Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek verése fórum

Gyermek verése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. szept. 7. 16:09
Én már viszonylag nagylány voltam(10-12 éves)amikor édesanyámtól kikaptam a fenekemre.Átszaladtam az úttesten a ház előtt.Otthon a meztelen fenekemet verte el édesanyám a fakanállal.Hatásos volt,soha többet nem csináltam ilyet.
105. M_Marcsa (válaszként erre: 104. - 2db84fb50d)
2008. dec. 19. 21:11

No, de más gyerekét az iskolában nem verhetem meg...

Vannak módszerek.

Akkor az enyémet sem fogom.

2008. dec. 18. 13:38
Jó,hogy ilyen megértőek vagytok.Egy gyereket 5 éves koráig lehet nevelni,ha addig nem sikerül,már hiába vered meg.Én és a tesóm se kapott ki soha,mert nem voltunk rosszak,de a hugom még most 14 évesen se csinál meg otthon semmit amit anyu mond.Én mégis oda csapok,mert néha muszály,ha a fülén ül.Mi is kaptunk az iskolába körmöst,és egyik osztálytársam sem fekszik a pszihiátrián.A fiam is még rosszabb mióta ovódába jár,a gyerekek csúnyán beszélnek,néha ő is kap tőlük,tökön rugdossák egymást 3 évesen,és van olyan gyerek akit otthon se lehet magára hagyni,mert leszaggassa a függönyt stb.A mai tanárverésekről már ne is beszéljünk,a lényeg,hogy már 15 évesen hiába akarod,ő fog majd téged verni,és már késő lesz.
103. Holly
2008. dec. 18. 11:58
Gyereket verni? Minek megalázni és fájdalmat okozni valakinek, amikor kommunikálni is lehet??? Ha valaki nem azt teszi amit elvárunk tőle, de felnőtt és vissza tud ütni, akkor azért meggondolja az ember, nem??? Én a kutyámat se bántanám, nem hogy a gyerekemet.
2008. okt. 5. 00:32
Verés? Nem ér semmit... És nem szabad. Max jelzésértékűen. Nagyobb, okos gyerekeket lehet magyarázással, jutalmazással nevelni. Amíg pici, inkább zárjunk el előle mindent. Én bizony kaptam már piciként is és meglett a hatása... Ha lesz gyerekem, sosem verem.
101. o.andi
2008. okt. 4. 23:18
igazábol nem jelent megoldást!
100. erikpipi (válaszként erre: 98. - M_Marcsa)
2008. okt. 4. 23:09
Én popsira peluson keresztül. Na, képzeld el, mennyit fogott fel a pelenka. Kifogtam, az utolsó gyerek egy ördögfióka és a legnagyobb színész a családban. Látnád a lakást amikor végigsöpör a tornádó és nincs ami megállítsa....:)))
2008. szept. 23. 11:16

Nekem nincs gyerekem,jelenleg csak a pocakban.)

De én nem fogom soha verni,ezt màr most tudom.Én sokat kaptam a szüleimtöl,és igy tudom mi az ha valaki bànt.

Inkàbb jo szoval,vagy tv megvonàs ,édesség megvonàs,de nem verés.

Én màr akkor dühös vagyok ha a baràtom a macskànkra ràkiabàl

2008. júl. 19. 21:14
Verte valaki meg a gyerekét mostanában?
2008. júl. 14. 21:35

Én azt gondolom, nem kell a gyereket verni. Mert pl. más gyerekét nem verhetem, hozzá sem üthetek az iskolában. Akkor az enyémhez miért?

Mert kisebb, kiszolgáltatott velem szemben, nem lenne fer.

Agresszióból agressziót tanulna.

Annyiféleképpen lehet megoldani verés helyett.

2008. júl. 14. 15:54
nem............
95. snurki
2008. júl. 11. 17:22
Néha azért egy-egy pofon sajna kell, persze nem kell agyonverni a gyereket.
94. gabcsyka (válaszként erre: 87. - 53cc09e608)
2008. júl. 11. 12:29
A menyed teljesen kerge????????????????????????????
93. 9f2f8c4285 (válaszként erre: 87. - 53cc09e608)
2008. márc. 12. 10:11
A menyed nem ép. Már bocs. Mi az hogy megtanulja a saját kárán?????? Ha elgázolják és meghal mit tanul meg????? ÚÚÚÚÚÚÚÚÚristen. Részvétem. Nekünk anyuval van egy megállapodásunk, ha úgy érzi valamit nem jól csinálok a kisfiam nevelésében szépen elmondja. És természetesen szabad kezet kap ha rá van bízva a Geri. Nem vagyok híve a verésnek mert engem az apám részegen állandóan vert, de a megfelelő időben adott pofont soha nem felejti el az ember. Helyesen tetted.
92. direne
2008. márc. 12. 01:18

Ez a "legyen akarata a gyereknek és fejlődjön a személyisége" duma hatalmas félreértések tárházát rejti magában.

A gyerekek nagyon igénylik a felnőttek által egyértelműen felállított korlátokat.Amit örökké feszegetnek ugyan, de pontosan azért, hogy kitapinthassák, meddig mehetnek el.

Úgyhogy, nem lehet lazítani, egy percre sem.

Fejlődjön a személyisége meg az akarata de csak azokon a bizonyos korlátokon belül, mert anélkül egy idő után teljes lesz a káosz!

2008. jan. 31. 18:24
Hát azt azért még sem.
90. 0260f21e84 (válaszként erre: 89. - 53cc09e608)
2007. nov. 8. 14:12

Jok a babok, neveles kezzel-babbal:)

De ez mar egy masik tema.

A veresrol meg mar leirtam, mit gondolok.

2007. nov. 8. 13:03

A legnagyobb unokám az itt volt mindig mikor kicsi volt , volt egy nagyon jó nevelési elvem kivolt írva mi tilos és mit szabad ! Beis tartotta mert mindig játékosan elbeszélgettem vel ,ez két bábnak köszönhető ! Megis vannak a bábok ! Nagyon szerette hallgatni "Őket"! A mama és papa báb,megprobálom betenni a képüket . Nagyon csúnyák és mégis imádta hallgatni este mindig kifaggatták a bábok ,jó kisfiú volt-e mikor utaztunk elötte is mindent megbeszélt a bábokkal ,mit szabad és mit nem! Már 6 éves soha nem szökött el mellölünk . Ha valamit nagyon szeretne ,megkérdezi van -e elég pénzem ,hogy estleg megtudnám -e venni neki amit kinézett !

------- De az olyan veréseket amiket némelyik szülő csinál merőben elírtélem mikor agyba-főbe veri a gyereket a semmiért is ! Például ha hangos a gyerek ,vagy öszekoszolja magát ,vagy rossz jegyet kap , mert ezek szóval is korrigálható dolgok !Sajnos ide nem engedi a képet betenni a bábokról ,de beteszem a naplómba ! De az a kisöreg sem igen lehetett normális ,mert a gyerekek kiszámíthatatlanok !!!Nemtudnak jót és rosszat megkülönböztetni , persze ,ha valami történik ,azért mindig a szülőnek ,vagy éppen aki vigyáz rájuk, annak kell felelnie ! És inkább egyszer kapjon egy pofont ,mint olyan dolog történjen aminek nem kellene !

88. 0260f21e84 (válaszként erre: 87. - 53cc09e608)
2007. nov. 8. 12:35
Igen, sajnos ez egy kicsit bonyodalmas kerdes, marmint a neveles. En nagyon fontosnak tartom a korlatokat, hatarokat kijelolni es kovetkezetesen betartani/betartatni. Ha vannak szabalyok, mindenki tudja, mire szamithat, milyen kovetkezmenyek lehetnek. Persze mindenre nem lehet felkeszulni. Egyszer vittem gyerekeket, az egyik megprobalta a tarsat a metro ala lokni. En is nagyon megijedtem, de nem utottem, csak "elbeszelgettunk". (Egy kisoreg pedig kozbeszolt, h minek az ilyenre gyereket bizni:)Tenyleg bonyolult.
2007. nov. 8. 12:24
Minket is ritkán vertek meg a szüleink, én a fiamat csak egyszer fenekeltem el ! De az unokám kapott egy írtó nagy pofont tőlem már, pedig csak 4 éves lesz ! Kitépte a férjem kezéből magát és kirohant az autó elé ! Csak a söför lélek jelenlétének köszönhető ,hogy nem történt baj .És hogy tegyen a pofonért valamit a férjem szépen mondta neki ,hogy ilyent nem szabad csinálni ,mert majdnem elütött az autó . A kezét olyan erővel kell fogni ,hogy tiszta piros neki ,mert nem néz sehová csak rohan . A menyem azt monta még kisgyerek ,és ennyi ,de mindent ráhagy ! Mentünk tovább és tette az újabb kisérletet a kiszaladásra közben torka szakadtából űvőltött ,hogy a férjem ne fogja a kezét ! Na ekkor kapott egy nagy pofont, és láss csodát , elhallgatott mintha mi sem történt volna ! Félek elmenni vele bárhová ,mert nem hallgat senkire és semmire , a menyem igy neveli ,azt mondta legyen saját akarata a gyereknek ,és fejlödjön a személyisége ! De ha kirohan a kocsi elé ,minket vonnak felelősségre !!!!Mikor meséltem neki mi tötént ennyit fűzőtt hozzá "Majd megtanulja a saját kárán !" Akkor a legszívesebben Őt is pofon vágtam volna !!!!
86. 0260f21e84 (válaszként erre: 84. - B59d693a46)
2007. nov. 4. 20:25

Jo, koszi :)orulok, hogy valaki azt ertette, amit mondani szerettem volna. Kozben eszembe jutott meg valami, amivel meg pontosabb lehetek.

En ugy gondolom, hogy mindenkiben van buntudat. Ami jo. Megpedig azert, mert tudjuk, hogy mi a jo es a rossz kozott a kulonbseg. Ha nem, akkor lehet, nem tanultuk meg meg (mas kulturat nem akarok belevonni).A buntudat, es lelkiismeret igenis jova akarja tenni a vetket, vagy hibat, vagy bunt. En amikor tanitottam, fontosnak tartottam, hogy elmondhassak, mi tortent, mit ereztek ok, es az o fogalmaiak szerint "megkapjak a melto buntetest", igy lehet ujrakezdeni, jovatenni a vetket. Es azt tapasztaltam, hogy amikor a gyerek az o szintjen eljut idaig, bocsanatot ker, megbanja, akkor tenyleg figyel arra, hogy legkozelebb ne tortenjen meg. (jo, ez is olyan, mint minden mas, vannak kivetelek)

2007. nov. 3. 17:05

Szerintem egy sarokba térdeltetés sokkal jobb, mint a verés.

Bár ha nagyon olyan én is rá csapok a fenekére.

Bár én úgy gondolom, még pici a gyermek szigorúan kell fogni és szép lassan többet többet engedni neki nem 13-14 éves korában nevelni az már mit sem ér, és nem verésre gondoltam.

Szigorúan, de verés nélkül.

Én elhiszem, hogy sokszor ki hoznak a sodrunkból, de inkább menjünk ki a levegőre és ne a gyereken töltsük ki a dühünket

Szeresük őket a szeretetért olyan hálásak tudnak lenni

84. b59d693a46 (válaszként erre: 75. - 0260f21e84)
2007. nov. 3. 14:37
Én is úgy gondolom, hogy az a szülő gyengesége, tehetetlensége, ha már csak a verés marad eszközként. Egy másik, ilyen témájú fórumban is leírtam, nehezebb feladat szóval, érvekkel hatni a gyerekre, mint megütni. De talán hosszú távon jobban megtérül.
2007. nov. 3. 14:24
Véleményem szerint mindenképpen előfordul, hogy egy kisgyereknek időnként elverik a popsiját. Én ugy gondolom hogy ez egy helyes nevelési eszkőz, mert egy kisgyerek csak ebből tanul meg helyesen viselkedni. Az a kisgyerek akinek néha nem csapnak rá a fenekére az nem tanul meg szótfogadni.
82. 0260f21e84 (válaszként erre: 80. - 5e67f791bc)
2007. nov. 1. 13:31

Nem baj, ha nem ertesz egyet. :) En tapasztaltam, hogy szeretnek elfelejteni azt a hulyeseget amit csinaltak, kapjanak valamit, letolast, megbeszelest, bocsanatot kerhetnek, ilyesmit, es utana megkonnyebbulnek, elfelejtodik a dolog es indulhat az uj nap. :)A buntetes nem a verest jelenti nalam. Nyilvan, hogy nem arra vagynak.

En viszont nem ertem hogy erted a sult halas hasonlatot. Es azt hittem, vilagosan kitunt az elozo hozzaszolasbol, hogy en is a kommunikaciot tartom helyesnek nem a megalazast.

81. 5e67f791bc (válaszként erre: 80. - 5e67f791bc)
2007. nov. 1. 13:12
Plane nem egy 8 eves kislany, aki azert tanul, hogy megdicserjek, azert surog-forog a szulok kozeleben, hogy beszelgetsenek vele, figyeljenek ra, NEM AZERT, HOGY MEGVERJEK!
80. 5e67f791bc (válaszként erre: 79. - 0260f21e84)
2007. nov. 1. 13:10

Ne haragudj, de ezzel a legmesszebbmenokig NEM TUDOK egyeterteni! Egy gyerek vagyik a buntetesre? Ezt meg honnan vetted? Talan, ha a szulok mindenhez ugy allnak hozza, mint a sult hal, es semmi nem erdekli oket, amit a kolyok csinal, akkor talan, de szerintem inkabb a figyelemre vagynak, azt pedig, mint tudjuk mas eszkozokkel jobban lehet valtani! A kommunikaciora gondolok!

Senki nam akarja, hogy verjek!

2007. nov. 1. 12:24
Egy gyerek tudom, hogy vagyik a buntetesre, hogy utana felejtodjon mar minden el, es kezdhessen uj, tiszta lapot. De nem gondolom, hogy szijjal es egyeb eszkozokkel kene lealacsonyitani sem ot, sem a szulonek nem kene idaig eljutni. Ez mar tul van a nevelesen. Kiadni tiszta erejebol a duhet szijjal(??!!) egy olyan emberen, akit allitolag szeret! Nem fer a fejembe...Megint csak azt tudom mondani: sajat gyengesege.
2007. nov. 1. 12:02

Ot is vertek, tudom, es kegyetlenebbul, mint engem, de akkor sem tudom megbocsatani neki, mert egy tunderi, jo kislany voltam, mindig kituno voltam, erettsegi utan csokoloztam eloszor stb., o pedig egetni valo rossz kolyok volt gyerekkent! Bombakat gyartott, tobbszor megszokott hazulrol, a hazgerincen maszkalt, otthagyta az iskolait...

Azt mondta azert ver, nehogy rossz utra terjek! Teljesen logikus, nem? Ez aztan a hathatos megelozes! :)

77. 5e67f791bc (válaszként erre: 5. - Mókica)
2007. nov. 1. 11:59

En is ezt akartam irni!

Engem is rendszeresen es modszeresen vert az apam! Es kozben meg hallgathattam, hogy ez jobban faj neki, mint nekem. Nalam is volt szij, fakanal stb. es a legszornyubb az volt, hogy nekem kellett kimenni erte a konyhaba, behozni, odaadni az apamnak, aztan bedolni, hogy uthessen!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook