Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan fegyelmezitek 1 éves gyereketeket? fórum

Hogyan fegyelmezitek 1 éves gyereketeket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. febr. 1. 10:42
husánggal
2011. nov. 25. 18:47
lefoglaljuk
65. Dmolnar (válaszként erre: 64. - Cilimama)
2010. ápr. 15. 19:36
aha nem rossz. én is probáltam már. Néha beválik. Lehet hogy gyakrabban kéne ezt alkalmaznom de néha annyira tud fájni hogy nehezen uralkodom magamon és rákiabálok:( Nem ütök mert nem vezet sehová. Felállok és otthagyom:(
2010. ápr. 14. 21:48
Amikor a lányom megüt, azt mondom, hogy nem szabad, és a kis kezével megsimogatom az arcomat, vagy annak az arcát akit éppen megütött. "nem dádá, inkább simi-simi : ) Nekünk bejött.
63. 274c9996b8 (válaszként erre: 61. - Bf5264a5b9)
2010. ápr. 13. 15:02

A macska es a kutya is kiosztja a gyereket , amit a gyerek minden mas beavatkozas nelkul is megert :) Ezt en tapasztaltam,lattam.A macska lekokizza, vagy pofont ad epp mint a kölykeinek :) A kutya elkapja a grabancat es megrazza ha , tulmegy a kisgyerek a hataron :)

Az en gyerekeim macskaja lany macska volt (20-evig megvolt:)

De , macska lettere meg vedelmezte is a kölyköket :)

62. Dmolnar (válaszként erre: 54. - Bf5264a5b9)
2010. ápr. 13. 14:50
Szia. Na nálunk is pont ez a helyzet. Bár én nem ütök a kezére most már. Volt hogy elvesztettem a türelmem és 2x rácsaptam de abban a szent minutumban sírva ment vissza és ott folytatta ahol abba hagyta. Szóval nálunk csak rontott a helyzeten ez. A virágaimat tépkedi és már nem tudom hogy megértetni vele hogy nem szabad. A másik hogy élvezettel huzogatja a hajamat. Pedig mondom neki hogy ne mert ez fáj nekem. Nálunk is molesztálja a macskákat de ott a macskákra bízom a fegyelmezést. Ha fáj nekik úgy is odacsapnak:) Bár Emmát ez sem állítja meg:) Olyan mint egy tank: mindenen és mindenkin átgázol:)
61. bf5264a5b9 (válaszként erre: 58. - 274c9996b8)
2010. ápr. 12. 20:40
Nem tudom mit nem értesz. Ivartalanított pasi perzsamacskánk van. Le van vágva a körme folyamatosan, és eléggé lusta. Ha a gyerek gyömöszöli meg se moccan, kaparni pedig nem tud. Viszont hangot ad nem tetszésének (nyávog), ami viszont Eriknek tetszik, és csak még jobban szadizza.
2010. ápr. 12. 16:40

Szia!

Nem olvastam végig a fórumot, csak a saját tapasztalatom osztom meg.

Habár az én kisfiam 16 hónapos, 1 éves kicsire szerintem még nem igazán van "recept" de hamar megért majd mindent.

Szóval én ezt nem fegyelmezésnek nevezném, hanem inkább következetességnek, arra hogy ne menj ide, oda, amoda, ne nyúlj ehhez, ahhoz, stb...

Ha valamit nem szeretnék engedni neki, azt az első perctől kezdve következetesen nem szabad, mert ha egyszer engeded, utána már nincs visszaút!!!

Nálunk pl. nem engedtem meg az első perctől, hogy a bejárati lépcsőre felmenjen, és nem megy fel, ott megáll. Másik lépcsőre fel mehet és fel is megy, mert az csak egy lépcsőfok.

A sziklakertet csak távolabbról nézheti, nem megy oda.

A nappaliban tudja hogy nem nyúlhat a tv-hez, nem is nyúl, de a szobában megteszi, minden tiltás ellenére, mert egyszer engedtem neki ismerkedni....

Egyszer bementünk a virágoskertbe virágokat illatozni, így sajnos már oda is bemászkál, amit nem szeretek.

Szóval következetesnek kell lenni, ez nem szigorúságról szól, de meg fogja érteni, emellett ugyanúgy játszhat, és ugyanolyan rosszcsont mint korabeli társai.

59. 274c9996b8 (válaszként erre: 54. - Bf5264a5b9)
2010. ápr. 12. 16:02

Azert ezt nem ertem ? !

Az en gyerekeimnek is volt sajat macskajuk ! Igaz hogy a fiam soha nem huzta a szöret , de meglehetössen "ferfiassan" fogta meg/emelte fel , ami a macskanak nem mindeg tettszett es ki is osztotta a fiucskamat :) Szoval fölszaladt a 2-eves ferfiu fejere es rendessen lekokizta !

Az öcsemnel ugyanezt lattam a kutyaknal , amikor az öcsem kisfia "nem!" megfelelöen nyult a kutyakhoz , biza a kutyak kiosztottak , epp mintha kutya kölök lett volna :)

58. 274c9996b8 (válaszként erre: 54. - Bf5264a5b9)
2010. ápr. 12. 16:02

Azert ezt nem ertem ? !

Az en gyerekeimnek is volt sajat macskajuk ! Igaz hogy a fiam soha nem huzta a szöret , de meglehetössen "ferfiassan" fogta meg/emelte fel , ami a macskanak nem mindeg tettszett es ki is osztotta a fiucskamat :) Szoval fölszaladt a 2-eves ferfiu fejere es rendessen lekokizta !

Az öcsemnel ugyanezt lattam a kutyaknal , amikor az öcsem kisfia "nem!" megfelelöen nyult a kutyakhoz , biza a kutyak kiosztottak , epp mintha kutya kölök lett volna :)

57. trapiti (válaszként erre: 55. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 12. 15:56
:) én is azt hiszem... :D
56. ebba518fdb (válaszként erre: 53. - Cbe267d9cf)
2010. ápr. 12. 15:26
:-D
55. ebba518fdb (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2010. ápr. 12. 15:25
a nagyobbik fiam egy picivel több mint 3,5 éves.. 2 éves volt, mikor először ordítozott az utcán, mert valami félreértésünk adódott.. -) akkor azt gondoltam, hogy hurrá, itt a dackorszak.. :-) mostanában szembesülök a ténnyel, hogy még csak most kezdődött el igazán az elmúlt pár hónapban.. :-) most már kifejezetten látom, hogy sokszor szándékosan bosszant, persze nem "bántásból", csak a határait próbálgatja.. :-) olyan mint egy kis szilaj csikó.. :-) na, a lényeg, hogy attól tartok, minél nagyobb a gyerek, annál nagyobb az akarat.. :-) úgyhogy felköthetjük a gatyánkat.. :-)
54. bf5264a5b9 (válaszként erre: 46. - Tündér74)
2010. ápr. 12. 15:18
Egyébként nem ütöm meg. Szívtelenség! A kezére szoktam rácsapni, de ha húzza a macska szőrét, hogy tanulja meg hogy nem szabad, DE úgy, hogy megfogom a kezét a kezembe, a saját kezemre ütök, hogy csattanjon, és mondom, hogy NEM SZABAD, FÁJ A CICÁNAK, a macskát meg elküldöm, hogy lássa a gyerek, hogy a cicának fáj, és elszalad. Olyankor egy darabig nem is megy a közelébe. Úgy veszem észre, hogy mostanában ritkábban húzza a szőrét :) Persze mondhatni ennek így semmi értelme, mert hallja, hogy csattan a kezemen a kezem, de nem fáj neki... de azért látja hogy "dádá" :)
53. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Dmolnar)
2010. ápr. 12. 15:15

szia,

nekem is egy éves a fiam, igazi kis örökmozgó. Szerintem ebben a korban még nem lehet igazán fegyelmezni, mert még nem rosszalkodik, csak felfedezi a világot, neki minden új. Ráadásul a reakciói is még sokkal inkább érzelmiek, mint tudatosak. Persze nálunk is vannak virágcsipkedős és anyának szót nem fogadós dolgok. Én ilyenkor egyrészt századszorra is elmondom, hogy az adott dolgot miért nem szabad, másrészt alternatívát ajánlok fel (pl: nem játszhatsz az ollóval mert veszélyes, de megértem, hogy kíváncsi vagy rá, mert még nem láttál ilyet, ezért anya kezében tarva megnézheted, megtapogathatod és utána közösen eltesszük a helyére). Nálunk ez működik. Tiltani nem akarom (csak attól ami a testi épségét fenyegeti), mert az a véleményem, hogy ha most letöröm a gyerek eredendő kíváncsiságát, akkor később majd ne csodálkozzak, ha semmi nem érdekli. Persze, szokott lenni hiszti, amit én többnyire hagyok neki. Elmondom,hogy értem, hogy most mérges amiért nem csinálhat valamit, és ez rossz érzés neki. Joga van ennek hangot adni, DE ez magányos dolog, és én nem asszisztálok hozzá. Megkérem szépen, hogy ha kitombolta magát, akkor jöjjön oda hozzám, és folytathatjuk a játékot. Általában kb. 1 percig zokog és földhöz veri magát (nagyon rossz nézni, de ki kell tartani), ilyenkor újra hozzá szólok, pl: értem én, hogy mérges vagy, de szerintem sokkal izgalmasabb lenne, ha hiszti helyett idejönnél a konyhába és megnéznéd,hogy anya milyen érdekes színű zöldséget pucol -, na ilyenkor abbahagyja, és már jön is nevetve. Egy nagy ölelés után el van felejtve a hiszti.

Nem mondom, hogy ez mindig 100%ban működik, de erről meg azt gondolom, neki is lehet rossz napja!

52. trapiti (válaszként erre: 48. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 12. 15:05
Köszi :) hó végén lesz 2.5 éves
51. ebba518fdb (válaszként erre: 49. - Tündér74)
2010. ápr. 12. 14:53
Köszi jól vagyunk.. :-) éljük a dackorszakos, de vidám mindennapjainkat.. :-)
50. ebba518fdb (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2010. ápr. 12. 14:52
A kisebbik fiam 21 hónapos és most már vele is könnyebb mint mikor egyéves volt.. vele is egész jól meg tudjuk beszélni a dolgokat.. :-)
49. tündér74 (válaszként erre: 47. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 12. 14:50
Szia morca! :)) Hogy vagy? Gyerkőcök jól vannak?
48. ebba518fdb (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2010. ápr. 12. 14:50
Mennyi idős a csajszid?? Nagyon szép kis lányka..
47. ebba518fdb (válaszként erre: 46. - Tündér74)
2010. ápr. 12. 14:46
Szia! :-D
46. tündér74 (válaszként erre: 11. - Bf5264a5b9)
2010. ápr. 12. 14:31

Sokszor jobb, ha a védőnők inkább nem mondanának semmit.:)

Egyébként legjobb módszer a figyelemelterelés. Előbb utóbb tényleg kinövik.

Ez most egy elég nehéz korszak, állandóan résen kell lenni, dehát most fedezik fel a világot.:)

45. trapiti (válaszként erre: 44. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 13:30

Meglehet :))))))

Bár dackorszak ide, dackorszak oda, én úgy érzem, hogy most könnyebb Vele mint egy éves korában volt... Rengeteg dolgot már meg lehet beszélni Vele és ő is elmondja már, mikor mi nem oké :)

44. Bozsóka2 (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2010. ápr. 12. 13:23
Más választásom nincs is... Azt mondják már csak pár év:)) Aztán meg jön a kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond:DD Legalábbis ezt mondják:D
43. Lipiani (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2010. ápr. 12. 13:23

Köszi! :)

Hú!Akkor kössem fel a gatyámat mi??? :DDDD

Nálunk ha valami nem úgy van ahogy azt Ő akarja,akkor először csak szól hogy mérges.Ha látja hogy nem hat meg vele,akkor már sír is!Eddig még azért finomkodva csinálja,de gondolom lesznek durvább menetek is.:D

42. trapiti (válaszként erre: 40. - Lipiani)
2010. ápr. 12. 13:18

Nagyon cuki Bence :)


Nálunk a dackorszak mostanában kezdődött el igazán, 2 és fél évesen. Korábban inkább csak "szóban dacolt" mondogatta, hogy épp mit nem akar, de mindent megcsinált/hagyott hogy megcsináljam :) Az első időkben a mesék szereplőiről bizonygatta csak, hogy nem akarják azt csinálni, amit épp csináltak a rajz szerint... nagyon vicces volt :)

Most már persze nem finomkodik ennyire :)

41. trapiti (válaszként erre: 35. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 13:14
Az én lánykám is elég impulzív és csapkodott is. Két megoldás volt: az egyik mindig résen lenni olyan esetekben, amikor más gyerekkel voltunk, a másik, hogy már nagyon piciként is minden alkalommal elmondtam neki, hogy ez nem jó, ezt nem szabad stb. De érthetően, világosan és következetesen minden alkalommal ugyanúgy kell reagálni. Megértik, hidd el ;)
40. Lipiani (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2010. ápr. 12. 13:13

Ez így igaz!!Én sem hagyok rá semmit a fiamra,pedig Ő is csinál dolgokat,meg hisztizni is elkezdett már és igen jól megy Neki! :DDD

Általában én is elmagyarázom hogy mit miért nem szabad,meg elterelem inkább róla a figyelmét és mással kezdünk el játszani.Eddig ez bejött. Bár tisztában vagyok vele,hogy a dackorszak olyan 2 éves kor körül kezdődik,ez még csak szárnypróbálgatás...:))

39. trapiti (válaszként erre: 37. - Lipiani)
2010. ápr. 12. 13:09

Igen, még egy évesen valóban korai. Akkoriban nálunk az volt, hogy elmondtam mi miért nem helyes, és ha végképp nem értem célt, volt hogy "kiállítottam" Lucát egy kicsit. Nem volt nevesítve, hogy ez büntetés, de kiemeltem abból a helyzetből, amin nem sikerült másképp úrrá lenni.

Más esetekben, mint pl. a homokevés, vagy amikor szanaszét kente a kakit alvás helyett az használt, amikor magától rájött, hogy ez neki sem jó...

Az biztos, hogy már egy évesen sem hagytam rá, ami nem tetszett, nagyon értelmesek, szépen megtaníthatóak már az ilyen kicsik is a szabályokra, sőt meg is kell, mert két évesen kezdeni már sokkal nehezebb.

38. Lipiani (válaszként erre: 35. - Bozsóka2)
2010. ápr. 12. 13:06
Szerintem ez csak egy átmeneti állapot!Ő még így vezeti le az örömét,meglepettségét,mert még nem tudja kezelni a helyzeteket.:) Biztos hogy idővel leszokik róla,és jó az amit csináltok,hogy eljátsszátok hogy sírtok!!Majd meg fogja érteni biztos vagyok benne!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook