újból megyek,mert muszáj megnézni megint ,mi a helyzet,ugyanis ismét infarktus szerű rohamaim vannak,amik iszonyú fájdalommal járnak.Remélem,most sem lesz rosszabb.
201. Tina87
2016. márc. 10. 15:33

Ha esetleg valaki erre téved, leírom én is :)

Ma voltam a Jahn Ferenc kórházban.

nem kell kertelni elég kellemetlen vizsgálat d nem fájdalmas inkább a folyamatos büfögés meg öklendezés volt kellemetlen, a végén a szemem is könnybe lábadt de az az egész miatt inkább, meg már napok óta paráztam rajta fölöslegesen.

Szuperül csinálta a doktor nő, pedig szövetmintát is vett gyomorból és vékonybélből de azt nem is éreztem. Folyamatosan kedvesen beszéltek hozzám, mondták ügyes vagyok nagyon szuper stb. Ez nekem sokat segített :)

Refluxot állapított meg így helyben, remélem a gyógyszer majd segít.

Remélem másnak is hasonlóan könnyen megy majd.

2015. nov. 12. 07:43

Sziasztok..olvasgattam az eddig leirtakat...én hétfőn megyek gyomortükrözésre a rókus kórházba,Dr.Török Attilához...nagyon félek...Nem volt valami bizalomgerjesztő amikor nála voltam..

Tudom túl kell esni rajta de félek nagyon...

2015. nov. 9. 08:39
Ha van pénzed menj maszekhoz.Nekem nem volt igy a rendelőbe mentem,de ha az orvossal eggyütt működsz és azt csinálod amit mond nem lesz vészes és előbb is kész vagy.
198. paki1968 (válaszként erre: 197. - Tyutyu25)
2015. okt. 20. 16:45
Nekem elsőre sikerült.de nekem nem dugtak le csak egy csövet és nem volt szövettan sem.Az eredményt is megkaptam egy órán belül.
2015. okt. 15. 18:15

sziasztok,nekem tegnap volt gyomortükrözésem...

én nagyon megszenvedtem sajnos vele,3 xorra sikerült,megerőszakolni a nyelőcsövem,az első kettőnél annyira bokákoltam,és öklendeztem hogy visszajött,és elrántottam a fejem,utána négyen fogtak le..nekem a testalkatom miatt is nehezebb ügy volt...örökké valóságnak tűnt,nekem annyi kérdésem lenne hogy a csövön még egy csövet ledugtak nekem,amivel mintát vettek,és szövettanra küldték..ez valami rutin? nektek is volt,vagy csak indokolt esetben vesznek mintát???nekem nem mondtak semmit..a papíromra meg annyi van írva h 3 hét mulva lesz eredmény keressem fel háziorvosomat...tapasztalatok???előre is köszönöm

196. youlcsi (válaszként erre: 195. - Juice66)
2015. márc. 11. 14:12
szerencsés vagy :) leginkább a 2 perccel...
195. juice66
2015. márc. 11. 13:23

Csak az utókornak, ha valaki még előtte áll és ide tévedne :)

Ma reggel voltam, eléggé tartok minden ilyesmitől, még a vérvételtől is :))) De azt kell mondanom, hogy "kellemesen" csalódtam, szinte semmit nem éreztem, és kb 2 perc alatt megvolt! Szóval +1 vélemény a "nem vészes" kategóriában. :)

194. kristo_f (válaszként erre: 191. - Nola1983)
2014. szept. 27. 13:04

Így van ahogy írod!

Bóditás csak a nagy majrésoknak kell. Én még a monitort is figyelgettem hogy mi van bennem

Azért a legjobb amikor felálsz már az asztalrol :)

193. jucko33
2014. szept. 27. 10:48
Sziasztok! Én két napja voltam gyomortükrözésen és azt mondhatom hogy egyáltalán nem olyan rossz mint ahogy sokan mondják vagy gondolják! Persze egyaltalan nem mindegy hogy ki csinálja. Én kértem bódítást amit mindenkinek ajánlok. Hónapokig húztam a vizsgálatot mert nagyon féltem. Állami intézménybe semmiképpen nem akartam menni így hosszas keresgélés után megtaláltam azt a doktornőt aki szakmailag és emberileg is fantasztikus. A vizsgálat pár perc volt de semmire sem emlékszem mert a bódító injekciótól kiesett, aminek nagyon örültem! Utana kb 30perc múlva már teljesen képben voltam és mehettem haza. Persze kísérővel. Utána még otthon aludtam egy nagyot és jól teleettem magam. Nem fájt a hasam sem a nyelőcsövem, semmi! Pedig én tényleg nagyon tartottam tőle. Ha bárkinek kérdése lenne ezzel kapcsolatban én nagyon szívesen segítek!! ;)
2014. aug. 5. 11:32

Nekem ma volt az életem EDDIGI 2. gyomortükrözése. Az első már 2 és fél éve történt. Akkor nagyon borzasztó volt. Eleve nem tudtam, hogy mire számítsak, és nagyon izgultam. A vizsgálat nekem is ugyanúgy történt, mint a korábbiakban leírtaknál. Annyi eltéréssel, hogy a fejem fölött beszélték, miután már a csövet fel-le, jobbra-balra mozgatták (amitől persze öklendeztem), hogy nem találják a gyomorszájat és talán meg is van csavarodva a gyomrom. Hosszas, több percig tartó próbálkozás után, mégis sikerült, persze találtak is valamit, és így mintavétel is történt. Akkor én azt mondtam, mivel ez több, mint 10 percig zajlott, hogy SOHA többé ne kelljen mennem. A szövettani eredménykor az orvosom közölte, hogy nem vészes, de amit találtak, azt évente újra meg kell nézni, újabb szövettan. Abban a tudatban voltam, hogy segíteni úgysem tudnak rajta, gond úgysem lehet, minek menjek mégegyszer, nemámhogy ÉLETEM VÉGÉIG ÉVENTE!!! Közben az eltelt időben a testvérem daganatos beteg lett, és a gyomorpanaszaim se szűntek meg, hiába a diéta és az egyéb természetes gyógykészítmények. Utána nézegettem alaposabban a szövettani eredményemnek, hogy mit is takar, és miután sikerült a háziorosommal személyesen is konzultálnom ezt érintően, arra az elhatározásra jutottam, hogy muszáj túlesni rajta. Ugyanis tájékoztatott, hogy ezekből, ami nekem is van, ezekből alakulhatnak ki a rosszindulatú daganatok. :-(

Ma megtörtént a vizsgálat. Mondanom se kell, nagyon féltem, pláne az első tapasztalatom után. Az asszisztensnő nagyon készséges volt, elmondtam neki a félelmeim és az előző eset történéseit. Természetesen vittem a korábbi leletem is, amiben le is volt írva, hogy a gyomrom, nem szabályos lefutású. Kértem, ha megoldható, bódításban végezzék. Nem tagadta meg a választ, de azt kérte, ezt az orvossal beszéljem meg. Mielőtt bekerültem, egy nagyon beteg férfinak volt egy gyomorszonda beültetése, mint ezt megtudtam a kint várakozó hozzátartozójától. Ki kellett mennem egy másik folyosóra, mert rettenet, amilyen hangok áradtak ki az endoszkópos laborból. Utána gyorsan sorra kerültem. Az orvossal is megbeszéltem, mit szeretnék, de ő nem támogatta. Azt mondta, hogy nagyobb a félrenyelési lehetőség, és fuldokló rohamok is jöhetnek. Ahhoz hasonlította, az ilyesfajta kábítást, mint mikor az idős embereknek már nincs úgy reflexük, és nem tudnak úgy reagálni. Nem volt mit tennem... Igyekeztem közreműködni. Bár nekem nem mondták, attól még én is becsuktam a szemem. :-) Jobb az ilyet nem is látni. Sőt, volt mikor kukucskáltam, pl. mintavételnél ... jobb kihagyni. Mivel tudta az orvos, hogy mire kell figyelnie, most nem volt annyira borzasztó, nem kellett a csövet körbe-körbe forgatni, viszonylag egyszerűbben bejutott. Ugynúgy mintavétel is volt. A böfögés és az öklendezés többször is rámtört, de mire kint volt a cső, kb. 6 perc telt el. Gondolom, akinek nem kell szöbettani mintát venni és normál gyomra van, annak 2-3 perc. Ami nem volt túl jó, hogy a nyál a torkomon is folyt lefelé, így nyelési reflexek is voltak, kb 3-4-szer. Ilyenkor újra vissza kellett dugni lejjebb a műszert, ami újabb öklendezést váltott ki. Úgy feküdtem oda a vizsgáló ágyra, hogy Nyugi, nincs 2 egyforma vizsgálat egy ugyanazon emberné sem!!! ez teljesen igaz. Kicsit még érzem a torkom, de nem vészes. Pedig még csak 3 óra telt el azóta. A mai vizsgálat után szerintem nem lesz gond, hogy 1 év múlva is elmenjek. Nem fogom húzni eddig, mint most.

2014. máj. 22. 08:41
Szeretnek mindenkit megnyugtatni, aki meg elotte van. Nekem tegnap volt gyomortukrozesem es sokkal kibirhatobb, mint barki gondolna. A boditast feleslegesnek is ereznem egy ilyen rovid vizsgalathoz, csak komplikacio lehet belole. En osszesen talan 6 percet toltottem bent, ebben benne volt a panaszaim kikerdezese, a lidocain spray es maga a vizsgalat is. A legkellemetlenebb resze a lidocain, mert ugy erzed, osszeszorul, bedagad a torkod. Ettol oklendeztem is kicsit. Majd oldalt fektettek, kaptam csutorat a szamba, az arcod kicsit lefele kell tartani, mivel ekkorra mar nyaladzol, mint egy masztiff :-) , de a cso levezeteset szinte alig ereztem, a gyomromban semmi rossz erzes nem volt, el kell lazulni es figyelni a legzesre, egy-egy oklendezesem persze volt, mert ahogy mozgatta a doki a csovet, birizgalta a torkom, de nagyon gyorsan vege lett, egy percnek tunt az egesz, pedig volt mintavetel. Vegul nyombelgyulladast allapitottak meg, mara lesz Helicobacter eredmenyem, ha pozitiv, akkor kapok ra antibiotikumot, egyebkent egy savlekotot kell csak szednem. Szoval felesleges felni, tenyleg csak a lidocain a kellemetlen resze a vizsgalatnak, de en siman mosolyogva jottem ki. Utana meg nem nagyon tudsz nyelni, kell par papirzsepi, amit telekopkodsz, es egy kis torokfajas marad meg, de ma mar nem is erzem. Tehat ne feljetek, egy fogtomessel van kb egy szinten kellemetlensegileg.
2014. ápr. 22. 17:29
Nos, megvolt nekem is, és leírom részletesen, hogy az én példám is bátorító lehessen. Gyomor és béltükrözésre is elő voltam írva. Féltem, rettegtem, mint állat. Behívtak, vetkőzzek le, a vastagbéllel kezdjük. Farmer, bugyi le, lyukas sexi naci fel, zokni marad. Ágyra felfeküdni jobb oldalamra. Magzati póz. A dokinő benyúlt az ujjával a végbelembe, így érzéstelenítette. Aztán bedugta azt a csutorát. Az ujjamra kétszer feltettek gondolom valami pulzusmérőt, ami pár másodperc alatt megmérte a pulzusom. Majd a hátamra fektettek óvatosan, és ekkor beadta a dormicumot az asszisztensnő. A dokinő aranyos tündéri volt, mondta ne izguljak, még a kezemet is megsimogatta, kérte, vegyek pár mély levegőt. Na ezután nem sokra emlékezem, ez a dormicum jó cucc lehet, néha ránéztem a kamerára, szép rózsaszínű volt minden ahogy kell, a dokinő mondta hogy szépen kipucolódtam, és szép a belem. Dejó! :) Egyszer volt egy távoli nagyon tompa érzésem, az is egy kanyarnál szerintem de nem fájt. Abszolút. Majd mondta hogy már kész is vagyunk. Rögtön utána a gyomortükrözés, amit már eddig kétszer csináltak, és érdekes, ettől tartottam kevésbé, mégis ez nehezen ment egy kicsit a végén. Mondták, hogy lassabban vegyem a levegőt, lazítsak kicsit, próbáljak ne öklendezni...hát könnyű mondani...a lényeg az is megvolt. A torkom még most is szúr, kapar és nyeléskor tompán fáj, jól megizélgethették, remélem ez még belefér, a nyálam abszolút alig folyt, ami meglepett, mert eddig mindkétszer ömlött. Azért a végén tényleg jött ki valami epés, savas cucc, lehet az marta fel, vagy erőltették a csövet és attól fáj most...szóval vastagbéltükrözést én bódításban abszolút ajánlom, dormicummal totál kibírható. Sosem gondoltam, hogy ezt fogom leírni, de a gyomortükrözés rosszabb volt... pfff...pedig eddig ennek ellenkezőjét bizonygattam. Persze bódítás nélkül lehet szar lett volna a lenti is. A vastagbéltükrözés hála negatív szóval úgy tűnik irritábilis bél szindrómám van, a gyomortükrözésnél meg kis rekeszsérvet állapítottak meg, meg nyelőcső refluxot, epés reflux, kis foltos gyulladás, szóval ott van egy kis baj, de kezelhető, kaptam rá gyógyszereket. Egyszóval érdemes megcsináltatni mindkettőt, ha kell, de túlaggódtam a vastagbélkolonoszkópiát. Köszönöm aki gondolt rám és szurkolt! :)
189. youlcsi (válaszként erre: 187. - Fülemüle01)
2013. nov. 28. 22:16

hát ez az. nálam is vagy 15-20 perc volt... vagy még több. a duodenumból is vettek mintát.


én nem élveztem. nagyon nem. de ezt itt ecseteltem már :)

188. ca8f748537 (válaszként erre: 186. - Giovanni G)
2013. nov. 28. 19:26

Nekem ennyire nem ment könnyen, nyáladzás volt.

De egyáltalán nem fájdalmas, pedig vettek mintát is.

Az ellenszenvet kell leküzdeni, azt hiszem.

2013. nov. 28. 19:19

Én is ma voltam... de az én tapasztalataim annyira nem jók. Ki lehet éppen bírni, de nekem elég sokáig tartott, mert mintavételek is voltak. Anélkül sima ügy!


Nálam polipot találtak, gyomorgyulladás és reflux. Mindez 25 évesen, olyan jó! :((((

2013. nov. 28. 18:46

Végigolvastam az oldalt, ma megvolt a gyomortükrözés.

Leszögezem az elején, hogy nagyon tartottam tőle.

10 órára voltam előjegyezve, fél egy fele be is hívtak.

Az ápolónő elmondott mindent, majd jött a Főorvos úr, megemlítettem neki, hogy félek, bár elég jól körülszimatoltam a témát a neten, az elmúlt 3 napban, erre Ő viccesen mondta, ha akarom csinálhatom magamnak :)

Kaptam érzéstelenítőt a torkomra, csutorát a számba, aztán jött a cső.

Elkezdte tolni, majd mondta, hogy nyeljek, már ment is lefele, olyan másfél, két perc lehetett az egész, és már kint is volt a cső.

Összegzem, nem volt hányinger , öklendezés, amikor a torkon lemegy a cső az egy kicsit érezhető, olyan mint mikor egy nagyobb falatot nyelünk le, könnyem nyálam nem folyt, amíg bent volt a cső kétszer nyeltem, de semmi baj nem lett belőle, kihúzás sem kellemetlen, sőt megkönnyebbülést jelent, hogy vége.

Ha azt mondanák holnap ismét mennem kell, mosolyogva mennék .

Egyszóval sima úgy, senki se féljen, mert nincs oka.

185. e6bcd52f21 (válaszként erre: 183. - Lucibácsi)
2013. júl. 29. 14:09

Szia!

De jó,hogy leírtad a tapasztalataidat! Nem nekem lesz ilyen vizsgálat,hanem Anyukámnak. Nagyon fél tőle,anno egyszer csináltak neki,de alig tudták ledugni a csövet. Nagyon erős a garatreflexe,hányós fajta.Most a régi rossz emlékek miatt fél annyira. Megnyugtatom , elmondom neki mit írtál!

184. andi6020 (válaszként erre: 179. - 36a26f5226)
2013. jún. 26. 19:16
Köszönöm, hogy kijavítottál. Tényleg iszonyú nagy hülyeséget írtam.
2013. jún. 26. 19:09

Tegnap átestem a gyomortükrözésen...!

Üzenem az utánam következőknek,hogy összesen 6 azaz hat percig voltam bent,ebbe belefért az érzéstelenítés a lefektetés,a cső ledugása,majd visszahúzása,és már kelhettem is fel.

Megkértek fáradjak ki,kb öt perc múlva megkaptam a leletet,hogy nincs semmi rendellenesség.

Én meg nem aludtam előző éjjel.

Egyáltalán nem fájt,csak kellemetlen érzés volt,de megérte mert legalább tudom,hogy rendben van a gyomrom.Mindenkit bíztatok kilehet bírni,ha szükséges bátran csináljátok végig!!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook