Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekkel vagy gyerek nélkül dísziteni a karácsonyfát? Hány éves kortól érdemes bevonni a gyereket? fórum

Gyerekkel vagy gyerek nélkül dísziteni a karácsonyfát? Hány éves kortól érdemes bevonni a gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. dec. 3. 12:24
Pici kora óta bevontam, és együtt öltöztetjük a fát 24-én, közben karácsonyi dalokat hallgatunk, és így várjuk a Jézuskát. A lakást majd csak 9-e körüli hétvégén kezdem, karácsonyi hangulatúra dekorálni. Már most is alig várja, minden nap kérdezi mikor kezdjük díszíteni a lakást, és a fát.:)
2011. dec. 2. 08:45

Nálunk a fa mindig meglepi volt.Amíg a nagyok picik voltak minden évben úgy intéztük,hogy szenteste elment a család misére és mire haza jöttünk már ott állt a fa.Azt az örömöt és várakozást amit akkor láttam rajtuk nem cserélném el semmiféle igazságra.Az átmenet sem volt egyáltalán szörnyü.Amíg akartak benne hinni addig hittek.A fiamnak első osztályban a tanárnénije elmondta,hogy nincs jézuska,na akkor tanácstalan voltam de a kicsi fiam elintézte azzal,hogy a nem jól tudja a tanárnéni.(pedig tudom,hogy hitt neki,csak így újra érezhette a várakozást.Azóta már van még két pici gyerekem,és ők még nem tudják,hogy mi a helyzet,pedig az egyik 9 éves.

Szerintem hagyni kell,hogy a gyerek maga jöjjön rá.Épp elég kemény ez a világ.Ráérnek szembesülni az igazsággal később is.

2011. nov. 29. 10:09

Míg kicsi gyerekek voltunk addig az angyalok díszítettek, mikor megnőttünk, akkor mi díszítettük apuval, amíg anyu sütött és bosszankodott hogy milyen béna fát hozott apu. Mi a férjemmel már úgy csináljuk, hogy a fiúk is díszítenek, kicsi koruk óta. Mi a fát is együtt választjuk mert az a biztos. Mondjuk elég érdekesen van feldíszítve, de a fiúk élvezik és büszkék magukra, na meg a Jézuska is büszke rájuk.

A sütést-főzést leszámítva mindent együtt csinálunk. Na jó kicsit segítenek, megkóstolni hogy jó lesz e.

77. nana06
2011. nov. 28. 23:54
Nálunk ez úgy van, hogy a húgom 8 éves, két éve már segít a karácsonyfát feldíszíteni...de azért mert a Jézuskának és az angyalkáknak sok dolguk van és ezzel nem érnek rá foglalkozni...mi pedig segítünk nekik :D Még mindig úgy van hogy az ajándékokat a Jézuska hozza...de még nem akarjuk elmondani neki, olyan jó így a hangulat, hogy vigyázni kell nehogy rájöjjön valamire :)
76. b-zs
2011. nov. 28. 18:44
nálunk a férjemmel együtt díszítik a gyerekek a karácsonyfát, én addig sütök-főzök a konyhában:)
2011. nov. 28. 17:17

Sziasztok!

Nálunk is nagy titokban készült minden, a Jézuska hozta a fát, ajándékot, az angyalok díszítették, mert a Jézuskának nagyon sok dolga volt, sok helyre kellett mennie. Amikor készen volt, mind együtt vártunk az ajtó előtt, és amikor csengetett az Angyal, akkor mentünk be. Persze hamar láttuk, hogy Apukám mindig előbb bent van, de jó volt hinni benne, hogy az Angyal csenget :)

Egészen 15-16 éves koromig így volt, utána is, csak utána már én díszítettem és a család többi tagja várt az ajtó előtt, Apukám és Anyukám is :)


Azóta itthon a kislányommal is ugyanígy csináljuk. Nekem nem volt rossz élmény megtudni, igazán nem is emlékszem mikor jöttem rá...

2011. nov. 28. 16:14
Nálunk az gyerek első karácsonyától: Jézuska hozta a fát és a díszeket, majd vissza jött a Jézuska megnézni, hogy milyen szép a fa és az ajándékokat is hozta. Mindig nagy izgalom és öröm sikítozások voltak. A fa elvitelét is a Jézuska oldotta meg. Mikor a nagyobbik lányunknak elmondtuk az igazat nem a vár csalódás történt! Már nem tud olyan nagy izgalommal várakozni.
2011. nov. 28. 15:08

Nem olvastam végig az össze kommentet, remélem, nem ismétlek valakit... Nálunk a Jézuska hozta a fát és az ajándékokat. Nekem is nagyon nagy csalódás volt megtudni, hogy nem egészen van így. Évekig utána úgy volt - megegyeztünk a szüleimmel -, hogy ők díszítették fel a fát, és úgy csinálunk, mint addig. Egész nagylány voltam már, mire elkezdtük együtt díszíteni a fát. De szerintem gyereke válogatja, van, aki magától rájön, van, aki nem, de nem viseli meg annyira, ha megtudja... Nekem is az segített, hogy megértettem, hogy az ajándékot nem a Jézuska hozza ugyan, de ő (az élő, létező Jézus) adja a szülő szívébe a szeretetet, aminek kifejezésére a szülő megajándékozza a gyerekét. Jó megfogalmazása ennek, amit olvastam, hogy nem a Jézuska hozza az ajándékot, de ő küldi.


Szóval, szerintem a gyerek természete szerint kell dönteni. Ha még igényli ezt a varázslatos légkört, és az se zavarja, hogy az osztálytársainál másképp van, simán eldönti magában, hogy náluk nem így van, nálunk viszont igen. És akkor lehet hagyni akár 10-11 éves koráig is, hogy ezt higgye.

Azért írom ezt, mert én is simán elhittem volna egy darabig 10 éves korom után is, és most is ismerek olyan kisfiút, aki 12 éves, és simán ezt hiszi, az unokatestvére meg már 6-8 éves kora körül rájött a dolgokra. Amúgy egyformán okos gyerek mindkettő.

2011. nov. 28. 12:05
Nálunk gyerekkoromban nem volt az hogy a Jézuska hozza vagy nem a fát Egyszerűen csak reggel átvittek nagyihoz az ő fáját együtt díszítettük tesómmal. Aztán délután értünk jöttek és csukott üveges ajtón keresztül láttuk a fényeket annyira izgalmas volt!! Szólt a csengő lehetett bemenni. Nem is emlékszem hogy ki hozta az ajándékokat:) de miután elváltak anyuék-én 9voltam- együtt díszítettünk nem volt dráma. Viszont most 2, 5 a nagy 8hónapos a kicsi fiam és 23.án este díszítünk meglepi legyen. Nem hirdetjük ki hozta a fát meg az ajándékot ott van és kész.ha nagyon kérdezné max mondom hogy a Jézuska de nem hiszem hogy ez még pár évig téma nála.
71. d550c57e19 (válaszként erre: 4. - 9536810fa1)
2011. nov. 28. 11:48
Ez a megoldás nagyon tetszik, az egész illúzió így is megmaradt nekik:)
70. ee8583e1f3 (válaszként erre: 69. - Ditta67)
2011. nov. 28. 11:43
Ugye!:-)
69. Ditta67 (válaszként erre: 68. - Ee8583e1f3)
2011. nov. 28. 11:38

Az enyémek miután megtudták is ragaszkodtak a "varázslat"-hoz,hogy ők csak akkor lássák,ha kész van.A 16 évesem 2 éve segít díszíteni.

Most is azt mondják,úgy volt igazi várakozás!

68. ee8583e1f3 (válaszként erre: 65. - Bea0124)
2011. nov. 28. 11:04
Abszolút nem gáz, az ha valaki 10 évesen vagy még idősebben is hisz benne, hogy van Jézuska és ez nem az értelmi szinttől függ!!!!!
2011. nov. 28. 10:25
:)
66. eb62d25e47 (válaszként erre: 65. - Bea0124)
2011. nov. 28. 10:02

Szerintem nem gáz:))

Még én is hiszek benne,pedig 40 éves vagyok!....vagy gáz?:DDDDD

2011. nov. 28. 09:59

Persze minden család más és ez így jó kinek ez kinek az a jó!

Minden esetre szerintem gáz ha egy 10éves hisz benne...ilyen az unoka húgom is!

Gyerek értelmi szintjétől függ hogy ki mikor mondja el hogy....

64. f758a7200f (válaszként erre: 61. - Zuzóka)
2011. nov. 28. 09:55
ÁÁÁ sztem gyereke válogatja, úgy értem 5 évesen még van mesetudat, de mondjuk 8 évesen már nem lehet hitegetni nagyon, ha a suliban valakinek a nagytesója lelőtte a poént. Másrészt attól még kerek az ünnep, hogy pl a fát együtt díszítjük, az ajándékot meg jésuska hozza, ez nem okoz problémát kicsiknél sem.
63. c6973617d3 (válaszként erre: 61. - Zuzóka)
2011. nov. 28. 09:53
A gyerekek megszületése majd sok mindent "átír" :)) Amiről most azt gondolod, hogy "Na én soha" na azok a dolgok is változni fognak :)))
62. f758a7200f (válaszként erre: 58. - 9536810fa1)
2011. nov. 28. 09:52
:DDDD Szerintem ő amúgy már tudja, valaki biztos elmesélte neki az osztálytársai közül, de pl. soha nem kutat, hogy tudja előre, szereti a meglepit ő is, másrészt azt gondolja, hogy mi még hiszünk benne, és ezért nem akarja lerombolni a mi illuziónkat, ezért teszi oda ő is a dolgokat nekünk:)))))) Itt látok némi kettősséget, de ráhagyom... Direktbe még nem beszéltünk vele a dologról, biztos tudja, de szerintem így jó. Érdekes, mert én a helyében nem bírnám ki, hogy kutassak, sőt a férjemék is annak idején leselkedtek meg minden, kíváncsi leszek, a picurom majd hogy éli meg
2011. nov. 28. 09:48
Én emlékszem rá, hogy mekkora csalódás volt megtudni, hogy a karácsonyfát és az ajándékokat nem a jézuska hozza, kb. 5 éves voltam. Azt tudom, hogy nem szeretném ha majd a gyerekeim is ekkorát csalódnának. Amíg kicsik lesznek nyilván nem fognak tudni részt venni a díszítésben, de később szeretném, ha együtt díszítenénk a fát, ezt nálunk biztosan nem a jézuska fogja hozni. Na az ajándékokra még nem találtam ki, hogy fogják megkapni, de még erre van időm, mert egyelőre nincs gyerekem:)
60. eb62d25e47 (válaszként erre: 56. - Bea0124)
2011. nov. 28. 09:43

Ugyan mááár:))

Ez nem hazugság,hanem olyan,mint egy édes színjáték,amiben mindenki jól-máshogy érzi magát!

A karácsony erről szól,hogy legalább karácsonykor legyünk újra gyerekek,hogy újrahinni tudjunk a jóban,a varázslatban,a mesékben.


A szeretetről az élet szól.

59. Sirga
2011. nov. 28. 09:38
Mi együtt díszítjük, bár a gyerekek 6-7 éves koráig igyekeztünk meglepni őket a kész fával.(Olyankor feldíszíteni, amikor nem voltak jelen.)Ez kora délutáni program, az ajándékokat később, egyenként tesszük ki, és mindannyian, együtt bontjuk ki őket. Csoda az a hangulat, ami Szenteste körülleng minket! :)
58. 9536810fa1 (válaszként erre: 54. - F758a7200f)
2011. nov. 28. 09:38

:o)) Araaaaaanyos! :))


Azon filózom, hogy mi van, ha majd apukaként a mi fiaink belefutnak egy igazság-mániás feleségbe? :))

2011. nov. 28. 09:35
a gyerek fejlődéséhez hozzátartozik a mesevilág, a varázslat. ez nem hazugság, hogy a jézuska /angyalka/mikulás hozza az ajándékot vagy a húsvéti nyúl. a hazugság nem itt kezdődik
2011. nov. 28. 09:31

Hát én is azt tartom amit Bcicus:)

Nem szeretném hazugságban tartani szegényem!!

A karácsony a szeretetről szól és így megajándékozzuk egymást ez lesz tanítva neki,sokan azt gondolják hogy a karácsony a nagy ajándékokról szólnak,pedig lehet örülni egy zokninak is....persze az emberek megpróbálnak mindent megadni gyermeküknek de sajnos néha túlzásokba esnek!!

55. c6973617d3 (válaszként erre: 53. - C97e3a64fb)
2011. nov. 28. 09:31
ez valami vírus??? :DDD
54. f758a7200f (válaszként erre: 40. - 9536810fa1)
2011. nov. 28. 09:30
Az enyém is a nagyobbik, 9 éves és nagyon ért hozzá, hogy igenis meglepi legyen az ő ajándéka nekünk, mert ő meg megvan győződve, hogy ha mi nem írtunk "levelet", nekünk nem hoz semmit a jézuska, ezért az ő dolga:))))))
2011. nov. 28. 09:29

űóüö98765e443210qewertziuJ2ER


ÚŰŐPOIUZTR5WQ7874ó


ŰÚCTFGXYSEAWÍqIOP

ö9876/*

űúálpbujhSAGHJKLÉŐÁÚŰ

e443210qewertziu

ŰÚőéá-.pm m yÍAASDFRTGUZJHÚÁŰ

opőúűáélkjjjjhgfds--é

Áé jasYÍayxcvbnmmm,.----6666666666666666666666666666666

ŰúáÉLKJCFGXDSYAsxdcfvgujú

ű78+84976666666666666666666666

2011. nov. 28. 09:27
Mi közösen díszítjük, sőt, amit az oviban-isiben csinálnak, azt is fel kell aggatni, máskülönben sértődés van:))))De mi 8-án díszítjük, szóval nem is lehetne nagyon titokzatoskodni, a fát nem a jézuska hozza, a többit igen
51. Mariann63 (válaszként erre: 33. - 9536810fa1)
2011. nov. 28. 09:25
Egyetértek veled.Rossz lehet mesék,illúziók nélkül élni.Egy egészséges,kiegyensúlyozott gyerek nem hazugságként éli meg,ha rájön az igazságra.Nem itt kell elkezdeni az igazmondást.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook