Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek fegyelmezés fórum

Gyermek fegyelmezés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
142. mydnight (válaszként erre: 141. - Zsoka1984)
2012. márc. 9. 09:24

Én is ezt tapasztalom, amit az utolsó soraidban írsz.

Elborzadok az osztálytársaitól :( Persze van néhány kivétel.

141. zsoka1984 (válaszként erre: 128. - Skuki)
2012. márc. 9. 09:12
Én úgy nevelem a fiúkat, hogy a normális emberi érték rendek bennük legyenek és szerencsére sikerül is. Nem verekedősek megadják a tiszteletet nem igazán irígyek már amennyire egy gyereknél elérhető. Ha fiúkra rászól egy idegen vagy családtag akkor elszégyellék maguk, ha rosszat tettek. Viszont amikor megyek az oviba értük és rászólok valamelyikre ,hogy ne bántsa a másikat, rám néz azt folytassa tovább. Semmi szégyen érzet nincs bennük, és mint megtudtam vannak az elnyomók és vannak az elnyomottak és ez ellen nem lehet tenni. Ez a nevelés elvek egyike és ez a mai világban így normális. A szülők pedig reménykednek, hogy a gyerekük elnyomó lesz.
2012. márc. 9. 09:00

Hát igen megnézek egy amerikai filmet mit csinál benne a szülő? Könyörög a 14-15 éves kamasz lány, fiú ajtajánál, hogy engedje már be. Viszont a gyerek épp elfelejtett haza jönni vagy a rendőrök hozták haza stb.. Ez is egy nevelési forma, persze le kell ülni a 2 éves gyerekkel felnőtt ként elbeszélgetni, meg is fogja érteni.

Az arcon ütés az nem az én műfajom, de a kezére a fenekére én is ráütök és ez nem azt jeleni, hogy ütöm-vágom a fiúkat.

A nagyobbiknál elég, ha felemelem a hangom a kisebbik viszont, csak azt hallja meg amit akar és mindig kontrázik.

A büntető sarok addig müködött, amíg össze nem vesztek rajta én meg sírva fakadtam a röhögéstől.

Igen nekem is voltak terveim gyereknevelés terén, amíg meg nem születtek, ez addig működik is meg, lehet tanácsot osztani. De mikor rá jön az ember, hogy mindegyik külön egyéniség és más fegyelmezési, tanítási módszer kell, akkor majd rá jön, hogy könyvből, meg tévéből nem lehet gyereket nevelni.

139. mydnight (válaszként erre: 137. - Tündér74)
2012. márc. 8. 20:07

Nem hihetetlen.

Viszont rámutatnék ismét a 80/20-as szabályra.

Képmutatás terén.

És tisztelet a kivételnek, ami sajnos nem sok.

És lehet, hogy nem én vagyok a mintaanya, de legalább nem vetítek :)

Ne vedd magadra a véleményem.

138. skuki (válaszként erre: 133. - Muraja)
2012. márc. 8. 19:08

Nem, nem szeretettel ütni nem ezt írtam. Kiforgatva így hangzik igaz.


De azért mert xy ráütött a gyereke kezére, hogy ne forázza le magát, nem azt jelenti, hogy nem szereti őt.


És azt sem hiszem, hogy egy olyan családban ahol megszámolható jelleggel történik ilyen és ehhez hasonló fent említett kéz illetve popó rácsapás elhidegüléshez vezetne.


Te azt próbálod kisarkítani ahol ez napi vagy akár állandó nevelési forma, ahol csak az agresszió és a verés az egyetlen nevelési eszköz. Én nem hiszem, hogy ez egy normál nevelésben és családban felnövő, maguk is szülővé vált egyének saját családjában oda vezetne.


Persze ahol így történik a nevelés ott lehet így történik.

137. tündér74 (válaszként erre: 132. - Mydnight)
2012. márc. 8. 18:11

Vannak ilyen szülők is, ez tény, de szerencsére olyanok is vannak, akik mindenféle bántás nélkül nevelik a gyereküket.:)

Egyébként sokan hiszik azt, hogyha valaki nem üti meg a gyerekét sosem, akkor biztos, hogy lelkileg bántalmazza. Pedig bármilyen hihetetlen, de vannak olyan szülők, akik úgy is tudnak nevelni, hogy egyik bántási módszert sem alkalmazzák.

136. f1fee9d062 (válaszként erre: 130. - C33bd8536b)
2012. márc. 8. 16:19

Elképzelem magam, amint a kacarászó gyerekemet hajkurászom a spricnivel és úszik a ház! Nekem ez vicces! Meg az is vicces, ha belegondolok, hogy az én tekintélyelvű, szigorú apám spricnivel hajkurászott volna! :)


Szerintem ezt csak röhögve lehet csinálni! Nem hiszem, hogy hatásos volna! Bár figyelemelterelésnek lehet jó! Vagy egy csecsemőt esetleg megszeppenthetsz vele, de egy kisgyerkőc szerintem körberöhögne!


Nem? Kibírnád nevetés nélkül, amint előveszed a műanyag spricnit, mert szájalt, és lefújnád? Ne mond, hogy nem lenne viháncolás a vége!

135. 814f8b8f23 (válaszként erre: 131. - Serry)
2012. márc. 8. 15:26
biztos a gyerekeidnek is ezt mondod...meg se szólalj! fasza.
134. mydnight (válaszként erre: 129. - Muraja)
2012. márc. 8. 15:25
Vélemény és ítélet között nagy a különbség!
133. Muraja (válaszként erre: 128. - Skuki)
2012. márc. 8. 15:25

Szerettel megutni vagy racsapni ? kerlek ezt magad sem hiszed ?

Nem muszaly hogy agresziva vagy bunözeve tegye felnötten ,van mas is .

Van amikor egyszeruen egy csendes averziot kellt fel a adott helyzetben szulö iranyt ami esöb egy elhidegulest illetve racionalis döntes alatt szuletett maghatarozas ami egyuszeruen szulök innoracioja fele vezet.

132. mydnight (válaszként erre: 127. - Tündér74)
2012. márc. 8. 15:23
A lelkiterrornál nincs rosszabb. Szerintem. Az valami irgalmatlan. Főleg a "sose bántom a gyerekekem" fényében. Nekem az egyik szomszédom ilyen :(
131. Serry (válaszként erre: 66. - 814f8b8f23)
2012. márc. 8. 15:20
Mi bajod? Nem megyek végig csináltam két gyerekkel. Ma már nem vagyok ideges fáradt... de volt időszak.... Inkább meg se szólalj.
130. c33bd8536b (válaszként erre: 125. - F1fee9d062)
2012. márc. 8. 15:12
Mi vicces? Kinek vicces?
129. Muraja (válaszként erre: 122. - Mydnight)
2012. márc. 8. 15:08

Igen az ember ismeretelen de cselekedete nem !

Tehat ha latok egy adott orszagban ( nem muszaly hogy eppen M.o legyen.) egy kinti incidentet akkor en bisztos hogy nem tudnam ignoralni.

Nem tegedet exakt hanem altalaban a problematikarol irtam .

128. skuki (válaszként erre: 118. - Muraja)
2012. márc. 8. 15:07

szerintem nagy baj, hogy nincs fegyelmezés. Ahogy írtam is. És mielőtt fejbelőne valaki nem arra gondolok,hogy ütni vágni kell!! Véleményem szerint egy fenék, vagy egy kézrácsapásban semmi de semmi rossz nincsen. Meg kell beszélni, meg kell mutatni, igen szeretettel, de néha ha a helyzet megkívánja és ezt mindenki el tudja dönteni a gyerek hatibusától és életkorától függően, egy ilyen kis megerősítés senkit nem fog agresszív bűnözővé változtatni felnőtt korában.

És én sem lettem az az elnáspángolás után:-)

Amúgy azzal egyetértek, hogy a túlzott agresszivitás csak tovább szítja a dolgokat és sajnos nem a jó irányba.


Igen minden gyereket becsülni kell, de én úgy gondolom, hogy a mai világ sajnos az irányba forog, hogy mindenki csak a tiszteletet követeli meg a jogait, de senki nem tanítja meg a fiatal generációt, hogy ezt ki kell érdemelni és meg kell tanulni elérni. És hidd el, hogy sokkal több agresszivitás van a mai világban annak ellenére, hogy ez az úgymond fizikai nevelési módszer kihaló félben van. És egyre fiatalabbaknál. Nem érdekes?

127. tündér74 (válaszként erre: 126. - Mydnight)
2012. márc. 8. 15:05
Mindkettő káros a gyerekre nézve, szerintem.
2012. márc. 8. 15:04
Egyébként, a verésnél rosszabb az, amit néhány mintaszülőnél láttam. Konkrétan verbális agressziónak nevezném!
125. f1fee9d062 (válaszként erre: 123. - C33bd8536b)
2012. márc. 8. 15:02
Szerintem vicces! :D
124. mydnight (válaszként erre: 123. - C33bd8536b)
2012. márc. 8. 15:01

Nem kevésbé megalázó.

A sokkterápia célja ugyanúgy a helyzet megtörése.

123. c33bd8536b (válaszként erre: 100. - Mydnight)
2012. márc. 8. 15:00
Na, most már magyarázza meg nekem is valaki, hogy miért kevésbé megalázó egy ilyen hidegvizes locsolós "sokkterápia", mint egy jólirányzott pofon.
122. mydnight (válaszként erre: 118. - Muraja)
2012. márc. 8. 14:59

Nem sértődöm meg, de vigyázok a számra, ha ismeretlen emberekről van szó. Főleg írásban... itt ugyanis nagyobbat üt, nincs mimika!

Én a saját elveim szerint neveltem a fiamat mindig. És mostanra partnerként tekintünk egymásra. DE nem vagyok a pajtása.

121. mydnight (válaszként erre: 117. - 814f8b8f23)
2012. márc. 8. 14:57

Én most, pár hónapja felnőtt fejjel szívtam el pár dobozzal, de nem kell. Hónapok óta nem is vettem.

De ez igaz az alkoholra is. 28 évesen rúgtam be először, és sztem utoljára.

Sosem drogoztam, nem is szeretnék.


Pedig otthon apám cigizett, egy időben ivott is.

2012. márc. 8. 14:56

Lépnem kell csajok sajnos.......

Mindesetre sok sikert a fórumindítónak! Amikor úgy érzi, jól megkenné a kicsinyét, menjen oda, és ölelgesse jól össze-vissza, azután jöhet a papolás! ;)

119. skuki (válaszként erre: 116. - Mydnight)
2012. márc. 8. 14:56
nagyon igaz. Na erre írtam azt, hogy a szuper anyukák elmondásai valósak-e vagy csak a világnak írt szöveg.
118. Muraja (válaszként erre: 110. - Mydnight)
2012. márc. 8. 14:55

Jaj de nem kell megsertödni azonnal ! hat nem ti irjatok sajat magatok le a napi alapotokat , hogy milyen nehez stb stb ?

Nem rosszaban irtam ezt hidd el ! miert olyan nehez elfogadni mas nezetet nem mind kritikat hanem mind jo tanacsot?

Mitt gondolsz en honnan is kesztem ? nem jött ez csak igy " sehonnan "

En ram anyam nem merte a kezet emelni , nem engedtem .

Mikor sajat gyerekim lettek mindenkit kinek elöiteletei voltak , vagy ez regi nevelesi modszert alkalmaszta azokat kizaruk tölunk.

Egeszen maskep neveltem es sok sok kritikanak voltam kiteve , de megerte.

Parom volt a 70 evek elsö gyesses othon levö pappaja es ment . Ha akar az ember minden megy , az is hogy bantalmazas nelkul nevelje a gyerekeket.

Kesöb az elet elsodort oda hol ez normalis hogy senki sem veri a gyereket , sem az iskola nem fegyelmezi fyzikai modszerekel . Gyereket respektaljak es becsulik .

117. 814f8b8f23 (válaszként erre: 115. - Mydnight)
2012. márc. 8. 14:54
Na látod? Nálam is ezt kellett volna, akkor ma nem cigiznék. :)
116. mydnight (válaszként erre: 114. - F1fee9d062)
2012. márc. 8. 14:53
Itt is igaz a 80/20-as szabály. 80 csinálja, 20 nem. 20 beismerné, 80 nem :)
115. mydnight (válaszként erre: 113. - 814f8b8f23)
2012. márc. 8. 14:52

Apukám anno egy egész dobozt nyomott a kezembe, hogy akkor ott előtte... egyet se szívtam el többé, azt se, amit adott!

Viszont azóta se alakult ki a cigihez fűződő meghitt viszony :)

114. f1fee9d062 (válaszként erre: 112. - Skuki)
2012. márc. 8. 14:52

Azért értek egyet veled, mert látni kell a szándékot a fórumindítóban, hogy akar változtatni a helyzeten, és segítséget kért.


Melyikünk tenné meg egy hasonlóan kínos helyzetben? Ha tudná, hogy neki fognak menni?!

113. 814f8b8f23 (válaszként erre: 107. - Urbanszkyviki)
2012. márc. 8. 14:47

Ez a sokkterápia. :)))

Barátnőm lánya stikában cigizgetett, 8 évesen.

Ezt onnan vettük észre, hogy egyfolytában eltűnt a dobozomból a cigi. Azt mondta az apja, ha megjön agyonüti. Mondtam neki, ha hazajön, szívasson el vele egy cigit, úgy hogy ő is lássa. Sírva szívta el, de azóta nem is csinálja! :)))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook