Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekhám vagy gyerek"póráz" néven ismert dolgot honnan tudok rendelni? fórum

Gyerekhám vagy gyerek"póráz" néven ismert dolgot honnan tudok rendelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2011. jún. 5. 09:38
nem idevaló kérdés, de BabyMore esernyőre csukható babakocsija van valakinek? vélemény róla??? :)
2011. jún. 1. 15:22
Angliából biztos. mothercare.co.uk -ről :)
2011. ápr. 22. 12:05
A vaterán láttam most 600 ill.1000 ft-ért.
115. Macifül (válaszként erre: 105. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 16. 18:35
Ja-ja. Inkább!
114. 50d58f7a2d (válaszként erre: 109. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 16. 13:41
Nagyon köszi
113. f8db0709b8 (válaszként erre: 111. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 16. 13:07
dettó:D
2011. ápr. 16. 11:19

Én használom a gyereknél, igaz mi Angliában szereztük már be.


Megéri, főleg, ha nem fogad szót :S

111. eaedab0e25 (válaszként erre: 110. - F8db0709b8)
2011. ápr. 16. 08:50

"féktelen"


Tovább ragozzam?

- zero veszélyérzet

- alkalmi süketség a 'nem' szóra

- ugyenez az "ÁLLJ MEG" felszólításra

- millió horzsolás, esés kelés ebből fakadóan

110. f8db0709b8 (válaszként erre: 109. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 16. 08:45
hogy olyan?
109. eaedab0e25 (válaszként erre: 1. - 50d58f7a2d)
2011. ápr. 16. 08:21

Újonnan a Brendonból. Mást nem tudok. Nővérem mind a négynél használta:D

Ha az enyém is olyan lesz, akkor én is fogom:D:D

108. f8db0709b8 (válaszként erre: 102. - Egypt)
2011. ápr. 16. 07:09
Az enyém nem áll meg.....nekem a séta a futás:)ha érted mire gondolok:)
2011. ápr. 16. 00:28
amíg egy gyerekem volt addig nekem se jutott eszembe, hogy jó lenne. De alig pár napja írtam a naplómban egy nagy áruházas jelenet után, hogy bizony jó lenne.
106. marineva77 (válaszként erre: 91. - A360345bdd)
2011. ápr. 16. 00:24
más tollával ékeskedni nem szép dolog.
105. 6752c58fe3 (válaszként erre: 100. - Macifül)
2011. ápr. 16. 00:09
Pl. egy ilyen szituban, ha már választanom kell, inkább lerántom a bicajról, mint kikanalazom az autó alól.
2011. ápr. 16. 00:07
Nyugatabbra kb. 20 éve is használták, kicsit túllihegik páran.
103. xti_
2011. ápr. 16. 00:05

nekem van. még nem használjuk, mert még nem rohan,de ha majd kell, ráteszem, mert nem szeretnék vele a sürgősségin kikötni, mint a barátnőm a kisfiával.

nem durva egyébként: olyan, mint egy állatkás hátizsák, az állatka hosszú farka az, amit foghatsz, tehát egyáltalán nincs hám vagy póráz jellege.

külföldről rendeltem, mert így olcsóbb volt, de itthon is láttam már, 5-6 ezer Ft-ért netes mamamboltban.

102. egypt (válaszként erre: 101. - F8db0709b8)
2011. ápr. 15. 22:22
Az én gyerekemre sem ártana, ahogy a motorral közlekedik, de próbálnám csak rátenni...:) Úgyhogy inkább tanítom közlekedni, meg üvöltözök végig séta közben, hogy álljon meg, mert olyan messzire elmegy, hogy nem hallja... De az út szélén megáll mindig.
101. f8db0709b8 (válaszként erre: 97. - Egypt)
2011. ápr. 15. 18:52
Oké,ahogy végigolvastam nekem is ez jött le,de ha az én lányommal próbálna bárki végigmenni az utcán,biztos megkérdeznék nekem miért nincs?:D
2011. ápr. 15. 16:18

Durva volt végigolvasni ezt a sok választ egy egyszerű kérdésre....


Nekem van egy tippem, hogy miért jó a bicajos gyerekre kötni. Például amikor utcasarokhoz ér a gyerek, én meg mögötte pl babakocsival és szólok, hogy álljon meg, ne menjen le az útra, de a gyerek erre méggyorsabban kezdi hajtani magát (mert hiába magyarázok, hogy meg kell álljon, hiába dícsérem, ha mégis így tesz néha) akkor nem ér el az úttestre, mert megállíthatom vele. Így aztán nem üti el semmi.


Nekünk sincs ilyen hám, de sosem néztem le aki ilyet tett a gyerekére és egy percig nem érezném, hogy emiatt valaki jó vagy rossz szülő lenne, mert ilyet használ.

Azért viszont nagyon, ha hagyja sírva elaludni a pici babáját!

99. egypt (válaszként erre: 98. - 4c1a787e8f)
2011. ápr. 15. 15:39

Nem tudom, mennyi idősek, de ha magadra kötnél egyet vagy kettőt, a legnagyobbat meg kézen fognád? (Kendő vagy hasonló...) Talán könnyebb is lenne így közlekedni, mint hámmal.

(Abszolút csak segítő szándékkal írom.)

2011. ápr. 15. 15:15

Ott kezdődnek a gondok, amikor kéz kettő van, gyerek meg (minimum) három, és kicsik...


És netán nem tanulmányi sétán vagy, hanem a városban el kell velük valamit intézni.


Jellemzően nem az egykék proplémaköre, és nem azért van, mert bárkinek is jó, hanem azért, mert adott esetben életet menthet...


Én is már régóta akarok szerezni, mert az egyik problémás... És attól, hogy járok vele terápiára, meg sokat foglalkozunk vele, még nem biztos, hogy holnap nem fut a piros 7-es alá... Jó lenne megérni, amíg hat a terápia..

97. egypt (válaszként erre: 96. - F8db0709b8)
2011. ápr. 15. 15:03
Persze, vegyen aki jónak tartja, csak lassan már én érzem magam felelőtlen meg rossz anyának, amiért én nem vettem, és nem is fogok. Úgy jött le nekem, hogy akinek nincs, az rángatja a gyerek kezét, a gyerek folyton elesik, pocsolyákban fetreng, autók elé rohan, ezért a felelős szülő hámot vesz.
2011. ápr. 15. 14:01

Nem kell vitázni.

Én megértem,hogy venni akar,bár én is előbb kapcsoltam volna,mert nem hiszem,hogy egy 3 évesre már rálehet tenni.

Vatera,teszvesz....ezeken biztosan van:)

95. nyanyus69 (válaszként erre: 94. - Zsuzska1979)
2011. ápr. 15. 13:48

Na ezzel egyet értek:))

Az 1 évesemnek inkább a kezét fogom, tanítgatom....de a Kamaszomra veszek egyet:)))

2011. ápr. 15. 13:15

Szerintem nagyon jó dolog , én is használtam a kisfiamnak. Bár már 10 éve, de néha most is jó lenne...:))))



Ez külföldön teljesen normális.

2011. ápr. 15. 11:30
Én is fogok venni hámot, mivel nekem ikreim vannak. Egyszerre kétfele nem tudok szaladni. Szerintem jó dolog.
92. a360345bdd (válaszként erre: 90. - Martin3)
2011. ápr. 15. 10:54
Csak azt mond meg kérlek, miért jó a bicikliző gyerekre hámot tenni!? Mert én ezt nem értem, hogy miért biztonságosabb úgy biciklizni?
2011. ápr. 15. 10:51

A szülők közül sokan megbotránkoznak, amikor olyan megoldásokról hallanak, mint pl. a babahám, amit a kicsire lehet tenni, hogy forgalmas helyen vagy nagy tömegben ne tűnjön el.

Mégis vannak, akik megveszik a hámot, mert egyszerűbb ezt használni, mint megtanítani egy örökmozgó totyogót arra, hogy fogja a kezed és ne szaladjon el.


Hányszor választod a gyereknevelésben inkább az egyszerű utat, mint a tanítgatást?


- 5 percenként rohangálsz felhúzni a zenélő forgót, mert addig legalább elfoglalja magát a baba

- Tologatod a babakocsiban, sétálsz vele fel-alá vagy ringatod, mert akkor gyorsabban alszik el

- Inkább te eteted, hogy ne maszatoljon össze mindent

- Gyerekrácsot teszel a szobájára, hogy ne pakoljon mindent szét a lakásban

- Bármit megteszel, csak ne sírjon


Ezek a gyors kompromisszumok azok, amik később rossz szokásokhoz vezetnek, késleltetik az önállóság fejlődését, bátortalanná, bizonytalanná teszik a kicsit és általuk az egészséges babából problémás kisgyermek cseperedik.

2011. ápr. 15. 10:14

akik élből támadják a gyerekpórázt, nekik mondanám, hogy úgy ítélkeztek, hogy fogalmatok sincs arról ki miért használja. MIkor nekem anyósom vett egy ilyet, jól kiröhögtem és mondtam hogy én ilyet soha nem fogok használni, milyen baromság ez. Az első bévivel nem is volt semmi gond, de a második egyszerűen kezelhetetlen az utcán olyan szempontból, hogy nem fogad szót, a kezemet nem fogja meg, és direkt elszalad. Ez kb 2,5 -3 éve volt(most 4,5éves), miután úgy elszaladt, hogy nem találtam sehol (szerencsére meglett) akkor azt mondtam elég, kipróbáljuk ezt a dolgot. Ja hozzátszem a 3. babával voltam terhes, majd megszületett a bébi így se terhesen se babakocsival nem lehetett utána rohangálni és egy 2-2,5éves már igen gyorsan tud rohanni!!! simán belebújt és ezzel tanulta meg azt, hogy bárhova elmehet, bármelyik kirakatot megnézheti, de együtt, nincs előrerohangálás.

nekem igenis bevált(és valóban mindenki megmosolygott az utcán, de inkább ezt vállaltam, minthogy elvesszen a gyerek a tömegben(senkinek nem kívánom ezt az érzést) vagy elüsse az autó, mert ész nélkül rohan! Agyonverni meg nem fogom az utcán, meg sehol sem...ez sokkal humánusabb dolog és valóban sokat segített, megtanulta, hogy nincs elrohanás, ma már simán lehet vele közlekedni. A többi gyerekemmel nem volt ilyen problémám,náluk természetesen nem is alkalmaztam ezt a módszert, de ha ilyen típus a gyerek, inkább ez, minthogy a sírja felett álljak...nem gondoljátok???

89. globus
2011. ápr. 14. 23:50
Nem egészen értem, hogy egy biciklivel elvágtató gyereket mitől óv meg a hám... adott esetben váratlan akadály nélkül is megvan a baj. Ha a távolság a szülő és gyerek között eléri a hám hosszát, onnantól csak kiszámíthatatlan eseménysor jöhet. Ha úgy érzed, hogy ettől biztonságos a kerékpározás - nem ettől. Kb. olyan, mint a horgászbot végén lévő csali: te irányítod a botot, de bármi elkaphatja.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook