Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek fegyelmezés fórum

Gyermek fegyelmezés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
52. e16fe97baf (válaszként erre: 48. - Vikucka)
2012. márc. 8. 14:00
nem fegyelmezni! következetesen határokat pontosan felállítva foglalkoztatni, tapasztaltatni elvarázsolni a gyermekeket!...ez volt fejlesztőnk falán
51. tündér74 (válaszként erre: 48. - Vikucka)
2012. márc. 8. 13:59
Azért ne fogjunk mindent a gyerekekre, biztos nem maguktól lettek rosszak azok a rakoncátlan kölkök.
50. 6b006fc769 (válaszként erre: 45. - 9d68bc425f)
2012. márc. 8. 13:58

Lehet, valamikor nagy szakács lesz;)

Egyébként én magnéziumot és/vagy multivitamint szedek és türelmesebb lettem mostanában.

49. f1fee9d062 (válaszként erre: 40. - Urbanszkyviki)
2012. márc. 8. 13:58

Besz@rás! Ez tetszik! Igen, akkor költözhetsz! :D


Szerintem érdemes kipróbálni. ;)

48. vikucka (válaszként erre: 26. - 814f8b8f23)
2012. márc. 8. 13:55

Mielőtt itélkezel, le idegroncsozod a többieket, javaslom, hogy járd végig az útjukat, vedd fel a cipőjüket. Ha neked is ott lesz két irgalmatlan rossz kölök, akkor beszélhetsz erről. Kivánom, hogy sose éld át ezt, amit ezek az idegroncsok átélnek nap, mint nap.

Láttam már iszonyú hisztis gyereket, és minden tiszteletem azé a szülőé, aki ezt el birja viselni non-stop.

Félre értés ne essék, biztosan nem gyepálnám a gyereket, és biztosan van más megoldás a fegyelmezésre.

47. mydnight (válaszként erre: 44. - 814f8b8f23)
2012. márc. 8. 13:54

Nem vagyunk hősök, bármennyire vagy is cinikus!

Gondolkodtam a fiam előtt én is sokféleképpen! Hajaj!

De hányszor szálltam síkra a véleményemért... aztán piszok gyorsan rájöttem, hogy néha az élet felülírja a véleményt :D

2012. márc. 8. 13:53

"Ha elölről kezdeném a gyermeknevelést,

fenyegetés helyett festegetésre használnám a kezemet,

Példálózás helyett példát mutatnék,

Nem siettetném a gyermeket, hanem hozzá sietnék,

Nem a nagyokost játszanám, hanem okosan játszanék,

Komolykodás helyett komolyan venném a vidámságot,

Kirándulnék, sárkányt eregetnék, réten kószálnék,

Bámulnám a csillagokat.

A civakodás helyett a babusgatásra összpontosítanék,

Nem erőszakoskodnék a gyerekkel, hanem a lelkét erősíteném,

Előbb az önbizalmát építeném, azután a házamat,

Kevesebbet beszélnék a hatalom szeretetéről,

És többet a szeretet hatalmáról."


Diane Loosmanns

2012. márc. 8. 13:52

Ezt én is mondtam hogy költözhet és az volt a válasz hogy hurrá, a szüleim messze laknak és ritkán könnek, akkor elhalmozzák és mindent megengednek neki, sosem szólnak rá. Csak mosolyognak ha hülyeséget csinál, mondjuk a fenyő gyantában hempereg egy új ruhában. És én vagyok a rossz aki ezt szóváteszi...

Esénként megbeszélem vele hogy mit szeretne, mire vágyik és ilyesmi. Gyermekvédelmi végzettségem van, tudom mit hogy kéne csinálni, de nagyon nehéz. Nem csak a szülőn múlik. Amúgy egy nagyon okos gyerek, idegen helyen félénk, de nem a boltokban sajnos.

Ma pl krumplis tészta volt és tejszínhabbal kérte... na erre a többi anya mit mondott volna? Vagy a cukros spagettire...

44. 814f8b8f23 (válaszként erre: 43. - Mydnight)
2012. márc. 8. 13:51
Hősök vagytok. :D
43. mydnight (válaszként erre: 26. - 814f8b8f23)
2012. márc. 8. 13:50
Szerintem erre a kérdésre gyerekvállalás után térj vissza. :) Addig minek?
42. csehili80 (válaszként erre: 22. - 116212323c)
2012. márc. 8. 13:48
És ha nem marad ott?Elmegy a szobából és rádcsapja az ajtót?
41. mydnight (válaszként erre: 20. - KicsiBone)
2012. márc. 8. 13:48

A gyerek önálló akarattal születő lény. Az akarat megvan, de a félelemérzet, az ésszerű gondolkodás még nincs. Hiába akarjuk felnőttként kezelni, és várjuk, hogy értsen a szóból, mint egy felnőtt. Mert NEM felnőtt! És a szülő dolga megszabni az ésszerűség határait! A gyerek vérmérsékletétől függ, hogy ezt hogyan tesszük.

Értelemszerűen nem a bántalmazásról nyílt a topik.

És igen, én is csaptam már a fiam arcára, konkrétan a szájára. Ugyanis köpködött. A szép szó nem használt...

40. urbanszkyviki (válaszként erre: 28. - F1fee9d062)
2012. márc. 8. 13:47
Én nem gondolom, hogy elszaladt a ló, ha már ott tartanak, csupán erősen próbálkozik a gyerek......:) Hát próbálkozzon csak, de akkor is a szülő a főnök, bár lehet huncut főnök is, aki többet nevet kicsit, aki nem csap oda rögtön, és aki gondolkodásra készteti a gyereket. Mert ki látott még olyan gyereket, akinek a legnagyobb idegbajában hirtelen elterelik a figyelmét egy ravasz kérdéssel és nem gondolkozik el egyből rajta....? ;) Pl. ha éppen hisztizik neked a gyerek, miközben neked el kéne már fejned a kicsinek, és sehogysem tudod megoldani, mert a nagyobbon nincs kapcsológomb, hogy a hercegnők vajon tudnak-e babát etetni, vagy ha jön a hétfejű sárkány mit kell csinálnia , meg stb. ilyen gyagyás kérdések - persze életkorhoz mérten, egy 5 évest biztos nem kérdeznék ilyenekkel...:D De hirtrelen figyelemelterelésnek jó. :) Nekem a középső, 5 éves fiam szokott hiszizni, én pedig szépen mondom neki, hogy ok, akkor orvosoljuk a problémát, költözhet...persze csak viccből! :) Egyből meglepődik, hogy akkor most mivan??,, és én pedig sorolom, hogy mit kell tennie, ha el akar költözni - pakolni a táskába, kitalálni hova megy stb. Úgy örül ilyenkor, hogy gondolkozhat, ötletelhet, pakolászhat magának, persze esze ágában sincs elköltözni, nekem meg elzavarni, egy 10-15 percre viszont simán lekötődik a boldogsábával, hogy igenis, ő szabad és azt csinál amit csak akar - és a szülő mégis irányítja, mert ugye 10 perc múlva közbejön, hogy ebéd fiam, moss kezet és gyere! ......:D
2012. márc. 8. 13:45

Szerintem a leghatásosabb, ha valamit nem akarsz, hogy csináljon, az az, ha elmondod, hogy nem szabad, és közben más alternatív viselkedést ajánlasz fel neki.

Ha elszakad a cérna és kiabálás vagy verés lesz a dologból, az nem nevelés, hanem a feszültség levezetése

2012. márc. 8. 13:44
Nem vagyok igedgroncs, és tudja hogy nagyon szeretem, mindent megkap, lehet ez a baj inkább.
2012. márc. 8. 13:44

na léptem én elmondtam az én javaslataimat, hál Isten nálunk parádé....

nincs közöm hozzá, de nem értem aki egy gyerekkel nem bír miért vállal még egyet??? azzal se lesz másképp....

36. f1fee9d062 (válaszként erre: 29. - 9d68bc425f)
2012. márc. 8. 13:44

Egyszer egy meglepőt tapasztaltam egy pénztári sorállásban: Gyerek ordít, anya csendet kér, gyerek még jobban bömböl, anya, kiabál, hogy fejezze be, gyerek hangosabban ordít, anya még idegesebben rákiált. Gyerek ordít, anya fárad, azt mondja csendesen, "hallom, hogy sírsz". Gyerek elhallgat.


Hm... Meglepő volt. Magam is sokat tanultam belőle.

35. csgybzs (válaszként erre: 29. - 9d68bc425f)
2012. márc. 8. 13:42
Akkor valószínűleg a szeretetre vágyik. Nyilván érzi, hogy egy idegroncs lettél... nem érzi biztonságban magát érzelmileg.... nem?
34. 116212323c (válaszként erre: 32. - 116212323c)
2012. márc. 8. 13:42

a super nany a visat 3on nagyon sok esetben nagyon jó nevelési példákat ad...

én ajánlanám a müsort az anyukának...

2012. márc. 8. 13:41

Hogyhogy ennyire egyedül vagy két kicsi gyerekkel? Apa? Az egyik még kisbaba jóformán....


Egyébként tényleg van, mikor elszakad a cérna.

Ha elfordul vagy nem foglalkozik vele, még az is lehet, hogy kárt tesz magában (vagy a másikban) a gyerek.

32. 116212323c (válaszként erre: 28. - F1fee9d062)
2012. márc. 8. 13:41

elég ba ha idáig eljut valaki, de el kell érnie hogy vissza kapja a tekintéjét....ebben az esetben is muszáj kitartónak lennie és ha kell lefogni a gyereket....

nem értem hogy fajulhat el idáig a helyzet? eddig strucc politika volt?

31. mydnight (válaszként erre: 17. - Serry)
2012. márc. 8. 13:41
:)))
30. 116212323c (válaszként erre: 24. - KicsiBone)
2012. márc. 8. 13:39
nincs igazad! mert jót írt nálunk tökéletesen működik!!!!!
29. 9d68bc425f (válaszként erre: 23. - F1fee9d062)
2012. márc. 8. 13:39
Már rég nem ütöm! Mert nem ért semmit. Olvasd vissza amit írtam. Ettől függetlenül ha nem itthon vagyunk produkálja magát, azt hiszi ezzel váltja ki más emberek szeretetét és figyelmét, csak nekem nem csinálja. Boltban is próbáltam fegyelmezni és hánytatás lett a vége. Akkor meg otthagytam és üvöltve jött utánnam, mit csináltam volna kapjak egy 17 kilós gyereket fel és vigyem ki a kistesójával együtt? Vásárolni csak kell, és egyedül nem hagyhatom őket itthon.
28. f1fee9d062 (válaszként erre: 22. - 116212323c)
2012. márc. 8. 13:37

Szerintem náluk ennél előrehaladottabb a dolog. Kineveti őt a gyerkőc. Nem teszi, amit kérnek tőle. Mit csinálnál, ha kinevetne és azt mondaná, esze ágában sincs odaülni...?


Nagyon elment a ló, ha a gyerek kineveti a szülőt. És szándékosan a kérése ellen tesz... :(

27. 116212323c (válaszként erre: 9. - 9d68bc425f)
2012. márc. 8. 13:37
már az a baj ha idáig elfajul a helyzet ezt kellene megelőzni, az Én Lányomon mindenki ámúl csak milyen rendes a boltba nem hisztizik nem követelődzik...sose kellett szégyenkeznem vele!
26. 814f8b8f23 (válaszként erre: 24. - KicsiBone)
2012. márc. 8. 13:37
Nem is akartam belemenni, nem is szoktam. Felőlem úgy gyepáljátok ahogy akarjátok őket. Szuperanyák, ilyenekkel van tele a város. Idegroncsokkal.
25. urbanszkyviki (válaszként erre: 17. - Serry)
2012. márc. 8. 13:35
:D
24. KicsiBone (válaszként erre: 19. - 814f8b8f23)
2012. márc. 8. 13:35
Na, erre meg csak azt tudom mondani, hogy akinek nincs gyereke, annak tényleg dugó. Anno én is képzeltem sok mindent, na majd én így csinálom, majd én úgy csinálom, vagy úgy, ezt soha, azt mindig. Aztán szültem egy gyereket és rájöttem, hogy a valóság más, a szülőcsatornán nem egy Baby Born jön keresztül, akit bekapcsolsz, ha kedven van, ki, ha nincs...
23. f1fee9d062 (válaszként erre: 9. - 9d68bc425f)
2012. márc. 8. 13:34

Itt már valami olyan irányt vett nálatok, ami nem értem, hogy juthat eddig. És innen hogy lehet megfordítani. Kivevet???


Elítélem a gyerek verését, egész biztosan nem megoldás. Ha eddig ütötted, le kéne ülni vele, hogy megtudd, őt hogyan érintette, és elmondanám neki őszintén, szomorúan, hogy nekem is rossz volt így, nem szeretnék tovább így élni, de ehhez ketten kellünk.


De onnantól kezdve következetesen nem szabad megütni. El kell érni valamiképp, hogy tiszteljen annyira, hogy a kérésed érték legyen neki. Akarjon a kedvedben járni, de ezt ütögetéssel nem lehet elérni. Meggyőződésem.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook