Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni, ha az ember nagyon fél a gyerekvállalástól? fórum

Mit lehet tenni, ha az ember nagyon fél a gyerekvállalástól? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
228. 274c9996b8 (válaszként erre: 227. - 5404289bd6)
2010. febr. 3. 15:08

Igen van 2-gyermekem ök majdnem 10-evvel öregebbek mint Te !

Persze hogy , beleszol minden szulö , meg akkor is ha , nem akar :)

Azert szol bele a szulö mert jot akar a gyereknek.

Specielt az en gyerekeim idönkent kerdeznek,kerdeztek 1-1-partnerrol ,hogy mi a velemenyem ? Hat megprobaltam mindeg valami közeputon valaszolni DE mindeg kitalaltak meg eddig azt hogy , valosaqgossam mi is a velemenyem :) Persze azert ,mindeg azt csinaljak amit akarnak !

De , mondjuk a Te eseted valami extrem dolog lehet , ha igy velekednek a szuleid ? !

Beleolvastam a naplodba is , tehat ugy felkavar teged a dolog ezzel a fiuval hogy , nehezen megy a tanulas is miatta ? Pedig ugye az a legfontossabb , a jövödröl van szo , nem ? !

Pasid meg akarhany lehet , de nem biztos hogy nem-e magad alatt vagod a fat most ?

2010. febr. 2. 19:37
lehet az lenne a legjobb. Csak találkozni sem tudunk hol. Mert szüleim azt mondták,hogyha idejön,és ők megtudják, akkor nagy baj lesz. Képesek rá,h mindennap jöjjenek ellenőrizni. Páromhoz pedig nem mehetek,mert munkahelyi szálláson lakik jelenleg, ahova nem mehet fel senki. A korodból ítélve neked már bitos van gyermeked. Te beleszólnál a szerelmi ééletébe? Én még nem vagyok szülő, nem tudom mire gondolnak ők ilyenkor.
2010. febr. 2. 18:30

Fiatal vagy meg , nyugodtan varhatsz meg a babaval , fökeppen ha igy all a helyzet !

Persze hogy , nem az a jo amit a szulök mondanak , de erdemes azert meghalgatni hogy mit mondanak :)

En szemelyessen a helyedben valami közeputat valasztanak ! Nem kötnem le magamat a fiunak , nem igernek semmit csak egy laza kapcsolat ahol jol ereznem magamat ! Na es igen a penztarcamra meg ugyelnek :)

Aztan ahogy az idö mulik meglatnad hogy , erdemes-e ?

2010. febr. 2. 18:24
Fogalmam sincs. Tudom,h jót akarnak, mert a szülők mindig jót akarnak a gyerekeiknek. De nekem jelen pillanatban most nem az a jó,amit ők szeretnének. Nehéz helyzet. Meg a babát is tervezzük, de kicsit félek most íyg tőle.
2010. febr. 2. 18:08

Hat eleg nehez helyzetben vagy , szerintem.

Meglehet hogy , a szuleidnek hosszutavon igazuk lessz ? !

2010. febr. 2. 17:57
De én szeretem a párom. És vele szeretnék maradni, csak vannak rossztulajdonságai. De ha így nézem ,akkor mindenkinek van. De mostmár durvább a helyzet. Szüleim em szeretik és most azt mondták választanom kell, vagy a párom, vagy ők. Nem bírom ezt így tovább.
2010. febr. 2. 17:44

Soha nem kesö keresni az igazit , azt az embert aki epp olyan mint Te :)

Ha szivossan kitartasz feltetlen meg is kell talalnod !

2010. febr. 1. 17:40
De én nem ilyen családban nőttem fel, nálunk apukám is fogta a pénzt. Párom meg mértéktelenül költekezik. Én nem attól félek,h nekem nem lesz, mert én csak elboldogulok majd vhogy, csak a gyerekemnek. Azt meg nem akarom,h csonka családban éljen. Félek, hogyha nem fogjuk tudni megoldani ezt a dolgot,h nem fogom tudni eltartani a csöppséget.
220. 274c9996b8 (válaszként erre: 219. - 5404289bd6)
2010. febr. 1. 16:09

Szia !

Most leirtad a tipikus ferfit/apukat es az anyukat :)

Ez igy van majdnem minden csaladban hogy , bar a ferfi szereti az utodait azert önzö frater :)

Mig az anyuka mindent kiharcol,elkövet a gyermekert :)

Meg valamit a sporolos ember soha nem fogja szorni a penzt , epp ugy az aki szorja a penzt soha nem fog sporolni ! De Te vagy az asszony es megfogod oldani !

2010. febr. 1. 14:32

Sziasztok!


Olyan problémám van,h párom nagyon szeretne már gyereket(28 éves). Én is szeretnék(24), de félek,h nem tudnék neki mindent megadni, és,h nem lennék jó anya. Sokat veszekszünk párommal(most is nagyon összevesztünk), mert ő azért szeret élni, költeni a pénzt, amiből persze mindig kevés van. Én inkább a spórolósabb típus vagyok, és ezen nagyon sokszor összeveszünk. Mondtam neki,h ha lesz gyerekem, én az utolsót odaadnám neki, mégha én nem is ennék, és éppen ezért szeretnék már most előre spórolni, gyűjtögetni. Erre ő azt mondja,h ő a gyerek miatt nem mondana le semmiről, persze neki is ő lenne az első, de amig nincs meg, nem mond le semmiről.

Én ettől félek. Meg ráadásul, nekem csak egy érettségim van, munkám sincs. Ő dolgozik.

Most ettől függ a dolog,a kapcsolat, h lesz-e gyerek vagy nem. Ti hogy döntenétek? De azért az is fontos szempont,h nagyon szeretjük egymást. Lehet,h a gyerek közelebb hozna minket egymáshoz, akkor ő is megváltozna, és spórolna? De nem szeretném ha végül a kisbabánk szenvedne azért, mert mi nem tudtunk helyes döntést hozni.

Ja és még egyvalami, nagyon jó apuka lenne, mert keresztfiamat nagyon szereti és szinte elválaszthatatlanok, ha együtt vannak, szinte nem is játszik mással keresztfiam csak vele. Nagyon szeretik egymást.

218. ittik86
2009. máj. 7. 11:52

Van fejlemény igen! Nem is kevés!

Írogatunk egymásnak e-mailt. Így próbálunk beszélgetni, megbeszélni a dolgokat.

Karácsonykor találkoztunk is. Nem tudtam, hogy jön, mert a papámék nem mondták, egyszer csak ebédnél megszólal a mamám, hogy most indult el, olyan 1 órára itt is van. Kicsit izgultam, hogy milyen lesz újra találkozni. De jó volt :-D

Szerencsére nem volt az a kötelező: Te hogy vagy? Jól és te? ..... jópofizás, hanem spontán beszélgetés volt az egész. Ami jött arról beszéltünk éppen. De ez így sokkal jobb volt!!

Remélem jól alakul továbbra is minden :-DDD

217. sára86 (válaszként erre: 214. - Ittik86)
2008. okt. 4. 21:20
van fejlemény? alakul a dolog?megbeszéltétek a történteket?
216. sára86 (válaszként erre: 215. - 2250724d1a)
2008. okt. 4. 21:18

Ok és okozat,bonyorult emberi kapcsolatok.....miért lett olyan ittik anyja amilyen...és a férje hol volt...lehet,hogy miatta lett olyan amilyen.

Remélem sikerül megbékélniük és tisztázni a dolgokat.

2008. szept. 13. 22:36
En is csak azt kivanom hogy sikeruljon. Es Saranak meg annyit hogy az jo ha ket ember kibekul, de az viszont rossz lenne ha ittik amiatt nem vallalna gyereket mert fel hogy olyan lesz mint az anyja. Mert lehet hogy meg lehetne erteni az anyjat ha beszelnenk vele, de az biztos hogy nem normalis ha egy anyuka elhagyja a gyermeket, es foleg nem kovetendo pelda a gyermek szamara aki most a gyermekvallalas kerdese elott all. Szerintem azzal egyutt hogy esetleg megerti az anyjat, mindenkepp zarja ki azt hogy kovesse a peldajat, es mint alapelv lebegjen elotte hogy a gyermekem soha de soha nem hibas semmiert, legfeljebb ha nem megfeleloen viselkedik lehet hogy en szurtam el valamit a neveleseben. Sok sikert a bekuleshez es a csaladalapitasban.
214. ittik86 (válaszként erre: 213. - 14775640c4)
2008. aug. 13. 10:56

Én is nagyon bízom benne:-)))

Úgy látom, hogy ő is hajlandó erre és remélem most sikerülni is fog:-)))

213. 14775640c4 (válaszként erre: 212. - Ittik86)
2008. aug. 13. 10:25

igen.de most azt mondom szorítok. a mi kapcsolatunk nem jött helyre, de én más vagyok.egy konok önfejű túl büszke ember hogy leereszkedjek és bocsánatot kérjek. de a mi kapcsolatunk anyámmal más volt mint a tied.

szóval remélem sikerül és egymásra találtok.

212. ittik86 (válaszként erre: 210. - 14775640c4)
2008. aug. 13. 10:16

Örülök annak ha írsz is, nem baj, ha nem éppen jó dolgokat, csak a tapasztalatod, véleményed.

Ez engem nem befolyásol egyáltalán, ha befolyásolt volna, akkor nem írtam volna neki.

211. ittik86 (válaszként erre: 206. - Sára86)
2008. aug. 13. 10:09

Én mindig is akartam hogy jó legyen a kapcsolatunk. Valami miatt benne is felmerültek dolgok amik nem úgy vannak, voltak és bennem is.

Remélem, hogy így marad ez az egész, vagyis javuló tendenciát mutat, eljön az idő, hogy találkozunk, képet küld magáról, hogy egyáltalán hogy néz ki, 5 év hosszú idő:-)

De eddig nagyon pozitív a véleményem:-))

210. 14775640c4 (válaszként erre: 208. - Ittik86)
2008. aug. 13. 10:06

igen. régen jártam már itt. tudod milyen vagyok, nem szeretek beleszólni mások dolgába:))

de azért ha nem is irok ,viszont annál többször olvasok :)

209. 14775640c4 (válaszként erre: 208. - Ittik86)
2008. aug. 13. 10:05
erre csak azt tudom mondani hogy hajrá.
208. ittik86 (válaszként erre: 203. - 14775640c4)
2008. aug. 13. 10:04

Szia!

Tényleg rég jártál itt:-))

Teszünk egy kísérletet arra, hogy helyrejöjjön ez a kapcsolat. Úgy látom mind a ketten ezen vagyunk most. Rajta is ezt látom. Vannak dolgok, amiket meg kell beszélnünk, mert nagyon sok a félreértés kettőnk között. Sok a sérelem. De én igyekszek azon lenni, hogy most mindent letisztázzunk és helyrehozzuk:-)))

207. 14775640c4 (válaszként erre: 205. - Sára86)
2008. aug. 13. 09:35

teljesen mindegy.amúgy szerintem, mert akár fiatal akár nem akkor is az ő élete. és egyikünk sem ismeri, és ezért távoltartom magam attól hogy beleavatkozzak. habár nem tudom hogy mennyi idős vagy de szerintem ez nem korfüggő.

és hogy neki mi a legjobb?talán az ha békénhagyjuk és nem adunk neki kéretlen tanácsokat. ugyanis bármennyire fáj is de hiba nélkül nincs ember. és lehet játszani a tapasztalt öreg rókát, és lehet terelni őt de a hibákat neki kell elkövetni hogy tanulhasson belőle. tudod ez egy olyan mint a gyereknek mondod ne szaladj mert elesel. addig mig el nem esik ugyis szaladni fog. majd szépen elesik, és megüti jól magát akkor a saját hibájából tanul és nem szalad legközelebb. érted?ide nem azért járunk fel hogy rendezzük a kapcsolatát az anyjával. nem a mi dolgunk hanem az övé. csak véleményt mondhatunk mint ahogy én tettem. de bele nem szólhatunk, hiszen mindenki más. más az élete, mások a tapasztalatai minden más.

szerintem hagyni kéne, hadd boldoguljon úgy ahogy akar. nem a gyerekünk és nem a tulajdonunk.

206. sára86 (válaszként erre: 202. - Ittik86)
2008. aug. 13. 09:28
Változik a véleményed anyukádról?
205. sára86 (válaszként erre: 203. - 14775640c4)
2008. aug. 13. 09:27

Már bocsánat,de Te ismered ittik életét,tudod pontosan mi,hogy történt? Ha negatívan hatsz rá azzal nem belolyásolod rossz irányba? Fokozzuk benne a gyülöletet? Akkor aztán jól megadjuk az anyjának?És ittiknek nem ártunk vele?

Neki mi a legjobb.nem az ha próbáljuk "simitani"a az ellentéteket,hátha más szemszögből nézve,más álláspontban talán ahogy írta a félreértések tisztázásával rendezni tudja magában az érzéseit!!!

Ittik még nagyon fiatal,még sok mindent meg kell élnie!

A bölcsességhez egy egész élet tapasztalata kevés!!!!!!

2008. aug. 12. 15:09
ja és bocs a hibákért
2008. aug. 12. 15:08

sziasztok!

bevallom régen nem irtam ide.

ugyanis nem szeretek beleavatkozni mások családi életébe.

most visszaolvasgattam. azért örülök hogy végül felvettétek a kapcsolatot egymással.

hogy mi fog kisülbi belőle majd kiderül.

viszont a hsz-ekre reagálva annyi hogy nimpha 192. hsz-e nagyon igaz.

nehogy már a gyerektől várjuk el hogy szaladgáljon szégyen szemre az anyja után. nem hinném hogy ennek a megértése korfüggő.

az csúnya dolog hogy a gyerektől várjuk hogy alkalmazkodjon és nyisson az anyja felé. vazz

nem ő akart megszületni, hanem valakik akarták.

sára86 nagyon értékelem hogy igy simán bele tudsz úgy avatkozni mások életébe hogy egyáltalán nem ismered azt.

én nem merném...

szerintem ittike elég felnőtt ahhoz hogy tudja kezelni a saját életeét. nemde???

202. ittik86
2008. aug. 12. 10:37
Sok félreértés volt köztünk, ő is másképp hitt dolgokat rólam és én is róla. De ezeket tisztáztuk valamennyire, meg fogjuk is, ha találkozunk!!!!
201. ittik86 (válaszként erre: 200. - Sára86)
2008. aug. 12. 10:36

Nagyon jól haladunk:-))) Nagyon kedves és jól el tudunk beszélgetni, mármint így írásban. Érdeklődik felőlem sokat, kérdezget mindig.

Remélem így is marad!!!! De nagyon pozitív a véleményem!!!!!

200. sára86 (válaszként erre: 199. - Ittik86)
2008. aug. 11. 18:16
hogy haladtok?beigazolósott a feltevésed?
199. ittik86 (válaszként erre: 198. - Sára86)
2008. aug. 8. 19:03
Ezt tettem!!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook