Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kedvesem 30 éves, én 21. Szerinted korai a gyerekvállaláson gondolkozni? fórum

Kedvesem 30 éves, én 21. Szerinted korai a gyerekvállaláson gondolkozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. máj. 3. 11:52
ezt nektek kell tudnotok.
91. Fiatal nő (válaszként erre: 90. - Franc22)
2009. szept. 15. 09:54
Már tárgytalan, mert egy ideje terhes... :-P
2009. szept. 15. 09:34

ha meg van hozzá a háttér és akarjátok, akkor semmi akadálya nem lehet egy gyermeknek.

Én 24vagyok, a párom 27, felkészültem már az anyaságra, de sajnos még nem vállalhatunk be egy babát, mert nincs megfelelő háttér. Sajnos engem bármikor kirúghatnak és a páromnak is nagyon labilis a munkahelye, ezért sajnos még a gondolat sem merül fel.

2009. szept. 15. 08:36

Kedves

Ha ezt itt,és így akarod megtudni,akkor igen:)

Az idő neked dolgozik:)

Üdvözlettel

2009. aug. 8. 12:37
sziasztok mi is ennyi idősen lettünk szülők nem bántuk meg nagyon jo fiatal maminak lenni!danim11 éves nagyfiu már hajrá!vágjatok bele
2009. aug. 8. 12:36

anyu épp hogy betöltötte a 15-öt amikor megszülettem

én 23 vagyok a férjem 38 éve(5 éve vagyunk együtt)15 hónapja próbálkozunk,igaz engem most tettek ki a munkahelyemről, de nem hagyunk fel a baba gyártással, hála isten nincs hitel, van saját ház, kocsi, nem vagyunk gazdagok, de egy gyereket feltudunk nevelni.

a szívedre halgass, ha szeretnétek babát akkor hajrá

ha te is akarod a babát akkor tedd boldoggá a párod és szülj neki

2009. aug. 8. 12:26

Most olvastam végig a hozzászólásokat, és utána láttam az adatlapodon, hogy már megszületett a döntés :-)


Örülök, hogy így döntöttetek :-) Szerintem ti sem fogjátok megbánni :-)

85. 24584533ce (válaszként erre: 14. - 472361965f)
2009. máj. 14. 21:55
Vágjatok bele!!!!!Egy baba elmélyíti a szerelmet.
84. 8emma8 (válaszként erre: 79. - 472361965f)
2009. máj. 14. 18:28
Szia!Én barátnőm is korán szült, de nekik nem volt semmijük. Kicsit meg is bánta a dolgot. Anyagi háttérrel se könnyű, főleg anélkül!Szerencsés vagy, hogy támoganak
83. Nőci1
2009. ápr. 2. 20:06
Nagyon megbántam,hogy korán szültem!Nem érdemes,szerintem.
82. bared
2009. ápr. 2. 19:50
Boldog Szülinapot!:)))
2009. ápr. 2. 12:51

Kedves Elfelejtett jelszó!

Köszönöm a köszöntésedet :)

2009. ápr. 2. 12:47

Bár ott nem lehet gyógypedet tanulni.

Nyugi, én is levelezős vagyok :)

2009. ápr. 2. 12:46

Kedves Jaina!


Igen a papám vállalta de nem azért mert nem tudnánk fizetni, csupán így a rezsit félretehetjük és tesszük is.

A papám mindig ilyen volt, megvette és kifizette helyettünk amit tudott - tesóméknak ugyanígy- még akkor is ha nekünk is volt rá pénzünk.

Így tudtunk félrerakni,így van megtakarított pénzünk.

Ezzel a segítséggel mmajdnem a dupláját tudzuk félrerakni mint egyébként.

78. Jaina
2009. ápr. 2. 12:37
Valahol korábban itt a fórumban olvastam, hogy a papád vállalta, hogy fizeti a rezsiteket. Gondoljátok át, ha most, úgy hogy a párod dolgozik és te is dolgozgatsz néha nem tudjátok fenntartani a lakást, akkor mi lesz ha lesz baba? Nem lehet csak úgy visszaadni mint egy hitelre vett autót, hogy bocsi nem tudjuk fizetni...
77. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 75. - 472361965f)
2009. ápr. 2. 12:37
Boldog Születésnapot! Látom Szombathelyi vagy ott vannak fősulik tehát akár még nappalin is végezheted a sulit baba mellett, ha lesz segitséged.
76. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 73. - 472361965f)
2009. ápr. 2. 12:32
Pont ezért nem kéne mert Te is látod, hogy döntésképtelen vagy ez mutatja hogy valójában nem vagy még megérve egy ilyen komoly feladatra. Ha az lennél nem bizonytalanodnál el sem most sem máskor semmitől. Legalább egy tartós állást találj mielött belevágsz ha már ennyire sürgős...
2009. ápr. 2. 12:26

Kedves Jaina!

Nekem viszont sosem voltak efféle vágyaim.Nem vagyok társasági ember.

Szóval mondjuk ez a kiélni magamat dolog nálam nem szempont, mert amit akartam már megtettem.

Egy dolog van amit nagyon szeretnék dolgozni, de ezt remélhetőleg a Pici születése után bőven pótolhatom...

Remélem...

74. Jaina
2009. ápr. 2. 12:23
Szerintem is korai még 21 évesen. Párom nővérén látom, aki imádta a kiskölyköket, hamar babát vállaltak, most meg élne még, bulizna, sokszor mondja, hogy bánja, hogy akkor szült és nem vártak még pár évet a férjével (21 volt az első babánál, most 30).
2009. ápr. 2. 12:15

Poncho!

Teljesen igazad van ezek nekem is megfordultak a fejemben.

meg az is hogy a mai világban vajon van e olyan helyzet amiben biztosan vállalhatnánk a babát.

Anyukám ismerősei között nem egy párt ismerek, ahol óvodás korú gyerek, vagy gyerekek vannak,szülők 15 éve ugyanazon a helyen dolgoztak, jól kerestek és most egyzerre szűnt meg munkahelyük.

Ez manapság bárkivel megtörténhet.

Ha most mindkettőnknek lenne munkahelye, az nem garancia rá hogy mondjuk két hónap múlva is megvan.

Szóval ilyen alapon akkor egyáltalán ne vállaljunk gyereket?

Jaj de nem tudom...

Idegesítő hogy egy ilyen fontos dologban ennyire döntésképtelen vagyok.(Pedig alapvetően meg határozott személyiségnek tartom magam, csak ez a téma hat rám így):(

72. Poncho
2009. ápr. 2. 12:03

Ha azon akarsz stresszelni a gyerek mellett, hogy miből adsz neki enni másnap, miből adsz rá ruhát másnap, hogy nincs elég anyagi hozzá, akkor vágj bele. A gyerek meg majd felnő egy király stresszes környezetben.

Ha meg szülőkre támaszkodva akartok ezen túljutni, akkor majd a lelkiismeretfurdalás miatt érzed magad szarul. Ami szintén könnyen kihatnak a gyerekre is.

Bocs a kemény szavakért, de ha az anyagiak NAGYON bizonytalanok, ne csinálj hülyeséget. A párod egy 10-essel idősebb nálad, neki azért van már szakmai múltja, de neked? Ilyen alkalmi munkákkal nem igazán lehet közel biztosra menni. (közel! biztosra és nem tutibiztosra - utóbbira nem is lehet)

Az még lehetne megoldás, hogy a párod marad otthon a gyerekkel - mert ez is megvalósítható manapság. Más kérdés, hogy ez mennyire "egészséges" a gyerekre nézve.

2009. ápr. 2. 11:36

Kedves Fegu!

Köszönöm a bíztató szavakat, nagyon aranyosak vagytok mind, és jó sok szempontból látni a dolgokat.

Összegzem:

mellette: szeretjük egymást a Párommal,így a Picikénk egy boldog családba fog születni akik imádják őt

lakás, autó és némi félretett pénz van, ami manapság sokat számít mégha nem is örök garancia, dehát az meg csak keveseknek adatik meg

szüleim, nagyszüleim egítenek amiben tudnak

az én anyukám 20 éves volt amikor babtá vállalt úgy hogy apukám épp katona volt, tehát nem volt bevételük,mégis sokmindent megadtak és adnak a mai napig is, boldog gyerekkorom volt, semmiben sem szenvedtem hiányt, főleg nem szeretetben

és még valami úgy várjuk őt mint még senki más nem várt babát...


ellene:

bizonytalan gazdasági helyzet,

nekem nincs állandó munkahelyem,

a Páromnak ugyan most van egy jól kereső munkahelye, de bizonytalan,

ergo bizonytalan anyagi helyzet.


Nos?Csak én látom úgy hogy bele kéne vágnunk?:)

Vagy a fene se tudja...

Nem tudom miért bizonytalankodok...

2009. ápr. 2. 11:12

Amikor szültem én 22 voltam a férjem 33. Fiúnk születése előtt 1 évvel ismerkedtünk meg. Nekem volt egy olyan fogadalmam, hogy addig nem szedek gyógyszert és nem lesz abortuszom, amíg nem születik meg az első gyerekem. Egészséges gyereket szerettem volna.

Idén 21 éves házasok leszünk.

Vágjatok bele, ha úgy gondoljátok! Ne várjatok a lakásra, kocsira, karrierre, stb.

Ha szeretitek egymást és szeretnétek gyereket már, akkor mindent bele, nincs min gondolkodni!

69. Forever Love (válaszként erre: 55. - Fiatal nő)
2009. ápr. 2. 10:01
Ez egy jó végzettség. Elhsizem hogy ezzel tényleg el lehet helyezkedni.
2009. ápr. 2. 10:01
Felénk a gyógypedagógia teljesen telített pálya, elhelyezkedni csaknem lehetetlen ha nincs kapcsolatod aki beajánl valahova. Háromszor annyian végeznek mint amennyi munka lenne. Ami munka van az is ált. a tapasztaltabbaknak szól mert gyakorlott munkaerőt keresnek mindenhol.
67. Fiatal nő (válaszként erre: 64. - 472361965f)
2009. ápr. 2. 09:59

Ó, jobbulást! :-(

(mondjuk én is egyfolytában tüsszögök :-S)

66. Fiatal nő (válaszként erre: 62. - Bared)
2009. ápr. 2. 09:58
Szija! :-)
65. Fiatal nő (válaszként erre: 61. - 472361965f)
2009. ápr. 2. 09:58
Én nagyon drukkolok! ;-)
2009. ápr. 2. 09:57

Bared:Mindenképpen, bár ahhoz az kell hogy hazajöjjön a párom és vele is átbeszéljek mindent. Mondjuk már jópár hónapja ezt tesszük...

Jó munkát! :)

És neked is szép napot! :)

Én is eltűnök pár percre mert jött anyukám, megnézni mi van velem ugyanis elkapott valami megfázás féleség...:S

63. Fiatal nő (válaszként erre: 58. - Bared)
2009. ápr. 2. 09:56
Anno én is jelentkeztem gyógypedagógiára, csak nem vettek fel, nem lett elég pontom. Mondjuk nem bántam meg, sőt, most már örülök neki. Persze ennél valószínűleg biztosabb álláslehetőségeket nyújtana, de valahogy rájöttem, hogy ez mégsem igazán az én világom. Plusz akkor csoporttársam lenne valaki, akit nem igazán kedvelek. Amolyan női megérzés, meg akik jobban ismerik, Ők szoktak róla 1-2 dolgot 'elejteni'... Plusz van 1-2 apróbb személyes tapasztalatom is vele kapcsolatban, persze nem túl pozitívak. Na mindegy. Ez a nőszemély egyébként a párom előző párja volt. (vicces is lett volna, meg érdekes helyzet, mert ha anno egy csoportba kezdünk járni, akkor vajon melyikünket választotta volna :-D) De nem offolok, bocsánat... :-))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook