Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kutya is gyereknek számít? fórum

A kutya is gyereknek számít? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2014. febr. 22. 04:09
???????????????ezt azert en nem allitanam,kell oket szeretni persze,de ember es allat 2 kulonbozo kategoria.
125. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - E83ed59672)
2014. febr. 20. 15:18

Nálunk csak simán nem foglalkozik a nagyi a gyerekekkel, nem a kutya miatt. Olyan 6-7 éves korban mindegyik sírva fakadt egyszer-kétszer emiatt, és mondtak olyat, hogy ő nem is az igazi mamájuk. Ezen meg megsértődött persze, ha a fülébe jutott. Mindent kitalál, inkább elmegy dolgozni (nincs rászorulva), pasizik, bagózva ül órákat és passziánszozik a szobájában. Máshol meg dicsekszik, hogy 6 unokája van.

A fiai is ki vannak rá akadva. Még én csitítgatom őket, hogy anyu ilyen, és már ilyen is marad. Ezen belül kell őt megpróbálni szeretni. Én konkrét programokat próbálok szervezni. Pl. menjenek el együtt színházba a lányommal.. Akkor legalább normális körülmények között együtt vannak. Azt szereti is. De egy társasjátékra biztos nem lehet rávenni..


Hát ilyen emberek is vannak..

124. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 1. - E83ed59672)
2014. febr. 20. 05:01
Szia! Nekünk gyereknek számít, a férjem sokszor fiamnak hívja, anyuék, anyósék meg unokának. Nekünk nincs testvérünk, sem közeli gyerekek. Anyósék gyerek mániások, folyton születni akarnának, mert szerintük az az élet értelme, meg az tartja egyben a házasságot... Anyuék normálisak, felfogják, hogy most itt a kutya, legyen elég ennyi:) De ha egyszer lesz egy kétlábú gyerek, tuti sz@rni fognak a kutya fejére:)
2014. febr. 20. 01:39
Csak ha szopik is!
2014. febr. 19. 17:44

A nagymama által nincs mellőzve? :O Elnézést, de csak az egyik nagyszülőnek kell a Gyerekkel foglalkozni? :O Az, hogy inkább kutyázik, mint unokázzon, az nem mellőzés. Ja, akkor tényleg átugrottam valamit! Elnézést! :)


A kritika dőlne rá folyamatosan? Kitől?

Csak észrevenné, hogy az unokája nem kutya? Vagy most nagyon merészet állítottam?

121. Chelsey (válaszként erre: 120. - C114183a1c)
2014. febr. 19. 14:37

Szerintem te átugrottál valamit. A gyerek nincs mellőzve. A nagypapa nagyon jól eljátszik vele, a nagyi meg leginkább mást csinál. Nem arról van szó, hogy egyedül van hagyva a lakásban, mert a mama állandóan mással foglalkozik.


És mi lenne, ha játszana a gyerekkel? Egyáltalán tudna úgy játszani vele, hogy nem dőljön rá a kritika folyamatosan? Hisz csak dirigálni, parancsolgatni tud állítólag, mert nem veszi észre, hogy a gyerek nem egy kutya. (Ezt nem magamtól vettem szerintem, hanem korábban olvastam, most nem keresem vissza. Ha tévedtem, máris elnézést kérek.)

120. c114183a1c (válaszként erre: 91. - Chelsey)
2014. febr. 19. 08:02

Nem steril helyzet? De hiszen egykor az volt. :) Szerintem ahhoz, hogy az anyukával milyen a viszonya egy nagymamának nem szabadna kihatnia az unokával való viszonyára. Egykor Ő is anya volt. :) Mit tehet arról egy kisgyerek, hogy két felnőtt embernek milyen a viszonya?


Az én Anyukám is van úgy, hogy amikor Tesómék jönnek -Ők sajnos 150 km-re élnek- akkor elmegy vagy elküldi Apumat a boltba, mert valamit elfelejtett. De van úgy hogy mi ketten megyünk el Tesómmal, vagy Sógor viszi el Anyut vagy éppen elindul a kompánia, mert a kis Gyerkőcök így választhatnak maguknak valamit, sőt az én édes nagy Lovam is. :D Ebben nincs semmi meglepő.

Szerintem itt lehet egy bizonyos távolságtartás a nagyi és a gyerek között. Ezt pedig -remélem ebben egyetérthetünk- nem másnak, mint a nagyinak kellene megoldania. Neki kellene odamennie hozzá és valami olyant játszani, amit maga az a kisgyerek is szeretne. Nem gondolod? Nem azt kell játszani, amit a nagyi akar.


Az utolsó bekezdésedre pedig csak annyit tudok reagálni, -talán ismétlem önmagam,- ki nem szarja le mi van a felnőttek között? Ezért miért egy gyereknek kellene mellőzve éreznie magát? A topicindító pedig egyértelműen ezt hozta fel, nem mást.


Még annyit elmesélnék, hogy gimnázium után nem vettek fel a fősulira 2 pont miatt. Elkezdtem egy bankba dolgozni, ahol első körben beültettek egy olyan nő mellé, aki nem véletlenül ült egyedül az irodájában, magyarán közutálatnak örvendett. Nagyon randán viselkedett velem, megszenvedtem az első heteket, mert nem akartam szólni senkinek, hogy semmit sem tanít, és a modora... Aztán el kezdtem beszélgetni egy idősebb hölggyel, aki maga mellé kért (kiderült utólag, hogy az igazgató felesége volt :O). DE!!!! Amikor bejött ennek a nőnek a két gyereke, és én imádtam a gyerekeket, soha nem tettem különbséget köztük és a többi kisgyerek között. Azért mert az anyja egy hót bunkó nő volt, azért miért büntettem volna a gyerekét. Érted a különbséget?

119. 83b64481a2 (válaszként erre: 28. - Jajjj)
2014. febr. 19. 07:18
Pedig olyan kis cuki:)
118. Zizisicc (válaszként erre: 92. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 22:51
Nekem 3 gyerekem van, kórházban is voltak, műtét is volt .... eszembe nem jutott azon agyalni, meg megsértődni, hogy jönnek vagy nem jönnek messziről meglátogatni .... nem csináltam belőle presztízskérdést .....
117. Zizisicc (válaszként erre: 94. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 22:45

Te tudod kezelni az anyós iránti negatív érzelmeidet és ezáltal a kapcsolatotokat?

Pedig Te is felnőtt vagy ....

116. 408020f45e (válaszként erre: 113. - 1e75b9596c)
2014. febr. 18. 22:08

Úgy látom jó, hogy végre valaki felzavarta a véleményével a dagonyát. :D

Egyébként tévedsz, mert rangsorban írom, vannak gyerekeim, és vannak háziállataim is és bár nagyon szeretem az állatokat, soha nem helyezném előbbre a gyerekeimnél vagy bármelyik rokonomnál.

De ha figyelmesen elolvasod a fórumindítót, pontosan erről van benne szó.

2014. febr. 18. 22:04

Azoknak, akiknek kiemelkedően szelektív az olvasási képessége:

"SENKIT SEM AKARTAM MEGBÁNTANI, CSAK A VÉLEMÉNYEM ÍRTAM!"

Gondolom, itt mindenki a saját véleményét írja és nem azt, amit szerinte a többség olvasni akar!

Szóval, igen, aki az unokái és egyéb rokonai fölé helyezi a háziállatát, azokról írtam.

114. ina87 (válaszként erre: 1. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 19:00
Van egy állapot amibe vannak nyilván sogornődnek ez igy jobb mert kezelheti ugy a dolgot h tud kivel tőrödni még akk is ha egy állatrol vanszó.van olyan ismerös akinek hasonlo a története én meg értem mert nem lehet gyermekük ezért a kutyát szeretik gondozák és babusgasák,kevés más állat van szerintem amejiket enyire lehetne.az már más dolog h van külömbség gyerek és kutya közt azért a kettöt ne hasonlitsuk össze!ezt pedig egy felnött embernek tudnia kellene az a határt h h viselkedünk egy állatal ill.gyermekel szoval ne helyezük elötérbe a kutyát mikor ott van gyermek!
113. 1e75b9596c (válaszként erre: 108. - 408020f45e)
2014. febr. 18. 18:57

Aki szeret uralkodni???? "Pótlék"???? Ha Neked ez a véleményed,akkor gondolom nincsen kutyád, vagy ha van is, akkor az számodra csak kutya. Ez a baj az emberekkel, hogy lekicsinylik az állatok nagyságát.... Hát,ne haragudj, de elég furcsa a Te véleményed.

Az tart kutyát, aki szereti az állatokat, és igen legalább annyi "baj" van egy kutyával, mint egy gyerkőccel...

Nem szégyen az, ha egy ember szereti a kis házi kedvencét, és mindenkinek a saját dolga, hogy gyerek mellett, vagy gyerek "helyett". Bár szerintem ez is elég furcsán hangzik, hogy gyerek "helyett".

112. elbb
2014. febr. 18. 18:52
Egyébként én azt sem szégyellem bevallani, hogy igen, nálam a macska a gyerekem. Egyedülálló nő vagyok, lassan 40 évesen, volt egy évtizedig tartó kapcsolatom, amiben nem született gyerek. Minden felesleges szeretetemet a macskámra fordítom. Nem ellenkezik. :)
111. ina87 (válaszként erre: 108. - 408020f45e)
2014. febr. 18. 18:51
Most ez komoly,szoval hányezer ember mind uralkodo mert tart kutyát elég fura,na de azzal mivan aki macskát tart.de úgye ezt tesem gondoltad komolyan!!
110. elbb (válaszként erre: 108. - 408020f45e)
2014. febr. 18. 18:49
Nekem macskám van, és nem szégyellem bevallani, a macskám uralkodik rajtam, és nem én felette :))))
109. bnedora (válaszként erre: 108. - 408020f45e)
2014. febr. 18. 18:48

"Szóval aki szeret uralkodni, az tart kutyát és az nem foglalkozik a gyerekkel."


Ekkora marhaságot még nem hallottam.

108. 408020f45e (válaszként erre: 1. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 17:55

NEM! Nem számít gyereknek! Maximum valamiféle pótlék, gondoskodási vágy kiélésére.

Vannak, akik azért "szeretik" jobban az állatot, mert az feltétel nélkül elfogadja a gazdát, nincs véleménye, tűr és elvisel bármit. Míg ugyanez nem működik egy gyerekkel. Az önálló, szeszélyes parancsolgatást nem tűr, ráadásul ha valami nem tetszik még meg is sértődik, ellenáll és dacos.

Szóval aki szeret uralkodni, az tart kutyát és az nem foglalkozik a gyerekkel.

SENKIT SEM AKARTAM MEGBÁNTANI, CSAK A VÉLEMÉNYEM ÍRTAM!

107. 27c72ee00a (válaszként erre: 1. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 15:42

Simán gyereknek számít!:DD

És nem is rá kell haragudnod, hadd nyalja a kis seggét az egész família! ... hát tehet ő szegény róla??:D

A volt anyósomnak kb. 23 macska vot fontosabb az unokáinál, hát megértettem, hogy bolond, és ennyi.

106. Chelsey (válaszként erre: 92. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 14:44

Már többször kérdeztem, de megteszem még egyszer, mert nagyvonalúan elsiklottál felette.


Mit szeretnél elérni? Mit tettél és mit szándékozol tenni, hogy azt elérd?!

105. forrest2010 (válaszként erre: 97. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 14:20
Ne kapd fel a vizet ! menyem nem lányom ! vejem nem fiam ! Az Anyóskámnak 4 menye volt / v 5 / de egyikkel ilyen volt a másikkal + olyan volt a kapcsolata , az egyik szimpatikus volt , a másik kevésbé , a 3. semennyire se.... volt amelyikkel kölcsönös volt a szeretet , volt amelyikkel + az ellenszenv ! Nekem hajdanán az egyik Nagymamámmal nagyon jó kapcsolatom volt , a másikkal + semmilyen ! Én örültem annak = egynek .
104. trapiti (válaszként erre: 94. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 14:12

Azért egész hétre fogadni az unokát az nem kis tehet a nagyszülők számára. Én már azt is nagyra tartom, ha egy napig náluk van és látom, mennyire el is fáradnak időnként. Amúgy meg, bízd a lányodra, ha neki így nem jó, hogy nem tutujgatja anyós, akkor nem fog akarni menni és ennyi... Ha meg jó így akkor hagyd rájuk. Vagy ne vidd akkor amikor a kutya is ott van.

Egyébként meg nekem nagyon furcsa, hogy egyáltalán felmerül a kérdés, kit szeret jobban a gyerek? Ezt ti otthon méricskélitek? Nálunk a kérdés sem merül fel, pedig a három nagyszülő más és más hozzáállás, másként foglalkoznak a gyerekkel. A gyerek meg szereti mindhármat és alkalmazkodik hol ehhez, hol ahhoz... nem a 70-es nagyszülők változnak, ők olyanok amilyenek :)

103. d71ef05a8e (válaszként erre: 44. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 14:04

Szerintem itt volt egy kulcsmondatod, hogy a lánya és közted kell döntenie anyósodnak... vagyis a kutya a sógornődet jelképezi, a kislányod pedig téged. Valószínűleg nem is kell sokkal mélyebbre ásni meg túlragozni, mert úgyis oda lyukadunk ki, hogy anyósod és közte nincs rendezve a kapcsolat, és ez kihat a kislányra is sajnos.


Magánvéleményem, hogy az a "normális", ha egy nagyi feltétel nélkül rajong az unokájáért, akár kedveli a fia feleségét vagy a lánya férjét, akár nem. DE a másik oldalról meg az is az ideális, ha a meny szereti az anyósát, aki felnevelte a férjét. Nyilvánvaló, hogy ebből a kalkulációból kimarad a legfontosabb, az emberi tényező, neked is biztos van okod arra a kutyán kívül is, hogy nem rajongsz érte, és talán neki is.... szerintem ha változást akarsz, ne a kutyára fókuszálj, hanem előbb te rendezd a kapcsolatodat az anyóssal, a lányodért, ha szeretnéd, hogy nagyiként viselkedjen.

Aztán ha ennek ellenére nem megy, akkor is te megtettél mindent.

102. 82d45dcd14 (válaszként erre: 101. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 14:03

Atyaééég,te mit nem engedsz meg magadnak csak azért,hogy a saját igazadat bizonygasd???

Te kezdtél itt okoskázni,meg magyar mentalitás,meg te hülye..

Egyébként,meg ha 120 cigánykereket is hánysz naponta,ez nem fog változni,akár normálisnak mondjuk itt a hoxán,akár nem!!

101. e83ed59672 (válaszként erre: 95. - 569a7df0cf)
2014. febr. 18. 13:55
Az a baj, hogy megint magadból indulsz ki.. nekem nem szokott senki rendelkezésemre állni, nem ismersz, és a körülményeket is csak pár mondatból
100. 569a7df0cf (válaszként erre: 98. - E83ed59672)
2014. febr. 18. 13:53

Ebbe melyebben nem mennek bele, nyilvan mindenki szamara vilagos kinek vannak alapveto kommunikacios es mentalis problemai...

Ebben a tortenetben bizony te vagy a hunyo... Ha tetszik, ha nem.

99. e83ed59672 (válaszként erre: 95. - 569a7df0cf)
2014. febr. 18. 13:52
ja, és ez csak egy gesztus, senki nem kérte legyen itt fél nap.. a gyereknek meg kutyabaja nem volt műtét után 10 perccel...
98. e83ed59672 (válaszként erre: 95. - 569a7df0cf)
2014. febr. 18. 13:51
te hülye... eleve pesten volt 2 napig, kutyás lakás és a mi lakásunk is pesten van..
97. e83ed59672 (válaszként erre: 93. - Szafaripók)
2014. febr. 18. 13:50
Én is ezt mondtam, hogy itt mélyebb rétű ellentét van anyósom és köztem, hogy a lányát ne is említsem.. és nem értem mi ez a kifogásolás...kb, mentegetitek anyósomat, hogy oké, hülye, de te is..hogy más helyen anyós- meny viszonyban minden rendben?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook