Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 év körüli, első gyerekkel gyesen lévők! Mennyit van a gyereketek gyerektársaságban? Igényli? fórum

3 év körüli, első gyerekkel gyesen lévők! Mennyit van a gyereketek gyerektársaságban? Igényli? (beszélgetős fórum)


7. McKenzi (válaszként erre: 6. - Ritamoto)
2009. júl. 18. 13:49
Nálunk most nagy javulás van - kb. két éves koráig bárkihez mentünk elsírta magát és nem szállt ki egy darabig az ölemből. Játszótérre alig bírtam becsábítani. Most már sokkal lazább -bár még mindig tart a gyerektől ha közelednek hozzá, még mindig kell neki egy kis idő hogy ezt elfogadja, de utána kezdeményez is. Szereti a gyerekeket, utánozza őket - sőt ha sírni lát egy gyereket elszomorodik és rögtön mondja neki, hogy "ne sírjál" - szóval nem magánakvaló, de elég félénk. Remélem idővel egyre magabiztosabb lesz, és ha alapjában óvatos marad az nem is baj.
2009. júl. 17. 12:45

Én is abban reménykedek, hogy ha majd oviba jár, akkor majd megszokja a gyerektársaságot, még ha rajongani nem is fog értük.

Amúgy emellett még nagyon félős is, pl. ha gyerekek kiabálnak, sikítoznak az óvoda udvaron, akkor megijed és befogja a fülét.

5. McKenzi (válaszként erre: 3. - Ritamoto)
2009. júl. 16. 20:53
a mi fiunk sem csúszik le ha van ott másik gyerek is, mondjuk nagy változást hozott, hogy eljárunk játszóházba - ott egyáltalán nem érdekli, hogy ki van a csúszdán, sőt a múltkor megelőzött egy kislányt a csúszdánál - ő aki fél éve még nem jött játszótérre, ha kettőnél több gyerek volt bent.
2009. júl. 16. 20:45

A nagyobbik lányom 32 hónapos, van egy kishúga is, mégis nagyon társasági emberke. Két éves kora után annyira hiányzott már neki a társaság, vagy mi voltunk kevesek neki, hogy bölcsibe írattam, mert mindig az óvoda felé kellett sétálnunk.:)

Azóta még inkább igényli a társaságot, a felnőttekét éppen úgy, mint a gyerekekét. Viszont sokkal barátságosabb, közvetlenebb és gyorsabban feloldódik, bárkivel szívesen játszik, bevonja a játékba.:)

2009. júl. 16. 20:28
Az enyém szeptember végén lesz 3. de nem egy társasági lény( ahogy a szülei sem-sajnos).Amíg nyitva volt az óvoda elmentünk néhányszor ismerkedni, de pl. a játszótéern nem mer lecsúszni a csúszdán, ha más gyerek is a közelben van...A család meg kicsi, alig van gyerek..
2009. júl. 16. 20:25

Szia!

Az én kisfiam két és fél éves,igen,nagyon-nagyon igényli a gyerekek társaságát.Mindegy neki,kicsi vagy nagyobb gyerek,csak játsszon vele valaki.

Szerencsére a családban van egy pár gyerek,de hetente egyszer ha találkoznak.Szóval ettől többre vágyik,de még itthon akarok vele lenni egy kicsit,legalább míg három éves nem lesz,utána mindenképp óvoda.

2009. júl. 16. 20:12
3 év körüli, első gyerekkel gyesen lévők! Mennyit van a gyereketek gyerektársaságban? Igényli?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook