Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekvállalás pénzért fórum

Gyerekvállalás pénzért (beszélgetős fórum)


1 2
12. KIRA7 (válaszként erre: 10. - Erikpipi)
2007. jún. 2. 08:01

Mert egy fecske nem csinál nyarat.

Aki ismeri a rendszert az tudja,hogy sajnos nem úgy működnek a dolgok ahogy azt mi szeretnénk.

Saját maguknak nem ártanak ugyanis nekik folyamatosan ellenőrizniük kell a kintlévő gyerekeket,de ezt néha elég lazán veszik.Ha meg visszajelzés van a Fővárosiak/V.ker/megtudja és nem csak a gyerekek kerülnek vissza hanem őket is megb......ák!Az állásukat nem kockáztatják.

A gyámügyön nem lehet elérni semmit csak ha kikell emelni a gyerekeket.ŐK csak ezt tudják.

Persze vannak rendes nevelőszülők is biztos,de nem ezek akikről ÉN tudok.

Most veszik fel a szocpolt is a saját és a nevelt gyerekek után.Gyámügyi engedéllyel ezt is ellehet intézni.Azt mondta,hogy azért nem fogadja őket örökbe mert akkor elesne ezektől az állami támogatásoktól és akkor csak a családi lenne rájuk is.Abból meg nem tudná etetni őket.

Szóval nehéz ügy ez.A gyerekeket nagyon sajnálom,de hidd el benn sem jobb nekik.

11. dee (válaszként erre: 9. - KIRA7)
2007. jún. 1. 22:19

Na erről a rendszerről én is tudnék mesélni.Milyen tortúrán mentünk keresztül,hogy örökbefogadók legyünk.Nevelőszülő meg lehet mindenki:(



A kórházban engem is megkérdeztek,hogy elsőőőőő gyerek?Abból hogy lehet megélni?


:)))))) na ennyit erről

2007. jún. 1. 22:14
Ha ez igaz, miért nem jelented fel a gyámügyeseknél?
9. KIRA7 (válaszként erre: 6. - Ffc9d89fcb)
2007. jún. 1. 18:14

IGEN ILYENEKET ÉN IS ISMEREK.A SAJÁT GYEREKEIKRE KÖLTIK AZ INTÉZETBŐL KIHOZOTT GYEREKEK PÉNZÉT,ÉS A SZOMORÚ AZ,HOGY ENNEK SE NÉZ UTÁNNA SENKI.AZOK MEG HORDJÁK A SAJÁT GYEREK KINŐTT RUHÁIT.

AZ INTÉZETBŐL KIHOZOTT GYEREKEK UTÁN 30.000FT/FŐ JÁR HAVONTA AMIBŐL 10,000FT/FŐ A FIZETÉSÜK A TÖBBI A GYEREKÉ LENNE.DE CSAK HA RÁ KÖLTI.PERSZE HA AZT VESZED EZ NEM IS SOK A MAI ÁRAK MELLETT.SAJNA A RENDSZERREL VAN A BAJ.

8. Elviracska (válaszként erre: 7. - Cukilany)
2007. máj. 2. 13:38
:(((((Nagyon szomorú!!!!!!!!
2007. ápr. 28. 15:54
Én pont pár napja hallottam h az egyik barátom imerőseinek már van 1 babájuk és most akarnak még 2-t mert h akkor mennyire több támogatást kapnának. Sőt még fel is sorolta milyeneket és mennyit! Le voltam döbbenve!
2007. ápr. 28. 15:47
Én olyanokat is tudok, hogy az intézetből kivisz egy csomó gyereket nevelni, és abból élnek. Van aki tényleg szeretettel gondozza őket, de olyan is, aki inkább magára költi a pénzt. Anyukámnak butikja van, és egy nő öszevásárolt magának egy csomó mindent, és amikor fizetésre került a sor, a számlát a gyermekotthonra kérte, mert, hogy a gyerekek ruháztatására kapott pénzt számlával kell igazolni. Anyukám elhajtotta a p..ba. De máshol biztosann megcsinálták neki.
2007. ápr. 24. 17:37
Én nem hiszem,hogy valaki csak a pénzért vállalna gyereket.Merthát ti is tudjátok és nem nehéz kiszámolni,hogy hány napig tudsz etetni egy gyermeket tizenezer forintból.A gyes meg csak mindig a legkissebbre jár,kettő nincs belőle.Anyasági meg annyi amennyi az alanyi jogon járó gyes,és nem több.Akkor ha kiszámoljuk,hogy 3 gyereknél 39000 családi+24000 gyes akkor nem dőzsől ott senki.Az anyasági már csak akkor jár ha a legkissebb betöltötte a 3évet.
2007. ápr. 20. 12:24

Fantasztikus,ez egyszerüen hihetetlen ,hogy pénzért vállaljon bárki is gyereket...

Szavakat sem kapok mikor ilyet hallok,hisz egy baba születése ,egy új élet kezdete,hogy lehet egy eszköznek tekinteni???

MIndenki maga tudja..

2007. márc. 27. 21:25
Nem támogatásra, hanem csak hogy több GYES-t kap, főállású anya lehet, stb. Nálunk van nem is egy, akinek nem azért kell a gyerek, mert szereti őket, hanem csak ezekért a pénzekért. Közben szegény gyerekek elhanyagoltak, koszosak, anyuka inkább sörre költ, mint mosószerre.
2007. márc. 27. 16:22
Milyen pénzre gondolsz,valami támogatásra?
2007. márc. 27. 15:34
Van-e a környezetedben olyan, akiről tudod hogy csak a pénzért vállalkozik az újabb gyerekre? Mi a véleményed róla?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook