Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyenge csontja van a gyereknek fórum

Gyenge csontja van a gyereknek (beszélgetős fórum)


15. pteri (válaszként erre: 1. - Esther78)
2020. jún. 27. 07:24
Nekem huszonévesen derült ki, hogy gyengék a csontjaim. Persze nem ránézésre, hanem kipróbálták rajtunk a csontsűrűségmérő új készüléket. Évekig szedtem gyógyszert, ami nem hozott változást. Nem lett se jobb, se rosszabb. Akkor azt mondta az orvos, hogy született dolog. Azóta nem foglalkozom vele. 47 éves vagyok, és soha nem tört el csontom! Szóval nyugi, ha nagy lenne a baj, folyton törne a csontja és továbbküldené a doki kivizsgálásra. Lehet, csak arra gondolt, hogy korából adódóan gyenge, majd megerősödik, csak hülyén fejezte ki magát!
14. Channa* (válaszként erre: 1. - Esther78)
2020. jún. 27. 00:15

Az én fiam annak idején kétszer törte el a kezét. Ránézésre elég masszív gyerek volt, de mégis megtörtént. Ráadásul úgy, hogy a kezében mind a két alkar csontja eltört mind a két alkalommal és műteni kellett. Tehát, ez nem a vékonyságtól van.

Én D vitamint adtam neki és azt mostanában is szedjük, mert barna szeműek vagyunk.

2020. jún. 27. 00:03
"Gyenge a csontja" hmm érdekes diagnózis. Egy 7 éves gyerek nem svédacélból van. Amúgy a hsz-okban leírt ételek valóban jók. Ki gondolná, hogy a máknak van a legmagasabb kalciumtartama. Pont azt nem szereti, de a sajt, joghurt, tej tejtermékek valóban jók. A multivitamin nem sokat ér. Soha nem mérték a felszívódási és hasznosulási rátáját mert étrend kiegészítő. Nem árt de nem is használ. Szerintem még erősödni fog az a csontozat.
12. f047cd7294 (válaszként erre: 4. - Esther78)
2020. jún. 26. 12:52
Multivitamin, csak vizelet színező! A D vitamin szintet, vérvételből meg lehet állapítani,és ha szükséges felírja az orvos, viszont a sokféle, gyümölcs zöldség fogyasztása , és a mozgás a szabadban, többet ér, mint a sokféle vitamin fogyasztása!
11. timycat (válaszként erre: 1. - Esther78)
2020. jún. 26. 12:14

Egy esésből meg hogy vékony ez elég meredek következtetés.


Amit javasolni szoktak - változó korban lévő nőknek csontritkulás ellen - az a D vitamin, kalcium, mák és mozgás. Gondolom a csont megfelelő felépítéséért a növekedési szakaszban is erre van szükség.

A mozgás nagyon fontos minden életkorban.

10. Imisz
2020. jún. 26. 12:00
Nekem az a véleményem, hogy ránézésre -mert vékony a kislány és egy törésből- nem lehet kijelenteni, hogy gyenge a csontozat vagy erős. Én fiam is vékony volt mindig, egyszer szintén eltört a csuklója mégsem mondta senki és én sem gondolom, hogy gyenge a csontozata. Mellé esett annyit amennyit egy egészséges fiú szokott, több törése nem volt azon az egyen kívül. Szóval egy rossz esés volt szerintem, ami nem jelenti a gyengeséget. Ettől még adhatsz neki vitaminokat, ártani nem fog. Csak ne ess emiatt kétségbe.
9. Amaunet (válaszként erre: 4. - Esther78)
2020. jún. 26. 11:38
A kalcium beépítéséhez szükséges a D-vitamin. Önmagában ehet tejterméket bármennyit, ha alacsony aD-vitamin szintje, akkor az nem fog hasznosulni.
8. Guruljka (válaszként erre: 4. - Esther78)
2020. jún. 26. 10:57
Akkor ezért nem mondott az orvos semmit. Gondolom, ismeri a családot.
2020. jún. 26. 10:54
7 éves, nem volt még eltörve semmije. Most is ellökték és ráesett a kezére.
2020. jún. 26. 10:53
Én nem értek hozzá, de egy röntgenből egyébként meg lehet állapítani, hogy gyenge a gyerek csontja? Vagy csak azért mondta mert nagyon sovány a gyerek.
2020. jún. 26. 10:52
Túrót, sajtot rendszeresen eszünk, a mákot sajnos utálja.
2020. jún. 26. 10:51

Multivitamint szoktam venni, de nyárra már nem veszek, inkább sok zöldséget és gyümölcsöt próbálok adni neki. Tejterméket minden nap eszik.

Hetente 2x táncolni járunk. Családi házban lakunk, sokat van az udvaron.

2020. jún. 26. 10:49
Pl. a túró, a sajt jó csonterősítő, és a mák is.
2020. jún. 26. 10:25

Elsősorban D-vitamint.

Olcsóbb, ha orvos írja fel.

Napfény, sok mozgás, színes étkezés.


Ha aggódsz, érdemes elvinni kivizsgálásra, hogy valóban korának megfelelően erős-e a csontozata.


[link]

2020. jún. 26. 09:58
Sziasztok. A kislányom eltörte a kezét. Az orvos azt mondta hogy elég gyengék a csontjai. A kislányom nagyon vékony, pedig eszik rendesen. Megkérdeztük az orvost, hogy mit lehetne adni a gyereknek, de nem válaszolt rá. Lehet adni a gyereknek valamit csonterősítésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook