Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek fegyelmezés fórum

Gyermek fegyelmezés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
22. 116212323c (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. márc. 8. 13:34

én adnék egy sokkal jobb ötletet a pofozkodásnál, persze ha csak megfogadod mindenesetre egy próbát megérne szerintem nálatok is....

Nálunk van büntető fotel....ha rossz a Lányom mivel 2éves 2percre ültetem le oda miután leültettem elmondom neki miért kell itt ülnie és csak akkor jöhet el mikor szólok, ha megszegi további 2perc a bünti...ezt 4x játszottuk el és azóta kellett leülnie a büntető fotelre, ez lehet büntető lépcső vagy büntető szék büntető puff az a lényeg hogy legyen egy ilyen...hidd el sokkal jobb és hatékonyabb a verésnél, az első 2öt végig sírta és csak úgy jöhet el a fotelről miután bocsánatot kért....ha nem kér még 2perc....

hidd el hatásos!

2012. márc. 8. 13:33

Néha nekem is szalad a kezem a gyerekek arca felé, de szerencsére 99%-ban megállom, az az egy meg elcsattan félévente egyszer...:S Nehéz egypár makacskodó huncutsággal egyedül egész nap - bár igaz, döntés volt és döntöttünk, és így döntöttünk. :) Én azzal védem magamat, hogy az állatvilágban is megbosszulják a szófogadatlanságot, így az embernél is természetes érzés, de azért a verést mint olyat elítélem, még nevelési célzattal is.

Igaza van annak, aki azt írta, hogy gugolj le a gyerek elé, és komolyan és mondjad ....stb.stb....Nálunk is beválik, a büntihely viszont már nem annyira, 5 perc múlva ugyanaz a helyzet. Én olyankor próbálom a beszédemmel elgondolkoztatni a gyereket, hogy vajon jó úton halad-e ezzel a viselkedéssel, amit éppen produkál.....és elgondolkoznak általában. Néha duzzognak, de az esetek többségében azért szótfogadnak, ha duzogva is. ;)

2012. márc. 8. 13:33
Ezt én nem értem... gyereket nevelni nagyon nehéz... nincs rajtuk kikapcsoló gomb és sokszor nem azt csinálják, amit te akarsz. Engem is megvertek anno párszor, és most még hálás is vagyok érte, mert sok mindenre megtanított. Én nem terveztem megverni a gyerekeket, max rácsapni a fenekükre, de nem mindenki így gondolkozik. Szerintem, ha nem kékre zöldre vered a gyereket, nincs ebben semmi. Tudom, hogy most az a trendi, hogy már a magzatot is pszihológushoz hordjuk, meg térdre borulva a gyerek előtt ostorozzuk magunkat, miközben ő jól megköpköd minket, de ezt én nem tartom egészségesnek...
19. 814f8b8f23 (válaszként erre: 9. - 9d68bc425f)
2012. márc. 8. 13:33

Nem vagyok szuperanya, mivel nem vagyok még anya. (igen, most jön nekem a "dugó van") tuddddom, de az arcon ütés lenne az utolsó amit alkalmaznék ha végképp nem bírnám a kölykeimet megnevelni.

Nekem nem volt rá szükségem gyerekként. Tudod miért? Mert nagyon jól értettem egy nézésből is.

18. Tandi25 (válaszként erre: 17. - Serry)
2012. márc. 8. 13:33
:) ha lenne itt like gomb, most megnyomnám. :)
17. Serry
2012. márc. 8. 13:32

Úgy látom itt mindenki szuper anya és senkinél nem szakad el a cérna.

akiknél meg néha igen és megteszik,ohgy picit odacsapnak hát ők a rosszak.

Gratulálok a szuper és mindig kipihent anyukáknak.-

16. Tandi25 (válaszként erre: 14. - 9d68bc425f)
2012. márc. 8. 13:32
Jó nehéz dolgod lehet!! nagyon ügyi vagy, h ezt így birod!
15. Serry (válaszként erre: 6. - 814f8b8f23)
2012. márc. 8. 13:31
Nem erről szól.....
2012. márc. 8. 13:31
Előfordul, de mindent megteszek hogy jól neveljem őket. Segítségem nincs, napi 6 órát alszom, de közben cumit adogatok, rendben tartom a házat és fejek, emrt nem szopik az anyatejes babám. Családi házban lakom, reggel begyújtok, de ki is kell takarítani a kandallót, fejni, megetetni felöltötzetni... egész nap pár percem van magamra, most is gyereket ringatok, tévét sosem nézek és nincs felnőtt akihez szóljak és mégis mindent megteszek, mert boldog és egészséges gyereket akarok.
2012. márc. 8. 13:30
Szerintem a pofon - bármilyen kicsi is, megalázó.
12. Tandi25 (válaszként erre: 8. - Muraja)
2012. márc. 8. 13:28
nem dícséretet vár, hanem kérdezett vmit...
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - 9d68bc425f)
2012. márc. 8. 13:26

Nálatok ez a helyzet?

Jajajjj

10. Tandi25 (válaszként erre: 5. - _anatha_)
2012. márc. 8. 13:26
gyerekként én is kaptam 1-2 pofont, mégsem úgy oldalom meg a konfliktusaimat, h megverem a másikat...
9. 9d68bc425f (válaszként erre: 6. - 814f8b8f23)
2012. márc. 8. 13:25
Te biztos szuper anya vagy és mosolyogni tudsz bevásárláskor amikor a befőtteket dobálja a kistesója meg ordít a hordozóban és az egész bolt téged néz, a parkolóban meg kiszalad a kocsik közé... és ezt hónapon át naponta megcsinálja... ja persze lehet gyógyszert is szedni és beszólni annak aki meg szeretné beszélni a problémáját.
8. Muraja (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. márc. 8. 13:24
Arcara ? es nem is szegyeled magad igy megirni ? most dicseretet varsz ezert ?
2012. márc. 8. 13:20
Én leültetem büntibe, szinte végig üvölti a 3 percet, de a helyén marad. Néha én is adtam már neki pofont, de attól nem tudott lenyugodni (velem ellentétben). A bünti után lenyugszik. Amúgy sokszor késztetést érzek hogy megrángassam a haját, felébreszti a kistesóját és néha bántja, sosem azt csinálja amit mondok... De nem teszem, másfél hónapja inkább kijárok cigizni, így sokkal kevesebbet kiabálok. Nehéz gyereket nevelni.
2012. márc. 8. 13:19
remélem törlik a topikot, akkor is ha nevelő célzattal ütöd a gyereket.
2012. márc. 8. 13:19

Nyilván nem katasztrófa, de hatástalan, ráadásul azt fogja megtanulni a gyerkőc, hogy ha valamilyen problémája van valakivel, azt később így kell majd megoldania.

A kiabálásról meg a röhögésről meg szépen lassan leszokik majd, ha folyamatosan megbeszéled vele a neked nem tetsző tettét.

Joe Frost szuperdadának volt (van?) egy tévés sorozata is, ha még nem láttad, ajánlom, nagyon jó nevelési tippek vannak benne, és a könyve is jó.

Tőle tanultam meg én is, hogy mennyire hatásos, ha szépen leguggolok a gyerkőc elé, hogy egy szintben legyünk, és úgy beszélem meg vele a dolgokat komoly és szigorú arccal. (Plusz a büntipad/büntipárna ötlete is nagyon tetszik és hatásos - ha gondolod nézz utána)

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. márc. 8. 13:17

Soha nem ütném arcon a gyereket. Meg senkit.

Nem mondom, hogy a fenekére sosem csaptam rá, de az arc nálam tabu. Az olyan megalázó...

2012. márc. 8. 13:17

Az arculütés megalázás gyermeknek, felnőttnek egyaránt. Ha szomorú arcot vágsz vagy hátat fordítasz neki, sokkal inkább érzékelhetőbb.

Ha valami nem tetszene másoknak és arcul legyintenének "csak finoman", mit szólnál hozzá???

2. Tandi25 (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. márc. 8. 13:16

szerintem nem, én is odacsapok a fenekére- kezére időnként, ha az nem használ, h előtte 1000x szóltam, elmagyaráztam, kértem.

De van aki ezt elítéli, készülj fel, h lesz, aki "megköpköd".

2012. márc. 8. 13:14
Néha ráütünk a gyermek arcára,de nem pofonként,csak finoman,az baj?Ha annyira kezelhetetlen,kiabálva játszik egész nap és már ezerszer megbeszélük vele szépen,de csak kiabál és röhög rajtunk.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook